HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/7/15 12:10 AM
                               15 WP@RT - 7/6/15                               
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.61  XX
        1:38.42  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Allums, Charlotte         10 WP                   1:36.41    1:44.79 QUA    
R - Division  
  1 Grice, Isabella           10 Ridgetop             1:49.63    1:45.74 QUA    
  2 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop             1:48.22    1:56.81        
  3 Quiram, Nicole            10 WP                   1:55.00    2:02.10        
  4 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop             1:55.00    2:02.56        
  5 Jones, Kadyn               9 WP                   1:55.00    2:04.44        
  6 Krebs, Lily Ann           10 WP                   1:55.00    2:05.04        
N - Division  
  1 Speck, Millie             10 Ridgetop             1:55.35    1:53.01 QUA+   
  2 Riley, Elisabeth           9 WP                   1:55.66    1:54.63 QUA+   
  3 Pfeiffer, Madison         10 WP                   2:03.53    2:02.65        
  4 Link, Alka                 9 Ridgetop                  NT    2:06.09        
  5 Torrence, Ellie            9 Ridgetop                  NT    2:20.10        
 -- Blankenship, Emma          9 WP                        NT         DQ        
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.21  XX
        1:40.60  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop             1:34.85    1:37.18 X      
R - Division  
  1 Phaup, Turner              9 Ridgetop             1:43.04    1:46.20 QUA    
  2 Edwards, Jack             10 WP                   1:43.76    1:46.43 QUA    
  3 Coker, Ben                10 Ridgetop             1:48.48    1:49.36 QUA    
  4 Bullis, Andrew            10 WP                   1:55.00    1:54.66 QUA    
  5 Winters, Nate              9 Ridgetop             1:55.00    2:08.92        
  6 Davis, Carter              9 WP                   1:55.00    2:27.85        
N - Division  
  1 Roberts, Tommy            10 Ridgetop                  NT    1:50.78 QUA    
  2 Prusek, Miles              9 Ridgetop             1:55.03    1:57.25        
  3 Shepherd, Mason            9 Ridgetop             2:15.55    2:11.47        
 -- Kasarda, Kyle              9 WP                   1:55.14         DQ        
 -- Alexander, Cash           10 WP                        NT         DQ        
 -- Karluk, Nathan             9 WP                   2:06.86         DQ        
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.88  XX
        1:26.48  X
        1:38.88  QUA
        1:38.88  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Snead, Ellie              12 WP                   1:27.39    1:32.28 QUA    
  2 Davis, Aubrey             11 WP                   1:38.05    1:37.02 QUA    
 -- Hardy, Carlin             12 Ridgetop             1:38.88         DQ        
N - Division  
  1 Gundel, Emily             11 WP                   1:39.77    1:42.92        
  2 Ziehl, Hannah             11 WP                   1:58.31    1:56.16        
 -- Goecker, Jessica          12 WP                   1:58.56         DQ        
 -- Jebo, Devon               11 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.69  XX
        1:28.47  X
        1:40.37  QUA
        1:40.37  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Krebs, Hunter             12 WP                   1:25.76    1:28.43 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop             1:29.59    1:31.45 QUA    
  2 Trebour, Jackson          11 WP                   1:32.17    1:37.53 QUA    
  3 Musselman, Garrett        11 WP                   1:39.21    1:41.87        
  4 Shepherd, Parker          11 Ridgetop             1:37.04    1:43.02        
  5 Quiram, Ryan              12 WP                   1:40.37    2:15.50        
N - Division  
  1 Alexander, Zebbie         12 WP                   1:44.43    1:40.94        
  2 White, Michael            11 WP                   1:43.31    1:46.56        
  3 Russell, Andrew           12 Ridgetop             1:55.28    1:56.83        
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:17.17  XX
        1:22.26  X
        1:33.08  QUA
        1:33.08  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              13 Ridgetop             1:16.22    1:17.98 X      
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop             1:18.87    1:18.42 X      
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop             1:23.50    1:23.94 QUA    
  2 Harrison, Sierra          13 WP                   1:24.61    1:26.46 QUA    
  3 Ziehl, Delaney            13 WP                   1:33.08    1:56.29        
N - Division  
  1 Costantino, Sydney        13 WP                   1:34.27    1:35.88        
  2 Ogden, Kristine           14 Ridgetop             2:32.66    2:28.50        
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:12.46  XX
        1:18.94  X
        1:29.48  QUA
        1:29.48  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop             1:15.08    1:12.96 X      
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop             1:26.65    1:25.21 QUA    
  2 Shibley, Andrew           14 WP                   1:29.48    1:32.31        
  3 Green, Jeffrey            14 Ridgetop             1:29.48    1:38.31        
  4 Logan, Andy               14 Ridgetop             1:29.48    1:40.51        
N - Division  
  1 Nardi, Thomas             13 Ridgetop             1:35.59    1:37.17        
  2 Ring, Jack                13 WP                   1:50.65    1:50.16        
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:15.20  XX
        1:18.69  X
        1:28.46  QUA
        1:28.46  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              16 Ridgetop             1:18.47    1:22.41 QUA    
R - Division  
  1 Dillingham, Brynne        16 WP                   1:23.44    1:24.51 QUA    
  2 Boykin, Caroline          15 Ridgetop             1:25.94    1:26.00 QUA    
  3 Biltz, Alexis             17 Ridgetop             1:25.02    1:26.62 QUA    
  4 Poehler, Emma             15 Ridgetop             1:22.77    1:29.36        
N - Division  
  1 Powers, Molly             16 Ridgetop             1:31.20    1:30.28        
  2 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop             1:29.84    1:33.25        
  3 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop             1:38.52    1:39.75        
  4 Earley, Sarah             17 WP                   1:45.64    1:47.02        
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:06.52  XX
        1:10.82  X
        1:19.01  QUA
        1:19.01  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop             1:05.46    1:08.91 X      
R - Division  
  1 Trexler, Elijah           16 WP                   1:14.19    1:17.77 QUA    
  2 Prideaux, Charles         17 Ridgetop             1:15.58    1:20.03        
  3 Green, Mitchell           17 Ridgetop             1:19.01    1:21.48        
  4 Smith, Brandon            15 Ridgetop             1:19.01    1:27.06        
N - Division  
  1 Allin, Shane              18 Ridgetop             1:25.44    1:30.22        
  2 Given, Charles            18 Ridgetop             1:33.22    1:33.41        
 -- Carr, Harrison            17 Ridgetop             1:44.63         DQ        
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.39  XX
          19.89  X
          23.80  R
          28.49  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Raybould, Gabrielle        8 WP                     19.60      20.44 R      
R - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               20.24      19.27 X+     
  2 Sleman, Molly              7 Ridgetop               20.06      19.68 X+     
  3 Rodal, Addison             8 WP                     21.39      20.89 R      
  4 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               22.88      22.39 R      
  5 Shibley, Megan             8 WP                     22.49      23.20 R      
  6 Bullis, Alexandra          7 WP                     22.96      24.18 QUA    
N - Division  
  1 Crenshaw, Madeleine        8 WP                     26.42      23.41 R+     
  2 Daniels, Charlotte         8 WP                     24.96      24.37 QUA    
  3 Norton, Vivian             8 Ridgetop               24.42      24.84 QUA    
  4 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               26.16      24.85 QUA    
  5 Quiram, Kate               8 WP                     24.39      25.10 QUA    
  6 Alexander, Zuzu            6 WP                     25.03      26.17 QUA    
  7 Pfeiffer, Olivia           7 WP                     25.53      26.35 QUA    
  8 Hott, Libby                7 WP                     30.83      26.75 QUA+   
  9 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop               24.28      27.25 QUA    
 10 Perko, Lilly               7 WP                     27.32      27.34 QUA    
 11 Ayers, Ellery              6 Ridgetop               29.01      27.81 QUA+   
 12 Vozar, Ava                 7 WP                     25.32      27.96 QUA    
 13 Willson, Charlotte         8 WP                     28.42      29.36        
 14 Stovall, Ava               8 WP                     30.88      29.73        
 15 Southall, Keagan           7 Ridgetop                  NT      29.91        
 16 Davis, Sydney              8 WP                     29.41      30.44        
 17 Torrence, Riley            8 Ridgetop               28.69      30.99        
 18 Hugo, Nora                 8 Ridgetop               29.06      31.14        
 19 Roberts, Lily              7 Ridgetop               34.06      32.20        
 20 Cohn, Brody                7 Ridgetop               36.44      32.41        
 21 Garrett, Madeleine         7 Ridgetop                  NT      32.50        
 22 Riley, Lauren              6 WP                     28.38      32.94        
 23 Cimino, Electra            7 Ridgetop                  NT      33.37        
 24 Scanlon, Clara             7 WP                     37.00      34.25        
 25 Davis, Meghan              8 WP                     36.75      36.18        
 26 Scanlon, Madison           6 WP                     38.50      36.23        
 27 Kern, Lily                 7 WP                     41.21      37.23        
 28 Mann, Josie                6 Ridgetop                  NT      37.97        
 29 Corby, Caitlin             6 Ridgetop                  NT      38.27        
 30 Hott, Kate                 7 WP                     36.39      39.03        
 31 Cordo, Katie               8 Ridgetop               36.50      39.74        
 32 Torrence, Carter           5 Ridgetop               42.32      43.16        
 33 Budwell, Kate              7 Ridgetop                  NT      44.41        
 34 Gwaltney, Ava              7 WP                     33.19      45.38        
 35 Owings, Olivia             8 WP                     43.90      45.59        
 36 Hill, Carrington           6 Ridgetop                  NT      46.21        
 37 Romans, Dorothy            5 Ridgetop                  NT      48.10        
 38 Budwell, AnneCarter        5 Ridgetop                  NT      49.78        
 39 Fredrick, Olivia           5 Ridgetop               55.15      52.56        
 40 Moseley, Macee             4 WP                     56.21      53.90        
 41 Crenshaw, Esme             5 WP                     44.59      54.41        
 42 Hart, Charlotte            4 Ridgetop                  NT      57.71        
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.45  XX
          19.78  X
          23.50  R
          28.50  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               20.26      20.33 R      
  2 Guise, Matthew             8 Ridgetop               22.58      21.43 R      
  3 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               23.25      23.61 QUA    
  4 Malkie, Zak                7 WP                     23.50      30.75        
  5 Jones, A.B.                8 WP                     23.50      31.18        
  6 Brocato, Greycen           6 WP                     23.50      48.72        
N - Division  
  1 Nardi, Michael             8 Ridgetop               23.77      23.85 QUA    
  2 Jones, Reed                6 Ridgetop               26.03      25.91 QUA    
  3 Schumacher, Jacob          7 WP                     25.04      26.53 QUA    
  4 Ziehl, Noah                7 WP                     27.56      28.43 QUA    
  5 Kreutzer, Thomas           7 Ridgetop               28.18      28.89        
  6 Sutten, William            7 Ridgetop               26.84      29.00        
  7 Brocato, Rylan             7 WP                     32.63      30.21        
  8 Gwaltney, Nate             6 WP                     28.44      32.47        
  9 Romans, Ashe               8 Ridgetop               27.56      32.72        
 10 Jebo, Thomas               6 Ridgetop               34.34      35.49        
 11 Burnside, Hayes            7 Ridgetop               36.13      36.38        
 12 Edwards, Willy             7 Ridgetop                  NT      37.57        
 13 Krohn, Scott               6 WP                     46.37      38.05        
 14 Buccafusco, Charlie        6 WP                     35.53      38.27        
 15 Stovall, Julian            5 WP                     42.21      39.44        
 16 Wilson, Andrew             6 Ridgetop                  NT      40.35        
 17 Grice, Linus               6 Ridgetop               36.50      43.56        
 18 Walsh, Patrick             7 Ridgetop               41.78      44.55        
 19 Riley, Luke                6 WP                     42.94      44.86        
 20 Huddle, Bennett            7 Ridgetop                  NT      47.76        
 21 Schwartz, Kyle             5 Ridgetop                  NT      48.04        
 22 Romans, Connor             5 Ridgetop                  NT      49.47        
 23 Pearson, Atticus           5 WP                     52.86      53.23        
 24 Alexander, Hank            4 WP                   1:14.00      53.35        
 25 Marshall, Garrett          5 WP                   1:15.01    1:08.94        
 26 Edwards, Reid              6 Ridgetop             1:01.89    1:13.70        
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.12  XX
          38.15  X
          43.15  R
          49.02  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Allums, Charlotte         10 WP                     37.15      39.01 R      
R - Division  
  1 Davis, Ella               10 Ridgetop               41.91      38.88 R      
  2 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop               43.15      44.01 QUA    
  3 Pfeiffer, Madison         10 WP                     43.15      46.56 QUA    
  4 Robertson, Kayla          10 Ridgetop               43.15      47.96 QUA    
  5 Jones, Kadyn               9 WP                     43.15      50.93        
  6 Krebs, Lily Ann           10 WP                     43.15      56.20        
N - Division  
  1 Bailey, Brooke             9 WP                     43.91      43.30 QUA    
  2 Speck, Millie             10 Ridgetop               48.39      46.63 QUA    
  3 Gresham, Elise             9 Ridgetop               51.00      48.19 QUA+   
  4 Walsh, Kelsey              9 Ridgetop               48.35      48.70 QUA    
  5 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop               48.21      49.72        
  6 Hardy, Ella               10 Ridgetop               48.90      51.07        
  7 Post, Ella                 9 Ridgetop               48.75      51.27        
  8 Bradshaw, Madison          9 Ridgetop               53.03      51.56        
  9 Link, Alka                 9 Ridgetop             1:00.57      52.40        
 10 Gardner, Anna             10 WP                     48.39      53.12        
 11 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop               50.02      53.84        
 12 Mahan, Hannah              9 Ridgetop               51.12      54.46        
 13 Sutten, Grace              9 Ridgetop               57.79      55.73        
 14 Wilson, Georgia            9 Ridgetop             1:00.25      56.59        
 15 Abbott, Bridget           10 Ridgetop               53.44      58.61        
 16 Jebo, Campbell             9 Ridgetop               54.00      58.74        
 17 Mahoney, Maddie            9 WP                     57.69      58.81        
 18 Willson, Emily            10 WP                   1:02.32      59.37        
 19 Torrence, Ellie            9 Ridgetop             1:01.11    1:01.37        
 20 Schumacher, Katie          9 WP                     57.72    1:02.58        
 21 Blankenship, Emma          9 WP                     57.28    1:06.12        
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.78  XX
          38.32  X
          43.27  R
          48.31  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               35.28      36.81 X      
R - Division  
  1 Sleman, Christian         10 Ridgetop               38.79      38.74 R      
  2 Guise, Davis              10 Ridgetop               40.00      38.77 R      
  3 Edwards, Jack             10 WP                     40.77      42.10 R      
  4 Kasarda, Kyle              9 WP                     42.37      44.84 QUA    
  5 Andrews, Owen              9 Ridgetop               43.27      53.41        
  6 Ring, Duncan              10 WP                     43.27    1:07.68        
N - Division  
  1 Bullis, Andrew            10 WP                     45.49      44.27 QUA    
  2 Shepherd, Mason            9 Ridgetop               46.13      46.47 QUA    
  3 Karluk, Nathan             9 WP                     45.72      46.56 QUA    
  4 Winters, Nate              9 Ridgetop               46.37      48.00 QUA    
  5 Vandegrift, Joshua        10 Ridgetop               46.45      48.38        
  6 Dillingham, Ethan          9 WP                     48.34      50.31        
  7 Jones, Floyd               9 Ridgetop               51.13      51.23        
  8 Doty, Campbell            10 Ridgetop               50.97      53.41        
  9 Davis, Carter              9 WP                     49.24      56.09        
 10 Oliver, Wyatt             10 Ridgetop             1:04.53      59.40        
 11 Petersson, Bjorn           9 Ridgetop             1:02.93      59.53        
 12 Alexander, Cash           10 WP                     58.95    1:00.34        
 13 Hott, William             10 WP                   1:04.75    1:12.06        
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.26  XX
          34.17  X
          37.82  R
          41.23  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               32.74      32.19 XX+    
  2 Boehman, Sydney           11 WP                     33.42      32.72 X      
R - Division  
  1 Phaup, Grace              11 Ridgetop               36.72      36.16 R      
  2 Goecker, Jessica          12 WP                     37.82      44.31        
  3 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               37.82      44.56        
  4 Gowin, Rebekah            12 WP                     37.82      45.64        
  5 Hagemeister, Rachel       11 WP                     37.82      45.77        
  6 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               37.82    1:01.59        
N - Division  
  1 Gundel, Emily             11 WP                     39.25      40.06 QUA    
  2 Ziehl, Hannah             11 WP                     41.63      41.06 QUA+   
  3 Raybould, Alyssa          11 WP                     50.38      50.07        
  4 Owings, Meghan            12 WP                     55.85      57.66        
  5 Jebo, Devon               11 Ridgetop               55.32    1:00.28        
  6 Raines, Katie             11 Ridgetop             1:06.21    1:14.41        
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          31.82  XX
          34.01  X
          37.44  R
          41.06  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 White, Michael            11 WP                     37.39      38.65 QUA    
  2 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               37.44      38.72 QUA    
  3 Logan, Luke               12 Ridgetop               37.44      41.85        
  4 Russell, Andrew           12 Ridgetop               37.44      42.18        
  5 Quiram, Ryan              12 WP                     37.44      43.06        
N - Division  
  1 Musselman, Garrett        11 WP                     38.28      38.84 QUA    
  2 Powers, Trey              12 WP                     42.85      39.86 QUA+   
  3 McComb, Reilly            11 WP                     42.54      42.73        
  4 Link, Rowen               12 Ridgetop               47.03      44.62        
  5 Winters, Madoc            11 Ridgetop               49.12      47.72        
  6 Edwards, Alex             11 Ridgetop             1:07.59    1:07.80        
  7 Oliver, Jackson           12 Ridgetop             1:28.96    1:19.81        
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.82  XX
          32.72  X
          34.00  R
          37.74  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              13 Ridgetop               29.97      30.75 XX     
X - Division  
  1 Mead, Sophia              14 WP                     32.53      32.84 R      
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               33.63      34.54 QUA    
  2 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop               34.00      34.63 QUA    
  3 Costantino, Sydney        13 WP                     34.00      37.54 QUA    
  4 Bullis, Tori              13 WP                     34.00      42.56        
N - Division  
  1 Horansky, Claire          13 WP                     35.90      35.93 QUA    
  2 Hagemeister, Lauren       14 WP                     36.25      36.79 QUA    
  3 Ziehl, Delaney            13 WP                     42.65      45.23        
  4 Abbott, Mary Clare        13 Ridgetop               44.69      46.76        
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.51  XX
          30.76  X
          31.83  R
          36.16  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Trexler, Luke             14 WP                     31.83      36.19        
  2 Townsend, Ian             13 Ridgetop               31.83      36.80        
  3 Nardi, Thomas             13 Ridgetop               31.83      39.81        
  4 Logan, Andy               14 Ridgetop               31.83      40.76        
N - Division  
  1 Musselman, Chase          13 WP                     36.57      36.59        
  2 Prideaux, Henry           13 Ridgetop               42.30      42.88        
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.48  XX
        1:12.70  X
        1:21.91  QUA
        1:21.91  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 McDowell, Madelaine       14 WP                   1:08.02    1:14.22 QUA    
R - Division  
  1 Harrison, Sierra          13 WP                   1:14.19    1:18.30 QUA    
  2 Beattie, Grace            14 WP                   1:21.91    1:23.39        
  3 Ogden, Kristine           14 Ridgetop             1:21.91    2:00.53        
  4 Ogden, Ariel              14 Ridgetop             1:21.91    2:18.44        
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.36  XX
        1:08.36  X
        1:14.72  QUA
        1:14.72  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop             1:05.10    1:05.91 X      
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop             1:13.63    1:12.66 QUA    
  2 Shibley, Andrew           14 WP                   1:14.72    1:21.12        
  3 Frantz, Tristan           13 Ridgetop             1:14.72    1:25.87        
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.77  XX
          31.19  X
          33.41  R
          36.47  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               29.03      29.56 XX     
X - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop               30.27      32.09 R      
R - Division  
  1 Poehler, Emma             15 Ridgetop               33.36      35.30 QUA    
  2 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop               33.41      38.63        
  3 Earley, Sarah             17 WP                     33.41      47.78        
  4 Gartner, Anna             17 WP                     33.41      49.20        
N - Division  
  1 Panella, Kayla            16 WP                     35.10      35.79 QUA    
  2 Fletcher, Molly           16 WP                     35.67      36.29 QUA    
  3 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop               39.26      39.36        
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.16  XX
          27.70  X
          29.78  R
          34.15  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               26.78      27.55 X      
R - Division  
  1 Trexler, Elijah           16 WP                     28.91      29.57 R      
  2 Green, Mitchell           17 Ridgetop               29.78      30.41 QUA    
  3 Smith, Brandon            15 Ridgetop               29.78      31.49 QUA    
  4 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               29.78      32.42 QUA    
N - Division  
  1 Given, Charles            18 Ridgetop               33.29      33.31 QUA    
  2 Allin, Shane              18 Ridgetop               33.46      34.28        
  3 Carr, Harrison            17 Ridgetop               37.53      41.41        
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.15  XX
        1:09.30  X
        1:15.50  QUA
        1:15.50  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop             1:05.75    1:05.50 XX     
R - Division  
  1 Arnold, Amber             17 WP                   1:11.22    1:13.21 QUA    
  2 Gilliam, Anna             17 Ridgetop             1:15.27    1:14.51 QUA    
  3 Powers, Molly             16 Ridgetop             1:15.50    1:18.52        
  4 Dillingham, Brynne        16 WP                   1:15.50    1:19.02        
  5 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop             1:15.50    1:50.65        
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.14  XX
        1:01.56  X
        1:07.43  QUA
        1:07.43  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               58.37    1:01.93 QUA    
R - Division  
  1 Velle, Michael            16 WP                   1:07.43    1:07.78        
  2 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop             1:07.43    1:12.67        
  3 Strait, Joseph            15 Ridgetop             1:07.43    1:20.52        
  4 Allin, Connor             18 Ridgetop             1:07.43    1:38.53        
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.41  XX
          24.21  X
          28.22  R
          33.53  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               22.32      23.54 X      
R - Division  
  1 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               26.62      25.17 R      
  2 Kasarda, Cameron           7 WP                     25.27      27.00 R      
  3 Raybould, Gabrielle        8 WP                     25.25      27.44 R      
  4 Sleman, Molly              7 Ridgetop               28.22      27.53 R      
  5 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               28.22      29.11 QUA    
  6 Rodal, Addison             8 WP                     25.52      30.03 QUA    
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.47  XX
          24.54  X
          28.43  R
          34.46  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prusek, Owen               7 Ridgetop               24.78      25.72 R      
  2 Trebour, Collin            8 WP                     26.35      27.63 R      
  3 Guise, Matthew             8 Ridgetop               27.49      31.81 QUA    
  4 Winters, Reid              7 Ridgetop               28.43      32.49 QUA    
  5 Gwaltney, Nate             6 WP                     28.43      34.21 QUA    
  6 Brocato, Rylan             7 WP                     28.43      47.01        
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.74  XX
          45.45  X
          51.64  R
          59.81  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allums, Charlotte         10 WP                     47.18      51.20 R      
  2 Davis, Ella               10 Ridgetop               51.64      53.44 QUA    
  3 Grice, Isabella           10 Ridgetop               49.28      53.88 QUA    
  4 Robertson, Kayla          10 Ridgetop               50.62      55.28 QUA    
  5 Bailey, Brooke             9 WP                     51.64      56.60 QUA    
  6 Quiram, Nicole            10 WP                     51.64      58.09 QUA    
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.05  XX
          46.23  X
          53.14  R
        1:00.96  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               40.06      43.23 X      
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               44.97      46.99 R      
R - Division  
  1 Roberts, Tommy            10 Ridgetop               48.56      49.72 R      
  2 Coker, Ben                10 Ridgetop               52.49      55.69 QUA    
  3 Bullis, Andrew            10 WP                     53.14      56.43 QUA    
  4 Prusek, Miles              9 Ridgetop               53.14      56.47 QUA    
  5 Gundel, Nick              10 WP                     53.14    1:01.98        
  6 Hott, William             10 WP                     53.14    1:19.37        
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.03  XX
          40.18  X
          45.57  R
          51.84  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               39.02      37.59 XX+    
  2 Boehman, Sydney           11 WP                     39.40      38.19 X      
R - Division  
  1 Snead, Ellie              12 WP                     41.87      41.71 R      
  2 Davis, Aubrey             11 WP                     45.57      46.22 QUA    
  3 Phaup, Grace              11 Ridgetop               45.57      46.99 QUA    
  4 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               45.57      55.85        
  5 Raines, Katie             11 Ridgetop               45.57    1:20.59        
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          37.48  XX
          41.02  X
          46.44  R
          52.04  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Trebour, Jackson          11 WP                     40.77      41.92 R      
R - Division  
  1 Krebs, Hunter             12 WP                     43.91      44.92 R      
  2 Hart, Roger               11 Ridgetop               44.03      46.74 QUA    
  3 Logan, Luke               12 Ridgetop               46.44      47.68 QUA    
  4 White, Michael            11 WP                     46.44      49.97 QUA    
  5 McComb, Reilly            11 WP                     46.44      55.04        
  6 Winters, Madoc            11 Ridgetop               46.44    1:01.81        
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.10  XX
          38.46  X
          42.22  R
          46.49  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop               35.69      35.44 XX     
X - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               36.24      36.38 X      
R - Division  
  1 McDowell, Madelaine       14 WP                     39.42      40.09 R      
  2 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop               39.89      42.13 R      
  3 Guise, Peyton             13 Ridgetop               42.22      45.39 QUA    
  4 Horansky, Claire          13 WP                     42.22      47.82        
  5 Beattie, Grace            14 WP                     42.22      51.25        
  6 Ogden, Ariel              14 Ridgetop               42.22    1:07.44        
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          33.40  XX
          36.95  X
          41.09  R
          46.27  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 McComb, Connor            13 WP                     32.50      33.07 XX     
R - Division  
  1 Owings, Benjamin          14 WP                     39.50      42.64 QUA    
  2 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop               41.09      42.84 QUA    
  3 Trexler, Luke             14 WP                     41.09      48.46        
  4 Musselman, Chase          13 WP                     41.09      49.93        
  5 Prideaux, Henry           13 Ridgetop               41.09      55.74        
 -- Green, Jeffrey            14 Ridgetop               41.09         DQ        
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.87  XX
          36.58  X
          39.90  R
          44.27  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              16 Ridgetop               36.33      39.78 R      
R - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop               37.57      38.72 R      
  2 Poehler, Emma             15 Ridgetop               38.02      39.59 R      
  3 Dillingham, Brynne        16 WP                     38.88      40.48 QUA    
  4 Panella, Kayla            16 WP                     38.26      41.13 QUA    
  5 Boykin, Caroline          15 Ridgetop               38.99      42.09 QUA    
  6 Gartner, Anna             17 WP                     39.90      55.81        
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          30.84  XX
          32.78  X
          36.80  R
          42.21  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               29.38      30.87 X      
X - Division  
  1 Velle, Michael            16 WP                     32.59      33.41 R      
R - Division  
  1 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop               35.38      36.09 R      
  2 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               36.59      37.99 QUA    
  3 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               36.77      40.99 QUA    
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.43  XX
          27.08  X
          30.94  R
          36.28  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               26.23      27.47 R      
R - Division  
  1 Shibley, Megan             8 WP                     29.61      27.06 X+     
  2 Krohn, Riley               8 WP                     28.04      28.12 R      
  3 Quiram, Kate               8 WP                     30.28      29.56 R      
  4 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               30.87      32.36 QUA    
 -- Sleman, Molly              7 Ridgetop               30.44         DQ        
 -- Torrence, Riley            8 Ridgetop               30.94         DQ        
N - Division  
  1 Crenshaw, Madeleine        8 WP                     32.68      31.33 QUA    
  2 Kasarda, Cameron           7 WP                     32.64      31.74 QUA    
  2 Hugo, Nora                 8 Ridgetop                  NT      31.74 QUA    
  4 Bullis, Alexandra          7 WP                     38.70      33.60 QUA+   
  5 Perko, Lilly               7 WP                     39.34      35.22 QUA+   
  6 Vozar, Ava                 7 WP                        NT      35.66 QUA    
  7 Davis, Meghan              8 WP                     46.57      38.49        
  8 Alexander, Zuzu            6 WP                     51.68      38.52        
  9 Kern, Lily                 7 WP                     42.89      39.75        
 10 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop                  NT      39.88        
 11 Norton, Vivian             8 Ridgetop                  NT      41.09        
 12 Roberts, Lily              7 Ridgetop                  NT      49.04        
 13 Pfeiffer, Olivia           7 WP                        NT      53.45        
 14 Riley, Lauren              6 WP                        NT      55.12        
 -- Scanlon, Madison           6 WP                        NT         DQ        
 -- Rodal, Addison             8 WP                     34.68         DQ        
 -- Scanlon, Clara             7 WP                        NT         DQ        
 -- Stovall, Ava               8 WP                        NT         DQ        
 -- Gwaltney, Ava              7 WP                        NT         DQ        
 -- Hott, Kate                 7 WP                     42.90         DQ        
 -- Daniels, Charlotte         8 WP                     37.28         DQ        
 -- Owings, Olivia             8 WP                        NT         DQ        
 -- Hott, Libby                7 WP                        NT         DQ        
 -- Willson, Charlotte         8 WP                        NT         DQ        
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.46  XX
          27.70  X
          30.39  R
          35.89  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               24.79      24.70 XX     
R - Division  
  1 Guise, Matthew             8 Ridgetop               28.81      28.39 R      
  2 Trebour, Collin            8 WP                     29.06      30.67 QUA    
  3 Sutten, William            7 Ridgetop               30.39      32.62 QUA    
  4 Prusek, Owen               7 Ridgetop               30.39      34.63 QUA    
 -- Brocato, Greycen           6 WP                     30.39         DQ        
 -- Ziehl, Noah                7 WP                     30.39         DQ        
N - Division  
  1 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               38.14      34.79 QUA+   
  2 Gwaltney, Nate             6 WP                        NT      43.84        
 -- Krohn, Scott               6 WP                        NT         DQ        
 -- Pearson, Atticus           5 WP                        NT         DQ        
 -- Buccafusco, Charlie        6 WP                        NT         DQ        
 -- Riley, Luke                6 WP                        NT         DQ        
 -- Malkie, Zak                7 WP                        NT         DQ        
 -- Winters, Reid              7 Ridgetop               39.90         DQ        
 -- Kreutzer, Thomas           7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Jones, Reed                6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Brocato, Rylan             7 WP                     42.18         DQ        
 -- Schumacher, Jacob          7 WP                        NT         DQ        
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.87  XX
          51.29  X
          55.75  R
        1:03.01  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Davis, Ella               10 Ridgetop               51.52      53.27 R      
  2 Speck, Millie             10 Ridgetop               55.69      56.17 QUA    
  3 Bailey, Brooke             9 WP                     53.98      56.43 QUA    
  4 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop               55.75    1:00.19 QUA    
  5 Krebs, Lily Ann           10 WP                     55.25    1:00.31 QUA    
  6 Gardner, Anna             10 WP                     55.75    1:05.23        
N - Division  
  1 Link, Alka                 9 Ridgetop             1:01.59      59.84 QUA    
  2 Pfeiffer, Madison         10 WP                   1:03.88    1:01.30 QUA+   
  3 Post, Ella                 9 Ridgetop                  NT    1:03.28        
  4 Sutten, Grace              9 Ridgetop             1:13.49    1:04.17        
  5 Mahan, Hannah              9 Ridgetop             1:09.84    1:05.80        
  6 Riley, Elisabeth           9 WP                        NT    1:06.03        
  7 Robertson, Kayla          10 Ridgetop             1:07.90    1:06.57        
  8 Gresham, Elise             9 Ridgetop             1:12.10    1:07.57        
  9 Walsh, Kelsey              9 Ridgetop             1:19.02    1:10.00        
 10 Jebo, Campbell             9 Ridgetop                  NT    1:10.84        
 11 Blankenship, Emma          9 WP                   1:11.50    1:14.55        
 -- Schumacher, Katie          9 WP                        NT         DQ        
 -- Mahoney, Maddie            9 WP                   1:09.84         DQ        
 -- Willson, Emily            10 WP                        NT         DQ        
 -- Torrence, Ellie            9 Ridgetop             1:12.60         DQ        
 -- Wilson, Georgia            9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Stoudt, Morgan            10 Ridgetop             1:07.88         DQ        
 -- Bradshaw, Madison          9 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.74  XX
          52.07  X
          57.71  R
        1:03.66  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Guise, Davis              10 Ridgetop               51.57      53.84 R      
R - Division  
  1 Coker, Ben                10 Ridgetop               55.37      53.80 R      
  2 Phaup, Turner              9 Ridgetop               54.55      55.93 R      
  3 Prusek, Miles              9 Ridgetop               56.94      58.97 QUA    
  4 Kasarda, Kyle              9 WP                     57.71      59.38 QUA    
  5 Ring, Duncan              10 WP                     57.71    1:11.34        
  6 Gundel, Nick              10 WP                     57.71    1:28.63        
N - Division  
  1 Sleman, Christian         10 Ridgetop             1:13.72      56.63 R+     
  2 Edwards, Jack             10 WP                   1:09.34      59.99 QUA+   
  3 Dillingham, Ethan          9 WP                   1:01.26    1:00.61 QUA    
  4 Roberts, Tommy            10 Ridgetop             1:06.21    1:02.32 QUA+   
  5 Karluk, Nathan             9 WP                        NT    1:10.00        
  6 Petersson, Bjorn           9 Ridgetop                  NT    1:14.57        
  7 Shepherd, Mason            9 Ridgetop             1:24.96    1:16.67        
  8 Oliver, Wyatt             10 Ridgetop                  NT    1:19.32        
  9 Jones, Floyd               9 Ridgetop             1:30.37    1:19.34        
 10 Hott, William             10 WP                   1:16.03    1:20.32        
 -- Doty, Campbell            10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Winters, Nate              9 Ridgetop             1:16.65         DQ        
 -- Alexander, Cash           10 WP                   1:16.21         DQ        
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.33  XX
          44.96  X
          49.42  R
          54.59  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               42.41      44.13 X      
R - Division  
  1 Snead, Ellie              12 WP                     46.51      49.10 R      
  2 Phaup, Grace              11 Ridgetop               49.42      52.60 QUA    
  3 Ziehl, Hannah             11 WP                     49.42      55.56        
  4 Hagemeister, Rachel       11 WP                     49.42      58.02        
  5 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               49.42    1:10.02        
N - Division  
  1 Davis, Aubrey             11 WP                     53.17      51.96 QUA    
  2 Gowin, Rebekah            12 WP                     57.21      54.45 QUA+   
  3 Raybould, Alyssa          11 WP                   1:02.28      59.29        
  4 Gundel, Emily             11 WP                     57.47      59.82        
  5 Raines, Katie             11 Ridgetop                  NT    1:16.42        
 -- Owings, Meghan            12 WP                   1:32.60         DQ        
 -- Jebo, Devon               11 Ridgetop             1:12.25         DQ        
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.52  XX
          46.15  X
          50.37  R
          55.89  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Krebs, Hunter             12 WP                     43.42      43.57 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               47.34      48.38 R      
  2 Logan, Luke               12 Ridgetop               48.42      49.76 R      
  3 Hart, Roger               11 Ridgetop               50.37      53.29 QUA    
  4 McComb, Reilly            11 WP                     50.37      54.81 QUA    
  5 Quiram, Ryan              12 WP                     50.37    1:07.57        
N - Division  
  1 Alexander, Zebbie         12 WP                     56.82      50.59 QUA+   
  2 Link, Rowen               12 Ridgetop               58.06      53.88 QUA+   
  3 Powers, Trey              12 WP                     54.89      55.29 QUA    
  4 Russell, Andrew           12 Ridgetop             1:03.97    1:03.06        
  5 Winters, Madoc            11 Ridgetop             1:14.62    1:05.41        
 -- Oliver, Jackson           12 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Musselman, Garrett        11 WP                     54.81         DQ        
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.35  XX
          42.82  X
          45.30  R
          50.92  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 McDowell, Madelaine       14 WP                     39.90      42.47 X      
R - Division  
  1 Guise, Peyton             13 Ridgetop               45.30      45.42 QUA    
  2 Harrison, Sierra          13 WP                     44.49      45.66 QUA    
  3 Horansky, Claire          13 WP                     45.30      52.10        
  4 Bullis, Tori              13 WP                     45.30    1:01.06        
N - Division  
  1 Mead, Sophia              14 WP                     51.08      46.31 QUA+   
  2 Hagemeister, Lauren       14 WP                     52.39      52.20        
  3 Abbott, Mary Clare        13 Ridgetop               55.16      53.39        
  4 Ziehl, Delaney            13 WP                     51.03      53.64        
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          37.66  XX
          40.75  X
          42.51  R
          49.50  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop               40.10      39.65 X      
R - Division  
  1 Owings, Benjamin          14 WP                     42.51      46.82 QUA    
  2 Trexler, Luke             14 WP                     42.51      50.40        
  3 Nardi, Thomas             13 Ridgetop               42.51      51.43        
  4 Townsend, Ian             13 Ridgetop               42.51      52.69        
  5 Ring, Jack                13 WP                     42.51      53.39        
N - Division  
  1 McComb, Connor            13 WP                     45.58      42.38 R+     
  2 Shibley, Andrew           14 WP                     45.46      46.91 QUA    
  3 Frantz, Tristan           13 Ridgetop             1:04.91      54.12        
  4 Prideaux, Henry           13 Ridgetop             1:15.31    1:05.37        
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.44  XX
        1:35.15  X
        1:42.20  QUA
        1:42.20  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Beattie, Grace            14 WP                   1:42.20    1:45.00        
  2 Costantino, Sydney        13 WP                   1:42.20    1:48.12        
  3 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop             1:42.20    1:50.10        
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.68  XX
        1:30.55  X
        1:38.22  QUA
        1:38.22  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan, Andy               14 Ridgetop             1:38.22    1:43.25        
  2 Musselman, Chase          13 WP                   1:38.22    1:47.68        
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.38  XX
          40.73  X
          43.92  R
          49.05  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               37.12      38.07 XX     
R - Division  
  1 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               43.53      44.59 QUA    
  2 Arnold, Amber             17 WP                     40.92      44.63 QUA    
  3 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               43.68      44.99 QUA    
  4 Dillard, Leah             18 Ridgetop               43.72      50.41        
N - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               44.67      43.86 R+     
  2 Ogden, Ryley              16 Ridgetop               45.63      47.16 QUA    
  3 Powers, Molly             16 Ridgetop               52.00      52.35        
  4 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop               51.96      53.24        
  5 Gartner, Anna             17 WP                     54.91      55.12        
  6 Earley, Sarah             17 WP                     55.56      57.45        
  7 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop             1:02.46    1:09.50        
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          34.77  XX
          36.77  X
          40.20  R
          45.73  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Trexler, Elijah           16 WP                     39.90      40.57 QUA    
  2 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               39.79      40.81 QUA    
  3 Given, Charles            18 Ridgetop               40.20      48.07        
  4 Allin, Shane              18 Ridgetop               40.20      48.65        
N - Division  
  1 Velle, Michael            16 WP                     45.96      45.63 QUA+   
  2 Carr, Harrison            17 Ridgetop               48.43      52.52        
  3 Allin, Connor             18 Ridgetop               53.15      52.95        
  4 Strait, Joseph            15 Ridgetop               52.16      56.51        
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.29  XX
        1:30.52  X
        1:37.75  QUA
        1:37.75  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          15 Ridgetop             1:32.91    1:33.46 QUA    
  2 Fletcher, Molly           16 WP                   1:35.65    1:38.94        
  3 Melvin, Frances           15 Ridgetop             1:31.08    1:39.43        
  4 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop             1:37.75    1:46.02        
  5 Panella, Kayla            16 WP                   1:37.75    1:48.72        
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:17.27  XX
        1:21.70  X
        1:26.47  QUA
        1:26.47  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop             1:26.47    1:32.89        
  2 Green, Mitchell           17 Ridgetop             1:26.47    1:36.84        
  3 Smith, Brandon            15 Ridgetop             1:26.47    1:38.12        
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.42  XX
          23.66  X
          28.28  R
          34.68  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krohn, Riley               8 WP                     24.50      25.35 R      
  2 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               26.34      25.41 R      
  3 Shibley, Megan             8 WP                     28.28      28.42 QUA    
  4 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               28.28      29.62 QUA    
  5 Kasarda, Cameron           7 WP                     27.18      30.00 QUA    
  6 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               27.31      30.05 QUA    
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.93  XX
          24.52  X
          28.68  R
          35.42  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Trebour, Collin            8 WP                     23.91      25.02 R      
R - Division  
  1 Prusek, Owen               7 Ridgetop               24.60      25.21 R      
  2 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               24.77      27.59 R      
  3 Winters, Reid              7 Ridgetop               28.68      36.47        
 -- Malkie, Zak                7 WP                     28.68         DQ        
 -- Ziehl, Noah                7 WP                     28.68         DQ        
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.88  XX
          46.24  X
          52.21  R
        1:00.99  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gresham, Elise             9 Ridgetop               52.21      56.49 QUA    
  2 Grice, Isabella           10 Ridgetop               52.21      57.00 QUA    
  3 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop               52.21      57.54 QUA    
  4 Quiram, Nicole            10 WP                     52.21    1:06.29        
 -- Jones, Kadyn               9 WP                     52.21         DQ        
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.71  XX
          47.34  X
          53.40  R
        1:01.98  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               42.12      41.57 XX+    
  2 Kurz, William             10 Ridgetop               46.10      44.16 X      
R - Division  
  1 Guise, Davis              10 Ridgetop               48.62      46.70 X+     
  2 Phaup, Turner              9 Ridgetop               52.66      54.59 QUA    
  3 Sleman, Christian         10 Ridgetop               53.40      59.52 QUA    
  4 Dillingham, Ethan          9 WP                     53.40    1:00.34 QUA    
  5 Davis, Carter              9 WP                     53.40    1:26.82        
 -- Gundel, Nick              10 WP                     53.40         DQ        
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.49  XX
          39.12  X
          44.80  R
          51.03  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Boehman, Sydney           11 WP                     37.52      37.69 X      
R - Division  
  1 Goecker, Jessica          12 WP                     44.80      52.96        
  2 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               44.80    1:02.76        
  3 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               44.80    1:23.66        
 -- Hagemeister, Rachel       11 WP                     44.80         DQ        
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.15  XX
          40.65  X
          44.55  R
          53.58  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trebour, Jackson          11 WP                     41.17      40.38 X+     
  2 Alexander, Zebbie         12 WP                     44.55      44.12 R      
  3 Hart, Roger               11 Ridgetop               44.55      47.78 QUA    
  4 Cohn, Logan               12 Ridgetop               43.54      48.06 QUA    
  5 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               44.03      52.85 QUA    
 -- Powers, Trey              12 WP                     44.55         DQ        
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.40  XX
          36.84  X
          40.49  R
          45.14  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              13 Ridgetop               32.90      35.25 X      
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop               35.89      36.06 X      
R - Division  
  1 Guise, Peyton             13 Ridgetop               38.25      38.31 R      
  2 Mead, Sophia              14 WP                     38.32      38.60 R      
  3 Hagemeister, Lauren       14 WP                     40.17      43.63 QUA    
  4 Ogden, Kristine           14 Ridgetop               40.49    1:08.12        
 -- Ogden, Ariel              14 Ridgetop               40.49         DQ        
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          31.56  XX
          34.62  X
          38.95  R
          45.03  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 McComb, Connor            13 WP                     33.06      33.94 X      
R - Division  
  1 Frantz, Tristan           13 Ridgetop               37.52      38.88 R      
  2 Owings, Benjamin          14 WP                     37.71      42.19 QUA    
  3 Green, Jeffrey            14 Ridgetop               38.95      44.79 QUA    
  4 Townsend, Ian             13 Ridgetop               38.95      48.58        
  5 Ring, Jack                13 WP                     38.95      54.76        
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.06  XX
          34.44  X
          37.69  R
          41.93  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               30.17      31.72 XX     
  2 Arnold, Amber             17 WP                     31.70      33.46 X      
  3 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               32.20      33.50 X      
R - Division  
  1 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               36.06      37.24 R      
  2 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               36.88      37.27 R      
  3 Fletcher, Molly           16 WP                     37.69      41.13 QUA    
  4 Dillard, Leah             18 Ridgetop               37.69      44.12        
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          29.06  XX
          30.42  X
          33.44  R
          38.29  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               29.03      30.74 R      
R - Division  
  1 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop               33.44      35.62 QUA    
  2 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               33.44      36.55 QUA    
  3 Strait, Joseph            15 Ridgetop               33.44      38.99        
 
Event 80  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     1:31.77    1:34.47        
     1) Hart, Anne Claire W8            2) Cassidy, Aidan M8              
     3) Prusek, Owen M7                 4) Sleman, Molly W7               
  2 Ridgetop  'B'                                     1:45.36    1:47.15        
     1) Schwartz, Cameron W7            2) Cullop, Madeleine W8           
     3) Winters, Reid M7                4) Guise, Matthew M8              
  3 Walton Park  'B'                                       NT    1:54.28        
     1) Kasarda, Cameron W7             2) Shibley, Megan W8              
     3) Bullis, Alexandra W7            4) Schumacher, Jacob M7           
  4 Ridgetop  'C'                                     2:00.46    1:58.81        
     1) Fredrick, Stella W8             2) Sutten, William M7             
     3) Norton, Vivian W8               4) Robinson, Briggs M7            
  5 Walton Park  'C'                                       NT    2:06.14        
     1) Vozar, Ava W7                   2) Davis, Sydney W8               
     3) Quiram, Kate W8                 4) Brocato, Rylan M7              
 -- Walton Park  'A'                                  1:33.79         DQ        
     1) Raybould, Gabrielle W8          2) Trebour, Collin M8             
     3) Rodal, Addison W8               4) Krohn, Riley W8                
 
Event 81  Mixed 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:58.38    3:02.81        
     1) Kurz, William M10               2) Davis, Ella W10                
     3) Schwartz, Hayden M10            4) Payne, Ann Haden W10           
  2 Ridgetop  'B'                                     3:17.18    3:14.23        
     1) Sleman, Christian M10           2) Speck, Millie W10              
     3) Guise, Davis M10                4) Grice, Isabella W10            
  3 Walton Park  'A'                                  2:55.69    3:14.67        
     1) Edwards, Jack M10               2) Bailey, Brooke W9              
     3) Allums, Charlotte W10           4) Kasarda, Kyle M9               
  4 Ridgetop  'C'                                     3:27.85    3:29.98        
     1) Stoudt, Morgan W10              2) Coker, Ben M10                 
     3) Phaup, Turner M9                4) Robertson, Kayla W10           
  5 Walton Park  'B'                                       NT    3:36.50        
     1) Pfeiffer, Madison W10           2) Krebs, Lily Ann W10            
     3) Riley, Elisabeth W9             4) Bullis, Andrew M10             
  6 Walton Park  'C'                                       NT    4:11.64        
     1) Quiram, Nicole W10              2) Jones, Kadyn W9                
     3) Davis, Carter M9                4) Karluk, Nathan M9              
 
Event 82  Mixed 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walton Park  'A'                                  2:31.18    2:39.48        
     1) Davis, Aubrey W11               2) Krebs, Hunter M12              
     3) Boehman, Sydney W11             4) Snead, Ellie W12               
  2 Ridgetop  'A'                                     2:32.73    2:48.53        
     1) Hart, Roger M11                 2) Speck, Lucie W12               
     3) Phaup, Grace W11                4) Cohn, Logan M12                
  3 Walton Park  'B'                                       NT    3:06.05        
     1) Trebour, Jackson M11            2) Ziehl, Hannah W11              
     3) Musselman, Garrett M11          4) Gundel, Emily W11              
  4 Walton Park  'C'                                       NT    3:30.13        
     1) Alexander, Zebbie M12           2) White, Michael M11             
     3) Goecker, Jessica W12            4) Gowin, Rebekah W12             
  5 Ridgetop  'B'                                     3:07.82    3:38.25        
     1) Cassidy, Maddie W11             2) Logan, Luke M12                
     3) Shepherd, Parker M11            4) Jebo, Devon W11                
  6 Ridgetop  'C'                                     3:45.95    4:00.91        
     1) Link, Rowen M12                 2) Burnside, Camilla W11          
     3) Russell, Andrew M12             4) Raines, Katie W11              
 
Event 83  Mixed 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:19.98    2:20.42        
     1) Andrews, Maddie W13             2) Biltz, Taylor W13              
     3) Farmer, Kate W13                4) Ramirez, Sebastian M13         
  2 Walton Park  'A'                                  2:21.77    2:22.40        
     1) Mead, Sophia W14                2) McDowell, Madelaine W14        
     3) McComb, Connor M13              4) Harrison, Sierra W13           
  3 Ridgetop  'B'                                     2:34.07    2:36.57        
     1) Hettrick, Lilly W14             2) Logan, Andy M14                
     3) Guise, Peyton W13               4) Green, Jeffrey M14             
  4 Walton Park  'B'                                       NT    2:54.63        
     1) Musselman, Chase M13            2) Shibley, Andrew M14            
     3) Hagemeister, Lauren W14         4) Costantino, Sydney W13         
  5 Walton Park  'C'                                       NT    3:12.24        
     1) Beattie, Grace W14              2) Trexler, Luke M14              
     3) Horansky, Claire W13            4) Bullis, Tori W13               
  6 Ridgetop  'C'                                     3:19.72    3:24.53        
     1) Abbott, Mary Clare W13          2) Townsend, Ian M13              
     3) Frantz, Tristan M13             4) Ogden, Kristine W14            
 
Event 84  Mixed 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:04.56    2:08.61        
     1) Farmer, Tory M16                2) Trenz, Zoe W16                 
     3) Stevenson, Ian M16              4) Biltz, Schuyler W15            
  2 Walton Park  'A'                                  2:14.39    2:17.52        
     1) Velle, Michael M16              2) Dillingham, Brynne W16         
     3) Arnold, Amber W17               4) Trexler, Elijah M16            
  3 Ridgetop  'B'                                     2:20.11    2:25.46        
     1) Ogden, Ryley W16                2) Boykin, Caroline W15           
     3) Prideaux, Charles M17           4) Gilliam, Christopher M15       
  4 Ridgetop  'C'                                     2:24.06    2:35.09        
     1) Baskin, Campbell M17            2) Baskin, Mary Peyton W17        
     3) Green, Mitchell M17             4) Melvin, Frances W15            
  5 Walton Park  'B'                                       NT    3:08.66        
     1) Panella, Kayla W16              2) Earley, Sarah W17              
     3) Gartner, Anna W17               4) Fletcher, Molly W16            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 84                    
 
  1. Ridgetop                         1501.5   2. Walton Park                      1036.5