14 TC@RT - 6/16/2014                              
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
              1:31.61  XX
              1:38.42  X
              1:55.00  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wilks, Emily              10 TC                   1:26.81    1:26.65 XX     
R - Division  
  1 Phaup, Grace              10 Ridgetop             1:46.67    1:47.17 R      
  2 Young, Lora                9 TC                   1:55.00    1:50.82 R      
  3 Grice, Isabella            9 Ridgetop             1:55.00    2:01.53 N      
 -- Bettler, Amani             9 TC                   1:55.00         DQ        
 -- Hearn, Celia              10 TC                   1:50.07         DQ        
N - Division  
  1 Jacoby, Emma              10 TC                   2:06.34    1:53.98 R+     
  2 Case, Rynn                 9 TC                   1:56.65    1:56.71 N      
  3 Hynes, Katherine          10 TC                   2:03.35    2:00.56 N      
  4 Speck, Millie              9 Ridgetop                  NT    2:12.33 N      
  5 Sundberg, Eliza            9 Ridgetop                  NT    2:15.21 N      
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
              1:31.21  XX
              1:40.60  X
              1:55.00  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop             1:41.83    1:40.23 X+     
  2 Shepherd, Parker          10 Ridgetop             1:50.41    1:48.07 R      
  3 McCabe, Matthew           10 TC                   1:55.00    1:49.85 R      
  4 Vithoulkas, Andrew        10 TC                   1:55.00    2:12.32 N      
 -- Mitchell, Michael         10 TC                   1:55.00         DQ        
N - Division  
  1 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop                  NT    1:47.02 R      
  2 Coker, Ben                 9 Ridgetop                  NT    2:03.59 N      
  3 Berry, Brennan            10 TC                   2:06.66    2:06.15 N      
 -- Bernhardt, Andrew          9 TC                        NT         DQ        
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
              1:20.88  XX
              1:26.48  X
              1:38.88  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              12 Ridgetop             1:17.75    1:17.45 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop             1:23.55    1:24.42 X      
R - Division  
  1 Weippert, Hannah          12 TC                   1:33.29    1:28.59 R      
  2 Mortimer, Emily           12 TC                   1:37.59    1:30.17 R      
  3 Payne, Carter             12 Ridgetop             1:38.88    1:34.78 R      
  4 Hearn, Meredith           12 TC                   1:38.09    1:37.29 R      
  5 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop             1:38.88    1:49.30 N      
 -- Speck, Lucie              11 Ridgetop             1:38.33         DQ        
N - Division  
  1 Berry, Colleen            12 TC                   1:49.77    1:46.52 N      
  2 Cornwell, Alex            11 TC                   1:55.65    1:53.20 N      
  3 Wright, Victoria          12 Ridgetop             2:07.46    1:58.31 N      
  4 Willett, Clair            11 Ridgetop             2:11.22    2:10.06 N      
 -- Ford, Maggie              11 TC                   1:39.34         DQ        
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
              1:20.69  XX
              1:28.47  X
              1:40.37  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Edwards, Jamie            11 TC                   1:24.63    1:26.60 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               11 Ridgetop             1:36.35    1:36.53 R      
  2 Ezzelle, Alexander        12 TC                   1:37.06    1:39.58 R      
  3 Nardi, Thomas             12 Ridgetop             1:35.59    1:44.46 N      
  4 Melvin, Ben               12 Ridgetop             1:40.37    1:49.53 N      
  5 Doerfler, Cade            12 TC                   1:40.37    1:58.82 N      
  6 McCluskey, Teagan         11 TC                   1:40.37    2:00.09 N      
N - Division  
  1 Jacoby, Caleb             12 TC                   1:42.01    1:40.55 N      
  2 Mollenauer, Bryden        12 TC                   1:44.71    1:46.17 N      
  3 Logan, Luke               11 Ridgetop             1:58.67    1:48.53 N      
  4 Weippert, Harrison        11 TC                   1:54.60    1:49.17 N      
  5 Harless, Sam              11 Ridgetop             2:04.01    2:01.83 N      
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
              1:17.17  XX
              1:22.26  X
              1:33.08  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Edwards, Grace            13 TC                   1:15.40    1:15.44 XX     
  2 Cortright, Clair          14 TC                   1:14.59    1:17.01 XX     
X - Division  
  1 Van Lenten, Laney         13 TC                   1:20.96    1:19.68 X      
  2 Pilc, Emily               14 Ridgetop             1:21.37    1:20.59 X      
R - Division  
  1 Baham, Maggie             13 TC                   1:23.64    1:21.95 X+     
  2 Boykin, Caroline          14 Ridgetop             1:29.14    1:28.49 R      
  3 Young, Kara               13 TC                   1:31.21    1:32.41 R      
  4 Bowles, Anna              14 Ridgetop             1:32.83    1:33.46 N      
  5 Densley, Claudia          13 TC                   1:33.08    1:41.65 N      
N - Division  
  1 Cornwell, Abby            13 TC                   1:38.78    1:34.66 N      
  2 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop             1:38.52    1:41.65 N      
  3 Case, Madison             13 TC                   1:52.23    1:42.14 N      
  4 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop             1:55.17    1:52.12 N      
 -- Ezzelle, Meredith         13 TC                        NT         DQ        
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
              1:12.46  XX
              1:18.94  X
              1:29.48  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Fraser, James             14 Ridgetop             1:19.85    1:17.26 X+     
  2 Coker, Will               13 Ridgetop             1:19.25    1:19.71 R      
  3 Smith, Brandon            14 Ridgetop             1:28.32    1:28.93 R      
N - Division  
  1 Pilc, Charlie             13 Ridgetop             1:32.05    1:31.63 N      
  2 Green, Jeffrey            13 Ridgetop             1:38.74    1:33.26 N      
  3 Vithoulkas, John          13 TC                   1:35.41    1:33.76 N      
  4 Notley, Adam              13 Ridgetop             1:34.78    1:36.16 N      
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
              1:15.20  XX
              1:18.69  X
              1:28.46  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Parker, Lauren            16 TC                   1:10.69    1:11.65 XX     
  2 Trenz, Zoe                15 Ridgetop             1:11.89    1:14.28 XX     
X - Division  
  1 Edwards, Elizabeth        16 TC                   1:18.17    1:18.92 R      
  2 Ogden, Ryley              15 Ridgetop             1:18.47    1:19.72 R      
R - Division  
  1 Phelps, Emma              15 TC                   1:22.15    1:21.38 R      
  2 Biltz, Alexis             16 Ridgetop             1:25.02    1:26.42 R      
  3 Young, Genevieve          16 TC                   1:26.14    1:26.90 R      
  4 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop             1:25.96    1:29.99 N      
  4 Hynes, Meredith           15 TC                   1:28.46    1:29.99 N      
N - Division  
  1 Powers, Molly             15 Ridgetop             1:31.80    1:31.20 N      
  2 Castellucci, Theresa      15 TC                   1:31.35    1:34.71 N      
  3 Case, Emily               15 TC                   1:37.66    1:41.52 N      
  4 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop             1:45.23    1:42.68 N      
  5 Diederich, Mariah         15 TC                   1:38.60    1:46.20 N      
  6 Walker, Ainsley           17 Ridgetop             1:45.44    1:50.91 N      
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
              1:06.52  XX
              1:10.82  X
              1:19.01  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cortright, Jac            16 TC                   1:03.47    1:05.78 XX     
X - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop             1:09.83    1:07.59 X      
R - Division  
  1 Stevenson, Ian            15 Ridgetop             1:12.17    1:16.27 R      
  2 Prideaux, Charles         16 Ridgetop             1:15.58    1:17.56 R      
  3 Fraser, Ian               16 Ridgetop             1:18.16    1:21.17 N      
  4 Girardi, Quinn            16 TC                   1:19.01    1:30.53 N      
 -- Suhr, Billy               15 TC                   1:19.01         DQ        
N - Division  
  1 Stuckey, Ryan             18 TC                   1:19.41    1:20.30 N      
  2 Green, Mitchell           16 Ridgetop             1:21.54    1:22.39 N      
  3 Hughes, Spencer           18 TC                   1:21.93    1:23.13 N      
  4 Vithoulkas, George        16 TC                   1:22.75    1:23.93 N      
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                18.39  XX
                19.89  X
                23.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               22.60      22.16 R      
  2 Doerfler, Adelaide         8 TC                     22.88      22.52 R      
  3 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               23.80      23.93 N      
  4 Ryland, Audrey             8 TC                     23.27      24.61 N      
  5 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               23.80      25.31 N      
  6 Kite, Mae                  8 TC                     23.80      31.83 N      
N - Division  
  1 Allen, Emory               7 TC                     24.10      22.06 R+     
  2 Holland, Finley            8 Ridgetop               25.27      22.81 R+     
  3 Jacoby, Maggie             8 TC                     25.75      24.33 N      
  4 Brickhouse, MayBelle       7 Ridgetop               27.40      25.94 N      
  5 Gresham, Elise             8 Ridgetop               31.24      26.10 N      
  6 Sutten, Grace              8 Ridgetop               27.95      26.41 N      
  7 Post, Ella                 8 Ridgetop               27.31      26.79 N      
  8 Walsh, Kelsey              8 Ridgetop               26.86      26.82 N      
  9 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               26.78      27.16 N      
 10 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               28.86      27.38 N      
 11 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               28.05      27.48 N      
 12 Doerfler, Millie           7 TC                        NT      29.14 N      
 13 Wilson, Georgia            8 Ridgetop               30.03      29.22 N      
 14 Edmondson, Mackenzie       7 TC                     28.56      29.50 N      
 15 Kubyako, Katelyn           7 TC                     32.81      29.78 N      
 16 Sleman, Molly              6 Ridgetop               26.50      31.09 N      
 17 Cuevas, Aubrey             7 Ridgetop               32.74      31.15 N      
 18 Jebo, Campbell             8 Ridgetop               28.00      31.32 N      
 19 McCaffrey, Emy Leigh       7 Ridgetop               33.44      31.81 N      
 20 Bradshaw, Madison          8 Ridgetop               29.70      32.77 N      
 21 Birdsong, Ella             7 TC                     38.46      32.92 N      
 22 Swistock, Mattingly        8 TC                     35.87      33.05 N      
 23 Godard, Isabella           6 TC                     39.20      33.67 N      
 24 Norton, Vivian             7 Ridgetop               37.03      33.73 N      
 25 Berry, Maille              5 TC                     42.78      34.17 N      
 26 Fredrick, Stella           7 Ridgetop               44.01      36.59 N      
 27 Davis, Addison             7 TC                     36.55      39.55 N      
 28 Proffitt, Laurann          8 TC                     47.40      39.89 N      
 29 Wiggins, Ava               7 TC                     37.71      40.64 N      
 30 Swistock, Ginger           6 TC                     37.64      43.29 N      
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                18.45  XX
                19.78  X
                23.50  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Phaup, Turner              8 Ridgetop               21.39      21.37 R      
  2 Andrews, Owen              8 Ridgetop               21.20      21.78 R      
  3 Stottlemyer, John          7 TC                     23.50      31.27 N      
  4 Moore, Tobias              7 TC                     23.50      32.88 N      
  5 Mollenauer, Drew           8 TC                     23.50      33.19 N      
N - Division  
  1 Shepherd, Mason            8 Ridgetop               24.24      23.31 R+     
  2 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               25.02      24.10 N      
  3 Appich, Jim                8 Ridgetop               26.35      24.25 N      
  4 Spencer, Aidan             8 TC                     24.71      25.17 N      
  5 Prusek, Owen               6 Ridgetop               29.91      26.74 N      
  6 Jacoby, Colton             7 TC                     28.36      26.81 N      
  7 Travers, Callen            7 TC                     28.97      26.91 N      
  8 Hearn, Chet                7 TC                     27.25      27.53 N      
  9 Jones, Floyd               8 Ridgetop               27.33      29.15 N      
 10 Bettler, Eann              6 TC                     29.60      29.85 N      
 11 O'Neil, Thomas             7 TC                     27.82      32.88 N      
 12 Sundberg, Paul             6 Ridgetop               35.87      32.91 N      
 13 Birdsong, William          7 TC                     43.91      33.14 N      
 14 Robinson, Briggs           6 Ridgetop               36.21      33.71 N      
 15 Spalding, Carter           8 Ridgetop                  NT      35.78 N      
 16 Moore, Luca                6 TC                     41.45      38.38 N      
 17 Jones, Levi                5 TC                     36.08      38.57 N      
 18 Sheldon, Mason             6 TC                        NT      38.64 N      
 19 Sutten, William            6 Ridgetop               43.46      42.51 N      
 20 Roberts, Nathanael         6 Ridgetop               46.51      43.71 N      
 21 Cornwell, Denton           7 TC                     51.23      47.42 N      
 22 Cornwell, Grant            8 TC                   1:47.48    1:13.55 N      
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                36.12  XX
                38.15  X
                43.15  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Baham, Meredith           10 TC                     40.25      38.79 R      
  2 Mortimer, Ella            10 TC                     42.00      39.40 R      
  3 Case, Rynn                 9 TC                     43.15      45.86 N      
  4 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop               43.15      50.23 N      
  5 Sundberg, Eliza            9 Ridgetop               43.15      53.33 N      
  6 Robertson, Kayla           9 Ridgetop               43.15      53.83 N      
N - Division  
  1 Jacoby, Emma              10 TC                     45.91      44.68 N      
  1 Hynes, Katherine          10 TC                     46.09      44.68 N      
  3 Mollenauer, Kelly         10 TC                     49.01      45.01 N      
  4 Hearn, Celia              10 TC                     45.52      47.71 N      
  5 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               50.44      49.26 N      
  6 Edmondson, Avery           9 TC                     50.74      50.99 N      
  7 Speck, Millie              9 Ridgetop               51.88      51.45 N      
  8 Van Lenten, Lucy          10 TC                     48.79      53.18 N      
  9 O'Neil, Ellie             10 TC                     55.69      53.87 N      
 10 Bettler, Amani             9 TC                     49.27      54.31 N      
 11 Appich, Ella              10 Ridgetop             1:02.03      57.07 N      
 12 Burnside, Camila          10 Ridgetop             1:01.88      58.17 N      
 13 Kubyako, Ashley            9 TC                   1:05.27    1:02.30 N      
 14 Townsend, Sarah            9 Ridgetop                  NT    1:08.62 N      
 15 Jebo, Devon               10 Ridgetop             1:14.88    1:12.39 N      
 16 Willis, Katie              9 Ridgetop             1:21.40    1:20.03 N      
 17 Pilc, Susan               10 Ridgetop             1:08.39    1:24.59 N      
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                35.78  XX
                38.32  X
                43.27  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Notley, Rory               9 Ridgetop               43.27      43.84 N      
  2 Coker, Ben                 9 Ridgetop               43.27      48.62 N      
  3 Sleman, Christian          9 Ridgetop               43.27      53.04 N      
  4 Jones, Luke                9 TC                     43.27      57.18 N      
  5 Mitchell, Michael         10 TC                     43.27    1:03.21 N      
N - Division  
  1 McCabe, Matthew           10 TC                        NT      43.49 N      
  2 Vithoulkas, Andrew        10 TC                     47.13      47.00 N      
  3 Berry, Brennan            10 TC                     45.79      50.75 N      
  4 Wright, Baron             10 Ridgetop               57.81      57.01 N      
  5 Doty, Campbell             9 Ridgetop                  NT    1:07.79 N      
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                32.26  XX
                34.17  X
                37.82  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Weippert, Hannah          12 TC                     35.92      34.92 R      
  2 Oelkers, Elizabeth        12 TC                     36.85      37.69 R      
  3 Payne, Carter             12 Ridgetop               37.82      38.30 N      
  4 Ford, Maggie              11 TC                     37.81      38.44 N      
  5 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop               37.82      40.17 N      
  6 Mahan, Neiley             12 Ridgetop               37.82      41.21 N      
N - Division  
  1 Hearn, Meredith           12 TC                     39.02      39.83 N      
  2 Diederich, Jude           12 TC                     43.22      40.90 N      
  3 Skorupa, Sarah            12 TC                     41.15      41.02 N      
  4 Zerkin, Elena             11 Ridgetop               41.85      41.67 N      
  5 Heinen, Mary Caroline     11 TC                     44.78      42.43 N      
  6 Densley, Emma             11 TC                     42.92      42.81 N      
  7 Beirne, Samantha          11 TC                     47.95      48.26 N      
  8 Swistock, Reagan          11 TC                     50.02      48.82 N      
  9 Wright, Victoria          12 Ridgetop               49.59      50.26 N      
 10 Willett, Clair            11 Ridgetop               49.39      53.96 N      
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                31.82  XX
                34.01  X
                37.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Thurston, Bridger         12 TC                     33.21      32.69 X      
R - Division  
  1 Brannan, Cayden           12 TC                     36.27      32.84 X+     
  2 Cohn, Logan               11 Ridgetop               36.80      36.38 R      
  3 Lanois, Colter            11 TC                     36.30      36.91 R      
  4 Melvin, Ben               12 Ridgetop               37.44      40.02 N      
  5 Jones, Lane               11 TC                     37.44      42.86 N      
  6 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               37.44      43.00 N      
N - Division  
  1 Ezzelle, Alexander        12 TC                     39.13      38.62 N      
  2 Densley, Grant            11 TC                     43.19      42.06 N      
  3 Mollenauer, Bryden        12 TC                     40.09      43.34 N      
  4 McCluskey, Teagan         11 TC                     47.50      44.93 N      
  5 Harless, Sam              11 Ridgetop               44.22      46.84 N      
  6 Doerfler, Cade            12 TC                     44.69      48.22 N      
  7 Weippert, Harrison        11 TC                     51.53      49.13 N      
  8 Prideaux, Henry           12 Ridgetop               54.45      52.00 N      
  9 Martin, Weston            11 Ridgetop               54.28      58.21 N      
 10 Akers, Stewart            11 TC                   1:40.37    1:16.79 N      
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.82  XX
                32.72  X
                34.00  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cortright, Clair          14 TC                     30.16      29.96 XX     
  2 Blaha, Amanda             13 TC                     29.99      30.08 XX     
X - Division  
  1 Baham, Maggie             13 TC                     31.72      31.63 X      
R - Division  
  1 Densley, Claudia          13 TC                     34.00      40.31 N      
  2 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop               34.00      40.85 N      
  3 Case, Madison             13 TC                     34.00      42.97 N      
  4 Akers, Caroline           13 TC                     34.00      46.56 N      
N - Division  
  1 Ford, Emma                14 TC                     34.64      34.67 N      
  2 Cornwell, Abby            13 TC                     36.14      36.74 N      
  3 Piwowarski, Tabitha       13 TC                     38.13      38.49 N      
  4 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop               44.87      44.96 N      
  5 Ogden, Kristine           13 Ridgetop             1:02.26    1:05.51 N      
  6 Ogden, Ariel              13 Ridgetop             1:07.59    1:09.80 N      
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                28.51  XX
                30.76  X
                31.83  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Smith, Brandon            14 Ridgetop               31.83      32.42 N      
  2 Green, Jeffrey            13 Ridgetop               31.83      34.62 N      
  3 Notley, Adam              13 Ridgetop               31.83      36.24 N      
  4 Kite, Garrett             13 TC                     31.83      39.56 N      
  5 Swistock, Jeb             13 TC                     31.83      55.30 N      
N - Division  
  1 Vithoulkas, John          13 TC                     34.47      34.46 N      
  2 Hinkle, Patrick           13 Ridgetop               41.78      39.59 N      
  3 Given, Clay               13 Ridgetop               37.68      41.64 N      
  4 Logan, Andy               13 Ridgetop               43.77      43.76 N      
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:08.48  XX
              1:12.70  X
              1:21.91  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Shotwell, Kate            14 TC                   1:08.94    1:07.61 XX+    
  2 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop             1:08.97    1:09.72 X      
R - Division  
  1 Edwards, Grace            13 TC                   1:21.91    1:05.92 XX+    
  2 Melvin, Frances           14 Ridgetop             1:13.51    1:10.01 X+     
  3 Ezzelle, Meredith         13 TC                   1:21.91    1:31.60 N      
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:03.36  XX
              1:08.36  X
              1:14.72  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop             1:00.41    1:00.35 XX     
  2 Densley, Ian              14 TC                   1:02.36    1:01.71 XX     
R - Division  
  1 Coker, Will               13 Ridgetop             1:14.72    1:09.44 R      
  2 Pilc, Charlie             13 Ridgetop             1:14.72    1:23.51 N      
  3 Densley, Mason            14 TC                   1:14.72    1:29.34 N      
  4 Phelps, Harry             13 TC                   1:14.72    1:32.34 N      
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.77  XX
                31.19  X
                33.41  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Buckley, Emma             15 TC                     29.28      29.59 XX     
X - Division  
  1 Strait, Kathryn           18 Ridgetop               30.39      31.14 X      
R - Division  
  1 Hynes, Meredith           15 TC                     33.41      36.92 N      
  2 Ezzelle, Elizabeth        17 TC                     33.41      41.91 N      
N - Division  
  1 Biltz, Alexis             16 Ridgetop               33.59      33.59 N      
  2 Castellucci, Theresa      15 TC                     33.66      33.65 N      
  3 Hynes, Emily              16 TC                     33.97      34.07 N      
  4 Walker, Ainsley           17 Ridgetop               38.23      38.25 N      
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                26.16  XX
                27.70  X
                29.78  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop               27.03      27.62 X      
R - Division  
  1 Asplund, Eric             17 Ridgetop               29.78      30.25 N      
  2 Vithoulkas, George        16 TC                     29.72      30.70 N      
  3 Given, Charles            17 Ridgetop               29.78      34.67 N      
  4 Shugart, Cole             16 TC                     29.78      34.73 N      
N - Division  
  1 Hughes, Spencer           18 TC                     31.25      31.65 N      
  2 Suhr, Billy               15 TC                     31.69      31.71 N      
  3 Fraser, Ian               16 Ridgetop               31.41      32.63 N      
  4 Girardi, Quinn            16 TC                     31.58      33.07 N      
  5 Carr, Harrison            16 Ridgetop               37.53      37.86 N      
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.15  XX
              1:09.30  X
              1:15.50  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Parker, Lauren            16 TC                   1:04.13    1:04.70 XX     
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              15 Ridgetop             1:06.47    1:06.99 X      
  2 Densley, Jesse            17 TC                   1:06.95    1:12.21 R      
R - Division  
  1 Phelps, Emma              15 TC                   1:12.19    1:12.85 R      
  2 Young, Genevieve          16 TC                   1:15.46    1:15.96 N      
  3 Powers, Molly             15 Ridgetop             1:15.50    1:18.00 N      
  4 Diederich, Mariah         15 TC                   1:15.50    1:32.59 N      
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
                58.14  XX
              1:01.56  X
              1:07.43  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cortright, Jac            16 TC                     57.40      58.21 X      
X - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop               58.45    1:03.09 R      
R - Division  
  1 Thurston, Duncan          17 TC                   1:07.43    1:09.22 N      
  2 Green, Mitchell           16 Ridgetop             1:07.43    1:11.39 N      
  3 Baskin, Campbell          16 Ridgetop             1:07.43    1:16.21 N      
  4 Shepard, Michael          18 TC                   1:07.43    1:17.77 N      
  5 Heishman, Stephen         16 TC                   1:07.43    1:36.23 N      
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                22.41  XX
                24.21  X
                28.22  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doerfler, Adelaide         8 TC                     28.22      27.73 R      
  2 Ryland, Audrey             8 TC                     28.22      30.09 N      
  3 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               27.77      30.14 N      
  4 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               28.22      30.60 N      
  5 Brickhouse, MayBelle       7 Ridgetop               28.22      32.50 N      
  6 Edmondson, Mackenzie       7 TC                     28.22      39.96 N      
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                22.47  XX
                24.54  X
                28.43  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wilks, R. Hayes            7 TC                     21.58      22.80 X      
R - Division  
  1 Weippert, Andrew           7 TC                     28.43      27.68 R      
  2 Prusek, Miles              8 Ridgetop               26.42      28.67 N      
  3 Appich, Jim                8 Ridgetop               28.43      29.27 N      
  4 Spencer, Aidan             8 TC                     28.43      30.09 N      
  5 Andrews, Owen              8 Ridgetop               27.93      30.15 N      
  6 Hearn, Chet                7 TC                     28.43      40.64 N      
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                42.74  XX
                45.45  X
                51.64  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wilks, Emily              10 TC                     44.81      41.37 XX+    
R - Division  
  1 Mortimer, Ella            10 TC                     48.00      46.09 R      
  2 Baham, Meredith           10 TC                     47.58      48.56 R      
  3 Case, Rynn                 9 TC                     51.64      51.90 N      
  4 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               51.64    1:00.84 N      
  5 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop               51.64    1:01.64 N      
  6 Appich, Ella              10 Ridgetop               51.64    1:26.46 N      
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                42.05  XX
                46.23  X
                53.14  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sleman, Christian          9 Ridgetop               53.14      51.34 R      
  2 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop               50.25      51.53 R      
  3 Hart, Roger               10 Ridgetop               50.93      51.91 R      
  4 Bernhardt, Andrew          9 TC                     53.14      57.59 N      
  5 Doerfler, Prentice        10 TC                     53.14    1:02.90 N      
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                38.03  XX
                40.18  X
                45.57  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              12 Ridgetop               35.18      37.68 XX     
  2 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               36.97      38.04 X      
X - Division  
  1 Blaha, Kayla              11 TC                     39.49      40.05 X      
R - Division  
  1 Mortimer, Emily           12 TC                     41.68      41.46 R      
  2 Weippert, Hannah          12 TC                     41.75      42.15 R      
  3 Speck, Lucie              11 Ridgetop               45.25      46.26 N      
  4 Payne, Carter             12 Ridgetop               45.57      47.18 N      
  5 Oelkers, Elizabeth        12 TC                     45.57      49.52 N      
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                37.48  XX
                41.02  X
                46.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Edwards, Jamie            11 TC                     39.65      41.43 R      
R - Division  
  1 Thurston, Bridger         12 TC                     42.54      40.38 X+     
  2 Lanois, Colter            11 TC                     43.96      44.33 R      
  3 Cohn, Logan               11 Ridgetop               43.05      45.72 R      
  4 Jacoby, Caleb             12 TC                     45.96      49.54 N      
  5 Townsend, Ian             12 Ridgetop               46.44      49.60 N      
  6 Logan, Luke               11 Ridgetop               46.44      53.29 N      
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                36.10  XX
                38.46  X
                42.22  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Blaha, Amanda             13 TC                     33.62      33.43 XX     
X - Division  
  1 Shotwell, Kate            14 TC                     37.88      37.69 X      
  2 Pilc, Emily               14 Ridgetop               37.81      38.68 R      
R - Division  
  1 Van Lenten, Laney         13 TC                     38.50      38.81 R      
  2 Ford, Emma                14 TC                     38.72      39.99 R      
  3 Boykin, Caroline          14 Ridgetop               39.70      41.24 R      
  4 Milley, Jackie            13 Ridgetop               42.22      44.83 N      
  5 Akers, Caroline           13 TC                     42.22    1:03.40 N      
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                33.40  XX
                36.95  X
                41.09  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop               32.26      33.10 XX     
X - Division  
  1 Densley, Ian              14 TC                     33.71      33.13 XX+    
R - Division  
  1 Strait, Joseph            14 Ridgetop               40.02      40.35 R      
  2 Densley, Mason            14 TC                     41.09      46.97 N      
  3 Given, Clay               13 Ridgetop               40.74      47.96 N      
 -- Kite, Garrett             13 TC                     41.09         DQ        
 -- Phelps, Harry             13 TC                     41.09         DQ        
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                34.87  XX
                36.58  X
                39.90  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Buckley, Emma             15 TC                     34.17      35.30 X      
X - Division  
  1 Buckley, Hannah           18 TC                     35.71      38.01 R      
  2 Densley, Jesse            17 TC                     35.18      38.84 R      
R - Division  
  1 Hynes, Emily              16 TC                     37.87      40.17 N      
  2 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop               37.72      40.54 N      
  3 Case, Emily               15 TC                     39.90      49.25 N      
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
                30.84  XX
                32.78  X
                36.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cortright, Jac            16 TC                     30.45      32.07 X      
X - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop               31.81      33.06 R      
R - Division  
  1 Stuckey, Ryan             18 TC                     32.84      34.33 R      
  2 Stevenson, Ian            15 Ridgetop               33.03      36.70 R      
  3 Wagner, Michael           16 TC                     36.80      38.11 N      
  4 Asplund, Eric             17 Ridgetop               35.95      38.34 N      
  5 Shepard, Michael          18 TC                     36.80      41.34 N      
  6 Baskin, Campbell          16 Ridgetop               36.77      44.41 N      
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                25.43  XX
                27.08  X
                30.94  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doerfler, Adelaide         8 TC                     30.94      33.19 N      
  2 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               30.94      33.89 N      
  3 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               30.94      34.52 N      
  4 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               30.94      34.64 N      
  5 Ryland, Audrey             8 TC                     30.94      37.37 N      
 -- Davis, Addison             7 TC                     30.94         DQ        
N - Division  
  1 Allen, Emory               7 TC                     31.96      29.00 R+     
  2 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               40.04      29.18 R+     
  3 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               37.58      30.88 R+     
  4 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               40.11      34.00 N      
  5 Jacoby, Maggie             8 TC                        NT      36.07 N      
  6 Gresham, Elise             8 Ridgetop                  NT      39.02 N      
  7 McCaffrey, Emy Leigh       7 Ridgetop                  NT      41.39 N      
  8 Brickhouse, MayBelle       7 Ridgetop                  NT      41.42 N      
  9 Kubyako, Katelyn           7 TC                        NT      46.09 N      
 -- Swistock, Mattingly        8 TC                        NT         DQ        
 -- Edmondson, Mackenzie       7 TC                     33.20         DQ        
 -- Godard, Isabella           6 TC                        NT         DQ        
 -- Kite, Mae                  8 TC                        NT         DQ        
 -- Berry, Maille              5 TC                        NT         DQ        
 -- Wiggins, Ava               7 TC                        NT         DQ        
 -- Birdsong, Ella             7 TC                        NT         DQ        
 -- Jebo, Campbell             8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Post, Ella                 8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Bradshaw, Madison          8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Fredrick, Stella           7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Cuevas, Aubrey             7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Walsh, Kelsey              8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Wilson, Georgia            8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Holland, Finley            8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Sutten, Grace              8 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                25.46  XX
                27.70  X
                30.39  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wilks, R. Hayes            7 TC                     26.79      26.27 X      
R - Division  
  1 Prusek, Miles              8 Ridgetop               30.36      30.67 N      
  2 Phaup, Turner              8 Ridgetop               30.39      31.30 N      
 -- Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               30.39         DQ        
 -- Moore, Tobias              7 TC                     30.39         DQ        
 -- O'Neil, Thomas             7 TC                     30.39         DQ        
N - Division  
  1 Hearn, Chet                7 TC                        NT      39.08 N      
 -- Jacoby, Colton             7 TC                        NT         DQ        
 -- Birdsong, William          7 TC                        NT         DQ        
 -- Spencer, Aidan             8 TC                        NT         DQ        
 -- Moore, Luca                6 TC                        NT         DQ        
 -- Travers, Callen            7 TC                        NT         DQ        
 -- Jones, Levi                5 TC                        NT         DQ        
 -- Bettler, Eann              6 TC                        NT         DQ        
 -- Jones, Floyd               8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Roberts, Nathanael         6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Weippert, Andrew           7 TC                     46.84         DQ        
 -- Shepherd, Mason            8 Ridgetop               43.67         DQ        
 -- Sutten, William            6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Mollenauer, Drew           8 TC                        NT         DQ        
 -- Robinson, Briggs           6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Sundberg, Paul             6 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                47.87  XX
                51.29  X
                55.75  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wilks, Emily              10 TC                     50.52      45.90 XX+    
R - Division  
  1 Sundberg, Eliza            9 Ridgetop               55.75      59.82 N      
  2 Young, Lora                9 TC                     55.75      59.94 N      
  3 Phaup, Grace              10 Ridgetop               55.75    1:01.93 N      
  4 Mollenauer, Kelly         10 TC                     55.75    1:04.60 N      
  5 Bettler, Amani             9 TC                     55.75    1:10.83 N      
  6 Jebo, Devon               10 Ridgetop               55.75    1:18.92 N      
N - Division  
  1 Jacoby, Emma              10 TC                     59.14      59.73 N      
  2 Hearn, Celia              10 TC                   1:04.73    1:00.33 N      
  3 Hynes, Katherine          10 TC                   1:02.48    1:01.02 N      
  4 Grice, Isabella            9 Ridgetop                  NT    1:03.19 N      
  5 Van Lenten, Lucy          10 TC                   1:04.91    1:03.39 N      
  6 Speck, Millie              9 Ridgetop                  NT    1:08.42 N      
  7 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop                  NT    1:08.78 N      
  8 Townsend, Sarah            9 Ridgetop                  NT    1:14.17 N      
  9 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop             1:25.46    1:16.34 N      
 10 Pilc, Susan               10 Ridgetop             1:43.87    1:29.66 N      
 -- Burnside, Camila          10 Ridgetop             1:03.13         DQ        
 -- Kubyako, Ashley            9 TC                        NT         DQ        
 -- O'Neil, Ellie             10 TC                   1:20.76         DQ        
 -- Edmondson, Avery           9 TC                        NT         DQ        
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                48.74  XX
                52.07  X
                57.71  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Hart, Roger               10 Ridgetop               57.71      54.53 R      
  2 Shepherd, Parker          10 Ridgetop               55.44      55.34 R      
  3 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop               57.71      57.34 R      
  4 Doerfler, Prentice        10 TC                     57.71    1:00.01 N      
  5 Mitchell, Michael         10 TC                     57.71    1:45.78 N      
 -- Bernhardt, Andrew          9 TC                     57.71         DQ        
N - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop                  NT      53.43 R      
  2 Coker, Ben                 9 Ridgetop                  NT    1:00.53 N      
  3 Vithoulkas, Andrew        10 TC                     59.36    1:00.55 N      
  4 Berry, Brennan            10 TC                   1:01.68    1:03.76 N      
  5 Notley, Rory               9 Ridgetop                  NT    1:07.39 N      
 -- Jones, Luke                9 TC                        NT         DQ        
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                42.33  XX
                44.96  X
                49.42  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               46.13      45.63 R      
  2 Blaha, Kayla              11 TC                     46.68      45.91 R      
  3 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               48.74      47.94 R      
  4 Berry, Colleen            12 TC                     49.39      49.41 R      
  5 Mahan, Neiley             12 Ridgetop               49.42      52.94 N      
  6 Densley, Emma             11 TC                     49.42      53.38 N      
N - Division  
  1 Oelkers, Elizabeth        12 TC                     53.72      48.14 R+     
  2 Mortimer, Emily           12 TC                     53.39      48.16 R+     
  3 Heinen, Mary Caroline     11 TC                     56.20      53.87 N      
  4 Skorupa, Sarah            12 TC                     53.81      53.94 N      
  5 Zerkin, Elena             11 Ridgetop             1:14.75      53.99 N      
  6 Wright, Victoria          12 Ridgetop             1:01.78      58.77 N      
  7 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop                  NT      59.42 N      
  8 Cornwell, Alex            11 TC                   1:08.09    1:03.41 N      
  9 Swistock, Reagan          11 TC                   1:06.61    1:04.75 N      
 -- Willett, Clair            11 Ridgetop             1:06.66         DQ        
 -- Diederich, Jude           12 TC                     52.45         DQ        
 -- Beirne, Samantha          11 TC                   1:08.98         DQ        
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                42.52  XX
                46.15  X
                50.37  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Thurston, Bridger         12 TC                     44.42      43.40 X      
R - Division  
  1 Brannan, Cayden           12 TC                     48.37      44.81 X+     
  2 Edwards, Jamie            11 TC                     48.89      47.96 R      
  3 Melvin, Ben               12 Ridgetop               50.37      50.06 R      
  4 Nardi, Thomas             12 Ridgetop               50.37      52.64 N      
  5 Logan, Luke               11 Ridgetop               50.37      53.37 N      
  6 Doerfler, Cade            12 TC                     50.37    1:06.73 N      
N - Division  
  1 Townsend, Ian             12 Ridgetop               55.49      54.05 N      
  2 Jacoby, Caleb             12 TC                     55.87      54.96 N      
  3 Mollenauer, Bryden        12 TC                     54.82      55.78 N      
  4 Weippert, Harrison        11 TC                     56.02      56.56 N      
  5 McCluskey, Teagan         11 TC                   1:01.22      58.17 N      
  6 Harless, Sam              11 Ridgetop               59.39    1:02.50 N      
  7 Jones, Lane               11 TC                        NT    1:13.34 N      
 -- Densley, Grant            11 TC                        NT         DQ        
 -- Akers, Stewart            11 TC                        NT         DQ        
 -- Frantz, Tristan           12 Ridgetop             1:04.91         DQ        
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                39.35  XX
                42.82  X
                45.30  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Edwards, Grace            13 TC                     37.87      38.99 XX     
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          14 Ridgetop               42.90      43.97 R      
  2 Densley, Claudia          13 TC                     45.30      47.67 N      
  3 Case, Madison             13 TC                     45.30      52.70 N      
  4 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop               45.30      54.92 N      
  5 Ezzelle, Meredith         13 TC                     45.30      56.71 N      
N - Division  
  1 Van Lenten, Laney         13 TC                     45.60      47.75 N      
  2 Young, Kara               13 TC                     50.84      50.73 N      
  3 Milley, Jackie            13 Ridgetop               52.60      53.49 N      
  4 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop             1:06.40    1:06.50 N      
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                37.66  XX
                40.75  X
                42.51  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop               37.72      42.74 N      
R - Division  
  1 Logan, Andy               13 Ridgetop               42.51      47.49 N      
  2 Pilc, Charlie             13 Ridgetop               42.51      48.21 N      
  3 Swistock, Jeb             13 TC                     42.51      55.84 N      
N - Division  
  1 Notley, Adam              13 Ridgetop               49.90      50.37 N      
  2 Vithoulkas, John          13 TC                     50.65      51.71 N      
  3 Hinkle, Patrick           13 Ridgetop               56.74      53.39 N      
  4 Strait, Joseph            14 Ridgetop                  NT      55.88 N      
  5 Given, Clay               13 Ridgetop               59.73    1:03.47 N      
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:27.44  XX
              1:35.15  X
              1:42.20  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Pilc, Emily               14 Ridgetop             1:29.80    1:27.45 X      
  2 Cortright, Clair          14 TC                   1:28.12    1:29.08 X      
R - Division  
  1 Melvin, Frances           14 Ridgetop             1:42.20    1:36.38 R      
  2 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop             1:39.77    1:39.58 R      
  3 Bowles, Anna              14 Ridgetop             1:42.20    1:44.77 N      
  4 Piwowarski, Tabitha       13 TC                   1:42.20    1:52.39 N      
  5 Cornwell, Abby            13 TC                   1:42.20    1:57.30 N      
  6 Akers, Caroline           13 TC                   1:42.20    2:19.88 N      
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:23.68  XX
              1:30.55  X
              1:38.22  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fraser, James             14 Ridgetop             1:38.22    1:31.82 R      
  2 Smith, Brandon            14 Ridgetop             1:38.22    1:41.48 N      
  3 Green, Jeffrey            13 Ridgetop             1:38.22    1:42.38 N      
  4 Kite, Garrett             13 TC                   1:38.22    1:59.99 N      
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                38.38  XX
                40.73  X
                43.92  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Buckley, Emma             15 TC                     38.09      40.64 X      
R - Division  
  1 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop               42.96      46.45 N      
  2 Case, Emily               15 TC                     43.92      53.88 N      
N - Division  
  1 Biltz, Alexis             16 Ridgetop               44.65      43.64 R+     
  2 Hynes, Emily              16 TC                     45.18      46.41 N      
  3 Hynes, Meredith           15 TC                     47.00      48.29 N      
  4 Powers, Molly             15 Ridgetop               52.00      53.15 N      
  5 Walker, Ainsley           17 Ridgetop               55.25      56.86 N      
  6 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop             1:03.37    1:01.24 N      
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
                34.77  XX
                36.77  X
                40.20  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop               33.25      36.22 X      
R - Division  
  1 Thurston, Duncan          17 TC                     38.88      39.99 R      
  2 Asplund, Eric             17 Ridgetop               40.20      41.93 N      
  3 Green, Mitchell           16 Ridgetop               40.20      45.39 N      
  4 Shepard, Michael          18 TC                     40.20      48.05 N      
  5 Heishman, Stephen         16 TC                     40.20      55.12 N      
N - Division  
  1 Hughes, Spencer           18 TC                     43.54      44.19 N      
  2 Suhr, Billy               15 TC                     43.89      45.42 N      
  3 Given, Charles            17 Ridgetop               51.10      48.66 N      
  4 Carr, Harrison            16 Ridgetop               50.59      49.63 N      
  5 Girardi, Quinn            16 TC                     42.92      50.70 N      
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:25.29  XX
              1:30.52  X
              1:37.75  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Parker, Lauren            16 TC                   1:20.79    1:23.62 XX     
  2 Trenz, Zoe                15 Ridgetop             1:23.47    1:24.96 XX     
X - Division  
  1 Phelps, Emma              15 TC                   1:30.03    1:30.17 X      
  2 Edwards, Elizabeth        16 TC                   1:28.67    1:42.43 N      
R - Division  
  1 Strait, Kathryn           18 Ridgetop             1:34.03    1:35.21 R      
  2 Densley, Jesse            17 TC                   1:37.69    1:36.74 R      
  3 Castellucci, Theresa      15 TC                   1:37.75    1:46.41 N      
  4 Diederich, Mariah         15 TC                   1:37.75    1:58.19 N      
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:17.27  XX
              1:21.70  X
              1:26.47  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baskin, Campbell          16 Ridgetop             1:26.47    1:29.55 N      
  2 Prideaux, Charles         16 Ridgetop             1:26.47    1:31.29 N      
  3 Fraser, Ian               16 Ridgetop             1:26.47    1:34.28 N      
  4 Vithoulkas, George        16 TC                   1:26.47    1:47.05 N      
  5 Shugart, Cole             16 TC                   1:26.47    1:51.07 N      
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                21.42  XX
                23.66  X
                28.28  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Emory               7 TC                     28.28      27.95 R      
  2 Jacoby, Maggie             8 TC                     28.28      31.41 N      
  3 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               28.28      33.39 N      
  4 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               28.28      35.35 N      
  5 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               28.28      37.95 N      
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                21.93  XX
                24.52  X
                28.68  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wilks, R. Hayes            7 TC                     23.99      25.32 R      
R - Division  
  1 Phaup, Turner              8 Ridgetop               28.26      27.91 R      
  2 Prusek, Miles              8 Ridgetop               28.10      34.09 N      
  3 Andrews, Owen              8 Ridgetop               28.68      44.69 N      
 -- O'Neil, Thomas             7 TC                     28.68         DQ        
 -- Bettler, Eann              6 TC                     28.68         DQ        
 -- Weippert, Andrew           7 TC                     28.68         DQ        
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                41.88  XX
                46.24  X
                52.21  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Baham, Meredith           10 TC                     46.16      46.67 R      
R - Division  
  1 Phaup, Grace              10 Ridgetop               50.65      47.07 R      
  2 Mortimer, Ella            10 TC                     50.32      47.99 R      
  3 Young, Lora                9 TC                     49.64      50.16 R      
  4 Grice, Isabella            9 Ridgetop               52.21      59.45 N      
  5 Van Lenten, Lucy          10 TC                     52.21    1:05.82 N      
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                41.71  XX
                47.34  X
                53.40  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurz, William              9 Ridgetop               53.40      49.11 R      
  2 McCabe, Matthew           10 TC                     53.40      54.13 N      
  3 Shepherd, Parker          10 Ridgetop               51.67      58.45 N      
  4 Hart, Roger               10 Ridgetop               53.40      59.61 N      
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                36.49  XX
                39.12  X
                44.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              12 Ridgetop               34.24      36.44 XX     
X - Division  
  1 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               37.50      37.46 X      
  2 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               37.32      37.91 X      
R - Division  
  1 Blaha, Kayla              11 TC                     40.01      37.04 X+     
  2 Hearn, Meredith           12 TC                     40.65      40.64 R      
  3 Ford, Maggie              11 TC                     42.64      43.46 R      
  4 Zerkin, Elena             11 Ridgetop               44.80      52.66 N      
  5 Speck, Lucie              11 Ridgetop               44.80      53.08 N      
 -- Mahan, Neiley             12 Ridgetop               44.80         DQ        
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                36.15  XX
                40.65  X
                44.55  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brannan, Cayden           12 TC                     42.52      44.05 R      
  2 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               44.55      47.09 N      
  3 Ezzelle, Alexander        12 TC                     44.55      49.03 N      
  4 Lanois, Colter            11 TC                     44.55      49.25 N      
  5 Nardi, Thomas             12 Ridgetop               44.55      52.84 N      
  6 Townsend, Ian             12 Ridgetop               44.55      57.16 N      
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                34.40  XX
                36.84  X
                40.49  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Blaha, Amanda             13 TC                     31.58      31.87 XX     
  2 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop               33.81      34.50 X      
X - Division  
  1 Ford, Emma                14 TC                     36.10      36.39 X      
  2 Baham, Maggie             13 TC                     36.05      36.63 X      
R - Division  
  1 Melvin, Frances           14 Ridgetop               37.54      36.91 R      
  2 Shotwell, Kate            14 TC                     40.49      38.00 R      
  3 Young, Kara               13 TC                     40.49      44.08 N      
  4 Bowles, Anna              14 Ridgetop               40.49      45.38 N      
  5 Piwowarski, Tabitha       13 TC                     40.49      46.02 N      
  6 Milley, Jackie            13 Ridgetop               40.49      46.44 N      
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                31.56  XX
                34.62  X
                38.95  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Densley, Ian              14 TC                     29.69      30.72 XX     
R - Division  
  1 Fraser, James             14 Ridgetop               34.80      35.36 R      
  2 Coker, Will               13 Ridgetop               35.07      35.45 R      
  3 Strait, Joseph            14 Ridgetop               38.78      40.15 N      
  4 Densley, Mason            14 TC                     38.95      42.40 N      
  5 Phelps, Harry             13 TC                     38.95      56.72 N      
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                33.06  XX
                34.44  X
                37.69  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop               31.07      32.78 XX     
X - Division  
  1 Strait, Kathryn           18 Ridgetop               33.10      33.55 X      
  2 Ogden, Ryley              15 Ridgetop               34.09      35.56 R      
  3 Buckley, Hannah           18 TC                     33.89      36.19 R      
R - Division  
  1 Edwards, Elizabeth        16 TC                     36.24      34.49 R      
  2 Young, Genevieve          16 TC                     35.36      35.42 R      
  3 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop               37.69      43.41 N      
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
                29.06  XX
                30.42  X
                33.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop               30.23      30.93 R      
R - Division  
  1 Stevenson, Ian            15 Ridgetop               30.45      32.24 R      
  2 Thurston, Duncan          17 TC                     32.09      32.77 R      
  3 Prideaux, Charles         16 Ridgetop               32.77      33.10 R      
  4 Stuckey, Ryan             18 TC                     32.94      33.95 N      
  5 Wagner, Michael           16 TC                     33.44      36.31 N      
  6 Given, Charles            17 Ridgetop               33.44      46.20 N      
 
Event 80  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'B'                                     1:49.47    1:50.44        
     1) Mahan, Hannah W8                2) Cassidy, Aidan M7              
     3) Phaup, Turner M8                4) Hart, Anne Claire W7           
  2 Three Chopt  'A'                                  1:38.75    1:55.88        
     1) Bettler, Eann M6                2) Allen, Emory W7                
     3) Wilks, R. Hayes M7              4) Doerfler, Adelaide W8          
  3 Ridgetop  'A'                                     1:45.61    1:59.12        
     1) Brickhouse, Cara W8             2) Cullop, Madeleine W7           
     3) Prusek, Miles M8                4) Andrews, Owen M8               
  4 Ridgetop  'C'                                          NT    2:00.67        
     1) Appich, Jim M8                  2) Robinson, Ellie Grace W8       
     3) Schwartz, Cameron W6            4) Shepherd, Mason M8             
  5 Three Chopt  'B'                                       NT    2:08.72        
     1) Jacoby, Colton M7               2) Edmondson, Mackenzie W7        
     3) Jacoby, Maggie W8               4) Ryland, Audrey W8              
 -- Three Chopt  'C'                                       NT         DQ        
     1) Kubyako, Katelyn W7             2) O'Neil, Thomas M7              
     3) Weippert, Andrew M7             4) Swistock, Mattingly W8         
 
Event 81  Mixed 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Chopt  'A'                                  2:50.17    3:04.89        
     1) Mortimer, Ella W10              2) Wilks, Emily W10               
     3) Baham, Meredith W10             4) McCabe, Matthew M10            
  2 Ridgetop  'A'                                     2:50.28    3:24.13        
     1) Hart, Roger M10                 2) Kurz, William M9               
     3) Phaup, Grace W10                4) Payne, Ann Haden W9            
  3 Three Chopt  'C'                                       NT    3:30.74        
     1) Case, Rynn W9                   2) Vithoulkas, Andrew M10         
     3) Hynes, Katherine W10            4) Doerfler, Prentice M10         
  4 Three Chopt  'B'                                       NT    3:31.03        
     1) Hearn, Celia W10                2) Jacoby, Emma W10               
     3) Young, Lora W9                  4) Berry, Brennan M10             
  5 Ridgetop  'B'                                          NT    3:49.80        
     1) Schwartz, Hayden M9             2) Sundberg, Eliza W9             
     3) Shepherd, Parker M10            4) Cassidy, Maddie W10            
 -- Ridgetop  'C'                                          NT         DQ        
     1) Sleman, Christian M9            2) Jebo, Devon W10                
     3) Grice, Isabella W9              4) Coker, Ben M9                  
 
Event 82  Mixed 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:38.48    2:37.52        
     1) Andrews, Maddie W12             2) Melvin, Ben M12                
     3) Farmer, Kate W12                4) Cohn, Logan M11                
  2 Three Chopt  'A'                                  2:18.41    2:37.64        
     1) Blaha, Kayla W11                2) Thurston, Bridger M12          
     3) Edwards, Jamie M11              4) Mortimer, Emily W12            
  3 Three Chopt  'B'                                       NT    2:43.52        
     1) Weippert, Hannah W12            2) Berry, Colleen W12             
     3) Hearn, Meredith W12             4) Brannan, Cayden M12            
  4 Three Chopt  'C'                                       NT    2:58.34        
     1) Lanois, Colter M11              2) Diederich, Jude W12            
     3) Ford, Maggie W11                4) Jacoby, Caleb M12              
  5 Ridgetop  'B'                                     2:54.61    2:58.44        
     1) Speck, Lucie W11                2) Nardi, Thomas M12              
     3) Biltz, Taylor W12               4) Townsend, Ian M12              
  6 Ridgetop  'C'                                     3:05.14    3:07.79        
     1) Logan, Luke M11                 2) Payne, Carter W12              
     3) Frantz, Tristan M12             4) McCaffrey, Erin Beth W11       
 
Event 83  Mixed 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:19.24    2:17.74        
     1) Coker, Will M13                 2) Holland, Hank M14              
     3) Biltz, Schuyler W14             4) Melvin, Frances W14            
  2 Three Chopt  'B'                                       NT    2:19.78        
     1) Blaha, Amanda W13               2) Edwards, Grace W13             
     3) Ford, Emma W14                  4) Baham, Maggie W13              
  3 Three Chopt  'A'                                  2:14.79    2:20.31        
     1) Cortright, Clair W14            2) Shotwell, Kate W14             
     3) Van Lenten, Laney W13           4) Densley, Ian M14               
  4 Ridgetop  'B'                                     2:29.55    2:30.21        
     1) Pilc, Emily W14                 2) Boykin, Caroline W14           
     3) Fraser, James M14               4) Smith, Brandon M14             
  5 Ridgetop  'C'                                     2:44.17    2:47.32        
     1) Strait, Joseph M14              2) Green, Jeffrey M13             
     3) Milley, Jackie W13              4) Bowles, Anna W14               
  6 Three Chopt  'C'                                       NT    2:53.00        
     1) Young, Kara W13                 2) Densley, Claudia W13           
     3) Cornwell, Abby W13              4) Vithoulkas, John M13           
 
Event 84  Mixed 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:05.58    2:08.84        
     1) Farmer, Tory M15                2) Fenster, Colin M17             
     3) Trenz, Zoe W15                  4) Ogden, Ryley W15               
  2 Three Chopt  'B'                                       NT    2:19.75        
     1) Buckley, Emma W15               2) Phelps, Emma W15               
     3) Vithoulkas, George M16          4) Wagner, Michael M16            
  3 Three Chopt  'A'                                  2:12.67    2:21.89        
     1) Stuckey, Ryan M18               2) Edwards, Elizabeth W16         
     3) Densley, Jesse W17              4) Thurston, Duncan M17           
  4 Ridgetop  'B'                                     2:18.79    2:27.03        
     1) Asplund, Eric M17               2) Baskin, Mary Peyton W16        
     3) Strait, Kathryn W18             4) Stevenson, Ian M15             
  5 Ridgetop  'C'                                     2:26.44    2:28.79        
     1) Baskin, Campbell M16            2) Biltz, Alexis W16              
     3) Prideaux, Charles M16           4) Powers, Molly W15              
  6 Three Chopt  'C'                                       NT    2:33.37        
     1) Buckley, Hannah W18             2) Shepard, Michael M18           
     3) Young, Genevieve W16            4) Hughes, Spencer M18            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 84                    
 
  1. Three Chopt                      1483.5   2. Ridgetop                         1286.5