HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/12/16 10:02 PM
                              16 RT@SRA - 6/12/16                              
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.39  XX
          19.89  X
          23.80  R
          28.49  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Sleman, Molly              8 Ridgetop               19.68      18.25 XX+    
R - Division  
  1 Andresen, Mia              8 SRA                    23.56      22.51 R      
  2 Ayers, Ellery              7 Ridgetop               23.80      25.27 QUA    
  3 Southall, Keagan           8 Ridgetop               23.80      25.58 QUA    
  4 Garrett, Madeleine         8 Ridgetop               23.80      28.66        
  5 Hamilton, Taylor           8 SRA                    23.80      29.04        
  6 Hogan, Kate                8 SRA                    23.80      32.09        
N - Division  
  1 Shaw, Sophia               8 SRA                    26.57      21.72 R+     
  2 Hassler, Aurelia           8 SRA                    29.82      21.81 R+     
  3 Gelsomino, Gabriella       8 SRA                    26.34      23.18 R+     
  4 Browne, Sarah              8 SRA                    25.42      25.26 QUA    
  5 Rowe, Sarah                8 SRA                    24.81      25.91 QUA    
  6 Spalding, Betsy            7 Ridgetop               38.11      26.96 QUA+   
  7 Belde, Sophie              8 SRA                    29.51      27.55 QUA+   
  8 Price, Piper               8 SRA                    28.75      27.95 QUA+   
  9 Durrette, Sierra           6 SRA                       NT      28.41 QUA    
 10 Cohn, Brody                8 Ridgetop               32.41      28.66        
 11 Belde, Lily                8 SRA                    30.92      28.70        
 12 Keys, Adelaide             7 SRA                    38.06      29.15        
 13 Safran, Anna               8 SRA                       NT      29.16        
 14 Salley, Klara              8 SRA                    26.82      29.44        
 15 Hamilton, Amaya            8 SRA                    26.08      29.45        
 16 Werner, Joy                8 SRA                       NT      29.82        
 17 Barrett, Temple            6 SRA                    34.46      29.86        
 18 Andrews, Paige             8 SRA                    30.86      29.94        
 19 Armstrong, Leslie          8 SRA                    38.30      30.20        
 20 Howlett, Lucy-James        7 SRA                    33.77      31.00        
 21 Batten, Maxine             7 SRA                    36.76      31.24        
 22 Shaw, Phoebe               6 SRA                    44.68      31.30        
 23 Evans, Kyra                8 Ridgetop               36.70      31.63        
 24 Hill, Naomi                7 SRA                    34.45      31.76        
 25 Greenbaum, Lexi            7 SRA                    32.25      31.86        
 26 Vest, Evelyn               8 SRA                    34.10      31.96        
 27 Fulco, Sophia              7 SRA                    38.37      32.49        
 28 Greenbaum, Chelsea         7 SRA                    39.18      32.56        
 29 Beanland, Clementine       8 SRA                       NT      32.91        
 30 Hamilton, Selma            6 SRA                  1:00.32      33.38        
 31 Hassler, Eliana            6 SRA                    44.10      35.10        
 32 Stapleton, Riley           8 SRA                       NT      36.09        
 33 Fredrick, Olivia           6 Ridgetop               45.86      36.70        
 34 Budwell, Kate              8 Ridgetop               36.41      37.47        
 35 Patterson, Brantley        5 SRA                       NT      37.76        
 36 Friday, Mary Claire        6 Ridgetop                  NT      38.81        
 36 Schulz, Stella             6 SRA                       NT      38.81        
 38 Rasmussen, Marley          7 SRA                    44.15      39.41        
 39 Humphreys, Veronica        7 SRA                       NT      42.13        
 40 Torrence, Carter           6 Ridgetop               40.68      42.23        
 41 Anders, Emma               8 SRA                       NT      42.41        
 42 Nee, Elise                 8 Ridgetop                  NT      44.87        
 43 Pickral, Adeline           8 SRA                    41.52      45.76        
 44 Grinnan, Emily             8 SRA                       NT      45.84        
 45 Romans, Dorothy            6 Ridgetop               48.10      46.88        
 46 Mears, Vivian              5 SRA                    41.63      47.51        
 47 Morrison, Lily             7 SRA                    39.18      48.84        
 48 Meagher, Tristan           7 SRA                    53.47      49.38        
 49 Gringas, Elizabeth         5 SRA                       NT      49.74        
 50 McCoy, Eleanor             7 SRA                       NT    1:01.79        
 51 Batten, Maisy              4 SRA                       NT    1:09.87        
 52 Morrison, Sarah            5 SRA                       NT    1:30.04        
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.41  XX
          24.21  X
          28.22  R
          33.53  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Maccaroni, Vivi            8 SRA                    26.35      23.70 X+     
  2 Schwartz, Cameron          8 Ridgetop               25.17      24.06 X+     
  3 Harbour, Brennan           8 SRA                    26.60      26.56 R      
  4 Price, Piper               8 SRA                    27.59      30.18 QUA    
  5 Ayers, Ellery              7 Ridgetop               28.22      31.14 QUA    
  6 Fredrick, Olivia           6 Ridgetop               28.22      39.47        
N - Division  
  1 Shaw, Sophia               8 SRA                    28.73      25.52 R+     
  2 Gelsomino, Gabriella       8 SRA                    29.27      27.38 R+     
  3 Hassler, Aurelia           8 SRA                    33.66      27.53 R+     
  4 Southall, Keagan           8 Ridgetop                  NT      27.58 R      
  5 Belde, Sophie              8 SRA                    31.06      27.77 R+     
  6 Browne, Sarah              8 SRA                    31.84      28.13 R+     
  7 Andresen, Mia              8 SRA                    30.84      28.35 QUA    
  8 Rowe, Sarah                8 SRA                    29.77      28.42 QUA    
  9 Belde, Lily                8 SRA                    33.81      30.62 QUA+   
 10 Cohn, Brody                8 Ridgetop               39.56      32.00 QUA+   
 11 Salley, Klara              8 SRA                    37.85      32.23 QUA+   
 12 Fulco, Sophia              7 SRA                       NT      32.91 QUA    
 13 Greenbaum, Lexi            7 SRA                    37.46      32.98 QUA+   
 14 Durrette, Sierra           6 SRA                       NT      33.69        
 15 Hamilton, Amaya            8 SRA                    42.30      34.05        
 16 Greenbaum, Chelsea         7 SRA                    40.34      34.07        
 17 Hassler, Eliana            6 SRA                    57.91      34.70        
 18 Werner, Joy                8 SRA                       NT      35.14        
 19 Evans, Kyra                8 Ridgetop                  NT      35.28        
 20 Hogan, Kate                8 SRA                    31.50      35.74        
 21 Torrence, Carter           6 Ridgetop               45.75      36.37        
 22 Rasmussen, Marley          7 SRA                       NT      36.96        
 23 Safran, Anna               8 SRA                       NT      37.32        
 24 Patterson, Brantley        5 SRA                       NT      37.85        
 25 Batten, Maxine             7 SRA                    50.91      37.93        
 26 Garrett, Madeleine         8 Ridgetop                  NT      38.10        
 27 Hamilton, Taylor           8 SRA                    47.47      38.40        
 28 Vest, Evelyn               8 SRA                    53.03      38.68        
 29 Keys, Adelaide             7 SRA                    50.75      40.49        
 29 Hill, Naomi                7 SRA                    48.53      40.49        
 31 Shaw, Phoebe               6 SRA                    47.80      41.53        
 32 Spalding, Betsy            7 Ridgetop                  NT      42.96        
 33 Nee, Elise                 8 Ridgetop                  NT      44.37        
 34 Howlett, Lucy-James        7 SRA                       NT      46.93        
 35 Romans, Dorothy            6 Ridgetop                  NT      48.24        
 36 Meagher, Tristan           7 SRA                       NT      50.85        
 37 Humphreys, Veronica        7 SRA                       NT      53.00        
 38 Budwell, Kate              8 Ridgetop                  NT    1:08.21        
 -- Andrews, Paige             8 SRA                    43.66         DQ        
 -- Hamilton, Selma            6 SRA                       NT         DQ        
 -- Beanland, Clementine       8 SRA                       NT         DQ        
 -- Schulz, Stella             6 SRA                       NT         DQ        
 -- Anders, Emma               8 SRA                       NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.43  XX
          27.08  X
          30.94  R
          36.28  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Hassler, Aurelia           8 SRA                    30.29      26.30 X+     
  2 Maccaroni, Vivi            8 SRA                    30.94      28.93 R      
  3 Schwartz, Cameron          8 Ridgetop               30.81      28.96 R      
  4 Harbour, Brennan           8 SRA                    30.94      30.38 R      
  5 Sleman, Molly              8 Ridgetop               30.44      31.42 QUA    
  6 Evans, Kyra                8 Ridgetop               30.94      32.79 QUA    
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.42  XX
          23.66  X
          28.28  R
          34.68  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maccaroni, Vivi            8 SRA                    28.28      22.21 X+     
  2 Schwartz, Cameron          8 Ridgetop               26.84      23.78 R      
  3 Sleman, Molly              8 Ridgetop               26.93      26.47 R      
  4 Rowe, Sarah                8 SRA                    28.28      33.27 QUA    
  5 Browne, Sarah              8 SRA                    28.28      34.50 QUA    
 -- Southall, Keagan           8 Ridgetop               28.28         DQ        
 
Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.12  XX
          38.15  X
          43.15  R
          49.02  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fleenor, Abby             10 SRA                    38.81      35.66 XX+    
  2 Pascual, Norah             9 Ridgetop               43.15      38.25 R      
  3 Smithson, Lauren          10 SRA                    42.08      40.21 R      
  4 Duffey, Clair             10 SRA                    42.67      42.91 R      
  5 Gresham, Elise            10 Ridgetop               43.15      45.23 QUA    
  6 Brickhouse, Cara          10 Ridgetop               43.15      45.35 QUA    
N - Division  
  1 Hart, Anne Claire          9 Ridgetop                  NT      41.59 R      
  2 Hoffman, Emily            10 SRA                    44.71      43.27 QUA    
  3 McAtee, Dorothy            9 SRA                       NT      45.14 QUA    
  4 Evans, Laken              10 Ridgetop               53.41      45.24 QUA+   
  5 Holland, Finley           10 Ridgetop               50.47      48.15 QUA+   
  6 Norton, Vivian             9 Ridgetop                  NT      48.16 QUA    
  7 Fabrie, Connor            10 SRA                    50.62      48.48 QUA+   
  8 Mullins, Ann Tanner        9 SRA                       NT      49.21        
  9 Link, Alka                10 Ridgetop               50.29      49.75        
 10 Green, Eva                10 Ridgetop                  NT      49.81        
 11 Torrence, Ellie           10 Ridgetop             1:01.11      50.79        
 12 Mears, Annalise            9 SRA                       NT      50.80        
 13 Price, Sloane             10 SRA                    55.32      50.99        
 14 Wilson, Georgia           10 Ridgetop               51.88      51.28        
 15 Claiborne, Lillian        10 SRA                    58.43      51.41        
 16 McCullagh, Norah           9 SRA                       NT      51.51        
 17 Johnson, Lulu              9 SRA                       NT      51.58        
 18 Walton, Trista            10 Ridgetop                  NT      51.96        
 19 Tindell, Lucie             9 Ridgetop                  NT      52.16        
 20 Sutten, Grace             10 Ridgetop               51.53      52.51        
 21 Fredrick, Stella           9 Ridgetop                  NT      52.84        
 22 Mahan, Hannah             10 Ridgetop               51.12      53.50        
 23 Safran, Hailey            10 SRA                    54.53      53.66        
 24 Brickhouse, May Belle      9 Ridgetop                  NT      54.21        
 25 Torrence, Riley            9 Ridgetop                  NT      57.33        
 26 Bopst, Nina                9 SRA                       NT      57.79        
 27 Stoudt, Natalie            9 Ridgetop                  NT      58.00        
 28 Hulcher, Tolly            10 Ridgetop                  NT      58.76        
 29 Mitchell, Alexa            9 SRA                       NT    1:00.19        
 30 Cordo, Katie               9 Ridgetop                  NT    1:02.76        
 31 Moore, Bailey             10 SRA                  1:04.21    1:02.81        
 32 Hugo, Nora                 9 Ridgetop                  NT    1:04.19        
 33 Crumlish, Eila             9 SRA                       NT    1:06.81        
 34 Nee, Annabelle            10 Ridgetop                  NT    1:07.02        
 35 Stapleton, Fiona           9 SRA                       NT    1:08.80        
 36 Hill, Sophie               9 SRA                       NT    1:19.93        
 37 Morrison, Molly            9 SRA                       NT    1:23.16        
 38 Mattes, Sophie             9 SRA                       NT    1:38.71        
 -- Moe, Mary                  9 SRA                       NT         DQ        
 
Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.74  XX
          45.45  X
          51.64  R
          59.81  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Pascual, Norah             9 Ridgetop               51.64      43.03 X+     
  2 Smithson, Lauren          10 SRA                    45.49      45.02 X+     
  3 Browne, Kaitlin           10 SRA                    50.09      47.63 R      
  4 Claiborne, Lillian        10 SRA                    51.64      56.91 QUA    
  5 Link, Alka                10 Ridgetop               51.64      56.96 QUA    
  6 Brickhouse, Cara          10 Ridgetop               51.64      57.59 QUA    
N - Division  
  1 Bolin, Megan              10 SRA                    56.47      52.54 QUA    
  2 McAtee, Dorothy            9 SRA                       NT      54.06 QUA    
  3 McCullagh, Norah           9 SRA                       NT      54.23 QUA    
  4 Mullins, Ann Tanner        9 SRA                       NT      55.70 QUA    
  5 Gresham, Elise            10 Ridgetop               58.10      56.99 QUA    
  6 Fabrie, Connor            10 SRA                  1:04.65      57.13 QUA+   
  7 Walton, Trista            10 Ridgetop                  NT      57.27 QUA    
  8 Safran, Hailey            10 SRA                  1:00.59      57.70 QUA+   
  9 Sutten, Grace             10 Ridgetop             1:02.50      58.86 QUA+   
 10 Green, Eva                10 Ridgetop                  NT      59.41 QUA    
 11 Torrence, Ellie           10 Ridgetop             1:06.41      59.49 QUA+   
 12 Holland, Finley           10 Ridgetop             1:01.74    1:00.74        
 13 Brickhouse, May Belle      9 Ridgetop                  NT    1:00.96        
 14 Mahan, Hannah             10 Ridgetop             1:02.16    1:02.20        
 15 Wilson, Georgia           10 Ridgetop             1:04.65    1:02.31        
 16 Torrence, Riley            9 Ridgetop                  NT    1:02.91        
 17 Bopst, Nina                9 SRA                       NT    1:03.16        
 18 Evans, Laken              10 Ridgetop             1:08.56    1:03.21        
 19 Fredrick, Stella           9 Ridgetop                  NT    1:03.98        
 20 Tindell, Lucie             9 Ridgetop                  NT    1:06.34        
 21 Nee, Annabelle            10 Ridgetop                  NT    1:06.39        
 22 Johnson, Lulu              9 SRA                       NT    1:13.20        
 23 Norton, Vivian             9 Ridgetop                  NT    1:13.90        
 24 Morrison, Molly            9 SRA                       NT    1:17.01        
 25 Moore, Bailey             10 SRA                  1:41.40    1:17.66        
 26 Stapleton, Fiona           9 SRA                       NT    1:17.92        
 27 Cordo, Katie               9 Ridgetop                  NT    1:18.47        
 28 Hugo, Nora                 9 Ridgetop                  NT    1:20.14        
 29 Crumlish, Eila             9 SRA                       NT    1:31.21        
 -- Mitchell, Alexa            9 SRA                       NT         DQ        
 -- Hill, Sophie               9 SRA                       NT         DQ        
 -- Mears, Annalise            9 SRA                       NT         DQ        
 -- Stoudt, Natalie            9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Hulcher, Tolly            10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Price, Sloane             10 SRA                  1:04.50         DQ        
 
Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.87  XX
          51.29  X
          55.75  R
        1:03.01  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Fleenor, Abby             10 SRA                    52.58      50.12 X+     
  2 Bolin, Megan              10 SRA                    54.73      52.96 R      
  3 Torrence, Ellie           10 Ridgetop               55.75      59.38 QUA    
  4 Sutten, Grace             10 Ridgetop               55.75    1:02.24 QUA    
  5 Hoffman, Emily            10 SRA                    55.75    1:05.84        
  6 Brickhouse, May Belle      9 Ridgetop               55.75    1:10.35        
 
Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.88  XX
          46.24  X
          52.21  R
        1:00.99  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fleenor, Abby             10 SRA                    51.46      43.56 X+     
  2 Pascual, Norah             9 Ridgetop               52.21      46.88 R      
  3 Smithson, Lauren          10 SRA                    52.21      51.89 R      
  4 Hart, Anne Claire          9 Ridgetop               52.21      54.34 QUA    
  5 Duffey, Clair             10 SRA                    51.04      55.33 QUA    
  6 Gresham, Elise            10 Ridgetop               52.21      55.56 QUA    
 
Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.61  XX
        1:38.42  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, Anne Claire          9 Ridgetop             1:55.00    1:44.91 QUA    
  2 Duffey, Clair             10 SRA                  1:49.53    1:50.18 QUA    
  3 Brickhouse, Cara          10 Ridgetop             1:55.00    2:02.95        
  4 Link, Alka                10 Ridgetop             1:55.00    2:07.11        
 -- Bolin, Megan              10 SRA                  1:54.97         DQ        
N - Division  
  1 Hoffman, Emily            10 SRA                  1:56.31    1:51.42 QUA+   
  2 Fredrick, Stella           9 Ridgetop                  NT    2:08.67        
  3 Evans, Laken              10 Ridgetop             2:23.52    2:12.95        
  4 Stoudt, Natalie            9 Ridgetop                  NT    2:24.15        
 -- Mullins, Ann Tanner        9 SRA                       NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.26  XX
          34.17  X
          37.82  R
          41.23  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Cantrell, Georgia         12 SRA                    33.67      33.13 X      
  2 Ratliff, Charlotte        11 SRA                    33.25      34.29 R      
R - Division  
  1 Mullins, Skylar           12 SRA                    34.62      32.41 X+     
  2 Keys, Annabelle           11 SRA                    37.37      35.60 R      
  3 Phaup, Grace              12 Ridgetop               35.35      35.92 R      
  4 Davis, Ella               11 Ridgetop               36.97      36.66 R      
  5 Alley, Matilda            11 SRA                    37.59      37.14 R      
  6 Speck, Millie             11 Ridgetop               37.82      41.88        
N - Division  
  1 Yartz, Katherine          11 SRA                    41.27      38.57 QUA+   
  2 Randall, Carter           12 SRA                    39.19      38.82 QUA    
  3 Fabrie, Cara              12 SRA                    39.96      39.11 QUA    
  4 Price, Audrey             12 SRA                    42.20      40.00 QUA+   
  5 Fagan, Hope               11 SRA                    43.63      40.34 QUA+   
  6 Rowe, Lucy                11 SRA                    42.04      40.73 QUA+   
  7 Wyant, Fiona              11 SRA                    45.16      41.81        
  8 Sutherlin, Ava            11 SRA                    43.41      42.10        
  9 Meagher, Carter           11 SRA                    46.82      42.21        
 10 Haacke-Golden, Katie      12 SRA                    45.35      42.72        
 11 Carter, Mary Wise         11 SRA                    45.51      42.75        
 12 Armstrong, Abby           11 SRA                    51.34      45.18        
 13 Sundberg, Eliza           11 Ridgetop               46.56      45.45        
 14 Stoudt, Morgan            11 Ridgetop               48.21      46.44        
 15 Blake, Grace              11 SRA                    51.37      48.12        
 16 Geisel, Ava               11 SRA                    47.28      48.23        
 17 Abbott, Bridget           11 Ridgetop               53.44      50.09        
 18 Flora, Anna               11 SRA                    46.41      50.24        
 19 Clark, Hanne              11 SRA                    59.87      51.69        
 20 Pilc, Susan               12 Ridgetop               55.28      54.29        
 21 Burnside, Camilla         12 Ridgetop               57.87      56.90        
 22 Raines, Katie             12 Ridgetop             1:05.22      57.25        
 23 Mattes, Claire            11 SRA                  1:11.12    1:03.59        
 
Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.03  XX
          40.18  X
          45.57  R
          51.84  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Keys, Annabelle           11 SRA                    42.30      38.88 X+     
  2 Alley, Matilda            11 SRA                    45.57      44.49 R      
  3 Meagher, Carter           11 SRA                    45.57      50.06 QUA    
  4 Stoudt, Morgan            11 Ridgetop               45.57      50.27 QUA    
  5 Grice, Isabella           11 Ridgetop               45.57      50.44 QUA    
  6 Cassidy, Maddie           12 Ridgetop               45.57      53.78        
N - Division  
  1 Fabrie, Cara              12 SRA                    47.14      45.72 QUA    
  2 Price, Audrey             12 SRA                    49.09      47.05 QUA    
  3 Randall, Carter           12 SRA                    47.80      47.38 QUA    
  4 Yartz, Katherine          11 SRA                    46.01      47.40 QUA    
  5 Haacke-Golden, Katie      12 SRA                    49.81      47.96 QUA    
  6 Carter, Mary Wise         11 SRA                    56.60      51.20 QUA+   
  7 Rowe, Lucy                11 SRA                    53.60      51.47 QUA+   
  8 Wyant, Fiona              11 SRA                    53.91      51.81 QUA+   
  9 Flora, Anna               11 SRA                    55.15      53.25        
 10 Sutherlin, Ava            11 SRA                    54.53      53.65        
 11 Geisel, Ava               11 SRA                    53.08      54.21        
 12 Armstrong, Abby           11 SRA                  1:06.98      57.75        
 13 Sundberg, Eliza           11 Ridgetop             1:06.49      58.99        
 14 Blake, Grace              11 SRA                  1:00.05      59.28        
 15 Abbott, Bridget           11 Ridgetop             1:11.42    1:08.25        
 16 Burnside, Camilla         12 Ridgetop             1:04.13    1:11.42        
 17 Raines, Katie             12 Ridgetop             1:11.15    1:12.07        
 -- Trout, Nancy              12 SRA                    52.53         DQ        
 -- Pilc, Susan               12 Ridgetop             1:24.12         DQ        
 -- Clark, Hanne              11 SRA                  1:05.40         DQ        
 -- Fagan, Hope               11 SRA                    48.74         DQ        
 
Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.33  XX
          44.96  X
          49.42  R
          54.59  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Spoenlein, Riley          12 SRA                    44.82      44.05 X      
R - Division  
  1 Cantrell, Georgia         12 SRA                    46.61      44.13 X+     
  2 Mullins, Skylar           12 SRA                    46.10      44.66 X+     
  3 Trout, Nancy              12 SRA                    45.14      45.96 R      
  4 Speck, Millie             11 Ridgetop               49.42      50.27 QUA    
  5 Davis, Ella               11 Ridgetop               49.42      53.41 QUA    
  6 Sundberg, Eliza           11 Ridgetop               49.42      56.60        
 
Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.49  XX
          39.12  X
          44.80  R
          51.03  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Ratliff, Charlotte        11 SRA                    37.25      36.47 XX+    
  2 Phaup, Grace              12 Ridgetop               37.73      38.32 X      
R - Division  
  1 Spoenlein, Riley          12 SRA                    42.97      42.71 R      
  2 Randall, Carter           12 SRA                    44.80      46.51 QUA    
  3 Price, Audrey             12 SRA                    44.80      49.63 QUA    
  4 Grice, Isabella           11 Ridgetop               44.80      50.98 QUA    
  5 Cassidy, Maddie           12 Ridgetop               44.80      59.45        
 
Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.88  XX
        1:26.48  X
        1:38.88  QUA
        1:38.88  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Cantrell, Georgia         12 SRA                  1:24.09    1:19.68 XX+    
  2 Ratliff, Charlotte        11 SRA                  1:24.73    1:23.15 X      
R - Division  
  1 Mullins, Skylar           12 SRA                  1:26.63    1:22.29 X+     
  2 Spoenlein, Riley          12 SRA                  1:35.06    1:30.99 QUA    
  3 Phaup, Grace              12 Ridgetop             1:32.24    1:32.73 QUA    
  4 Grice, Isabella           11 Ridgetop             1:38.88    1:46.47        
  5 Meagher, Carter           11 SRA                  1:38.88    1:47.01        
 -- Davis, Ella               11 Ridgetop             1:38.88         DQ        
N - Division  
  1 Keys, Annabelle           11 SRA                  1:40.29    1:26.85 QUA+   
  2 Alley, Matilda            11 SRA                  1:42.57    1:35.95 QUA+   
  3 Trout, Nancy              12 SRA                  1:41.95    1:46.44        
  4 Speck, Millie             11 Ridgetop             1:53.01    1:50.75        
  5 Stoudt, Morgan            11 Ridgetop             2:10.15    1:50.95        
  6 Cassidy, Maddie           12 Ridgetop             1:53.54    1:56.31        
 
Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.82  XX
          32.72  X
          34.00  R
          37.74  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Biltz, Taylor             14 Ridgetop               30.41      30.58 XX     
X - Division  
  1 Survello, Kizmet          13 SRA                    31.86      33.58 R      
R - Division  
  1 Barlow, Naska             13 SRA                    33.69      33.66 R      
  2 Perry, Hallie             13 SRA                    34.00      35.63 QUA    
  3 Chase, Georgia            14 SRA                    34.00      36.12 QUA    
  4 Hardy, Carlin             13 Ridgetop               34.00      41.88        
N - Division  
  1 Duffey, Ellie             13 SRA                    34.87      34.56 QUA    
  2 Hunnicutt, Lily           13 SRA                    36.43      35.13 QUA    
  3 Bickett, Jessica          13 SRA                    37.14      36.09 QUA    
  4 Park, ZuZu                13 SRA                    36.16      37.25 QUA    
  5 Hubbard, Sydney           13 SRA                    39.34      37.82        
  6 Centofanti, Katie         14 SRA                    42.47      41.39        
  7 Fabrie, Callie            14 SRA                    39.31      41.74        
  8 Patterson, Caroline       13 SRA                    42.65      42.48        
 
Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.48  XX
        1:12.70  X
        1:21.91  QUA
        1:21.91  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Turner, Brooke            14 SRA                  1:20.16    1:22.28        
  2 Woolman, Olivia           14 SRA                  1:19.72    1:22.34        
 
Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.10  XX
          38.46  X
          42.22  R
          46.49  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Biltz, Taylor             14 Ridgetop               35.44      35.55 XX     
R - Division  
  1 Survello, Kizmet          13 SRA                    40.60      39.00 R      
  2 Turner, Brooke            14 SRA                    40.26      41.91 R      
  3 Park, ZuZu                13 SRA                    41.78      43.77 QUA    
 -- Hardy, Carlin             13 Ridgetop               42.22         DQ        
N - Division  
  1 Duffey, Ellie             13 SRA                    44.06      41.27 R+     
  2 Woolman, Olivia           14 SRA                    42.35      42.02 R+     
  3 Hunnicutt, Lily           13 SRA                    42.48      42.33 QUA    
  4 Hubbard, Sydney           13 SRA                    47.34      46.05 QUA+   
  5 Chase, Georgia            14 SRA                    48.94      46.49 QUA+   
  6 Fabrie, Callie            14 SRA                    46.22      48.63        
  7 Patterson, Caroline       13 SRA                    49.43      49.56        
 -- Centofanti, Katie         14 SRA                    51.88         DQ        
 
Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.35  XX
          42.82  X
          45.30  R
          50.92  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              13 Ridgetop               41.98      43.32 R      
  2 Perry, Hallie             13 SRA                    42.82      43.49 R      
R - Division  
  1 Duffey, Ellie             13 SRA                    45.30      49.36 QUA    
  2 Park, ZuZu                13 SRA                    45.30      52.87        
 
Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.44  XX
        1:35.15  X
        1:42.20  QUA
        1:42.20  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             14 Ridgetop             1:32.53    1:31.29 X      
R - Division  
  1 Woolman, Olivia           14 SRA                  1:40.98    1:41.78 QUA    
  2 Bickett, Jessica          13 SRA                  1:42.20    1:42.52        
 
Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.40  XX
          36.84  X
          40.49  R
          45.14  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              13 Ridgetop               36.10      37.27 R      
R - Division  
  1 Barlow, Naska             13 SRA                    37.47      36.05 X+     
  2 Bickett, Jessica          13 SRA                    38.81      42.33 QUA    
  3 Turner, Brooke            14 SRA                    40.49      43.83 QUA    
  4 Hardy, Carlin             13 Ridgetop               40.49      47.08        
 
Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:17.17  XX
        1:22.26  X
        1:33.08  QUA
        1:33.08  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              13 Ridgetop             1:19.32    1:22.77 QUA    
R - Division  
  1 Barlow, Naska             13 SRA                  1:27.93    1:24.84 QUA    
  2 Survello, Kizmet          13 SRA                  1:25.75    1:26.78 QUA    
  3 Perry, Hallie             13 SRA                  1:28.24    1:27.61 QUA    
N - Division  
  1 Hunnicutt, Lily           13 SRA                  1:41.25    1:33.35        
  2 Hubbard, Sydney           13 SRA                  1:38.78    1:34.38        
 
Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.77  XX
          31.19  X
          33.41  R
          36.47  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Call, Emma                18 SRA                    28.44      30.29 X      
  2 Biltz, Schuyler           16 Ridgetop               29.03      30.31 X      
  3 Ratliff, Olivia           17 SRA                    29.76      31.08 X      
X - Division  
  1 Melvin, Frances           16 Ridgetop               30.27      31.79 R      
  2 Perry, Lucy               16 SRA                    30.81      32.51 R      
R - Division  
  1 Sims, Sylvia              15 SRA                    31.94      31.56 R      
  2 Wyant, Ariel              15 SRA                    32.16      32.85 R      
  3 Leino, Marina             17 Ridgetop               31.78      32.88 R      
  4 Boykin, Caroline          16 Ridgetop               33.41      33.30 R      
  5 Powers, Molly             17 Ridgetop               33.41      36.09 QUA    
N - Division  
  1 Patterson, Ellie          15 SRA                    35.08      34.61 QUA    
  2 Milley, Jaqueline         15 Ridgetop               36.38      35.30 QUA    
  3 Turner, Anna              16 SRA                    35.29      35.38 QUA    
  4 Sheldon, Gabriela         16 SRA                       NT      35.83 QUA    
  5 Ragazzi, Isabella         17 SRA                    34.21      35.95 QUA    
  6 Bolin, Lucy               15 SRA                    36.29      36.20 QUA    
  7 Bruce, Lillian            16 SRA                    34.76      36.59        
  8 Price, Lily               15 SRA                    35.95      37.14        
  9 Smithson, Emma            16 SRA                    35.75      37.45        
 10 Unger, Catherine          16 SRA                    37.96      38.20        
 11 Weidhaas, Geneva          16 Ridgetop               38.61      38.39        
 12 Turner, Lizzie            16 SRA                    39.09      38.88        
 13 Carter, Claire            17 SRA                    36.32      39.13        
 14 Hinkle, Ellie             17 Ridgetop               38.22      39.85        
 15 Unger, Alexandra          15 SRA                    42.15      43.63        
 16 Ogden, Kristine           15 Ridgetop               57.66      56.01        
 17 Ogden, Ariel              15 Ridgetop               59.06    1:01.63        
 
Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.15  XX
        1:09.30  X
        1:15.50  QUA
        1:15.50  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Svoboda, Sophie           16 SRA                  1:00.84    1:03.63 XX     
  2 Ogden, Ryley              17 Ridgetop             1:05.36    1:11.54 QUA    
X - Division  
  1 Lundgren, Kaylie          15 SRA                  1:06.85    1:10.62 QUA    
R - Division  
  1 Hatch, Mary               15 SRA                  1:13.00    1:14.67 QUA    
  2 Heaton, Madison           17 SRA                  1:15.50    1:14.70 QUA    
  3 Pilc, Emily               16 Ridgetop             1:11.12    1:16.34        
  4 Parlow, Carter            16 SRA                  1:15.19    1:19.58        
  5 Biltz, Alexis             18 Ridgetop             1:15.50    1:20.77        
 
Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.87  XX
          36.58  X
          39.90  R
          44.27  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Svoboda, Sophie           16 SRA                    30.91      33.34 XX     
X - Division  
  1 Blankenship, Lily         16 SRA                    35.26      35.92 X      
  2 Biltz, Schuyler           16 Ridgetop               35.58      36.02 X      
  3 Melvin, Frances           16 Ridgetop               36.20      38.51 R      
R - Division  
  1 Wyant, Ariel              15 SRA                    38.67      39.26 R      
  2 Boykin, Caroline          16 Ridgetop               38.99      39.41 R      
  3 Ogden, Ryley              17 Ridgetop               37.33      39.82 R      
  4 Ratliff, Elizabeth        18 SRA                    37.83      40.09 QUA    
  5 Turner, Anna              16 SRA                    38.74      42.41 QUA    
  6 Ogden, Kristine           15 Ridgetop               39.90    1:04.57        
N - Division  
  1 Heaton, Madison           17 SRA                       NT      39.54 R      
  2 Parlow, Carter            16 SRA                    40.57      40.61 QUA    
  3 Unger, Catherine          16 SRA                    41.35      40.93 QUA    
  4 Leino, Marina             17 Ridgetop               40.66      41.25 QUA    
  5 Patterson, Ellie          15 SRA                    42.47      42.76 QUA    
  6 Smithson, Emma            16 SRA                    41.44      43.66 QUA    
  7 Price, Lily               15 SRA                    43.10      44.06 QUA    
  8 Unger, Alexandra          15 SRA                    47.56      45.71        
  9 Weidhaas, Geneva          16 Ridgetop               47.91      45.81        
 10 Bruce, Lillian            16 SRA                    44.51      46.12        
 11 Turner, Lizzie            16 SRA                    49.43      49.28        
 12 Ogden, Ariel              15 Ridgetop             1:04.76    1:07.05        
 -- Carter, Claire            17 SRA                    43.24         DQ        
 -- Hinkle, Ellie             17 Ridgetop               41.03         DQ        
 
Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.38  XX
          40.73  X
          43.92  R
          49.05  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Call, Emma                18 SRA                    38.97      40.20 X      
  2 Lundgren, Kaylie          15 SRA                    39.19      44.06 QUA    
R - Division  
  1 Sims, Sylvia              15 SRA                    42.50      40.59 X+     
  2 Hatch, Mary               15 SRA                    42.57      43.04 R      
  3 Biltz, Alexis             18 Ridgetop               43.05      44.65 QUA    
  4 Milley, Jaqueline         15 Ridgetop               43.92      52.05        
 
Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.29  XX
        1:30.52  X
        1:37.75  QUA
        1:37.75  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Svoboda, Sophie           16 SRA                  1:16.10    1:18.38 XX     
  2 Trenz, Zoe                17 Ridgetop             1:17.40    1:22.64 XX     
X - Division  
  1 Blankenship, Lily         16 SRA                  1:28.52    1:33.49 QUA    
  2 Pilc, Emily               16 Ridgetop             1:27.45    1:36.32 QUA    
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          16 Ridgetop             1:31.36    1:35.30 QUA    
  2 Bolin, Lucy               15 SRA                  1:37.75    1:35.84 QUA    
  3 Ratliff, Elizabeth        18 SRA                  1:36.91    1:42.94        
  4 Weidhaas, Geneva          16 Ridgetop             1:37.75    1:54.72        
  5 Hinkle, Ellie             17 Ridgetop             1:37.75    2:08.34        
 
Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.06  XX
          34.44  X
          37.69  R
          41.93  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                17 Ridgetop               30.17      31.69 XX     
  2 Ratliff, Olivia           17 SRA                    30.17      33.02 XX     
  3 Call, Emma                18 SRA                    31.05      33.98 X      
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              17 Ridgetop               33.11      36.46 R      
R - Division  
  1 Lundgren, Kaylie          15 SRA                    34.59      35.54 R      
  2 Biltz, Alexis             18 Ridgetop               36.88      38.61 QUA    
  3 Pilc, Emily               16 Ridgetop               37.69      39.63 QUA    
  4 Powers, Molly             17 Ridgetop               36.98      39.83 QUA    
  5 Ragazzi, Isabella         17 SRA                    34.50      40.32 QUA    
  6 Ratliff, Elizabeth        18 SRA                    36.44      43.02        
 
Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:15.20  XX
        1:18.69  X
        1:28.46  QUA
        1:28.46  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                17 Ridgetop             1:08.60    1:12.49 XX     
  2 Ratliff, Olivia           17 SRA                  1:13.63    1:16.02 X      
  3 Blankenship, Lily         16 SRA                  1:15.05    1:19.24 QUA    
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           16 Ridgetop             1:17.77    1:19.24 QUA    
  2 Sims, Sylvia              15 SRA                  1:16.36    1:20.16 QUA    
  3 Perry, Lucy               16 SRA                  1:16.28    1:21.73 QUA    
R - Division  
  1 Melvin, Frances           16 Ridgetop             1:19.55    1:22.52 QUA    
  2 Hatch, Mary               15 SRA                  1:21.65    1:22.79 QUA    
  3 Leino, Marina             17 Ridgetop             1:23.87    1:26.71 QUA    
  4 Turner, Anna              16 SRA                  1:26.27    1:29.13        
  5 Powers, Molly             17 Ridgetop             1:27.68    1:32.78        
N - Division  
  1 Bolin, Lucy               15 SRA                  1:29.93    1:29.45        
  2 Milley, Jaqueline         15 Ridgetop             1:35.48    1:33.16        
  3 Parlow, Carter            16 SRA                  1:32.19    1:34.85        
  4 Carter, Claire            17 SRA                  1:34.35    1:38.63        
  5 Ogden, Kristine           15 Ridgetop             2:28.50    2:19.58        
 -- Ogden, Ariel              15 Ridgetop             2:37.16         DQ        
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.45  XX
          19.78  X
          23.50  R
          28.50  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Gwyer, Theo                7 SRA                    20.27      18.78 X+     
  2 Rosen, Ben                 8 SRA                    22.86      20.50 R      
  3 Sundberg, Paul             8 Ridgetop               23.27      23.33 R      
  4 Jones, Reed                7 Ridgetop               23.50      24.16 QUA    
  5 Kreutzer, Thomas           8 Ridgetop               23.50      26.75 QUA    
  6 Holbert, Carson            7 SRA                    23.50      30.07        
N - Division  
  1 Rivet, James               7 SRA                    27.10      22.85 R+     
  2 Hingst, Andy               8 Ridgetop                  NT      23.47 R      
  3 Hampton, Will              8 SRA                    25.34      24.10 QUA    
  4 Loftin, John               8 SRA                    27.69      25.69 QUA    
  5 Yartz, Jack                8 SRA                    29.94      26.69 QUA+   
  6 Moore, Seth                8 SRA                    29.52      26.81 QUA+   
  7 Sadler, Liam               8 SRA                    29.93      27.85 QUA+   
  8 Fulco, Paolo               7 SRA                    33.71      27.94 QUA+   
  9 Grice, Linos               7 Ridgetop               36.50      28.63        
 10 Larson, Linus              7 SRA                    38.53      28.85        
 11 Burnside, Hayes            8 Ridgetop               36.13      29.95        
 12 Sobon, Henry               6 SRA                    36.55      30.19        
 13 Cason, Teddy               7 SRA                    34.25      30.47        
 14 Mackey, Evan               7 SRA                    31.13      31.06        
 15 McCullagh, Matthew         7 SRA                    40.47      31.74        
 16 Moore, Noah                8 SRA                    30.00      32.32        
 17 Jebo, Thomas               7 Ridgetop               34.34      33.19        
 18 Schwartz, Kyle             6 Ridgetop               47.46      34.95        
 19 Fabrie, Patrick            8 SRA                    35.25      37.23        
 20 Roussy, William            7 SRA                    50.03      38.49        
 21 Martin, Luke               6 SRA                       NT      39.63        
 22 Browne, Patrick            6 SRA                    52.29      40.03        
 23 Salley, Jack               6 SRA                    47.67      42.47        
 24 Romans, Connor             6 Ridgetop               49.47      44.00        
 25 Petersson, Per             6 Ridgetop                  NT      45.15        
 26 Stone, Elijah              7 SRA                       NT      48.56        
 27 Friday, Bennett            6 Ridgetop                  NT      52.10        
 28 Rho, Samuel                6 SRA                       NT      52.83        
 29 Wasson, Liam               8 SRA                    52.91      53.90        
 30 Lysak, Sawyer              6 Ridgetop                  NT      56.67        
 31 Steinen, Hollis            7 SRA                       NT      59.70        
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.47  XX
          24.54  X
          28.43  R
          34.46  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Rosen, Ben                 8 SRA                    25.49      22.67 X+     
  2 Gwyer, Theo                7 SRA                    27.85      24.38 X+     
  3 Bolin, Henry               8 SRA                    26.59      25.27 R      
  4 Burnside, Hayes            8 Ridgetop               28.43      32.49 QUA    
  5 Sutten, William            8 Ridgetop               28.43      36.86        
  6 Kreutzer, Thomas           8 Ridgetop               28.43      39.15        
N - Division  
  1 Rivet, James               7 SRA                    36.47      27.03 R+     
  2 Hampton, Will              8 SRA                    32.10      31.25 QUA    
  3 Grice, Linos               7 Ridgetop               50.63      31.46 QUA+   
  4 Yartz, Jack                8 SRA                    39.94      32.21 QUA+   
  5 Hingst, Andy               8 Ridgetop                  NT      32.39 QUA    
  6 Loftin, John               8 SRA                    37.88      32.43 QUA+   
  7 Sundberg, Paul             8 Ridgetop               44.26      32.81 QUA+   
  8 Schwartz, Kyle             6 Ridgetop                  NT      33.15 QUA    
  9 Jones, Reed                7 Ridgetop               36.66      33.66 QUA+   
 10 Mackey, Evan               7 SRA                    39.10      35.18        
 11 Fabrie, Patrick            8 SRA                    48.47      35.27        
 12 Cason, Teddy               7 SRA                       NT      35.52        
 13 Fulco, Paolo               7 SRA                    56.78      35.66        
 14 Sadler, Liam               8 SRA                       NT      35.77        
 15 Holbert, Carson            7 SRA                       NT      37.22        
 16 Moore, Seth                8 SRA                       NT      38.91        
 17 Petersson, Per             6 Ridgetop                  NT      38.93        
 18 Roussy, William            7 SRA                       NT      41.88        
 19 Martin, Luke               6 SRA                       NT      42.87        
 20 Salley, Jack               6 SRA                       NT      43.27        
 21 Sobon, Henry               6 SRA                       NT      43.41        
 22 Moore, Noah                8 SRA                       NT      45.20        
 23 Jebo, Thomas               7 Ridgetop               42.50      45.44        
 24 Romans, Connor             6 Ridgetop                  NT      46.73        
 25 Larson, Linus              7 SRA                       NT      48.88        
 26 Browne, Patrick            6 SRA                       NT      50.06        
 27 Lysak, Sawyer              6 Ridgetop                  NT      54.89        
 28 McCullagh, Matthew         7 SRA                       NT      54.98        
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.46  XX
          27.70  X
          30.39  R
          35.89  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Bolin, Henry               8 SRA                    27.89      25.99 X+     
  2 Sutten, William            8 Ridgetop               29.72      28.09 R      
  3 Fulco, Paolo               7 SRA                    30.39      29.81 R      
  4 Kreutzer, Thomas           8 Ridgetop               30.39      38.67        
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.93  XX
          24.52  X
          28.68  R
          35.42  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bolin, Henry               8 SRA                    25.95      30.09 QUA    
  2 Loftin, John               8 SRA                    28.68      32.53 QUA    
 -- Sutten, William            8 Ridgetop               28.68         DQ        
 -- Sundberg, Paul             8 Ridgetop               28.68         DQ        
 
Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.78  XX
          38.32  X
          43.27  R
          48.31  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Rosen, Will               10 SRA                    38.25      37.63 X      
R - Division  
  1 Gwyer, Joey               10 SRA                    41.47      37.88 X+     
  2 Gelsomino, Hayes          10 SRA                    41.40      38.48 R      
  3 Vest, Max                 10 SRA                    39.37      40.22 R      
  4 Winters, Nate             10 Ridgetop               43.27      43.20 R      
  5 Jones, Floyd              10 Ridgetop               43.27      45.53 QUA    
  6 Andrews, Owen             10 Ridgetop               43.27      46.45 QUA    
N - Division  
  1 Harbour, Liam             10 SRA                    44.89      40.39 R+     
  2 Eklund, Owen              10 SRA                    43.56      42.49 R+     
  3 Forester, Braeden          9 SRA                       NT      44.61 QUA    
  4 Cassidy, Aidan             9 Ridgetop                  NT      44.74 QUA    
  5 Guise, Matthew             9 Ridgetop                  NT      44.92 QUA    
  6 Roussy, Mathias            9 SRA                       NT      51.07        
  7 Sims, Nicholas             9 SRA                       NT      51.54        
  8 Spalding, Carter          10 Ridgetop                  NT      51.72        
  9 Petersson, Bjorn          10 Ridgetop               55.89      56.88        
 10 Woolman, John              9 SRA                       NT      59.26        
 11 Stone, Asher              10 SRA                       NT    1:03.66        
 12 Romans, Ashe               9 Ridgetop                  NT    1:04.20        
 13 Thompson, John             9 SRA                       NT    1:12.24        
 -- Koskinen, Jackson          9 SRA                       NT         DQ        
 
Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.05  XX
          46.23  X
          53.14  R
        1:00.96  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Andresen, Ian             10 SRA                    42.07      41.00 XX+    
R - Division  
  1 Vest, Max                 10 SRA                    47.15      46.79 R      
  2 Gwyer, Joey               10 SRA                    48.62      48.13 R      
  3 Phaup, Turner             10 Ridgetop               52.20      48.88 R      
  4 Eklund, Owen              10 SRA                    53.14      51.28 R      
  5 Jones, Floyd              10 Ridgetop               53.14    1:01.45        
 -- Andrews, Owen             10 Ridgetop               53.14         DQ        
N - Division  
  1 Gelsomino, Hayes          10 SRA                    54.44      50.17 R+     
  2 Forester, Braeden          9 SRA                       NT      51.01 R      
  3 Hall, Andrew               9 SRA                       NT      51.56 R      
  4 Harbour, Liam             10 SRA                    53.36      53.86 QUA    
  5 Petersson, Bjorn          10 Ridgetop             1:10.45    1:01.35        
  6 Spalding, Carter          10 Ridgetop                  NT    1:04.34        
  7 Roussy, Mathias            9 SRA                       NT    1:05.76        
  8 Sims, Nicholas             9 SRA                       NT    1:11.60        
  9 Romans, Ashe               9 Ridgetop                  NT    1:14.78        
 10 Woolman, John              9 SRA                       NT    1:16.60        
 11 Thompson, John             9 SRA                       NT    1:26.60        
 -- Guise, Matthew             9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Stone, Asher              10 SRA                       NT         DQ        
 -- Koskinen, Jackson          9 SRA                       NT         DQ        
 
Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.74  XX
          52.07  X
          57.71  R
        1:03.66  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Andresen, Ian             10 SRA                    50.64      47.77 XX+    
R - Division  
  1 Rosen, Will               10 SRA                    55.63      52.34 R      
  2 Loftin, William           10 SRA                    55.69      53.49 R      
  3 Cassidy, Aidan             9 Ridgetop               57.71      54.75 R      
  4 Winters, Nate             10 Ridgetop               57.71    1:05.90        
  5 Woolman, John              9 SRA                    57.71    1:13.66        
 -- Petersson, Bjorn          10 Ridgetop               57.71         DQ        
 
Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.71  XX
          47.34  X
          53.40  R
        1:01.98  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Rosen, Will               10 SRA                    43.19      41.75 X      
  2 Gelsomino, Hayes          10 SRA                    46.80      46.14 X      
  3 Phaup, Turner             10 Ridgetop               46.89      46.15 X      
R - Division  
  1 Loftin, William           10 SRA                    49.18      45.29 X+     
  2 Winters, Nate             10 Ridgetop               53.40      51.89 R      
  3 Hall, Andrew               9 SRA                    53.40      56.45 QUA    
  4 Vest, Max                 10 SRA                    53.40      58.35 QUA    
  5 Andrews, Owen             10 Ridgetop               53.40    1:05.72        
 
Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.21  XX
        1:40.60  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Andresen, Ian             10 SRA                  1:35.23    1:28.45 XX+    
R - Division  
  1 Loftin, William           10 SRA                  1:52.34    1:39.75 X+     
  2 Phaup, Turner             10 Ridgetop             1:42.64    1:41.63 QUA    
  3 Cassidy, Aidan             9 Ridgetop             1:55.00    1:42.78 QUA    
  4 Harbour, Liam             10 SRA                  1:50.24    1:47.81 QUA    
  5 Eklund, Owen              10 SRA                  1:55.00    1:51.71 QUA    
N - Division  
  1 Hall, Andrew               9 SRA                       NT    1:42.15 QUA    
  2 Guise, Matthew             9 Ridgetop                  NT    1:55.05        
 -- Jones, Floyd              10 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          31.82  XX
          34.01  X
          37.44  R
          41.06  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Gwyer, Henry              12 SRA                    35.67      32.67 X+     
  2 Eklund, Ryan              12 SRA                    36.60      32.88 X+     
  3 Lundgren, Trevor          12 SRA                    36.39      36.88 R      
  4 Sleman, Christian         11 Ridgetop               37.44      37.06 R      
  5 Hart, Roger               12 Ridgetop               37.44      37.27 R      
  6 Coker, Ben                11 Ridgetop               37.44      40.15 QUA    
 -- Flora, Everette           12 SRA                    37.06     X33.88 X+     
N - Division  
  1 McAtee, Ryan              12 SRA                    38.17      36.07 R+     
  2 Bush, Carter              12 SRA                    38.18      37.98 QUA    
  3 Roberts, Tommy            11 Ridgetop               42.77      39.30 QUA+   
  4 Stoner, Ezra              12 SRA                    42.27      40.15 QUA+   
  5 Williamson, Caleb         12 SRA                    44.13      41.96        
  6 Holland, Grayson          11 SRA                    44.24      43.81        
  7 Winters, Madoc            12 Ridgetop               47.72      44.79        
  8 Gorey, Sam                12 SRA                    52.54      48.81        
  9 Sims, Thomas              12 SRA                    52.37      49.88        
 10 Beanland, Gabriel         11 SRA                       NT      50.99        
 11 Greene, Jude              11 SRA                    50.59      52.10        
 12 Werner, Joshua            11 SRA                       NT      54.03        
 13 Richardson, Finian        12 SRA                    52.48      54.13        
 
Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          37.48  XX
          41.02  X
          46.44  R
          52.04  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Gwyer, Henry              12 SRA                    40.46      37.33 XX+    
  2 Kurz, William             11 Ridgetop               39.94      39.85 X      
R - Division  
  1 Moore, Aaron              12 SRA                    41.30      37.03 XX+    
  2 Hart, Roger               12 Ridgetop               44.03      43.27 R      
  3 Sleman, Christian         11 Ridgetop               43.87      44.07 R      
  4 Flora, Everette           12 SRA                    44.54      46.06 R      
  5 Roberts, Tommy            11 Ridgetop               46.28      46.85 QUA    
  6 Holland, Grayson          11 SRA                    46.44      56.46        
N - Division  
  1 Hudgins, Porter           11 SRA                    52.29      44.33 R+     
  2 Sutherlin, Kellan         12 SRA                    47.17      47.49 QUA    
  3 Stoner, Ezra              12 SRA                    55.56      52.34        
  4 Winters, Madoc            12 Ridgetop             1:01.81      53.43        
  5 Werner, Joshua            11 SRA                       NT      59.14        
  6 Beanland, Gabriel         11 SRA                       NT    1:00.66        
  7 Richardson, Finian        12 SRA                  1:14.44    1:01.82        
  8 Gorey, Sam                12 SRA                  1:09.82    1:02.51        
  9 Sims, Thomas              12 SRA                  1:16.20    1:05.49        
 -- Greene, Jude              11 SRA                       NT         DQ        
 -- Coker, Ben                11 Ridgetop               52.49         DQ        
 -- Williamson, Caleb         12 SRA                    57.75         DQ        
 
Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.52  XX
          46.15  X
          50.37  R
          55.89  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Bickett, William          11 SRA                    48.00      46.74 R      
  2 Hart, Roger               12 Ridgetop               50.37      48.90 R      
  3 McAtee, Ryan              12 SRA                    50.37      49.00 R      
  4 Schwartz, Hayden          11 Ridgetop               50.37      49.40 R      
  5 Bush, Carter              12 SRA                    50.37      50.91 QUA    
 
Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.15  XX
          40.65  X
          44.55  R
          53.58  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          11 Ridgetop               39.78      43.26 R      
R - Division  
  1 Moore, Aaron              12 SRA                    41.34      34.71 XX+    
  2 Kurz, William             11 Ridgetop               44.16      38.16 X+     
  3 Bickett, William          11 SRA                    40.99      40.82 R      
  4 Eklund, Ryan              12 SRA                    41.59      42.29 R      
  5 Roberts, Tommy            11 Ridgetop               44.55      46.32 QUA    
 
Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.69  XX
        1:28.47  X
        1:40.37  QUA
        1:40.37  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Moore, Aaron              12 SRA                  1:26.25    1:18.74 XX+    
R - Division  
  1 Gwyer, Henry              12 SRA                  1:33.76    1:25.12 X+     
  2 Kurz, William             11 Ridgetop             1:29.72    1:26.01 X+     
  3 Flora, Everette           12 SRA                  1:37.88    1:29.71 QUA    
  4 Lundgren, Trevor          12 SRA                  1:31.59    1:35.65 QUA    
  5 Schwartz, Hayden          11 Ridgetop             1:34.85    1:40.41        
 -- Sleman, Christian         11 Ridgetop             1:38.08         DQ        
N - Division  
  1 Bush, Carter              12 SRA                  1:42.34    1:38.31 QUA+   
  2 Coker, Ben                11 Ridgetop             1:48.48    1:38.35 QUA+   
  3 Hudgins, Porter           11 SRA                  1:51.92    1:41.27        
  4 Sutherlin, Kellan         12 SRA                  1:45.03    1:48.73        
  5 Winters, Madoc            12 Ridgetop             1:59.35    1:52.78        
 
Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.51  XX
          30.76  X
          31.83  R
          36.16  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Cohn, Logan               13 Ridgetop               31.83      32.41 QUA    
  2 Davis, Jack               13 Ridgetop               31.83      36.13 QUA    
  3 Logan, Luke               13 Ridgetop               31.83      36.74        
  4 Barlow, Timmy             13 SRA                    31.83      37.52        
N - Division  
  1 Rosen, Ethan              13 SRA                    35.46      33.44 QUA    
  2 Parlow, Rob               13 SRA                    34.41      35.04 QUA    
  3 Hoffman, Skyler           13 SRA                    36.92      36.02 QUA+   
  4 Alley, Norborne           13 SRA                    40.20      37.39        
  5 McGrath, Aiden            13 SRA                    42.09      39.15        
  6 Prideaux, Henry           14 Ridgetop               42.30      40.24        
  7 Harless, Sam              13 Ridgetop               44.15      41.66        
 
Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.36  XX
        1:08.36  X
        1:14.72  QUA
        1:14.72  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Fagan, Miles              14 SRA                  1:09.48    1:07.21 X+     
  2 Svoboda, Nolan            13 SRA                  1:14.72    1:21.50        
  3 Link, Rowen               13 Ridgetop             1:14.72    1:34.42        
 
Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          33.40  XX
          36.95  X
          41.09  R
          46.27  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ratliff, Noah             14 SRA                    31.99      31.87 XX     
X - Division  
  1 Donnellan, Ian            13 SRA                    36.48      37.41 R      
R - Division  
  1 Fagan, Miles              14 SRA                    38.92      36.11 X+     
  2 Shaw, Benjamin            13 SRA                    40.35      39.32 R      
  3 Parlow, Rob               13 SRA                    40.84      42.88 QUA    
  4 Prideaux, Henry           14 Ridgetop               41.09      48.00        
  5 Harless, Sam              13 Ridgetop               41.09      52.67        
 -- Link, Rowen               13 Ridgetop               41.09         DQ        
N - Division  
  1 Hoffman, Skyler           13 SRA                    42.79      41.72 QUA    
  2 Rosen, Ethan              13 SRA                    47.95      41.83 QUA+   
  3 McGrath, Aiden            13 SRA                    54.53      47.23        
  4 Alley, Norborne           13 SRA                    55.49      54.23        
 -- Barlow, Timmy             13 SRA                    52.94         DQ        
 
Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          37.66  XX
          40.75  X
          42.51  R
          49.50  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Svoboda, Nolan            13 SRA                    41.87      40.73 X+     
  2 Rosen, Ethan              13 SRA                    42.51      45.48 QUA    
  3 Davis, Jack               13 Ridgetop               42.51      45.56 QUA    
  4 Link, Rowen               13 Ridgetop               42.51      49.60        
  5 Alley, Norborne           13 SRA                    42.51      55.06        
  6 Prideaux, Henry           14 Ridgetop               42.51    1:00.43        
 
Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.68  XX
        1:30.55  X
        1:38.22  QUA
        1:38.22  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnellan, Ian            13 SRA                  1:38.22    1:36.66 QUA    
  2 Logan, Luke               13 Ridgetop             1:38.22    1:44.96        
 
Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          31.56  XX
          34.62  X
          38.95  R
          45.03  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ratliff, Noah             14 SRA                    28.74      28.69 XX     
X - Division  
  1 Fagan, Miles              14 SRA                    31.89      31.03 XX+    
R - Division  
  1 Shaw, Benjamin            13 SRA                    37.50      36.98 R      
  2 Donnellan, Ian            13 SRA                    37.51      39.67 QUA    
  3 Cohn, Logan               13 Ridgetop               38.95      41.14 QUA    
  4 Logan, Luke               13 Ridgetop               38.95      45.46        
 -- Barlow, Timmy             13 SRA                    38.95         DQ        
 
Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:12.46  XX
        1:18.94  X
        1:29.48  QUA
        1:29.48  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ratliff, Noah             14 SRA                  1:09.13    1:08.86 XX     
R - Division  
  1 Svoboda, Nolan            13 SRA                  1:22.76    1:22.70 QUA    
  2 Shaw, Benjamin            13 SRA                  1:22.93    1:23.88 QUA    
  3 Cohn, Logan               13 Ridgetop             1:29.05    1:25.35 QUA    
N - Division  
  1 Parlow, Rob               13 SRA                  1:32.93    1:29.88        
  2 Hoffman, Skyler           13 SRA                  1:47.24    1:32.43        
  3 Davis, Jack               13 Ridgetop             1:41.00    1:36.70        
  4 Harless, Sam              13 Ridgetop             1:53.63    1:45.89        
 
Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.16  XX
          27.70  X
          29.78  R
          34.15  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kettlewell-Sites, Sam     18 SRA                    25.38      25.54 XX     
X - Division  
  1 Lynch, Danny              16 SRA                    26.63      25.92 XX+    
  2 Stevenson, Ian            17 Ridgetop               26.78      27.35 X      
  3 Hale, Alec                18 SRA                    26.62      27.72 R      
R - Division  
  1 Wiggins, Sam              17 SRA                    28.38      29.76 R      
  2 Gilliam, Christopher      16 Ridgetop               29.33      29.92 QUA    
  3 Green, Mitchell           18 Ridgetop               29.78      34.79        
N - Division  
  1 Trout, Marshall           15 SRA                    31.33      29.50 R+     
  2 Hunnicutt, Zack           15 SRA                    30.59      31.02 QUA    
  3 Fraser, Ian               18 Ridgetop               31.57      31.30 QUA    
  4 Kemp, Sam                 16 SRA                    31.77      32.31 QUA    
  5 Fenster, Casey            16 Ridgetop               32.02      32.36 QUA    
  6 Jones, Jon                15 SRA                    34.51      33.50 QUA+   
  7 Walls, Ben                15 SRA                    36.00      34.15 QUA+   
  8 Pilc, Charlie             15 Ridgetop               33.89      35.91        
  9 Logan, Andy               15 Ridgetop               39.95      37.74        
 10 Richardson, Jensen        15 SRA                    39.90      38.60        
 
Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.14  XX
        1:01.56  X
        1:07.43  QUA
        1:07.43  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Hogan, Sean               16 SRA                    59.28      56.96 XX+    
  2 Farmer, Tory              17 Ridgetop               58.37      59.45 X      
  3 Shaw, Jonathan            16 SRA                  1:00.47      59.67 X      
R - Division  
  1 Fraser, James             16 Ridgetop             1:05.41    1:04.21 QUA    
  2 Bush, Alex                15 SRA                  1:07.43    1:07.41 QUA    
  3 Wilson, Noah              15 SRA                  1:07.43    1:09.13        
  4 Gorey, Owen               15 SRA                  1:07.43    1:10.48        
  5 Green, Jeffrey            15 Ridgetop             1:07.43    1:19.89        
  6 Hinkle, Patrick           15 Ridgetop             1:07.43    1:25.85        
 
Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          30.84  XX
          32.78  X
          36.80  R
          42.21  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Shaw, Jonathan            16 SRA                    27.77      29.09 XX     
  2 Kettlewell-Sites, Sam     18 SRA                    28.50      29.72 XX     
  3 Farmer, Tory              17 Ridgetop               29.38      29.84 XX     
X - Division  
  1 Hale, Alec                18 SRA                    31.34      32.09 X      
  2 Stevenson, Ian            17 Ridgetop               31.17      32.41 X      
R - Division  
  1 Fraser, Ian               18 Ridgetop               35.87      36.08 R      
  2 Gilliam, Christopher      16 Ridgetop               35.29      36.25 R      
  3 Currens, Max              16 SRA                    36.36      37.16 QUA    
  4 Trout, Marshall           15 SRA                    36.56      37.84 QUA    
  5 Fenster, Casey            16 Ridgetop               36.80      37.95 QUA    
  6 Hicks, Robert             18 SRA                    36.62      38.44 QUA    
N - Division  
  1 Bush, Alex                15 SRA                    39.74      38.29 QUA    
  2 Wilson, Noah              15 SRA                    36.81      39.20 QUA    
  3 Green, Mitchell           18 Ridgetop               38.15      39.67 QUA    
  4 Kemp, Sam                 16 SRA                    40.87      40.95 QUA    
  5 Logan, Andy               15 Ridgetop               46.37      43.95        
  6 Hinkle, Patrick           15 Ridgetop               47.81      44.43        
  7 Walls, Ben                15 SRA                    48.48      44.59        
  8 Hunnicutt, Zack           15 SRA                    41.55      44.87        
  9 Pilc, Charlie             15 Ridgetop               44.30      44.92        
 10 Green, Jeffrey            15 Ridgetop               45.95      49.46        
 11 Richardson, Jensen        15 SRA                    50.38      50.78        
 
Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          34.77  XX
          36.77  X
          40.20  R
          45.73  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kettlewell-Sites, Sam     18 SRA                    33.80      34.30 XX     
  2 Holland, Hank             16 Ridgetop               34.39      35.67 X      
R - Division  
  1 Hunnicutt, Zack           15 SRA                    37.17      38.94 R      
  2 Prideaux, Charles         18 Ridgetop               39.37      39.12 R      
  3 Fraser, James             16 Ridgetop               39.22      39.16 R      
  4 Currens, Max              16 SRA                    40.20      40.41 QUA    
  5 Green, Jeffrey            15 Ridgetop               40.20      41.20 QUA    
  6 Hicks, Robert             18 SRA                    39.73      43.03 QUA    
 
Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:17.27  XX
        1:21.70  X
        1:26.47  QUA
        1:26.47  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hogan, Sean               16 SRA                  1:15.43    1:11.56 XX     
R - Division  
  1 Gorey, Owen               15 SRA                  1:26.47    1:27.42        
  2 Fraser, Ian               18 Ridgetop             1:26.47    1:28.73        
  3 Logan, Andy               15 Ridgetop             1:26.47    1:39.32        
 
Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          29.06  XX
          30.42  X
          33.44  R
          38.29  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Lynch, Danny              16 SRA                    27.54      27.77 XX     
  2 Stevenson, Ian            17 Ridgetop               28.47      29.90 X      
  3 Hale, Alec                18 SRA                    28.43      29.95 X      
X - Division  
  1 Hogan, Sean               16 SRA                    30.03      29.30 X      
  2 Holland, Hank             16 Ridgetop               30.06      32.45 R      
R - Division  
  1 Prideaux, Charles         18 Ridgetop               30.43      31.58 R      
  2 Gorey, Owen               15 SRA                    33.44      33.89 QUA    
  3 Trout, Marshall           15 SRA                    33.44      34.52 QUA    
  4 Wilson, Noah              15 SRA                    33.44      34.99 QUA    
 
Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:06.52  XX
        1:10.82  X
        1:19.01  QUA
        1:19.01  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Lynch, Danny              16 SRA                  1:02.88    1:03.88 XX     
  2 Shaw, Jonathan            16 SRA                  1:04.43    1:07.10 X      
  3 Farmer, Tory              17 Ridgetop             1:05.46    1:10.27 X      
X - Division  
  1 Holland, Hank             16 Ridgetop             1:08.44    1:15.55 QUA    
R - Division  
  1 Fraser, James             16 Ridgetop             1:14.55    1:12.87 QUA    
  2 Prideaux, Charles         18 Ridgetop             1:15.84    1:16.70 QUA    
  3 Currens, Max              16 SRA                  1:17.60    1:18.89 QUA    
  4 Wiggins, Sam              17 SRA                  1:18.94    1:21.17        
N - Division  
  1 Bush, Alex                15 SRA                  1:20.22    1:19.48        
  2 Fenster, Casey            16 Ridgetop             1:21.16    1:20.54        
  3 Green, Mitchell           18 Ridgetop             1:21.48    1:25.31        
  4 Pilc, Charlie             15 Ridgetop             1:29.04    1:35.42        
  5 Richardson, Jensen        15 SRA                  1:44.48    1:39.47        
 
Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  1:17.28    1:24.22        
     1) Bolin, Henry M8                 2) Maccaroni, Vivi W8             
     3) Andresen, Mia W8                4) Gwyer, Theo M7                 
  2 Southampton  'B'                                       NT    1:25.90        
     1) Rivet, James M7                 2) Harbour, Brennan W8            
     3) Shaw, Sophia W8                 4) Rosen, Ben M8                  
  3 Ridgetop  'A'                                     1:30.87    1:37.09        
     1) Sleman, Molly W8                2) Schwartz, Cameron W8           
     3) Sundberg, Paul M8               4) Jones, Reed M7                 
  4 Southampton  'C'                                       NT    1:39.96        
     1) Loftin, John M8                 2) Rowe, Sarah W8                 
     3) Gelsomino, Gabriella W8         4) Hampton, Will M8               
  5 Ridgetop  'B'                                     1:52.68    1:41.12        
     1) Sutten, William M8              2) Southall, Keagan W8            
     3) Ayers, Ellery W7                4) Kreutzer, Thomas M8            
  6 Ridgetop  'C'                                     2:15.38    1:58.28        
     1) Jebo, Thomas M7                 2) Garrett, Madeleine W8          
     3) Cohn, Brody W8                  4) Burnside, Hayes M8             
 
Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  2:24.73    2:30.02        
     1) Rosen, Will M10                 2) Fleenor, Abby W10              
     3) Smithson, Lauren W10            4) Andresen, Ian M10              
  2 Ridgetop  'A'                                     2:30.67    2:44.54        
     1) Pascual, Norah W9               2) Hart, Anne Claire W9           
     3) Cassidy, Aidan M9               4) Phaup, Turner M10              
  3 Southampton  'C'                                       NT    2:45.42        
     1) Hall, Andrew M9                 2) Browne, Kaitlin W10            
     3) Bolin, Megan W10                4) Gwyer, Joey M10                
  4 Southampton  'B'                                       NT    2:52.51        
     1) Gelsomino, Hayes M10            2) Hoffman, Emily W10             
     3) Duffey, Clair W10               4) Vest, Max M10                  
  5 Ridgetop  'B'                                     3:07.99    3:00.52        
     1) Winters, Nate M10               2) Brickhouse, Cara W10           
     3) Guise, Matthew M9               4) Gresham, Elise W10             
  6 Ridgetop  'C'                                     3:21.25    3:26.44        
     1) Mahan, Hannah W10               2) Sutten, Grace W10              
     3) Link, Alka W10                  4) Jones, Floyd M10               
 
Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  2:11.24    2:12.13        
     1) Cantrell, Georgia W12           2) Gwyer, Henry M12               
     3) Ratliff, Charlotte W11          4) Moore, Aaron M12               
  2 Southampton  'B'                                       NT    2:16.26        
     1) Spoenlein, Riley W12            2) Eklund, Ryan M12               
     3) Lundgren, Trevor M12            4) Mullins, Skylar W12            
  3 Southampton  'C'                                       NT    2:22.89        
     1) Keys, Annabelle W11             2) Flora, Everette M12            
     3) Alley, Matilda W11              4) Bickett, William M11           
  4 Ridgetop  'A'                                     2:24.87    2:24.11        
     1) Sleman, Christian M11           2) Davis, Ella W11                
     3) Phaup, Grace W12                4) Kurz, William M11              
  5 Ridgetop  'B'                                     2:45.72    2:43.72        
     1) Schwartz, Hayden M11            2) Cassidy, Maddie W12            
     3) Grice, Isabella W11             4) Hart, Roger M12                
  6 Ridgetop  'C'                                     2:50.70    2:53.29        
     1) Coker, Ben M11                  2) Speck, Millie W11              
     3) Sundberg, Eliza W11             4) Roberts, Tommy M11             
 
Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  1:54.34    2:02.93        
     1) Fagan, Miles M14                2) Barlow, Naska W13              
     3) Survello, Kizmet W13            4) Ratliff, Noah M14              
  2 Ridgetop  'A'                                     2:10.97    2:08.44        
     1) Speck, Lucie W13                2) Cohn, Logan M13                
     3) Davis, Jack M13                 4) Biltz, Taylor W14              
  3 Southampton  'C'                                       NT    2:17.34        
     1) Rosen, Ethan M13                2) Perry, Hallie W13              
     3) Duffey, Ellie W13               4) Svoboda, Nolan M13             
  4 Southampton  'B'                                       NT    2:18.50        
     1) Parlow, Rob M13                 2) Turner, Brooke W14             
     3) Woolman, Olivia W14             4) Shaw, Benjamin M13             
 
Mixed 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  1:47.26    1:50.13        
     1) Shaw, Jonathan M16              2) Ratliff, Olivia W17            
     3) Svoboda, Sophie W16             4) Kettlewell-Sites, Sam M18      
  2 Southampton  'B'                                       NT    1:52.64        
     1) Hogan, Sean M16                 2) Lundgren, Kaylie W15           
     3) Call, Emma W18                  4) Lynch, Danny M16               
  3 Ridgetop  'A'                                     1:50.52    1:53.40        
     1) Holland, Hank M16               2) Biltz, Schuyler W16            
     3) Trenz, Zoe W17                  4) Stevenson, Ian M17             
  4 Southampton  'C'                                       NT    2:00.04        
     1) Trout, Marshall M15             2) Sims, Sylvia W15               
     3) Blankenship, Lily W16           4) Hale, Alec M18                 
  5 Ridgetop  'B'                                     1:58.42    2:01.18        
     1) Prideaux, Charles M18           2) Melvin, Frances W16            
     3) Ogden, Ryley W17                4) Fraser, James M16              
  6 Ridgetop  'C'                                     2:02.65    2:08.92        
     1) Fraser, Ian M18                 2) Leino, Marina W17              
     3) Pilc, Emily W16                 4) Gilliam, Christopher M16       
 
                    Combined Team Scores - Through Event 74                    
 
  1. Southampton                        1895   2. Ridgetop                            933
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 74                    
 
  1. Southampton                         868   2. Ridgetop                            431
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 74                     
 
  1. Southampton                         849   2. Ridgetop                            410