14 RT@WEST - 6/23/2014                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:24.50   6/10/2012 Kate Farmer, RT                            
                1:31.61  XX
                1:38.42  X
                1:55.00  QUA
                1:55.00  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ferguson, MACKENZIE       10 WEST                 1:24.12    1:25.78 XX     
  2 McEvoy, Calli             10 WEST                 1:27.09    1:27.18 XX     
R - Division  
  1 Brumley, Grayson           9 WEST                 1:43.73    1:45.06 QUA    
  2 Reynolds, Alison          10 WEST                 1:52.85    1:51.04 QUA    
  3 Turton, Hadley             9 WEST                 1:48.38    1:52.53 QUA    
  4 Speck, Millie              9 Ridgetop             1:55.00    2:10.60 N      
  5 Sundberg, Eliza            9 Ridgetop             1:55.00    2:24.57 N      
N - Division  
  1 Paulson, Audrey            9 WEST                      NT    1:54.14 QUA    
  2 Rowe, Barrett             10 WEST                 2:10.24    1:58.17 N      
  3 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop                  NT    2:09.07 N      
  4 Ferguson, Ann Collier      9 WEST                 2:05.07    2:10.43 N      
  5 Burnside, Camilla         10 Ridgetop                  NT    2:27.48 N      
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:23.78   7/29/2010 Hank Holland, RT                           
                1:31.21  XX
                1:40.60  X
                1:55.00  QUA
                1:55.00  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop             1:47.02    1:45.77 QUA    
  2 Borich, Jac                9 WEST                 1:49.53    1:53.93 QUA    
  3 Innes, Charles             9 WEST                 1:54.99    1:54.77 QUA    
  4 Bower, Brooks              9 WEST                 1:55.00    1:54.93 QUA    
N - Division  
  1 Kuhlen, Jake               9 WEST                      NT    1:52.24 QUA    
  2 Hart, Roger               10 Ridgetop             2:02.32    1:59.25 N      
  3 Simonton, Connor          10 WEST                 2:00.97    2:03.10 N      
  4 Seabury, Alex              9 WEST                      NT    2:05.07 N      
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:16.28   7/28/2011 Zoe Trenz, RT                              
                1:20.88  XX
                1:26.48  X
                1:38.88  QUA
                1:38.88  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              12 Ridgetop             1:17.45    1:16.92 XX     
  2 Reynolds, Caroline        12 WEST                 1:17.76    1:17.22 XX     
  3 Mullian, Ella             12 WEST                 1:16.84    1:17.77 XX     
X - Division  
  1 Erickson, Olivia          11 WEST                 1:22.15    1:17.34 XX+    
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           12 Ridgetop             1:30.10    1:25.00 X+     
  2 Row, Catherine            12 WEST                 1:31.56    1:35.21 QUA    
  3 Bower, Alexandra          11 WEST                 1:38.87    1:37.78 QUA    
  4 Robertson, Susannah       12 WEST                 1:38.32    1:38.15 QUA    
  5 Speck, Lucie              11 Ridgetop             1:38.33    1:40.49 N      
  6 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop             1:38.88    1:54.39 N      
N - Division  
  1 Seabury, Amelia           12 WEST                 1:40.46    1:42.27 N      
  2 Zerkin, Elena             11 Ridgetop             2:01.77    1:52.12 N      
  3 Michaux, Ava              11 WEST                 1:46.46    1:53.59 N      
  4 Wright, Victoria          12 Ridgetop             1:58.31    1:58.65 N      
  5 Baldridge, Frances        11 WEST                 2:04.55    2:08.57 N      
  6 Pugh, Reese               11 Ridgetop             2:16.42    2:09.56 N      
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:13.31   7/26/2012 Hank Holland, RT                           
                1:20.69  XX
                1:28.47  X
                1:40.37  QUA
                1:40.37  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 West, Miles               12 WEST                 1:18.58    1:17.90 XX     
  2 Nilson, Ben               12 WEST                 1:20.16    1:18.08 XX     
X - Division  
  1 Mish, Robert              11 WEST                 1:26.78    1:27.68 X      
  2 Nystrom, Hill             12 WEST                 1:28.16    1:28.50 QUA    
R - Division  
  1 Cohn, Logan               11 Ridgetop             1:36.35    1:36.33 QUA    
  2 Bristow, Decker           12 WEST                 1:40.13    1:41.11 N      
  3 Nardi, Thomas             12 Ridgetop             1:35.59    1:42.93 N      
 -- Ramirez, Sebastian        12 Ridgetop             1:36.77         DQ        
N - Division  
  1 Paulson, Henry            12 WEST                      NT    1:31.29 QUA    
  2 Townsend, Ian             12 Ridgetop             1:51.11    1:38.92 QUA+   
  3 Frantz, Tristan           12 Ridgetop             1:55.51    1:51.36 N      
  4 Russell, Andrew           11 Ridgetop                  NT    2:15.25 N      
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:11.89   7/25/2013 Zoe Trenz, RT                              
                1:17.17  XX
                1:22.26  X
                1:33.08  QUA
                1:33.08  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Baber, Caroline           14 WEST                 1:08.69    1:09.60 XX     
  2 Wielar, Grace             14 WEST                 1:16.35    1:15.06 XX     
X - Division  
  1 Mullian, Ana              14 WEST                 1:20.05    1:26.85 QUA    
R - Division  
  1 Poehler, Emma             14 Ridgetop             1:22.77    1:26.32 QUA    
  2 Boykin, Caroline          14 Ridgetop             1:28.49    1:28.49 QUA    
  3 Ramey, Caroline           14 WEST                 1:31.84    1:32.58 QUA    
  4 Hassett, Megan            14 WEST                 1:29.88    1:32.86 QUA    
  5 Smith, Margaret           14 WEST                 1:32.00    1:35.42 N      
N - Division  
  1 Mish, Brucie              13 WEST                 1:35.21    1:37.85 N      
  2 Gee, Gabby                14 WEST                 1:35.61    1:38.62 N      
  3 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop             1:38.52    1:39.71 N      
  4 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop             1:52.12    1:51.12 N      
 -- Berling, Elizabeth        13 WEST                 1:40.14         DQ        
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:07.85   7/26/2007 Andrew Strait, RT                          
                1:12.46  XX
                1:18.94  X
                1:29.48  QUA
                1:29.48  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop             1:08.44    1:15.23 X      
X - Division  
  1 Fraser, James             14 Ridgetop             1:17.26    1:16.38 X      
R - Division  
  1 Erickson, Alec            13 WEST                 1:24.13    1:24.82 QUA    
  2 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop             1:26.38    1:25.37 QUA    
  3 Green, Jeffrey            13 Ridgetop             1:29.48    1:34.14 N      
  4 Notley, Adam              13 Ridgetop             1:29.48    1:38.28 N      
N - Division  
  1 Baldridge, Wyatt          13 WEST                 1:32.21    1:28.66 QUA+   
  2 Fenster, Casey            14 Ridgetop             1:36.69    1:29.62 N      
  3 Logan, Andy               13 Ridgetop             1:46.75    1:42.66 N      
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:12.82   7/20/2004 Ellie Saunders, RT                         
                1:15.20  XX
                1:18.69  X
                1:28.46  QUA
                1:28.46  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop             1:11.89    1:14.31 XX     
X - Division  
  1 Douma, Allie              17 WEST                 1:15.31    1:17.25 X      
R - Division  
  1 Gilliam, Anna             16 Ridgetop             1:26.71    1:26.52 QUA    
  2 Biltz, Alexis             16 Ridgetop             1:25.02    1:28.50 N      
  3 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop             1:25.96    1:30.59 N      
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 57.46   7/28/2011 Andrew Strait, RT                            
              1:06.52  XX
              1:10.82  X
              1:19.01  QUA
              1:19.01  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fauls, Henry              18 WEST                   58.29    1:10.00 X      
  2 Nystrom, Campbell         15 WEST                 1:05.57    1:11.96 QUA    
X - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop             1:07.59    1:08.98 X      
  2 Wielar, Drake             15 WEST                 1:06.66    1:11.25 QUA    
R - Division  
  1 Wood, Frost               15 WEST                 1:14.27    1:16.66 QUA    
  2 Kump, Wyatt               16 WEST                 1:14.33    1:16.68 QUA    
  3 Kump, Turner              15 WEST                 1:18.67    1:18.84 QUA    
N - Division  
  1 Cole, Jack                17 WEST                      NT    1:20.42 N      
  2 Asplund, Eric             17 Ridgetop             1:20.56    1:22.52 N      
  3 Gilliam, Alex             17 Ridgetop             1:25.88    1:24.55 N      
  4 Baskin, Campbell          16 Ridgetop             1:21.27    1:24.61 N      
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 17.44   7/29/2010 Kate Farmer, RT                              
                18.39  XX
                19.89  X
                23.80  R
                28.49  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bristow, Walker            8 WEST                   17.81      18.50 X      
X - Division  
  1 Michaux, Eletta            8 WEST                   19.76      20.58 R      
R - Division  
  1 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               22.16      22.19 R      
  2 Kuhlen, Kate               7 WEST                   23.16      22.28 R      
  3 Holland, Finley            8 Ridgetop               22.81      23.76 R      
  4 Avant, Elise               8 WEST                   23.22      24.84 QUA    
  5 Lamb, Elloise              7 WEST                   22.79      26.40 QUA    
  6 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               23.80      28.76 N      
N - Division  
  1 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               23.93      23.59 R+     
  2 Beggerow, Emily            6 WEST                      NT      24.85 QUA    
  3 Rohr, Catherine            7 WEST                   27.34      25.01 QUA    
  4 Sutten, Grace              8 Ridgetop               26.41      25.23 QUA    
  5 Durand, Cailyn             8 WEST                   24.63      25.31 QUA    
  6 Sleman, Molly              6 Ridgetop               26.50      25.57 QUA    
  7 Walsh, Kelsey              8 Ridgetop               26.82      25.62 QUA    
  8 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               27.48      25.68 QUA    
  9 Wilson, Georgia            8 Ridgetop               29.22      25.71 QUA+   
 10 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               26.78      26.10 QUA    
 11 McEvoy, Abby               7 WEST                   26.37      26.43 QUA    
 12 Brickhouse, MayBelle       7 Ridgetop               25.94      26.61 QUA    
 13 Kottkamp, Alice            7 WEST                   28.89      27.06 QUA+   
 14 Paullin, Lindsay           7 WEST                   26.97      27.15 QUA    
 15 Rowe, Campbell             7 WEST                   28.19      27.50 QUA    
 16 Post, Ella                 8 Ridgetop               26.79      27.52 QUA    
 17 DeGuenther, Emory          6 WEST                   25.13      27.69 QUA    
 18 Gresham, Elise             8 Ridgetop               26.10      27.89 QUA    
 19 Deguenther, Caroline       8 WEST                   25.82      27.96 QUA    
 20 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               27.38      28.37 QUA    
 21 Siewers, Breslin           8 WEST                   26.98      28.51 N      
 22 Braun, Ainsley             7 WEST                   31.96      28.78 N      
 23 Ferguson, Lilly            6 WEST                   28.41      29.17 N      
 24 Douthat, Caroline          6 WEST                      NT      29.60 N      
 25 Tongel, Eleanor            8 WEST                   30.67      29.69 N      
 26 Myers, Elizabeth           7 WEST                   31.28      29.88 N      
 27 Bradshaw, Madison          8 Ridgetop               29.70      30.43 N      
 28 Williams, Elly             8 WEST                      NT      30.80 N      
 29 Mock, Merrick              8 WEST                   29.82      31.31 N      
 30 Jebo, Campbell             8 Ridgetop               28.00      31.65 N      
 31 Borich, Hollyn             6 WEST                   30.10      31.75 N      
 32 Ferguson, Jinx             8 WEST                   27.66      32.58 N      
 33 Connor, Julia              7 WEST                   32.91      33.36 N      
 34 Collins, Sophie            7 WEST                   33.32      33.41 N      
 35 Paullin, Abby              5 WEST                   33.14      33.74 N      
 36 Stoudt, Natalie            7 Ridgetop               44.24      34.03 N      
 37 Cuevas, Aubrey             7 Ridgetop               31.15      34.11 N      
 38 Norton, Vivian             7 Ridgetop               33.73      35.28 N      
 39 Torrence, Ellie            8 Ridgetop               39.71      35.65 N      
 40 Fredrick, Stella           7 Ridgetop               36.59      37.87 N      
 41 Sherrod, Powell            8 WEST                   35.76      39.03 N      
 42 Torrence, Riley            7 Ridgetop               42.35      39.34 N      
 43 Sherrod, Drew              8 WEST                   39.44      39.53 N      
 44 Perkins, Madison           5 WEST                      NT      42.78 N      
 45 Ray, Anna                  6 WEST                   56.88      43.47 N      
 46 Nystrom, Becca             6 WEST                   36.47      43.71 N      
 -- Dean, Virginia             6 WEST                      NT         DQ        
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 16.63   6/30/2008 Hank Holland, RT                             
                18.45  XX
                19.78  X
                23.50  R
                28.50  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Conner, Joseph             7 WEST                   17.34      17.64 XX     
R - Division  
  1 Andrews, Owen              8 Ridgetop               21.20      21.75 R      
  2 Phaup, Turner              8 Ridgetop               21.37      21.85 R      
  3 Hatchett, TJ               8 WEST                   22.33      22.29 R      
  4 Shepherd, Mason            8 Ridgetop               23.31      24.02 QUA    
  5 Chang, Connor              8 WEST                   23.50      31.05 N      
  6 Conner, Wesley             5 WEST                   23.50      31.71 N      
N - Division  
  1 Winters, Nate              8 Ridgetop               24.19      23.50 R+     
  2 White, Grady               8 WEST                   25.40      24.09 QUA    
  3 Long, Bennett              7 WEST                   26.46      24.88 QUA    
  4 Prusek, Owen               6 Ridgetop               26.74      25.85 QUA    
  5 Baxter, Harrison           7 WEST                   27.48      26.21 QUA    
  6 Kidwell, Drew              8 WEST                   27.57      26.51 QUA    
  7 Jones, Floyd               8 Ridgetop               27.33      26.72 QUA    
  8 Simonton, George           8 WEST                      NT      27.28 QUA    
  9 Spalding, Carter           8 Ridgetop               35.78      28.16 QUA+   
 10 Robinson, Briggs           6 Ridgetop               33.71      30.47 N      
 11 Winters, Reid              6 Ridgetop               35.72      31.42 N      
 12 Sundberg, Paul             6 Ridgetop               32.91      31.67 N      
 13 Johnson, Edward            6 WEST                   48.89      32.71 N      
 14 Sutten, William            6 Ridgetop               42.51      37.71 N      
 15 Brumley, Hayes             6 WEST                   36.91      37.89 N      
 16 Mulholland, Wiley          7 WEST                   39.97      40.00 N      
 17 Rodgers, Lee               6 WEST                   39.48      42.28 N      
 18 Mahoney, John              6 WEST                 1:03.65      44.77 N      
 19 Meyer, Drew                7 WEST                   47.19      45.49 N      
 20 Mahoney, Ryan              6 WEST                   49.24      46.45 N      
 21 LeVasseur, Drew            5 WEST                   41.20      46.71 N      
 22 Avant, Brooks              6 WEST                      NT      47.34 N      
 23 White, Ford                6 WEST                      NT      47.71 N      
 24 Hatchett, Charlie          5 WEST                 1:00.02      48.31 N      
 25 Beggerow, Chason           4 WEST                      NT      49.25 N      
 26 Mulholland, Henry          5 WEST                   41.84      49.46 N      
 27 Moring, Freddie            5 WEST                 1:01.62      49.64 N      
 28 Williams, Carter           8 WEST                      NT      49.93 N      
 29 King, Cal                  5 WEST                      NT      50.14 N      
 30 Porter, Casey              6 WEST                      NT      52.96 N      
 31 Stubbs, James              6 WEST                      NT      59.27 N      
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 31.96   7/27/2012 Kate Farmer, RT                              
                36.12  XX
                38.15  X
                43.15  R
                49.02  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ferguson, MACKENZIE       10 WEST                   33.34      33.29 XX     
  2 McEvoy, Calli             10 WEST                   35.20      36.05 XX     
R - Division  
  1 Robeson, Whitney          10 WEST                   40.64      40.24 R      
  2 Phaup, Grace              10 Ridgetop               42.67      41.35 R      
  3 Turton, Hadley             9 WEST                   41.91      42.74 R      
  4 Mauck, Britt              10 WEST                   43.04      45.12 QUA    
  5 Grice, Isabella            9 Ridgetop               43.15      46.81 QUA    
  6 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               43.15      51.13 N      
N - Division  
  1 Brumley, Grayson           9 WEST                      NT      43.50 QUA    
  2 Collins, Lily              9 WEST                   46.29      43.79 QUA    
  3 Paulson, Audrey            9 WEST                   46.62      44.66 QUA    
  4 Rohr, Maggie              10 WEST                   45.09      44.71 QUA    
  5 Gee, Hannah               10 WEST                   47.74      46.17 QUA    
  6 Nystrom, Molly            10 WEST                   46.00      48.52 QUA    
  7 Turton, Hampton            9 WEST                   45.58      50.19 N      
  8 Myers, Mary Kathryn        9 WEST                      NT      50.31 N      
  9 Robeson, Payton            9 WEST                      NT      50.92 N      
 10 Robertson, Kayla           9 Ridgetop               51.10      51.50 N      
 11 Speck, Millie              9 Ridgetop               51.45      52.28 N      
 12 Rodgers, Morgan            9 WEST                   55.31      52.56 N      
 13 Kidwell, Camille          10 WEST                   55.85      57.49 N      
 14 Stoudt, Morgan             9 Ridgetop               58.81      58.61 N      
 15 Abbott, Bridget            9 Ridgetop                  NT    1:00.62 N      
 16 Berling, Greta             9 WEST                      NT    1:02.04 N      
 17 Townsend, Sarah            9 Ridgetop             1:08.62    1:04.16 N      
 18 Kuriger, Madison          10 WEST                 1:00.20    1:04.30 N      
 19 Jebo, Devon               10 Ridgetop             1:12.39    1:07.87 N      
 20 Gates, Alden               9 WEST                 1:14.84    1:10.43 N      
 -- Siewers, Beverley Ann      9 WEST                   53.46         DQ        
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 32.85    7/5/2010 Hank Holland, RT                             
                35.78  XX
                38.32  X
                43.27  R
                48.31  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kump, Case                10 WEST                   35.35      37.65 X      
R - Division  
  1 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop               41.47      41.85 R      
  2 Borich, Jac                9 WEST                   42.21      44.53 QUA    
  3 Nystrom, Jack              9 WEST                   43.27      46.53 QUA    
  4 Notley, Rory               9 Ridgetop               43.27      47.29 QUA    
  5 Seabury, Alex              9 WEST                   43.27      52.04 N      
  6 Sleman, Christian          9 Ridgetop               43.27      53.83 N      
N - Division  
  1 Coker, Ben                 9 Ridgetop               48.62      45.85 QUA+   
  1 Innes, Charles             9 WEST                   45.55      45.85 QUA    
  3 Markham, Hartwell         10 WEST                   48.39      48.21 QUA+   
  4 Bower, Brooks              9 WEST                   50.61      49.41 N      
  5 Long, Charlie             10 WEST                   44.94      49.89 N      
  6 Marshall, Patrick         10 WEST                   50.07      51.79 N      
  7 Winters, Madoc            10 Ridgetop               56.22      52.58 N      
  8 Porter, Will              10 WEST                   53.73      52.84 N      
  9 Moring, Macon              9 WEST                 1:01.05      55.64 N      
 10 Wright, Baron             10 Ridgetop               57.01      59.36 N      
 11 Porter, Ryan               9 WEST                 1:00.24    1:04.61 N      
 12 Doty, Campbell             9 Ridgetop             1:07.79    1:13.66 N      
 13 Moore, Alexander          10 Ridgetop             1:21.70    1:20.47 N      
 -- Bain, Walker               9 WEST                 1:39.68         DQ        
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 30.83   7/28/2011 Zoe Trenz, RT                                
                32.26  XX
                34.17  X
                37.82  R
                41.23  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ennis, Sally              12 WEST                   30.34      30.28 XX     
  2 Farmer, Kate              12 Ridgetop               31.10      30.85 XX     
  3 Erickson, Olivia          11 WEST                   30.67      31.19 XX     
X - Division  
  1 Jenkins, Abby             12 WEST                   33.48      33.76 X      
  2 Spangler, Maddie          12 WEST                   33.67      34.07 X      
R - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               34.42      32.04 XX+    
  2 Row, Catherine            12 WEST                   35.10      34.97 R      
  3 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               36.02      35.11 R      
  4 Michaux, Ava              11 WEST                   37.82      43.83 N      
  5 Baldridge, Frances        11 WEST                   37.82      50.25 N      
N - Division  
  1 Long, Caitlin             12 WEST                   41.56      41.96 N      
  2 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop               39.78      43.16 N      
  3 Blair, Helen Anne         12 Ridgetop               44.59      48.93 N      
  4 Abbott, Mary Clare        12 Ridgetop               57.09      49.73 N      
  5 Wright, Victoria          12 Ridgetop               49.59      49.75 N      
  6 Pugh, Reese               11 Ridgetop               48.78      51.81 N      
  7 Willett, Clair            11 Ridgetop               49.39      52.49 N      
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 29.59   6/10/2012 Hank Holland, RT                             
                31.82  XX
                34.01  X
                37.44  R
                41.06  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 West, Miles               12 WEST                   30.00      30.65 XX     
R - Division  
  1 Poggi, Leo                12 WEST                   35.42      33.74 X+     
  2 Bristow, Decker           12 WEST                   36.95      36.50 R      
  3 Townsend, Ian             12 Ridgetop               37.44      37.74 QUA    
  4 Nardi, Thomas             12 Ridgetop               37.44      42.56 N      
  5 Melvin, Ben               12 Ridgetop               37.44      42.78 N      
  6 Coor, Spencer             12 WEST                   37.44      48.45 N      
N - Division  
  1 Ramey, Jack               11 WEST                   41.71      38.91 QUA+   
  2 Davis, Jack               11 Ridgetop               44.81      43.85 N      
  3 Harless, Sam              11 Ridgetop               44.22      44.57 N      
  4 Baber, Alex               12 WEST                   47.05      47.64 N      
  5 Russell, Andrew           11 Ridgetop               48.76      49.67 N      
  6 Martin, Weston            11 Ridgetop               54.28      51.48 N      
  7 Logan, Luke               11 Ridgetop               48.37      54.60 N      
  8 Burnside, Matthew         11 Ridgetop             1:01.20    1:01.75 N      
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 30.48   6/23/2014 Schuyler Biltz at 14 Rt@west, RT-VA          
  RT Records: T 30.48   6/23/2014 Schuyler Biltz, Ridgetop                     
                30.82  XX
                32.72  X
                34.00  R
                37.74  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Baber, Caroline           14 WEST                   29.56      28.56 XX     
  2 Bristow, Carter           14 WEST                   29.03      29.45 XX     
R - Division  
  1 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop               32.89      30.48TXX+    
  2 Warren, Isabelle          14 WEST                   33.57      33.46 R      
  3 Berling, Elizabeth        13 WEST                   34.00      36.70 QUA    
  4 Ramey, Caroline           14 WEST                   34.00      37.25 QUA    
  5 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop               34.00      39.75 N      
  6 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop               34.00      44.71 N      
N - Division  
  1 Mahoney, Ann              13 WEST                   35.18      34.41 QUA    
  2 Gee, Gabby                14 WEST                   37.15      37.73 QUA    
  3 Mish, Brucie              13 WEST                   36.89      37.88 N      
  4 Ogden, Ariel              13 Ridgetop             1:07.59    1:03.59 N      
  5 Ogden, Kristine           13 Ridgetop             1:02.26    1:08.20 N      
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 28.89   7/25/2013 Thomas H. Best, RT                           
                28.51  XX
                30.76  X
                31.83  R
                36.16  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Smith, Brandon            14 Ridgetop               31.83      32.47 QUA    
N - Division  
  1 Erickson, Alec            13 WEST                   35.34      33.50 QUA    
  2 Notley, Adam              13 Ridgetop               36.18      36.75 N      
  3 Hinkle, Patrick           13 Ridgetop               39.59      42.12 N      
  4 Logan, Andy               13 Ridgetop               43.76      45.58 N      
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 1:06.01   6/24/2013 Zoe Trenz, RT                              
                1:08.48  XX
                1:12.70  X
                1:21.91  QUA
                1:21.91  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Nilson, Lauryn            14 WEST                 1:05.33    1:06.75 XX     
  2 Mullian, Ana              14 WEST                 1:08.01    1:17.17 QUA    
X - Division  
  1 Melvin, Frances           14 Ridgetop             1:10.01    1:11.09 X      
R - Division  
  1 Mauck, Elizabeth          14 WEST                 1:14.00    1:16.90 QUA    
  2 Poehler, Emma             14 Ridgetop             1:14.13    1:17.76 QUA    
  3 Wood, Addie               13 WEST                 1:18.74    1:19.34 QUA    
  4 Hassett, Megan            14 WEST                 1:18.45    1:19.80 QUA    
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 1:00.07    7/1/2013 Tory Farmer, RT                            
                1:03.36  XX
                1:08.36  X
                1:14.72  QUA
                1:14.72  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 West, Townes              14 WEST                 1:00.46    1:01.49 XX     
R - Division  
  1 Coker, Will               13 Ridgetop             1:09.44    1:08.21 X+     
  2 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop             1:11.71    1:14.76 N      
  3 Timmerman, Quin           13 WEST                 1:14.72    1:18.33 N      
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 30.05   6/18/2003 Ellie R. Saunders, RT                        
                29.77  XX
                31.19  X
                33.41  R
                36.47  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wood, Ellis               18 WEST                   29.26      30.82 X      
  2 Holland, Abigail          17 Ridgetop               29.37      31.91 R      
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              15 Ridgetop               30.03      30.99 X      
  2 Douma, Allie              17 WEST                   30.96      31.48 R      
R - Division  
  1 Leino, Marina             15 Ridgetop               32.25      32.64 R      
  2 Gilliam, Anna             16 Ridgetop               33.41      33.84 QUA    
  3 Powers, Molly             15 Ridgetop               33.41      34.09 QUA    
N - Division  
  1 Wood, Paige               16 WEST                   34.13      34.27 QUA    
  2 Leino, Ana                17 Ridgetop               36.28      36.94 N      
  3 Walker, Ainsley           17 Ridgetop               38.23      39.26 N      
  4 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop               38.51      41.03 N      
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 26.78    6/8/2014 Ian Stevenson at 14 Rt@ccv, RT-VA            
                26.16  XX
                27.70  X
                29.78  R
                34.15  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Erickson, Steffen         17 WEST                   23.94      25.93 XX     
  2 Berry, Trey               17 WEST                   25.74      27.27 X      
X - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop               26.66      28.22 R      
R - Division  
  1 Prideaux, Charles         16 Ridgetop               29.78      28.63 R      
  2 Green, Mitchell           16 Ridgetop               29.78      30.20 QUA    
  3 Kump, Turner              15 WEST                   29.78      30.96 QUA    
  4 Baskin, Campbell          16 Ridgetop               29.78      32.07 QUA    
N - Division  
  1 Anthony, Tyler            18 WEST                   32.96      32.92 QUA    
  2 Allin, Shane              17 Ridgetop               33.46      34.79 N      
  3 Russell, Michael          15 Ridgetop               35.33      35.74 N      
  4 Given, Charles            17 Ridgetop               33.98      35.83 N      
  5 Allin, Connor             17 Ridgetop               40.81      38.73 N      
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 1:04.95   6/16/2004 Ellie Saunders, RT                         
                1:06.15  XX
                1:09.30  X
                1:15.50  QUA
                1:15.50  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop             1:06.01    1:07.21 X      
X - Division  
  1 Timmerman, Tatum          16 WEST                 1:07.80    1:08.75 X      
R - Division  
  1 Ennis, Caroline           15 WEST                 1:09.82    1:11.96 QUA    
  2 Hassett, Hayley           17 WEST                 1:12.14    1:17.18 N      
  3 Biltz, Alexis             16 Ridgetop             1:15.50    1:19.63 N      
  4 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop             1:15.50    1:22.98 N      
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 52.06   7/28/2011 Andrew Strait, RT                            
                58.14  XX
              1:01.56  X
              1:07.43  QUA
              1:07.43  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Nystrom, Campbell         15 WEST                   58.14    1:01.10 X      
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            15 Ridgetop             1:01.23    1:01.23 X      
R - Division  
  1 Wittmann, CJ              16 WEST                 1:07.43    1:05.60 QUA    
  2 Kump, Wyatt               16 WEST                 1:07.43    1:11.21 N      
  3 Fraser, Ian               16 Ridgetop             1:07.43    1:11.98 N      
  4 Asplund, Eric             17 Ridgetop             1:07.43    1:12.98 N      
  5 Gilliam, Alex             17 Ridgetop             1:07.43    1:13.75 N      
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 20.91   6/30/2008 Schuyler Biltz, RT                           
                22.41  XX
                24.21  X
                28.22  R
                33.53  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bristow, Walker            8 WEST                   21.22      21.44 XX     
  2 Connor, Lillie             8 WEST                   22.18      24.06 X      
R - Division  
  1 Michaux, Eletta            8 WEST                   28.22      24.89 R      
  2 Bennett, Lauren            8 WEST                   25.91      27.00 R      
  3 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               26.72      28.55 QUA    
  4 Kuhlen, Kate               7 WEST                   26.08      28.60 QUA    
  5 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               27.77      29.71 QUA    
  6 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               28.22      30.56 QUA    
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 21.11    7/7/2008 Nick Ulrichs, RT                             
                22.47  XX
                24.54  X
                28.43  R
                34.46  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Conner, Joseph             7 WEST                   19.92      20.70 XX     
R - Division  
  1 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               28.43      27.80 R      
  2 Andrews, Owen              8 Ridgetop               27.93      29.99 QUA    
  3 Prusek, Miles              8 Ridgetop               26.42      30.80 QUA    
  4 Hatchett, TJ               8 WEST                   28.43      31.91 QUA    
  5 Simonton, George           8 WEST                   28.43      38.27 N      
  6 Kidwell, Drew              8 WEST                   28.43      40.67 N      
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 39.09   7/29/2010 Schuyler Biltz, RT                           
                42.74  XX
                45.45  X
                51.64  R
                59.81  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ferguson, MACKENZIE       10 WEST                   36.50      36.73 XX     
R - Division  
  1 Robeson, Whitney          10 WEST                   49.77      52.74 QUA    
  2 Rohr, Maggie              10 WEST                   51.64      53.75 QUA    
  3 Rowe, Barrett             10 WEST                   51.64      55.90 QUA    
  4 Grice, Isabella            9 Ridgetop               51.64      58.46 QUA    
  5 Stoudt, Morgan             9 Ridgetop               51.64    1:00.52 N      
  6 Robertson, Kayla           9 Ridgetop               51.64    1:12.07 N      
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 39.83   7/29/2010 Nick Ulrichs, RT                             
                42.05  XX
                46.23  X
                53.14  R
              1:00.96  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Nystrom, Russell          10 WEST                   46.19      45.42 X      
R - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop               47.72      48.40 R      
  2 Borich, Jac                9 WEST                   48.53      48.60 R      
  3 Sleman, Christian          9 Ridgetop               51.34      51.98 R      
  4 Notley, Rory               9 Ridgetop               53.14    1:00.21 QUA    
  5 Simonton, Connor          10 WEST                   53.14    1:00.93 QUA    
 -- Seabury, Alex              9 WEST                   53.14         DQ        
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 35.18    6/8/2014 Kate Farmer at 14 Rt@ccv, RT-VA              
                38.03  XX
                40.18  X
                45.57  R
                51.84  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ennis, Sally              12 WEST                   33.13      34.26 XX     
  2 Reynolds, Caroline        12 WEST                   36.57      36.93 XX     
X - Division  
  1 Row, Catherine            12 WEST                   39.06      38.84 X      
  2 Jenkins, Abby             12 WEST                   38.76      39.24 X      
R - Division  
  1 Mullian, Ella             12 WEST                   40.34      37.98 XX+    
  2 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               41.64      38.21 X+     
  3 Bower, Alexandra          11 WEST                   45.57      45.96 QUA    
  4 Long, Caitlin             12 WEST                   45.57      51.39 QUA    
 -- Blair, Helen Anne         12 Ridgetop               45.57         DQ        
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 33.42   7/28/2011 Tory Farmer, RT                              
                37.48  XX
                41.02  X
                46.44  R
                52.04  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 West, Miles               12 WEST                   36.57      36.85 XX     
  2 Nilson, Ben               12 WEST                   36.31      39.21 X      
X - Division  
  1 Mish, Robert              11 WEST                   37.52      39.39 X      
  2 Poggi, Leo                12 WEST                   40.03      40.28 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               11 Ridgetop               43.05      46.44 R      
  2 Ramirez, Sebastian        12 Ridgetop               46.44      46.47 QUA    
  3 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               46.44      55.32 N      
  4 Ramey, Jack               11 WEST                   46.44      58.59 N      
  5 Coor, Spencer             12 WEST                   46.44    1:00.87 N      
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 32.99   7/25/2013 Zoe Trenz, RT                                
                36.10  XX
                38.46  X
                42.22  R
                46.49  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Nilson, Lauryn            14 WEST                   33.47      34.03 XX     
  2 Wielar, Grace             14 WEST                   35.30      34.62 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop               36.95      37.87 X      
  2 Wood, Addie               13 WEST                   38.18      39.50 R      
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          14 Ridgetop               39.70      41.28 R      
  2 Mauck, Elizabeth          14 WEST                   39.01      42.17 R      
  3 Poggi, Lucia              14 WEST                   42.22      42.86 QUA    
  4 Hassett, Megan            14 WEST                   42.22      45.45 QUA    
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 31.53   7/26/2012 Tory Farmer, RT                              
                33.40  XX
                36.95  X
                41.09  R
                46.27  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop               32.26      35.97 X      
X - Division  
  1 Coker, Will               13 Ridgetop               36.12      37.25 R      
R - Division  
  1 Baldridge, Wyatt          13 WEST                   41.09      44.39 QUA    
  2 Notley, Adam              13 Ridgetop               41.09      44.53 QUA    
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 33.55   7/25/2013 Abigail Holland, RT                          
                34.87  XX
                36.58  X
                39.90  R
                44.27  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Timmerman, Tatum          16 WEST                   34.64      35.71 X      
  2 Wood, Ellis               18 WEST                   33.92      37.28 R      
  3 Holland, Abigail          17 Ridgetop               33.55      38.62 R      
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              15 Ridgetop               36.33      37.33 R      
  2 Ennis, Caroline           15 WEST                   36.08      37.84 R      
R - Division  
  1 Leino, Marina             15 Ridgetop               39.57      41.34 QUA    
  2 Wood, Paige               16 WEST                   39.90      42.40 QUA    
  3 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop               39.90      42.80 QUA    
  4 Powers, Molly             15 Ridgetop               39.90      43.63 QUA    
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 26.80   7/28/2011 Andrew Strait, RT                            
                30.84  XX
                32.78  X
                36.80  R
                42.21  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop               31.23      31.14 X      
  2 Wielar, Drake             15 WEST                   31.06      33.43 R      
R - Division  
  1 Wittmann, CJ              16 WEST                   36.66      36.17 R      
  2 Wood, Frost               15 WEST                   34.78      36.63 R      
  3 Prideaux, Charles         16 Ridgetop               36.44      37.18 QUA    
  4 Allin, Shane              17 Ridgetop               36.80      42.53 N      
  5 Green, Mitchell           16 Ridgetop               36.80      43.02 N      
  6 Anthony, Tyler            18 WEST                   36.80      49.29 N      
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 24.92   7/30/2005 Athena Post, RT                              
                25.43  XX
                27.08  X
                30.94  R
                36.28  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Catherine           8 WEST                   28.84      29.82 R      
  2 Durand, Cailyn             8 WEST                   30.34      30.34 R      
  3 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               30.88      31.66 QUA    
  4 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               30.94      34.52 QUA    
  5 Lamb, Elloise              7 WEST                   30.94      36.04 QUA    
 -- Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               29.18         DQ        
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 22.74   7/13/2005 Shane Corbin, RT                             
                25.46  XX
                27.70  X
                30.39  R
                35.89  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               30.39      29.63 R      
  2 Phaup, Turner              8 Ridgetop               30.39      31.13 QUA    
  3 Prusek, Miles              8 Ridgetop               30.36      33.04 QUA    
  4 White, Grady               8 WEST                   30.39      37.38 N      
  5 Conner, Wesley             5 WEST                   30.39      39.92 N      
  6 Chang, Connor              8 WEST                   30.39      45.38 N      
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 45.59   7/29/2010 Schuyler Biltz, RT                           
                47.87  XX
                51.29  X
                55.75  R
              1:03.01  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Alison          10 WEST                   54.03      57.96 QUA    
  2 Mauck, Britt              10 WEST                   55.75      59.71 QUA    
  3 Rodgers, Morgan            9 WEST                   55.75    1:02.84 QUA    
  4 Phaup, Grace              10 Ridgetop               55.75    1:05.03 N      
  5 Burnside, Camilla         10 Ridgetop               55.75    1:10.21 N      
  6 Sundberg, Eliza            9 Ridgetop               55.75    1:10.30 N      
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 44.21   6/28/2010 Hank Holland, RT                             
                48.74  XX
                52.07  X
                57.71  R
              1:03.66  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kump, Case                10 WEST                   43.64      46.17 XX     
R - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop               53.43      53.53 R      
  2 Kuhlen, Jake               9 WEST                   54.04      53.72 R      
  3 Nystrom, Russell          10 WEST                   57.71      55.78 R      
  4 Hart, Roger               10 Ridgetop               54.53      56.92 R      
  5 Bower, Brooks              9 WEST                   57.71      59.74 QUA    
  6 Coker, Ben                 9 Ridgetop               57.71    1:03.00 QUA    
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 39.86   7/28/2011 Zoe Trenz, RT                                
                42.33  XX
                44.96  X
                49.42  R
                54.59  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Mullian, Ella             12 WEST                   38.65      40.59 XX     
  2 Reynolds, Caroline        12 WEST                   41.73      44.40 X      
X - Division  
  1 Spangler, Maddie          12 WEST                   43.90      43.71 X      
  2 Farmer, Kate              12 Ridgetop               44.30      44.25 X      
R - Division  
  1 Seabury, Amelia           12 WEST                   48.03      49.41 R      
  2 Robertson, Susannah       12 WEST                   48.70      49.74 QUA    
  3 Speck, Lucie              11 Ridgetop               49.42      53.21 QUA    
  4 Zerkin, Elena             11 Ridgetop               49.42      56.18 N      
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 37.72   7/26/2012 Hank Holland, RT                             
                42.52  XX
                46.15  X
                50.37  R
                55.89  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poggi, Leo                12 WEST                   47.04      47.37 R      
  2 Paulson, Henry            12 WEST                   47.64      47.60 R      
  3 Nystrom, Hill             12 WEST                   50.37      49.13 R      
  4 Melvin, Ben               12 Ridgetop               50.06      49.89 R      
  5 Logan, Luke               11 Ridgetop               50.37      56.75 N      
  6 Harless, Sam              11 Ridgetop               50.37    1:00.33 N      
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 42.23   7/19/2000 Emily H. Perry, RT                           
                39.35  XX
                42.82  X
                45.30  R
                50.92  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bristow, Carter           14 WEST                   37.64      38.60 XX     
R - Division  
  1 Melvin, Frances           14 Ridgetop               44.51      45.17 R      
  2 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop               44.67      45.53 QUA    
  3 Mahoney, Ann              13 WEST                   45.30      46.32 QUA    
  4 Mullian, Ana              14 WEST                   44.30      46.42 QUA    
  5 Smith, Margaret           14 WEST                   44.89      48.57 QUA    
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 38.23    7/6/2005 Daniel Strait, RT                            
                37.66  XX
                40.75  X
                42.51  R
                49.50  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Jeffrey            13 Ridgetop               42.51      44.50 QUA    
  2 Timmerman, Quin           13 WEST                   42.51      45.19 QUA    
  3 Logan, Andy               13 Ridgetop               42.51      50.05 N      
  4 Hinkle, Patrick           13 Ridgetop               42.51      56.82 N      
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 1:20.48   7/28/2011 Abby Holland, RT                           
                1:27.44  XX
                1:35.15  X
                1:42.20  QUA
                1:42.20  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Baber, Caroline           14 WEST                 1:21.60    1:22.63 XX     
R - Division  
  1 Nilson, Lauryn            14 WEST                 1:42.20    1:33.26 X+     
  2 Poggi, Lucia              14 WEST                 1:37.91    1:39.39 QUA    
  3 Warren, Isabelle          14 WEST                 1:36.98    1:40.02 QUA    
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 1:14.81   7/26/2007 Andrew Strait, RT                          
                1:23.68  XX
                1:30.55  X
                1:38.22  QUA
                1:38.22  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 West, Townes              14 WEST                 1:29.96    1:30.20 X      
R - Division  
  1 Fraser, James             14 Ridgetop             1:31.82    1:34.25 QUA    
  2 Erickson, Alec            13 WEST                 1:38.22    1:34.60 QUA    
  3 Fenster, Casey            14 Ridgetop             1:38.22    1:40.11 N      
  4 Smith, Brandon            14 Ridgetop             1:38.22    1:43.23 N      
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 38.72   6/23/2014 Zoe Trenz at 14 Rt@west, RT-VA               
  RT Records: T 38.72   6/23/2014 Zoe Trenz, Ridgetop                          
                38.38  XX
                40.73  X
                43.92  R
                49.05  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop               37.56      38.72TX      
R - Division  
  1 Ennis, Caroline           15 WEST                   43.92      44.86 QUA    
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 32.79   7/31/2004 Luke J. Saunders, RT                         
                34.77  XX
                36.77  X
                40.20  R
                45.73  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fauls, Henry              18 WEST                   30.15      34.15 XX     
  2 Erickson, Steffen         17 WEST                   31.06      34.65 XX     
  3 Fenster, Colin            17 Ridgetop               33.25      35.00 X      
R - Division  
  1 Kump, Wyatt               16 WEST                   37.83      38.87 R      
  2 Cole, Jack                17 WEST                   38.92      40.85 QUA    
  3 Fraser, Ian               16 Ridgetop               40.20      42.30 QUA    
  4 Gilliam, Alex             17 Ridgetop               40.20      48.90 N      
  5 Given, Charles            17 Ridgetop               40.20      50.75 N      
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 1:22.84   6/25/2003 Ellie Saunders, RT                         
                1:25.29  XX
                1:30.52  X
                1:37.75  QUA
                1:37.75  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Douma, Allie              17 WEST                 1:27.82    1:36.72 QUA    
R - Division  
  1 Hassett, Hayley           17 WEST                 1:37.75    1:39.74 N      
  2 Biltz, Alexis             16 Ridgetop             1:37.75    1:42.53 N      
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 1:04.64   7/29/2010 Andrew Strait, RT                          
                1:17.27  XX
                1:21.70  X
                1:26.47  QUA
                1:26.47  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Berry, Trey               17 WEST                 1:13.12    1:18.46 X      
  2 Wielar, Drake             15 WEST                 1:13.35    1:22.49 QUA    
X - Division  
  1 Wood, Frost               15 WEST                 1:21.24    1:23.88 QUA    
  2 Nystrom, Campbell         15 WEST                 1:18.25    1:29.36 N      
R - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop             1:24.67    1:22.63 QUA    
  2 Kump, Turner              15 WEST                 1:26.03    1:25.52 QUA    
  3 Stevenson, Ian            15 Ridgetop             1:26.47    1:34.26 N      
  4 Russell, Michael          15 Ridgetop             1:26.47    1:47.34 N      
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 19.38   7/25/2008 Schuyler Biltz, RT                           
                21.42  XX
                23.66  X
                28.28  R
                34.68  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bristow, Walker            8 WEST                   19.52      19.77 XX     
X - Division  
  1 Connor, Lillie             8 WEST                   22.61      22.71 X      
  2 White, Catherine           8 WEST                   23.49      26.05 R      
R - Division  
  1 Bennett, Lauren            8 WEST                   27.66      27.30 R      
  2 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               28.28      29.30 QUA    
  3 Michaux, Eletta            8 WEST                   26.72      30.85 QUA    
  4 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               28.28      32.47 QUA    
  5 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               28.28      39.01 N      
 -- Deguenther, Caroline       8 WEST                   28.28         DQ        
N - Division  
  1 Kuhlen, Kate               7 WEST                      NT      24.86 R      
  2 Mahan, Hannah              8 Ridgetop                  NT      29.87 QUA    
  3 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop                  NT      30.36 QUA    
  4 Rohr, Catherine            7 WEST                      NT      30.57 QUA    
  5 Avant, Elise               8 WEST                   41.34      30.64 QUA+   
  6 Ferguson, Lilly            6 WEST                   39.92      31.77 QUA+   
  7 Simonton, Elise            8 WEST                      NT      32.26 QUA    
  8 Sutten, Grace              8 Ridgetop                  NT      33.18 QUA    
  9 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               37.51      35.21 N      
 10 Holland, Finley            8 Ridgetop                  NT      35.92 N      
 11 Durand, Cailyn             8 WEST                      NT      36.55 N      
 12 Norton, Vivian             7 Ridgetop                  NT      37.12 N      
 13 Post, Ella                 8 Ridgetop                  NT      37.25 N      
 14 Brickhouse, MayBelle       7 Ridgetop                  NT      37.43 N      
 15 Nystrom, Becca             6 WEST                      NT      37.63 N      
 16 Paullin, Lindsay           7 WEST                      NT      39.06 N      
 17 Sleman, Molly              6 Ridgetop                  NT      39.52 N      
 -- Walsh, Kelsey              8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Wilson, Georgia            8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Stoudt, Natalie            7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Bradshaw, Madison          8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Jebo, Campbell             8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Gresham, Elise             8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Mock, Merrick              8 WEST                   41.82         DQ        
 -- Collins, Sophie            7 WEST                      NT         DQ        
 -- Siewers, Breslin           8 WEST                      NT         DQ        
 -- Rowe, Campbell             7 WEST                   40.59         DQ        
 -- Borich, Hollyn             6 WEST                      NT         DQ        
 -- Beggerow, Emily            6 WEST                      NT         DQ        
 -- Paullin, Abby              5 WEST                      NT         DQ        
 -- Cuevas, Aubrey             7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Connor, Julia              7 WEST                      NT         DQ        
 -- McEvoy, Abby               7 WEST                      NT         DQ        
 -- DeGuenther, Emory          6 WEST                      NT         DQ        
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 20.15    7/7/2008 Nick Ulrichs, RT                             
                21.93  XX
                24.52  X
                28.68  R
                35.42  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Conner, Joseph             7 WEST                   20.29      21.49 XX     
R - Division  
  1 Phaup, Turner              8 Ridgetop               27.91      27.86 R      
  2 Andrews, Owen              8 Ridgetop               28.68      31.88 QUA    
  3 Chang, Connor              8 WEST                   28.68      37.64 N      
  4 Conner, Wesley             5 WEST                   28.68      39.03 N      
 -- White, Grady               8 WEST                   28.68         DQ        
 -- Prusek, Miles              8 Ridgetop               28.10         DQ        
N - Division  
  1 Winters, Nate              8 Ridgetop                  NT      29.02 QUA    
  2 Hatchett, TJ               8 WEST                   36.34      32.93 QUA+   
  3 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop                  NT      33.51 QUA    
  4 Kidwell, Drew              8 WEST                      NT      38.93 N      
  5 Shepherd, Mason            8 Ridgetop               37.41      42.42 N      
  6 Brumley, Hayes             6 WEST                      NT      44.00 N      
 -- Winters, Reid              6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Prusek, Owen               6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Spalding, Carter           8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Baxter, Harrison           7 WEST                      NT         DQ        
 -- Simonton, George           8 WEST                      NT         DQ        
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 36.16   7/12/2010 Schuyler Biltz, RT                           
                41.88  XX
                46.24  X
                52.21  R
              1:00.99  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 McEvoy, Calli             10 WEST                   37.72      40.38 XX     
R - Division  
  1 Phaup, Grace              10 Ridgetop               47.07      45.25 X+     
  2 Reynolds, Alison          10 WEST                   49.38      50.08 R      
  3 Mauck, Britt              10 WEST                   52.21      55.55 QUA    
  4 Rowe, Barrett             10 WEST                   52.21      55.60 QUA    
  5 Grice, Isabella            9 Ridgetop               52.21    1:00.63 QUA    
 -- Sundberg, Eliza            9 Ridgetop               52.21         DQ        
N - Division  
  1 Robeson, Whitney          10 WEST                   52.77      50.60 R+     
  2 Brumley, Grayson           9 WEST                      NT      53.09 QUA    
  3 Rohr, Maggie              10 WEST                 1:02.58      54.85 QUA+   
  4 Turton, Hadley             9 WEST                   55.45      56.04 QUA    
  5 Ferguson, Ann Collier      9 WEST                 1:00.88      58.47 QUA    
  6 Gee, Hannah               10 WEST                 1:01.05    1:00.72 QUA+   
  7 Paulson, Audrey            9 WEST                      NT    1:01.45 N      
  8 Myers, Mary Kathryn        9 WEST                      NT    1:03.88 N      
  9 Nystrom, Molly            10 WEST                 1:21.87    1:04.58 N      
 10 Turton, Hampton            9 WEST                      NT    1:11.08 N      
 11 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop                  NT    1:13.03 N      
 12 Kidwell, Camille          10 WEST                 1:03.03    1:14.86 N      
 13 Burnside, Camilla         10 Ridgetop                  NT    1:48.91 N      
 -- Abbott, Bridget            9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Berling, Greta             9 WEST                      NT         DQ        
 -- Robertson, Kayla           9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Collins, Lily              9 WEST                      NT         DQ        
 -- Robeson, Payton            9 WEST                      NT         DQ        
 -- Speck, Millie              9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Rodgers, Morgan            9 WEST                      NT         DQ        
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 37.25   7/19/2010 Hank Holland, RT                             
                41.71  XX
                47.34  X
                53.40  R
              1:01.98  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Nystrom, Russell          10 WEST                   40.91      39.62 XX     
X - Division  
  1 Kump, Case                10 WEST                   46.67      48.59 R      
R - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop               49.11      48.15 R      
  2 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop               53.40      50.71 R      
  3 Hart, Roger               10 Ridgetop               53.40      58.75 QUA    
  4 Nystrom, Jack              9 WEST                   53.40    1:01.60 QUA    
  5 Marshall, Patrick         10 WEST                   53.40    1:20.53 N      
 -- Simonton, Connor          10 WEST                   53.40         DQ        
N - Division  
  1 Kuhlen, Jake               9 WEST                      NT      55.28 QUA    
  2 Innes, Charles             9 WEST                 1:03.38      58.43 QUA+   
  3 Markham, Hartwell         10 WEST                 1:17.17    1:09.78 N      
  4 Notley, Rory               9 Ridgetop                  NT    1:11.13 N      
  5 Coker, Ben                 9 Ridgetop                  NT    1:13.89 N      
  6 Moore, Alexander          10 Ridgetop                  NT    1:40.23 N      
 -- Wright, Baron             10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Sleman, Christian          9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Moring, Macon              9 WEST                      NT         DQ        
 -- Porter, Will              10 WEST                      NT         DQ        
 -- Winters, Madoc            10 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 34.17   7/28/2011 Schuyler Biltz, RT                           
                36.49  XX
                39.12  X
                44.80  R
                51.03  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ennis, Sally              12 WEST                   32.55      33.30 XX     
  2 Erickson, Olivia          11 WEST                   34.14      34.05 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               37.32      38.08 X      
  2 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               37.46      38.14 X      
  3 Jenkins, Abby             12 WEST                   38.93      38.41 X      
R - Division  
  1 Robertson, Susannah       12 WEST                   42.48      43.41 R      
  2 Bower, Alexandra          11 WEST                   44.31      44.18 R      
  3 Speck, Lucie              11 Ridgetop               44.80      50.17 QUA    
  4 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop               44.80      52.99 N      
  5 Baldridge, Frances        11 WEST                   44.80    1:06.09 N      
 -- Zerkin, Elena             11 Ridgetop               44.80         DQ        
N - Division  
  1 Seabury, Amelia           12 WEST                   49.75      45.47 QUA    
  2 Michaux, Ava              11 WEST                   54.24      59.06 N      
  3 Abbott, Mary Clare        12 Ridgetop             1:23.27    1:06.22 N      
  4 Willett, Clair            11 Ridgetop             1:08.89    1:08.31 N      
  5 Pugh, Reese               11 Ridgetop                  NT    1:12.73 N      
 -- Blair, Helen Anne         12 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Wright, Victoria          12 Ridgetop             1:28.22         DQ        
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 33.54   7/27/2012 Hank Holland, RT                             
                36.15  XX
                40.65  X
                44.55  R
                53.58  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Nilson, Ben               12 WEST                   36.09      37.04 X      
X - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        12 Ridgetop               39.48      37.53 X      
  2 Mish, Robert              11 WEST                   37.05      38.02 X      
R - Division  
  1 Paulson, Henry            12 WEST                   44.55      40.06 X+     
  2 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               44.55      44.41 R      
  3 Cohn, Logan               11 Ridgetop               44.55      47.64 QUA    
  4 Ramey, Jack               11 WEST                   44.55      53.42 QUA    
  5 Coor, Spencer             12 WEST                   44.55    1:06.14 N      
N - Division  
  1 Nystrom, Hill             12 WEST                   51.81      43.39 R+     
  2 Townsend, Ian             12 Ridgetop               53.19      49.82 QUA    
  3 Bristow, Decker           12 WEST                   51.12      52.56 QUA    
  4 Logan, Luke               11 Ridgetop               56.24      54.85 N      
  5 Davis, Jack               11 Ridgetop             1:28.50    1:00.97 N      
  6 Russell, Andrew           11 Ridgetop             1:01.71    1:01.42 N      
  7 Melvin, Ben               12 Ridgetop             1:00.05    1:08.43 N      
  8 Martin, Weston            11 Ridgetop                  NT    1:18.88 N      
 -- Harless, Sam              11 Ridgetop             1:05.97         DQ        
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 31.07   7/25/2013 Zoe Trenz, RT                                
                34.40  XX
                36.84  X
                40.49  R
                45.14  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wielar, Grace             14 WEST                   33.49      32.00 XX     
  2 Bristow, Carter           14 WEST                   31.99      32.19 XX     
X - Division  
  1 Mauck, Elizabeth          14 WEST                   36.74      36.39 X      
  2 Warren, Isabelle          14 WEST                   35.32      37.12 R      
R - Division  
  1 Melvin, Frances           14 Ridgetop               36.91      36.63 X+     
  2 Poehler, Emma             14 Ridgetop               38.34      38.88 R      
  3 Wood, Addie               13 WEST                   39.07      40.97 QUA    
  4 Ramey, Caroline           14 WEST                   40.46      43.00 QUA    
  5 Smith, Margaret           14 WEST                   40.49      43.64 QUA    
N - Division  
  1 Mahoney, Ann              13 WEST                      NT      39.48 R      
  2 Poggi, Lucia              14 WEST                   42.85      40.69 QUA    
  3 Boykin, Caroline          14 Ridgetop               45.52      43.03 QUA+   
  4 Berling, Elizabeth        13 WEST                   47.88      44.62 QUA+   
  5 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop               45.17      46.17 N      
  6 Mish, Brucie              13 WEST                   42.79      48.62 N      
  7 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop               51.27      52.10 N      
  8 Gee, Gabby                14 WEST                   54.34      53.06 N      
  9 Ogden, Kristine           13 Ridgetop             1:26.79    1:19.82 N      
 10 Ogden, Ariel              13 Ridgetop                  NT    1:47.54 N      
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 30.23   7/15/2013 Tory Farmer, RT                              
                31.56  XX
                34.62  X
                38.95  R
                45.03  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 West, Townes              14 WEST                   29.06      28.84 XX     
  2 Holland, Hank             14 Ridgetop               30.93      30.43 XX     
R - Division  
  1 Fraser, James             14 Ridgetop               34.80      34.46 X+     
  2 Coker, Will               13 Ridgetop               35.07      35.91 R      
  3 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop               37.38      36.91 R      
  4 Timmerman, Quin           13 WEST                   38.95      43.56 QUA    
N - Division  
  1 Smith, Brandon            14 Ridgetop               41.74      39.97 QUA    
  2 Baldridge, Wyatt          13 WEST                   41.17      42.13 QUA    
  3 Fenster, Casey            14 Ridgetop               47.06      42.53 QUA+   
  4 Green, Jeffrey            13 Ridgetop               47.36      44.78 QUA+   
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 32.22    6/8/2014 Zoe Trenz at 14 Rt@ccv, RT-VA                
                33.06  XX
                34.44  X
                37.69  R
                41.93  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wood, Ellis               18 WEST                   31.43      32.97 XX     
  2 Timmerman, Tatum          16 WEST                   32.55      34.92 R      
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              15 Ridgetop               34.09      34.27 X      
  2 Holland, Abigail          17 Ridgetop               33.93      37.87 QUA    
R - Division  
  1 Hassett, Hayley           17 WEST                   36.87      37.69 R      
  2 Leino, Marina             15 Ridgetop               37.09      37.95 QUA    
  3 Leino, Ana                17 Ridgetop               37.33      38.68 QUA    
N - Division  
  1 Powers, Molly             15 Ridgetop               39.56      38.15 QUA    
  2 Gilliam, Anna             16 Ridgetop               37.70      39.61 QUA    
  3 Wood, Paige               16 WEST                   41.52      40.58 QUA    
  4 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop               39.94      43.08 N      
  5 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop               43.41      46.16 N      
  6 Walker, Ainsley           17 Ridgetop               49.69      53.62 N      
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 25.65   7/28/2011 Andrew Strait, RT                            
                29.06  XX
                30.42  X
                33.44  R
                38.29  QUA
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Erickson, Steffen         17 WEST                   26.93      28.25 XX     
  2 Fauls, Henry              18 WEST                   25.58      28.59 XX     
X - Division  
  1 Berry, Trey               17 WEST                   29.90      32.85 R      
R - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop               31.67      31.74 R      
  2 Prideaux, Charles         16 Ridgetop               32.77      32.96 R      
  3 Stevenson, Ian            15 Ridgetop               30.45      33.22 R      
  4 Cole, Jack                17 WEST                   32.53      34.89 QUA    
N - Division  
  1 Wittmann, CJ              16 WEST                   34.17      33.85 QUA    
  2 Fraser, Ian               16 Ridgetop               34.77      34.57 QUA    
  3 Green, Mitchell           16 Ridgetop               35.71      35.35 QUA    
  4 Baskin, Campbell          16 Ridgetop               37.92      36.17 QUA    
  5 Allin, Shane              17 Ridgetop               36.83      37.40 QUA    
  6 Asplund, Eric             17 Ridgetop               35.77      38.37 N      
  7 Russell, Michael          15 Ridgetop               41.55      43.71 N      
  8 Allin, Connor             17 Ridgetop               47.88      45.65 N      
  9 Given, Charles            17 Ridgetop               46.12      47.10 N      
 
Event 70  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  RT Records: T 1:10.53   7/25/2008 N. Ulrichs, S. Biltz, E. Pilc,, RT         
                          H. Holland                                       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westwood  'A'                                     1:13.07    1:15.97        
     1) Bristow, Walker W8              2) Bennett, Lauren W8             
     3) Connor, Lillie W8               4) Conner, Joseph M7              
  2 Westwood  'B'                                     1:24.81    1:29.17        
     1) Michaux, Eletta W8              2) Hatchett, TJ M8                
     3) Kuhlen, Kate W7                 4) White, Catherine W8            
  3 Ridgetop  'A'                                     1:19.78    1:36.62        
     1) Phaup, Turner M8                2) Holland, Finley W8             
     3) Brickhouse, Cara W8             4) Andrews, Owen M8               
  4 Ridgetop  'B'                                          NT    1:40.78        
     1) Shepherd, Mason M8              2) Hart, Anne Claire W7           
     3) Robinson, Ellie Grace W8        4) Prusek, Miles M8               
  5 Ridgetop  'C'                                     1:40.33    1:43.02        
     1) Winters, Nate M8                2) Gresham, Elise W8              
     3) Brickhouse, MayBelle W7         4) Cassidy, Aidan M7              
  6 Westwood  'C'                                     1:35.85    1:51.53        
     1) Simonton, Elise W8              2) Lamb, Elloise W7               
     3) Deguenther, Caroline W8         4) DeGuenther, Emory W6           
 
Event 71  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  RT Records: T 2:20.60   6/13/2010 N. Ulrichs, E. Poehler, S. Bil, RT         
                         tz, H. Holland                                    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westwood  'A'                                     2:33.42    2:35.53        
     1) Nystrom, Russell M10            2) Borich, Jac M9                 
     3) Rowe, Barrett W10               4) Ferguson, MACKENZIE W10        
  2 Westwood  'B'                                     2:33.10    2:41.21        
     1) McEvoy, Calli W10               2) Brumley, Grayson W9            
     3) Turton, Hadley W9               4) Kump, Case M10                 
  3 Ridgetop  'A'                                     2:52.11    2:54.33        
     1) Schwartz, Hayden M9             2) Grice, Isabella W9             
     3) Phaup, Grace W10                4) Kurz, William M9               
  4 Westwood  'C'                                     2:52.25    2:58.35        
     1) Mauck, Britt W10                2) Simonton, Connor M10           
     3) Kuhlen, Jake M9                 4) Robeson, Whitney W10           
  5 Ridgetop  'B'                                     3:08.21    3:32.96        
     1) Hart, Roger M10                 2) Sundberg, Eliza W9             
     3) Cassidy, Maddie W10             4) Notley, Rory M9                
  6 Ridgetop  'C'                                     3:18.59    3:41.77        
     1) Coker, Ben M9                   2) Speck, Millie W9               
     3) Robertson, Kayla W9             4) Sleman, Christian M9           
 
Event 72  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  RT Records: T 2:08.46   7/18/2011 Thomas Best, Schuyler Biltz, Z, RT         
                         oe Trenz, Hank Holland                            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westwood  'A'                                     2:03.10    2:04.27        
     1) West, Miles M12                 2) Reynolds, Caroline W12         
     3) Erickson, Olivia W11            4) Ennis, Sally W12               
  2 Westwood  'B'                                     2:10.88    2:14.71        
     1) Mish, Robert M11                2) Jenkins, Abby W12              
     3) Mullian, Ella W12               4) Nystrom, Hill M12              
  3 Ridgetop  'A'                                     2:15.79    2:14.77        
     1) Cohn, Logan M11                 2) Biltz, Taylor W12              
     3) Farmer, Kate W12                4) Ramirez, Sebastian M12         
  4 Westwood  'C'                                          NT    2:15.35        
     1) Poggi, Leo M12                  2) Row, Catherine W12             
     3) Spangler, Maddie W12            4) Nilson, Ben M12                
  5 Ridgetop  'B'                                     2:33.83    2:38.81        
     1) Melvin, Ben M12                 2) Speck, Lucie W11               
     3) Andrews, Maddie W12             4) Townsend, Ian M12              
  6 Ridgetop  'C'                                     2:46.47    3:05.29        
     1) Harless, Sam M11                2) Zerkin, Elena W11              
     3) McCaffrey, Erin Beth W11        4) Frantz, Tristan M12            
 
Event 73  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  RT Records: T 1:56.74   7/25/2013 Thomas Best, Ryley Ogden, Schu, RT         
                         yler Biltz, Ian Stevenson                         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Westwood  'A'                                     1:55.27    1:55.81        
     1) Bristow, Carter W14             2) Wielar, Grace W14              
     3) West, Townes M14                4) Baber, Caroline W14            
  2 Ridgetop  'A'                                     2:05.97    2:02.60        
     1) Fraser, James M14               2) Biltz, Schuyler W14            
     3) Melvin, Frances W14             4) Holland, Hank M14              
  3 Ridgetop  'B'                                     2:14.40    2:14.05        
     1) Coker, Will M13                 2) Boykin, Caroline W14           
     3) Poehler, Emma W14               4) Smith, Brandon M14             
  3 Westwood  'B'                                     2:08.91    2:14.05        
     1) Warren, Isabelle W14            2) Wood, Addie W13                
     3) Mullian, Ana W14                4) Nilson, Lauryn W14             
  5 Westwood  'C'                                     2:21.03    2:21.24        
     1) Erickson, Alec M13              2) Poggi, Lucia W14               
     3) Hassett, Megan W14              4) Timmerman, Quin M13            
  6 Ridgetop  'C'                                     2:24.97    2:33.04        
     1) Fenster, Casey M14              2) Weidhaas, Geneva W14           
     3) Weidhaas, Claire W14            4) Gilliam, Christopher M14       
 
Event 74  Mixed 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
  RT Records: T 1:53.25   6/23/2014 Ridgetop, Ridgetop                         
                         T FARMER, Z TRENZ, R OGDEN, C FENSTER             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     1:52.51    1:53.25T       
     1) Farmer, Tory M15                2) Trenz, Zoe W15                 
     3) Ogden, Ryley W15                4) Fenster, Colin M17             
  2 Westwood  'A'                                     1:48.00    1:53.72        
     1) Fauls, Henry M18                2) Timmerman, Tatum W16           
     3) Wood, Ellis W18                 4) Erickson, Steffen M17          
  3 Westwood  'B'                                     1:54.28    1:59.43        
     1) Berry, Trey M17                 2) Ennis, Caroline W15            
     3) Douma, Allie W17                4) Nystrom, Campbell M15          
  4 Ridgetop  'B'                                     1:58.45    2:01.00        
     1) Stevenson, Ian M15              2) Leino, Marina W15              
     3) Holland, Abigail W17            4) Prideaux, Charles M16          
  5 Westwood  'C'                                     2:04.14    2:07.22        
     1) Wielar, Drake M15               2) Wood, Paige W16                
     3) Hassett, Hayley W17             4) Wood, Frost M15                
  6 Ridgetop  'C'                                     2:08.38    2:13.02        
     1) Gilliam, Alex M17               2) Gilliam, Anna W16              
     3) Biltz, Alexis W16               4) Fraser, Ian M16                
 
                    Combined Team Scores - Through Event 74                    
 
  1. Westwood                           1902   2. Ridgetop                           1250