Licensed to Virginia LMSC - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 7/1/2014 09:26 AM
                             14 SRA@RT - 6/30/2014                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:24.50   6/10/2012 Kate Farmer, RT                            
                1:31.61  XX
                1:38.42  X
                1:55.00  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cantrell, Georgia         10 SRA                  1:30.34    1:33.93 X      
X - Division  
  1 Spoenlein, Riley          10 SRA                  1:37.64    1:35.36 X      
R - Division  
  1 Trout, Nancy              10 SRA                  1:45.15    1:44.33 R      
  2 Deroco, Mia               10 SRA                  1:41.56    1:45.85 R      
  3 Phaup, Grace              10 Ridgetop             1:46.67    1:46.28 R      
  4 Randall, Carter           10 SRA                  1:55.00    2:00.01 N      
N - Division  
  1 Fagan, Hope                9 SRA                       NT    2:05.70 N      
  2 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop                  NT    2:09.89 N      
  3 Price, Audrey             10 SRA                  2:10.10    2:09.96 N      
  4 Burnside, Camilla         10 Ridgetop             2:27.48    2:20.48 N      
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:23.78   7/29/2010 Hank Holland, RT                           
                1:31.21  XX
                1:40.60  X
                1:55.00  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Lundgren, Trevor          10 SRA                  1:37.07    1:42.25 R      
R - Division  
  1 Sutherlin, Kellan         10 SRA                  1:45.03    1:46.37 R      
  2 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop             1:45.77    1:47.78 R      
  3 Eklund, Ryan              10 SRA                  1:47.73    1:49.27 R      
  4 Sanders, Keaton           10 SRA                  1:48.43    1:49.79 R      
N - Division  
  1 Flora, Everette           10 SRA                  1:59.97    1:51.17 R+     
  2 Hogan, Ryan               10 SRA                  1:57.82    1:53.42 R+     
  3 Hart, Roger               10 Ridgetop             1:59.25    1:56.71 N      
  4 Coker, Ben                 9 Ridgetop             2:03.59    2:07.14 N      
 -- Chase, Elias              10 SRA                       NT         DQ        
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:16.28   7/28/2011 Zoe Trenz, RT                              
                1:20.88  XX
                1:26.48  X
                1:38.88  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop             1:23.55    1:22.64 X      
  2 Andrews, Maddie           12 Ridgetop             1:25.00    1:26.22 X      
  3 Washburn, Ella            11 SRA                  1:26.19    1:27.89 R      
R - Division  
  1 Payne, Carter             12 Ridgetop             1:34.78    1:34.34 R      
  2 Woolman, Olivia           12 SRA                  1:38.72    1:35.15 R      
  3 Turner, Brooke            12 SRA                  1:36.12    1:35.42 R      
  4 Speck, Lucie              11 Ridgetop             1:38.33    1:38.31 R      
 -- Perry, Hallie             11 SRA                  1:35.95         DQ        
N - Division  
  1 Hubbard, Sydney           11 SRA                  1:42.55    1:41.86 N      
  2 Barrett, Emma             11 SRA                  1:49.52    1:42.60 N      
  3 Martin, Maddy             12 Ridgetop             1:54.50    1:45.53 N      
  4 Hunnicutt, Lily           11 SRA                  1:54.13    1:48.25 N      
  5 Wright, Victoria          12 Ridgetop             1:58.31    2:01.47 N      
  6 Pugh, Reese               11 Ridgetop             2:09.56    2:06.54 N      
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:13.31   7/26/2012 Hank Holland, RT                           
                1:20.69  XX
                1:28.47  X
                1:40.37  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ratliff, Noah             12 SRA                  1:14.97    1:15.82 XX     
R - Division  
  1 Fagan, Miles              12 SRA                  1:37.78    1:35.28 R      
  2 Parlow, Rob               11 SRA                  1:35.06    1:35.42 R      
  3 Townsend, Ian             12 Ridgetop             1:38.92    1:37.46 R      
  4 Nardi, Thomas             12 Ridgetop             1:35.59    1:41.10 N      
N - Division  
  1 Walls, Matt               11 SRA                  1:43.03    1:42.65 N      
  2 Lindsey, Coleson          11 SRA                  1:42.25    1:44.28 N      
  3 Frantz, Tristan           12 Ridgetop             1:51.36    1:50.53 N      
  4 Logan, Luke               11 Ridgetop             1:48.53    1:50.94 N      
 -- Harless, Sam              11 Ridgetop             2:01.83         DQ        
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:11.89   7/25/2013 Zoe Trenz, RT                              
                1:17.17  XX
                1:22.26  X
                1:33.08  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Lundgren, Kaylie          13 SRA                  1:15.03    1:15.11 XX     
  2 Perry, Lucy               14 SRA                  1:16.03    1:17.09 XX     
X - Division  
  1 Blankenship, Lily         14 SRA                  1:17.63    1:18.24 X      
  2 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop             1:20.19    1:20.42 X      
  3 Pilc, Emily               14 Ridgetop             1:20.59    1:22.09 X      
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          14 Ridgetop             1:28.49    1:25.94 R      
  2 Wyant, Ariel              13 SRA                  1:29.47    1:29.78 R      
  3 Unger, Catherine          14 SRA                  1:31.37    1:30.38 R      
  4 Bowles, Anna              14 Ridgetop             1:32.83    1:32.04 R      
  5 Smithson, Emma            14 SRA                  1:31.50    1:35.59 N      
N - Division  
  1 Bolin, Lucy               13 SRA                       NT    1:33.17 N      
  2 Parlow, Carter            14 SRA                  1:36.46    1:33.47 N      
  3 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop             1:38.52    1:39.09 N      
  4 Holland, Josie            13 SRA                       NT    1:46.11 N      
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:07.85   7/26/2007 Andrew Strait, RT                          
                1:12.46  XX
                1:18.94  X
                1:29.48  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop             1:08.44    1:12.13 XX     
X - Division  
  1 Fraser, James             14 Ridgetop             1:16.38    1:18.30 X      
R - Division  
  1 Coker, Will               13 Ridgetop             1:19.25    1:19.19 R      
  2 Wilson, Noah              13 SRA                  1:22.50    1:20.98 R      
  3 Hunnicutt, Zack           13 SRA                  1:27.81    1:25.11 R      
  4 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop             1:25.37    1:25.46 R      
  5 Smith, Brandon            14 Ridgetop             1:28.32    1:26.25 R      
  6 Kemp, Sam                 14 SRA                  1:29.48    1:29.67 N      
N - Division  
  1 Norfleet, Jason           14 SRA                  1:30.48    1:28.88 R+     
  2 Pilc, Charlie             13 Ridgetop             1:31.63    1:29.04 R+     
  3 Bush, Alex                13 SRA                  1:37.76    1:33.62 N      
  4 Notley, Adam              13 Ridgetop             1:34.78    1:34.40 N      
  5 Green, Jeffrey            13 Ridgetop             1:33.26    1:35.74 N      
  6 Jones, Jon                13 SRA                  1:30.49    1:40.19 N      
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 1:12.82   7/20/2004 Ellie Saunders, RT                         
                1:15.20  XX
                1:18.69  X
                1:28.46  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          17 Ridgetop             1:14.52    1:20.78 R      
X - Division  
  1 Shaw, Sarah               17 SRA                  1:15.43    1:18.95 R      
  2 Ogden, Ryley              15 Ridgetop             1:18.47    1:19.07 R      
  3 Garrett, Emily            17 SRA                  1:17.02    1:20.52 R      
R - Division  
  1 Leino, Marina             15 Ridgetop             1:23.09    1:23.87 R      
  2 Gilliam, Anna             16 Ridgetop             1:26.52    1:24.90 R      
  3 Ratliff, Elizabeth        16 SRA                  1:23.73    1:28.53 N      
  4 Carter, Ellie             17 SRA                  1:28.46    1:35.37 N      
 -- Biltz, Alexis             16 Ridgetop             1:25.02         DQ        
N - Division  
  1 Chase, Sophie             17 SRA                  1:29.64    1:34.08 N      
  2 Carter, Claire            15 SRA                  1:32.91    1:34.35 N      
  3 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop             1:42.68    1:43.04 N      
  4 Walker, Ainsley           17 Ridgetop             1:45.44    1:48.69 N      
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
  RT Records: T 57.46   7/28/2011 Andrew Strait, RT                            
              1:06.52  XX
              1:10.82  X
              1:19.01  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kettlewell-Sites, Sam     16 SRA                  1:04.40    1:04.60 XX     
  2 Fenster, Colin            17 Ridgetop             1:05.43    1:06.39 XX     
X - Division  
  1 Moore, Collin             18 SRA                  1:09.59    1:08.72 X      
  2 Farmer, Tory              15 Ridgetop             1:07.59    1:10.11 X      
  3 Morgan, Will              18 SRA                  1:10.25    1:12.35 R      
R - Division  
  1 Prideaux, Charles         16 Ridgetop             1:15.58    1:16.00 R      
  2 Stevenson, Ian            15 Ridgetop             1:12.17    1:16.15 R      
  3 Austin, Joshua            18 SRA                  1:16.04    1:17.35 R      
  4 Fraser, Ian               16 Ridgetop             1:18.16    1:20.96 N      
  5 Bruce, Cannon             16 SRA                  1:18.95    1:22.11 N      
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 17.44   7/29/2010 Kate Farmer, RT                              
                18.39  XX
                19.89  X
                23.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Fleenor, Abby              8 SRA                    18.78      18.56 X      
R - Division  
  1 Bolin, Megan               8 SRA                    20.24      20.77 R      
  2 Browne, Kaitlin            8 SRA                    21.64      22.27 R      
  3 Hoffman, Emily             8 SRA                    22.07      22.72 R      
  4 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               23.59      24.07 N      
  5 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               23.80      24.17 N      
  6 Link, Alka                 8 Ridgetop               23.80      27.62 N      
 -- Lindsey, Isabella          8 SRA                    23.04     X23.24 R      
N - Division  
  1 Long, Avery                7 SRA                    25.82      23.18 R+     
  2 Previtera, Tatum           7 SRA                    24.20      23.49 R+     
  3 Bullock, Anna              7 SRA                    26.00      24.18 N      
  4 Wilson, Georgia            8 Ridgetop               25.71      25.42 N      
  5 Post, Ella                 8 Ridgetop               26.79      25.67 N      
  6 DeRoco, Kate               8 SRA                    25.58      26.05 N      
  7 Price, Sloane              8 SRA                    27.81      26.15 N      
  8 Safran, Hailey             8 SRA                    27.77      26.84 N      
  9 Gresham, Elise             8 Ridgetop               26.10      27.00 N      
 10 Sleman, Molly              6 Ridgetop               25.57      27.05 N      
 11 Rowe, Sarah                6 SRA                    27.25      27.58 N      
 12 Bradshaw, Madison          8 Ridgetop               29.70      27.63 N      
 13 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               27.38      28.00 N      
 14 Fabrie, Connor             8 SRA                    27.47      28.91 N      
 15 Andresen, Mia              6 SRA                    30.25      29.06 N      
 16 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               26.10      29.27 N      
 17 Mullins, Ann Tanner        7 SRA                    28.60      29.80 N      
 18 Claiborne, Lillian         8 SRA                    29.34      29.84 N      
 19 McCaffrey, Emy Leigh       7 Ridgetop               31.81      29.86 N      
 20 McAtee, Dorothy            7 SRA                    30.22      30.06 N      
 21 Torrence, Ellie            8 Ridgetop               35.65      30.60 N      
 22 Jebo, Campbell             8 Ridgetop               28.00      31.78 N      
 23 Norton, Vivian             7 Ridgetop               33.73      32.77 N      
 24 Holloway, Charlotte        7 Ridgetop               37.62      33.44 N      
 25 Salley, Klara              6 SRA                    40.32      33.45 N      
 26 Maccaroni, Vivi            6 SRA                    40.78      33.56 N      
 27 Price, Piper               6 SRA                    34.87      35.10 N      
 28 Stoudt, Natalie            7 Ridgetop               34.03      35.82 N      
 29 Torrence, Riley            7 Ridgetop               39.34      36.42 N      
 30 Fredrick, Stella           7 Ridgetop               36.59      36.91 N      
 31 Hogan, Kate                6 SRA                    39.42      40.39 N      
 32 Browne, Sarah              6 SRA                    38.86      40.46 N      
 33 DeRoco, Tess               6 SRA                    45.33      40.92 N      
 34 Hassler, Aurelia           6 SRA                    43.12      41.23 N      
 35 Zoffuto, Isabelle          6 SRA                    40.52      41.82 N      
 36 Forlano, Luna              7 SRA                    40.78      42.30 N      
 37 Harbour, Brennan           6 SRA                    49.72      42.31 N      
 38 Bopst, Nina                7 SRA                       NT      42.46 N      
 39 Mitchell, Lila             6 SRA                    41.85      46.13 N      
 40 Belde, Sophie              6 SRA                    41.38      46.49 N      
 41 Belde, Lily                6 SRA                    44.69      46.55 N      
 42 Batten, Maxine             5 SRA                  1:02.28      50.23 N      
 43 Shropshire, Stella         5 SRA                    45.59      51.69 N      
 44 Vest, Evelyn               6 SRA                    50.45      56.98 N      
 45 Greenbaum, Chelsea         5 SRA                       NT    1:01.86 N      
 46 Moe, Mary                  7 SRA                  1:12.84    1:06.17 N      
 47 Greenbaum, Lexi            5 SRA                       NT    1:13.05 N      
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 16.63   6/30/2008 Hank Holland, RT                             
                18.45  XX
                19.78  X
                23.50  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Andresen, Ian              8 SRA                    17.98      18.02 XX     
  2 Rosen, Will                8 SRA                    18.23      19.09 X      
R - Division  
  1 Andrews, Owen              8 Ridgetop               21.20      20.89 R      
  2 Hubbard, Jesse             8 SRA                    21.03      20.90 R      
  3 Winters, Nate              8 Ridgetop               23.50      23.21 R      
  4 Shepherd, Mason            8 Ridgetop               23.31      23.92 N      
  5 Geisel, Wyatt              7 SRA                    23.50      25.72 N      
  6 Sims, Nicholas             7 SRA                    23.50      30.47 N      
N - Division  
  1 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               24.10      22.17 R+     
  2 Toraason, Goodwin          7 SRA                    26.13      24.06 N      
  3 Jones, Floyd               8 Ridgetop               26.72      24.21 N      
  4 Harbour, Liam              8 SRA                    23.66      24.64 N      
  5 Prusek, Owen               6 Ridgetop               25.85      24.70 N      
  6 Bolin, Henry               6 SRA                    24.66      24.97 N      
  7 Stockton, Foster           7 SRA                    25.33      25.75 N      
  8 Hall, Andrew               7 SRA                    27.12      26.08 N      
  9 Robinson, Briggs           6 Ridgetop               30.47      26.99 N      
 10 Rosen, Ben                 6 SRA                    31.37      27.71 N      
 11 Spalding, Carter           8 Ridgetop               28.16      29.59 N      
 12 Cooper, Gilbert            7 SRA                    38.63      34.06 N      
 13 Roussy, Mathias            7 SRA                    37.00      35.66 N      
 14 Mackey, Evan               5 SRA                    35.87      36.02 N      
 15 Woolman, John              7 SRA                    31.74      36.72 N      
 16 Sutten, William            6 Ridgetop               37.71      36.76 N      
 17 Winters, Reid              6 Ridgetop               31.42      37.07 N      
 18 Proctor, William           5 SRA                    45.32      37.40 N      
 19 Roberts, Nathanael         6 Ridgetop               43.71      39.39 N      
 20 Stockton, Sawyer           6 SRA                    37.41      42.53 N      
 21 Larson, Linus              5 SRA                       NT      45.78 N      
 22 Head, Robert               6 SRA                    51.96      50.36 N      
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 31.96   7/27/2012 Kate Farmer, RT                              
                36.12  XX
                38.15  X
                43.15  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Spoenlein, Riley          10 SRA                    36.78      36.54 X      
R - Division  
  1 Phaup, Grace              10 Ridgetop               41.35      43.25 N      
  2 Rowe, Lucy                 9 SRA                    43.15      46.83 N      
  3 Yartz, Katherine           9 SRA                    43.15      48.17 N      
  4 Grice, Isabella            9 Ridgetop               43.15      48.21 N      
  5 Lyons, Hannah             10 SRA                    43.15      49.97 N      
  6 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               43.15      53.13 N      
N - Division  
  1 Wyant, Fiona               9 SRA                    45.58      45.62 N      
  2 Alley, Matilda             9 SRA                    47.69      48.00 N      
  3 Fabrie, Cara              10 SRA                    44.73      48.78 N      
  4 Price, Audrey             10 SRA                    46.71      49.71 N      
  5 Previtera, Kayla Rose     10 SRA                    46.73      50.15 N      
  6 Carter, Mary Wise          9 SRA                    50.68      51.24 N      
  7 Meagher, Carter            9 SRA                    48.96      51.59 N      
  8 Sutherlin, Ava             9 SRA                    52.74      51.92 N      
  9 Robertson, Kayla           9 Ridgetop               51.10      53.71 N      
  9 Fagan, Hope                9 SRA                    53.43      53.71 N      
 11 Currens, Chayce            9 SRA                    53.17      55.13 N      
 12 Collins, Kaitlyn           9 SRA                    53.75      55.66 N      
 13 Blake, Grace               9 SRA                    59.44      57.53 N      
 14 Geisel, Ava                9 SRA                    55.73      58.07 N      
 15 Flora, Anna                9 SRA                    58.71      59.35 N      
 16 Burnside, Camilla         10 Ridgetop               58.17    1:00.16 N      
 17 Stoudt, Morgan             9 Ridgetop               58.61    1:00.45 N      
 18 Bality, Kinga             10 SRA                    59.07    1:00.59 N      
 19 Boyd, Lanie                9 SRA                  1:00.47    1:02.46 N      
 20 Clark, Hanne               9 SRA                    59.87    1:03.20 N      
 21 Townsend, Sarah            9 Ridgetop             1:04.16    1:03.59 N      
 22 Smith, Bella              10 SRA                  1:07.21    1:04.22 N      
 23 Armstrong, Abby            9 SRA                  1:02.00    1:05.54 N      
 24 Martin, Zoey               9 Ridgetop             1:13.56    1:09.02 N      
 25 Jebo, Devon               10 Ridgetop             1:07.87    1:10.06 N      
 26 Kittle, Virginia           9 SRA                  1:16.95    1:16.69 N      
 27 Pilc, Susan               10 Ridgetop             1:08.39    1:19.25 N      
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 32.85    7/5/2010 Hank Holland, RT                             
                35.78  XX
                38.32  X
                43.27  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop               39.13      36.59 X+     
  2 Sanders, Keaton           10 SRA                    40.85      40.12 R      
  3 Eklund, Ryan              10 SRA                    41.89      40.80 R      
  4 Shepherd, Parker          10 Ridgetop               40.74      42.46 R      
  5 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop               41.47      44.32 N      
  6 Chase, Elias              10 SRA                    43.27      56.41 N      
N - Division  
  1 McAtee, Ryan              10 SRA                    44.66      43.01 R+     
  2 Bush, Carter              10 SRA                    44.25      43.40 N      
  3 Hart, Roger               10 Ridgetop               44.34      43.43 N      
  4 Hogan, Ryan               10 SRA                    47.03      46.17 N      
  5 Notley, Rory               9 Ridgetop               43.84      46.38 N      
  6 Williamson, Caleb         10 SRA                    49.27      49.51 N      
  7 Holland, Grayson           9 SRA                    49.41      51.00 N      
  8 Wright, Baron             10 Ridgetop               57.01      51.16 N      
  9 Slabaugh, Quinn           10 SRA                    53.82      52.81 N      
 10 Sleman, Christian          9 Ridgetop               47.42      54.31 N      
 11 Winters, Madoc            10 Ridgetop               52.58      54.75 N      
 12 Barras, Declan             9 SRA                  1:04.64      58.10 N      
 13 Sims, Thomas              10 SRA                    56.99      58.80 N      
 14 Gorey, Sam                10 SRA                  1:00.39      59.14 N      
 15 Doty, Campbell             9 Ridgetop             1:07.79    1:11.60 N      
 16 Moore, Alexander          10 Ridgetop             1:20.47    1:19.07 N      
 -- Kaloustian, Zachary       10 SRA                    47.66         DQ        
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 30.83   7/28/2011 Zoe Trenz, RT                                
                32.26  XX
                34.17  X
                37.82  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              12 Ridgetop               30.85      29.97TXX     
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               35.11      34.85 R      
  2 Survello, Kizmet          11 SRA                    36.85      35.51 R      
  3 Kessler, Maddie           11 SRA                    35.21      35.65 R      
  4 Turner, Brooke            12 SRA                    35.03      35.91 R      
  5 Speck, Lucie              11 Ridgetop               37.82      37.19 R      
  6 Payne, Carter             12 Ridgetop               37.82      39.53 N      
N - Division  
  1 Barrett, Emma             11 SRA                    38.50      38.89 N      
  2 Hubbard, Sydney           11 SRA                    40.27      40.24 N      
  3 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop               39.78      41.03 N      
  4 Chase, Georgia            12 SRA                    40.54      41.19 N      
  5 Deroco, Abby              12 SRA                    39.52      41.34 N      
  6 Hunnicutt, Lily           11 SRA                    40.72      41.74 N      
  7 Fabrie, Callie            12 SRA                    41.20      42.20 N      
  8 Patterson, Caroline       11 SRA                    44.62      43.09 N      
  9 Bowman, Mollie            11 Ridgetop               41.93      43.10 N      
 10 Martin, Maddy             12 Ridgetop               43.66      43.80 N      
 11 Rea, Scout                11 SRA                    43.24      43.90 N      
 12 Walker, Mia               12 SRA                    45.43      44.55 N      
 13 Centofanti, Katie         12 SRA                    48.71      46.42 N      
 14 Woolman, Emelia           11 SRA                    45.53      48.01 N      
 15 Blair, Helen Anne         12 Ridgetop               44.59      48.46 N      
 16 Jenks, Clair              12 Ridgetop               46.51      50.50 N      
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 29.59   6/10/2012 Hank Holland, RT                             
                31.82  XX
                34.01  X
                37.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ratliff, Noah             12 SRA                    30.46      30.06 XX     
R - Division  
  1 Walls, Matt               11 SRA                    35.29      35.25 R      
  2 Cohn, Logan               11 Ridgetop               36.38      35.74 R      
  3 Parlow, Rob               11 SRA                    36.58      36.89 R      
  4 Townsend, Ian             12 Ridgetop               37.44      37.25 R      
  5 Barlow, Timmy             11 SRA                    37.44      40.20 N      
  6 Nardi, Thomas             12 Ridgetop               37.44      41.00 N      
N - Division  
  1 Lindsey, Coleson          11 SRA                    38.58      37.97 N      
  2 Hoffman, Skyler           11 SRA                    40.60      40.72 N      
  3 Melvin, Ben               12 Ridgetop               40.02      41.58 N      
  4 Rosen, Ethan              11 SRA                    41.53      42.31 N      
  5 Kaloustian, Michael       11 SRA                    43.35      43.61 N      
  6 Harless, Sam              11 Ridgetop               44.22      44.15 N      
  7 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               42.03      44.17 N      
  8 Bullock, Jacob            11 SRA                    45.97      45.25 N      
  9 Geisel, Jackson           11 SRA                    45.37      45.97 N      
 10 Hale, Oliver              11 SRA                    44.37      46.31 N      
 11 Russell, Andrew           11 Ridgetop               48.76      47.86 N      
 12 Prideaux, Henry           12 Ridgetop               52.00      48.77 N      
 13 Link, Rowen               11 Ridgetop               48.61      49.44 N      
 14 Lockwood, Gareth          11 SRA                    47.02      49.91 N      
 15 Alley, Norborne           11 SRA                    49.34      50.48 N      
 16 Logan, Luke               11 Ridgetop               48.37      52.09 N      
 17 Williamson, Miles         12 SRA                    48.00      52.36 N      
 18 McGrath, Aiden            11 SRA                    53.15      52.59 N      
 19 Long, Connor              11 SRA                    52.85      55.00 N      
 20 Burnside, Matthew         11 Ridgetop             1:01.20      57.42 N      
 21 Barras, Colin             11 SRA                  1:09.26    1:04.68 N      
 22 Paiva, Anthony            11 SRA                  1:06.04    1:10.58 N      
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 30.48   6/23/2014 Schuyler Biltz, RT-VA                        
                30.82  XX
                32.72  X
                34.00  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Svoboda, Sophie           14 SRA                    31.28      28.71 XX+    
R - Division  
  1 Pilc, Emily               14 Ridgetop               33.50      32.66 X+     
  2 Poehler, Emma             14 Ridgetop               33.36      33.85 R      
  3 Parlow, Carter            14 SRA                    34.00      34.97 N      
  4 Bowles, Anna              14 Ridgetop               34.00      36.31 N      
  5 Smithson, Emma            14 SRA                    34.00      38.57 N      
  6 Price, Lily               13 SRA                    34.00      39.62 N      
N - Division  
  1 Hatch, Mary               13 SRA                    34.21      33.17 R+     
  2 Turner, Anna              14 SRA                    34.86      35.68 N      
  3 Toler, Alison             14 SRA                    36.69      35.74 N      
  4 Park, Julia               13 SRA                    36.55      36.06 N      
  5 Bolin, Lucy               13 SRA                    37.33      37.59 N      
  6 Unger, Catherine          14 SRA                    37.41      38.34 N      
  7 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop               39.74      39.68 N      
  8 Deroco, Lauren            14 SRA                    39.76      40.21 N      
  9 Turner, Lizzie            14 SRA                    39.33      40.60 N      
 10 Jones, Anna Katherine     13 SRA                    40.55      42.19 N      
 11 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop               44.71      43.69 N      
 12 Unger, Alexandra          13 SRA                    44.90      44.24 N      
 13 Holland, Josie            13 SRA                    43.83      46.16 N      
 14 Ogden, Ariel              13 Ridgetop             1:03.59      59.86 N      
 15 Ogden, Kristine           13 Ridgetop             1:02.26    1:05.60 N      
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 27.57    7/2/2002 Luke Saunders, RT                            
                28.51  XX
                30.76  X
                31.83  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop               29.59      28.06 XX+    
R - Division  
  1 Lynch, Danny              14 SRA                    30.81      27.54 XX+    
  2 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop               31.83      31.21 R      
  3 Coker, Will               13 Ridgetop               31.83      31.70 R      
  4 Green, Jeffrey            13 Ridgetop               31.83      34.61 N      
  5 Bush, Alex                13 SRA                    31.83      37.12 N      
  6 Walls, Ben                13 SRA                    31.83      37.77 N      
N - Division  
  1 Currens, Max              14 SRA                    32.04      32.03 N      
  2 Gorey, Owen               13 SRA                    33.71      33.04 N      
  3 Trout, Marshall           13 SRA                    34.25      33.50 N      
  4 Notley, Adam              13 Ridgetop               36.18      35.81 N      
  5 Hinkle, Patrick           13 Ridgetop               39.59      42.52 N      
  6 Logan, Andy               13 Ridgetop               43.76      43.63 N      
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 1:06.01   6/24/2013 Zoe Trenz, RT                              
                1:08.48  XX
                1:12.70  X
                1:21.91  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Lundgren, Kaylie          13 SRA                  1:06.85    1:07.79 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop             1:08.97    1:08.24 XX+    
R - Division  
  1 Sims, Sylvia              13 SRA                  1:21.91    1:09.97 X+     
  2 Wyant, Ariel              13 SRA                  1:18.94    1:17.68 R      
  3 Patterson, Ellie          13 SRA                  1:21.91    1:24.26 N      
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 1:00.07    7/1/2013 Tory Farmer, RT                            
                1:03.36  XX
                1:08.36  X
                1:14.72  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Shaw, Jonathan            14 SRA                    59.85    1:00.94 XX     
X - Division  
  1 Parks, Bennett            14 SRA                  1:08.24    1:07.77 X      
R - Division  
  1 Fraser, James             14 Ridgetop             1:14.72    1:09.91 R      
  2 Wilson, Noah              13 SRA                  1:14.72    1:10.16 R      
  3 Hicks, Christopher        14 SRA                  1:14.72    1:10.47 R      
  4 Kemp, Sam                 14 SRA                  1:14.72    1:16.23 N      
  5 Smith, Brandon            14 Ridgetop             1:14.72    1:17.59 N      
  6 Strait, Joseph            14 Ridgetop             1:14.72    1:17.99 N      
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 30.05   6/18/2003 Ellie R. Saunders, RT                        
                29.77  XX
                31.19  X
                33.41  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop               29.70      29.37TXX     
  2 Holland, Abigail          17 Ridgetop               29.37      31.23 R      
  3 Ratliff, Olivia           15 SRA                    28.98      32.53 R      
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              15 Ridgetop               30.03      30.48 X      
  2 Shaw, Sarah               17 SRA                    29.90      31.28 R      
  3 Garrett, Emily            17 SRA                    30.21      32.84 R      
R - Division  
  1 Leino, Marina             15 Ridgetop               32.25      31.78 R      
  2 Biltz, Alexis             16 Ridgetop               33.41      33.58 N      
  3 Ragazzi, Isabella         15 SRA                    32.62      34.63 N      
  4 Leino, Ana                17 Ridgetop               33.41      37.50 N      
N - Division  
  1 Chase, Sophie             17 SRA                    34.74      36.09 N      
  2 Dillard, Leah             17 Ridgetop               35.30      36.34 N      
  3 Walker, Ainsley           17 Ridgetop               38.23      38.57 N      
  4 Carter, Claire            15 SRA                    36.35      38.69 N      
  5 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop               38.51      40.15 N      
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 26.78    6/8/2014 Ian Stevenson at 14 Rt@ccv, RT-VA            
                26.16  XX
                27.70  X
                29.78  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Lynch, Matthew            18 SRA                    25.26      25.67 XX     
  2 Cherry, Josiah            17 SRA                    25.46      26.87 X      
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            15 Ridgetop               26.78      28.43 R      
R - Division  
  1 Moore, Collin             18 SRA                    29.00      27.72 R      
  2 Hale, Alec                16 SRA                    28.13      28.10 R      
  3 Green, Mitchell           16 Ridgetop               29.78      30.57 N      
  4 Asplund, Eric             17 Ridgetop               29.78      30.71 N      
  5 Gilliam, Alex             17 Ridgetop               29.78      31.17 N      
  6 Bruce, Cannon             16 SRA                    29.78      31.86 N      
N - Division  
  1 Jones, Brittain           16 SRA                    31.54      31.22 N      
  2 Fraser, Ian               16 Ridgetop               31.41      32.12 N      
  3 Ragazzi, Alessandro       17 SRA                    32.60      32.23 N      
  4 Parker, Aidan             18 SRA                    31.29      32.24 N      
  5 Hudgins, Dell             17 SRA                    32.26      33.81 N      
  6 Austin, Seth              18 SRA                    34.88      35.47 N      
  7 Carr, Harrison            16 Ridgetop               37.53      40.39 N      
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 1:04.95   6/16/2004 Ellie Saunders, RT                         
                1:06.15  XX
                1:09.30  X
                1:15.50  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Strait, Kathryn           18 Ridgetop             1:07.54    1:09.10 X      
R - Division  
  1 Stone, Celia              17 SRA                  1:15.50    1:15.73 N      
  2 Powers, Molly             15 Ridgetop             1:15.50    1:16.81 N      
  3 Gilliam, Anna             16 Ridgetop             1:15.27    1:19.07 N      
  4 Klinker, Katy             17 SRA                  1:15.50    1:19.47 N      
  5 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop             1:15.50    1:23.53 N      
  6 Carter, Ellie             17 SRA                  1:15.50    1:23.59 N      
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
  RT Records: T 52.06   7/28/2011 Andrew Strait, RT                            
                58.14  XX
              1:01.56  X
              1:07.43  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Thomas, MAC               18 SRA                    57.99      57.78 XX     
  2 Kettlewell-Sites, Sam     16 SRA                    57.37      57.83 XX     
X - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop               58.45      59.94 X      
  2 Farmer, Tory              15 Ridgetop               58.81    1:02.00 R      
R - Division  
  1 Wilson, Milo              18 SRA                  1:01.67    1:03.53 R      
  2 Prideaux, Charles         16 Ridgetop             1:05.98    1:05.92 R      
  3 Perry, Matthew            16 SRA                  1:06.33    1:07.16 R      
  4 Austin, Joshua            18 SRA                  1:07.43    1:09.43 N      
  5 Baskin, Campbell          16 Ridgetop             1:07.43    1:12.64 N      
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 20.91   6/30/2008 Schuyler Biltz, RT                           
                22.41  XX
                24.21  X
                28.22  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smithson, Lauren           8 SRA                    24.39      23.25 X+     
  2 Fleenor, Abby              8 SRA                    26.24      26.15 R      
  3 Shropshire, Taylor         8 SRA                    25.78      26.95 R      
  4 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               28.22      27.41 R      
  5 Link, Alka                 8 Ridgetop               26.08      29.40 N      
  6 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               27.77      31.07 N      
N - Division  
  1 McAtee, Dorothy            7 SRA                    32.28      27.63 R+     
  2 Long, Avery                7 SRA                    36.81      29.06 N      
  3 Price, Sloane              8 SRA                    34.05      29.26 N      
  4 Gresham, Elise             8 Ridgetop               36.80      29.35 N      
  5 DeRoco, Kate               8 SRA                    30.15      30.46 N      
  6 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               30.56      30.76 N      
  7 Bullock, Anna              7 SRA                    46.63      30.99 N      
  8 Sleman, Molly              6 Ridgetop               32.45      31.28 N      
  9 Claiborne, Lillian         8 SRA                    30.66      31.38 N      
 10 Fabrie, Connor             8 SRA                    35.79      31.56 N      
 11 Safran, Hailey             8 SRA                    29.92      32.06 N      
 12 Lindsey, Isabella          8 SRA                    33.02      32.10 N      
 13 Wilson, Georgia            8 Ridgetop               31.73      32.20 N      
 14 Bradshaw, Madison          8 Ridgetop               31.61      32.82 N      
 15 Maccaroni, Vivi            6 SRA                       NT      33.03 N      
 16 Post, Ella                 8 Ridgetop               37.24      33.15 N      
 17 Price, Piper               6 SRA                    37.00      33.67 N      
 18 Jebo, Campbell             8 Ridgetop               42.75      33.68 N      
 19 Torrence, Ellie            8 Ridgetop               45.70      33.72 N      
 20 Holloway, Charlotte        7 Ridgetop               57.20      35.84 N      
 21 Fredrick, Stella           7 Ridgetop               39.23      36.22 N      
 22 Mullins, Ann Tanner        7 SRA                    35.74      36.59 N      
 23 Hogan, Kate                6 SRA                    44.82      37.41 N      
 24 Belde, Lily                6 SRA                       NT      38.38 N      
 25 Belde, Sophie              6 SRA                       NT      38.99 N      
 26 Torrence, Riley            7 Ridgetop                  NT      39.71 N      
 27 McCaffrey, Emy Leigh       7 Ridgetop               38.65      39.77 N      
 28 Norton, Vivian             7 Ridgetop               43.80      40.65 N      
 29 Shropshire, Stella         5 SRA                       NT      40.75 N      
 30 Stoudt, Natalie            7 Ridgetop             1:01.54      42.22 N      
 31 Forlano, Luna              7 SRA                       NT      43.16 N      
 32 Andresen, Mia              6 SRA                       NT      43.62 N      
 33 Salley, Klara              6 SRA                       NT      44.27 N      
 34 Mitchell, Lila             6 SRA                       NT      44.82 N      
 35 Bopst, Nina                7 SRA                       NT      44.97 N      
 36 Browne, Sarah              6 SRA                       NT      49.85 N      
 37 Vest, Evelyn               6 SRA                       NT    1:26.98 N      
 -- Rowe, Sarah                6 SRA                    38.36         DQ        
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 21.11    7/7/2008 Nick Ulrichs, RT                             
                22.47  XX
                24.54  X
                28.43  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Rosen, Will                8 SRA                    25.60      22.67 X+     
  2 Hubbard, Jesse             8 SRA                    26.44      26.46 R      
  3 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               27.80      26.78 R      
  4 Prusek, Miles              8 Ridgetop               26.42      26.97 R      
  5 Vest, Max                  8 SRA                    26.67      29.32 N      
  6 Andrews, Owen              8 Ridgetop               27.93      29.64 N      
N - Division  
  1 Phaup, Turner              8 Ridgetop               30.14      27.48 R+     
  2 Winters, Nate              8 Ridgetop               30.96      28.65 N      
  3 Geisel, Wyatt              7 SRA                    33.96      29.59 N      
  4 Prusek, Owen               6 Ridgetop               33.81      30.66 N      
  5 Eklund, Owen               8 SRA                    32.40      31.18 N      
  6 Jones, Floyd               8 Ridgetop               33.32      31.39 N      
  7 Hall, Andrew               7 SRA                       NT      32.75 N      
  8 Shepherd, Mason            8 Ridgetop               30.01      33.10 N      
  9 Rosen, Ben                 6 SRA                    47.95      33.82 N      
 10 Toraason, Goodwin          7 SRA                    38.69      33.88 N      
 11 Stockton, Foster           7 SRA                    35.75      34.02 N      
 12 Bolin, Henry               6 SRA                    37.93      34.66 N      
 13 Harbour, Liam              8 SRA                    36.02      34.82 N      
 14 Spalding, Carter           8 Ridgetop                  NT      35.17 N      
 15 Robinson, Briggs           6 Ridgetop               41.00      35.26 N      
 16 Winters, Reid              6 Ridgetop               42.49      35.71 N      
 17 Roussy, Mathias            7 SRA                    49.50      39.53 N      
 18 Cooper, Gilbert            7 SRA                       NT      41.67 N      
 19 Sutten, William            6 Ridgetop               55.92      43.35 N      
 20 Stockton, Sawyer           6 SRA                       NT      43.89 N      
 21 Woolman, John              7 SRA                  1:02.97      46.03 N      
 22 Mackey, Evan               5 SRA                       NT      46.63 N      
 23 Head, Robert               6 SRA                       NT      51.35 N      
 -- Roberts, Nathanael         6 Ridgetop               57.93         DQ        
 -- Sims, Nicholas             7 SRA                    36.81         DQ        
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 39.09   7/29/2010 Schuyler Biltz, RT                           
                42.74  XX
                45.45  X
                51.64  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Deroco, Mia               10 SRA                    48.95      46.23 R      
  2 Ratliff, Charlotte         9 SRA                    48.08      46.55 R      
  3 Mullins, Skylar           10 SRA                    46.27      46.85 R      
  4 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               51.64    1:00.37 N      
  5 Stoudt, Morgan             9 Ridgetop               51.64    1:01.27 N      
  6 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop               51.64    1:03.19 N      
N - Division  
  1 Cantrell, Georgia         10 SRA                    53.35      42.45 XX+    
  2 Yartz, Katherine           9 SRA                       NT      53.88 N      
  3 Fabrie, Cara              10 SRA                    52.71      54.57 N      
  4 Randall, Carter           10 SRA                    53.53      55.85 N      
  5 Wyant, Fiona               9 SRA                    57.85      56.07 N      
  6 Meagher, Carter            9 SRA                    52.23      56.08 N      
  7 Rowe, Lucy                 9 SRA                    59.42      57.25 N      
  8 Geisel, Ava                9 SRA                       NT      59.19 N      
  9 Townsend, Sarah            9 Ridgetop                  NT      59.54 N      
 10 Fagan, Hope                9 SRA                  1:05.97      59.75 N      
 11 Alley, Matilda             9 SRA                       NT      59.99 N      
 12 Lyons, Hannah             10 SRA                  1:01.24    1:00.19 N      
 13 Previtera, Kayla Rose     10 SRA                    59.15    1:00.38 N      
 14 Speck, Millie              9 Ridgetop             1:03.34    1:00.46 N      
 15 Sutherlin, Ava             9 SRA                       NT    1:02.37 N      
 16 Robertson, Kayla           9 Ridgetop             1:03.88    1:03.59 N      
 17 Flora, Anna                9 SRA                  1:02.83    1:04.06 N      
 18 Bality, Kinga             10 SRA                       NT    1:04.16 N      
 19 Boyd, Lanie                9 SRA                       NT    1:06.01 N      
 20 Clark, Hanne               9 SRA                  1:05.40    1:06.50 N      
 21 Collins, Kaitlyn           9 SRA                  1:07.14    1:08.23 N      
 22 Currens, Chayce            9 SRA                  1:13.60    1:08.90 N      
 23 Smith, Bella              10 SRA                  1:14.82    1:09.94 N      
 24 Burnside, Camilla         10 Ridgetop             1:07.25    1:12.30 N      
 25 Martin, Zoey               9 Ridgetop             1:09.01    1:16.60 N      
 26 Jebo, Devon               10 Ridgetop             1:24.45    1:17.97 N      
 27 Armstrong, Abby            9 SRA                  1:13.46    1:19.31 N      
 28 Pilc, Susan               10 Ridgetop             1:41.35    1:43.46 N      
 -- Carter, Mary Wise          9 SRA                  1:08.17         DQ        
 -- Blake, Grace               9 SRA                  1:00.05         DQ        
 -- Trout, Nancy              10 SRA                    54.82         DQ        
 -- Kittle, Virginia           9 SRA                       NT         DQ        
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 39.83   7/29/2010 Nick Ulrichs, RT                             
                42.05  XX
                46.23  X
                53.14  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Moore, Aaron              10 SRA                    46.13      47.90 R      
R - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop               47.72      44.42 X+     
  2 Eklund, Ryan              10 SRA                    50.15      49.92 R      
  3 Sleman, Christian          9 Ridgetop               51.34      50.65 R      
  4 Shepherd, Parker          10 Ridgetop               48.55      50.72 R      
  5 Sutherlin, Kellan         10 SRA                    48.17      51.01 R      
  6 Flora, Everette           10 SRA                    51.48      52.31 R      
N - Division  
  1 Hogan, Ryan               10 SRA                    56.98      53.93 N      
  2 McAtee, Ryan              10 SRA                    57.52      56.90 N      
  3 Notley, Rory               9 Ridgetop             1:00.21      58.78 N      
  4 Barras, Declan             9 SRA                       NT      59.75 N      
  5 Kaloustian, Zachary       10 SRA                  1:06.18    1:00.05 N      
  6 Coker, Ben                 9 Ridgetop             1:04.25    1:02.39 N      
  7 Holland, Grayson           9 SRA                       NT    1:04.81 N      
  8 Doty, Campbell             9 Ridgetop                  NT    1:08.92 N      
  9 Gorey, Sam                10 SRA                  1:18.85    1:09.82 N      
 10 Chase, Elias              10 SRA                  1:11.10    1:11.11 N      
 11 Wright, Baron             10 Ridgetop             1:14.39    1:13.34 N      
 12 Sims, Thomas              10 SRA                  1:14.70    1:16.20 N      
 -- Winters, Madoc            10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Moore, Alexander          10 Ridgetop             1:11.66         DQ        
 -- Williamson, Caleb         10 SRA                  1:01.37         DQ        
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 35.18    6/8/2014 Kate Farmer at 14 Rt@ccv, RT-VA              
                38.03  XX
                40.18  X
                45.57  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              12 Ridgetop               35.18      37.50 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               38.21      37.24 XX+    
R - Division  
  1 Kessler, Maddie           11 SRA                    41.02      42.04 R      
  2 Survello, Kizmet          11 SRA                    42.28      42.92 R      
  3 Perry, Hallie             11 SRA                    41.93      44.41 R      
  4 Payne, Carter             12 Ridgetop               45.57      46.40 N      
  5 Martin, Maddy             12 Ridgetop               45.57      47.09 N      
  6 Bowman, Mollie            11 Ridgetop               45.57      49.53 N      
N - Division  
  1 Woolman, Olivia           12 SRA                    45.90      45.71 N      
  2 Hunnicutt, Lily           11 SRA                    49.06      47.05 N      
  3 Barrett, Emma             11 SRA                    50.36      48.30 N      
  4 Deroco, Abby              12 SRA                    49.85      48.78 N      
  5 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop                  NT      49.10 N      
  6 Hubbard, Sydney           11 SRA                    47.71      49.16 N      
  7 Patterson, Caroline       11 SRA                    54.71      49.43 N      
  8 Fabrie, Callie            12 SRA                    52.81      50.75 N      
  9 Rea, Scout                11 SRA                    48.31      50.85 N      
 10 Chase, Georgia            12 SRA                    53.14      52.70 N      
 11 Jenks, Clair              12 Ridgetop             1:01.64      57.02 N      
 12 Woolman, Emelia           11 SRA                  1:01.85      57.13 N      
 13 Blair, Helen Anne         12 Ridgetop             1:02.94    1:04.15 N      
 14 Walker, Mia               12 SRA                       NT    1:04.97 N      
 -- Centofanti, Katie         12 SRA                  1:02.81         DQ        
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 33.42   7/28/2011 Tory Farmer, RT                              
                37.48  XX
                41.02  X
                46.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Svoboda, Nolan            11 SRA                    42.58      42.78 R      
  2 Fagan, Miles              12 SRA                    44.58      44.43 R      
  3 Cohn, Logan               11 Ridgetop               43.05      45.28 R      
  4 Melvin, Ben               12 Ridgetop               46.44      50.78 N      
  5 Logan, Luke               11 Ridgetop               46.44      52.96 N      
N - Division  
  1 Townsend, Ian             12 Ridgetop               48.33      46.97 N      
  2 Hoffman, Skyler           11 SRA                    52.49      51.85 N      
  3 Walls, Matt               11 SRA                    49.46      51.91 N      
  4 Geisel, Jackson           11 SRA                    55.77      52.14 N      
  5 Bullock, Jacob            11 SRA                       NT      53.49 N      
  6 Hale, Oliver              11 SRA                    52.80      54.27 N      
  7 Lindsey, Coleson          11 SRA                    52.44      55.17 N      
  7 Kaloustian, Michael       11 SRA                       NT      55.17 N      
  9 Russell, Andrew           11 Ridgetop               56.51      56.23 N      
 10 Barlow, Timmy             11 SRA                    57.59      57.37 N      
 11 Prideaux, Henry           12 Ridgetop               59.65      57.48 N      
 12 McGrath, Aiden            11 SRA                    56.89      57.77 N      
 12 Rosen, Ethan              11 SRA                    54.25      57.77 N      
 14 Williamson, Miles         12 SRA                  1:01.29      59.71 N      
 15 Lockwood, Gareth          11 SRA                  1:11.63    1:00.88 N      
 16 Link, Rowen               11 Ridgetop             1:01.46    1:01.17 N      
 17 Harless, Sam              11 Ridgetop             1:02.36    1:02.25 N      
 18 Burnside, Matthew         11 Ridgetop             1:08.49    1:02.80 N      
 19 Long, Connor              11 SRA                  1:04.01    1:10.67 N      
 20 Barras, Colin             11 SRA                       NT    1:12.90 N      
 21 Alley, Norborne           11 SRA                       NT    1:13.05 N      
 -- Paiva, Anthony            11 SRA                       NT         DQ        
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 32.99   7/25/2013 Zoe Trenz, RT                                
                36.10  XX
                38.46  X
                42.22  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Perry, Lucy               14 SRA                    36.03      36.16 X      
X - Division  
  1 Poehler, Emma             14 Ridgetop               38.02      38.03 X      
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          14 Ridgetop               39.70      41.41 R      
  2 Bowles, Anna              14 Ridgetop               42.22      41.44 R      
  3 Wyant, Ariel              13 SRA                    39.80      41.54 R      
  4 Unger, Catherine          14 SRA                    41.35      42.25 N      
  5 Smithson, Emma            14 SRA                    41.37      43.23 N      
  6 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop               42.22      51.59 N      
N - Division  
  1 Toler, Alison             14 SRA                    44.52      43.13 N      
  2 Patterson, Ellie          13 SRA                    44.91      44.04 N      
  3 Price, Lily               13 SRA                    45.71      44.22 N      
  4 Deroco, Lauren            14 SRA                    48.30      46.48 N      
  5 Bruce, Lillian            14 SRA                    45.69      46.71 N      
  6 Bolin, Lucy               13 SRA                    46.97      48.54 N      
  7 Turner, Lizzie            14 SRA                    49.31      49.43 N      
  8 Jones, Anna Katherine     13 SRA                    48.50      50.13 N      
  9 Unger, Alexandra          13 SRA                    49.35      51.97 N      
 10 Ogden, Kristine           13 Ridgetop             1:01.39    1:08.44 N      
 11 Ogden, Ariel              13 Ridgetop             1:14.62    1:14.40 N      
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 31.53   7/26/2012 Tory Farmer, RT                              
                33.40  XX
                36.95  X
                41.09  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Shaw, Jonathan            14 SRA                    29.42      30.43 XX     
  2 Lynch, Danny              14 SRA                    33.15      30.88 XX     
X - Division  
  1 Coker, Will               13 Ridgetop               36.12      37.12 R      
R - Division  
  1 Strait, Joseph            14 Ridgetop               40.02      39.18 R      
  2 Smith, Brandon            14 Ridgetop               41.09      39.86 R      
  3 Kemp, Sam                 14 SRA                    40.90      40.87 R      
  4 Hicks, Christopher        14 SRA                    38.68      41.19 N      
  5 Currens, Max              14 SRA                    41.09      43.34 N      
  6 Notley, Adam              13 Ridgetop               41.09      44.21 N      
N - Division  
  1 Trout, Marshall           13 SRA                    43.77      43.03 N      
  2 Norfleet, Jason           14 SRA                    44.13      44.25 N      
  3 Pilc, Charlie             13 Ridgetop               45.64      45.04 N      
  4 Green, Jeffrey            13 Ridgetop               52.87      46.34 N      
  5 Logan, Andy               13 Ridgetop               46.70      48.79 N      
  6 Walls, Ben                13 SRA                    48.48      50.01 N      
  7 Hinkle, Patrick           13 Ridgetop               53.63      51.34 N      
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 33.55   7/25/2013 Abigail Holland, RT                          
                34.87  XX
                36.58  X
                39.90  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop               32.99      34.89 X      
  2 Ratliff, Olivia           15 SRA                    34.04      35.98 X      
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              15 Ridgetop               36.33      37.42 R      
R - Division  
  1 Strait, Kathryn           18 Ridgetop               36.65      37.58 R      
  2 Ratliff, Elizabeth        16 SRA                    38.26      39.28 R      
  3 Gilliam, Anna             16 Ridgetop               39.37      40.59 N      
  4 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop               37.72      41.92 N      
  5 Chase, Sophie             17 SRA                    39.90      44.91 N      
N - Division  
  1 Carter, Claire            15 SRA                    42.95      43.24 N      
  2 Hinkle, Ellie             15 Ridgetop               42.17      43.50 N      
  3 Powers, Molly             15 Ridgetop               43.46      43.63 N      
  4 Klinker, Katy             17 SRA                    42.36      43.69 N      
  5 Carter, Ellie             17 SRA                    40.77      45.34 N      
  6 Walker, Ainsley           17 Ridgetop               50.55      53.55 N      
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
  RT Records: T 26.80   7/28/2011 Andrew Strait, RT                            
                30.84  XX
                32.78  X
                36.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Thomas, MAC               18 SRA                    30.37      31.00 X      
X - Division  
  1 Cherry, Josiah            17 SRA                    31.81      31.93 X      
  2 Wilson, Milo              18 SRA                    31.85      33.03 R      
  3 Hale, Alec                16 SRA                    32.69      34.27 R      
R - Division  
  1 Stevenson, Ian            15 Ridgetop               33.03      35.18 R      
  2 Perry, Matthew            16 SRA                    36.30      36.13 R      
  3 Morgan, Will              18 SRA                    34.49      36.17 R      
  4 Baskin, Campbell          16 Ridgetop               36.77      37.85 N      
  5 Austin, Joshua            18 SRA                    35.56      38.25 N      
  6 Asplund, Eric             17 Ridgetop               35.95      38.87 N      
 -- Bruce, Cannon             16 SRA                    36.58         DQ        
N - Division  
  1 Fraser, Ian               16 Ridgetop               37.65      37.70 N      
  2 Parker, Aidan             18 SRA                    40.14      40.03 N      
  3 Hudgins, Dell             17 SRA                    41.40      40.60 N      
  4 Green, Mitchell           16 Ridgetop               40.05      40.71 N      
  5 Ragazzi, Alessandro       17 SRA                       NT      43.10 N      
  6 Carr, Harrison            16 Ridgetop               43.97      44.35 N      
  7 Allin, Shane              17 Ridgetop               41.45      44.50 N      
  8 Gilliam, Alex             17 Ridgetop               44.58      47.51 N      
  9 Austin, Seth              18 SRA                    50.09      50.42 N      
 10 Allin, Connor             17 Ridgetop               55.10      55.78 N      
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 24.92   7/30/2005 Athena Post, RT                              
                25.43  XX
                27.08  X
                30.94  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bolin, Megan               8 SRA                    25.38      25.69 X      
R - Division  
  1 Link, Alka                 8 Ridgetop               29.59      31.27 N      
  2 Browne, Kaitlin            8 SRA                    29.38      32.24 N      
  3 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               29.18      33.00 N      
  4 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               30.88      33.05 N      
  5 Shropshire, Taylor         8 SRA                    30.94      34.81 N      
 -- Sanders, Emerson           7 SRA                    30.38         DQ        
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 22.74   7/13/2005 Shane Corbin, RT                             
                25.46  XX
                27.70  X
                30.39  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Andresen, Ian              8 SRA                    26.86      26.21 X      
R - Division  
  1 Phaup, Turner              8 Ridgetop               30.39      28.21 R      
  2 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               29.63      29.22 R      
  3 Prusek, Miles              8 Ridgetop               30.36      31.15 N      
  4 Bolin, Henry               6 SRA                    30.39      31.45 N      
 -- Hubbard, Jesse             8 SRA                    30.39         DQ        
 -- Eklund, Owen               8 SRA                    30.39         DQ        
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 45.59   7/29/2010 Schuyler Biltz, RT                           
                47.87  XX
                51.29  X
                55.75  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Spoenlein, Riley          10 SRA                    46.85      47.60 XX     
R - Division  
  1 Mullins, Skylar           10 SRA                    53.77      55.25 R      
  2 Ratliff, Charlotte         9 SRA                    55.71      56.89 N      
  3 Deroco, Mia               10 SRA                    55.71      57.71 N      
  4 Grice, Isabella            9 Ridgetop               55.75    1:02.00 N      
  5 Speck, Millie              9 Ridgetop               55.75    1:02.48 N      
  6 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop               55.75    1:07.48 N      
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 44.21   6/28/2010 Hank Holland, RT                             
                48.74  XX
                52.07  X
                57.71  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, Roger               10 Ridgetop               54.53      54.47 R      
  2 Sanders, Keaton           10 SRA                    54.53      54.72 R      
  3 Lundgren, Trevor          10 SRA                    53.35      54.76 R      
  4 Moore, Aaron              10 SRA                    55.07      55.83 R      
  5 Shepherd, Parker          10 Ridgetop               55.34      56.08 R      
  6 Coker, Ben                 9 Ridgetop               57.71    1:02.98 N      
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 39.86   7/28/2011 Zoe Trenz, RT                                
                42.33  XX
                44.96  X
                49.42  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washburn, Ella            11 SRA                    48.56      44.66 X+     
  2 Kessler, Maddie           11 SRA                    45.97      47.33 R      
  3 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               47.94      47.66 R      
  4 Woolman, Olivia           12 SRA                    49.42      48.52 R      
  5 Speck, Lucie              11 Ridgetop               49.42      51.27 N      
  6 Jenks, Clair              12 Ridgetop               49.42    1:03.92 N      
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 37.72   7/26/2012 Hank Holland, RT                             
                42.52  XX
                46.15  X
                50.37  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Ratliff, Noah             12 SRA                    45.51      43.42 X      
  2 Svoboda, Nolan            11 SRA                    45.11      45.25 X      
R - Division  
  1 Donnellan, Ian            11 SRA                    48.66      48.78 R      
  2 Parlow, Rob               11 SRA                    49.48      50.05 R      
  3 Melvin, Ben               12 Ridgetop               49.89      50.26 R      
  4 Cohn, Logan               11 Ridgetop               50.37      52.72 N      
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 42.23   7/19/2000 Emily H. Perry, RT                           
                39.35  XX
                42.82  X
                45.30  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Lundgren, Kaylie          13 SRA                    39.03      39.22 XX     
X - Division  
  1 Pilc, Emily               14 Ridgetop               41.87      41.74TX      
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          14 Ridgetop               42.90      42.92 R      
  2 Toler, Alison             14 SRA                    44.99      45.94 N      
  3 Turner, Anna              14 SRA                    45.13      47.06 N      
  4 Park, Julia               13 SRA                    45.30      48.41 N      
  5 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop               45.30      51.96 N      
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 38.23    7/6/2005 Daniel Strait, RT                            
                37.66  XX
                40.75  X
                42.51  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Lynch, Danny              14 SRA                    40.71      36.32 XX+    
R - Division  
  1 Parks, Bennett            14 SRA                    42.06      40.66 X+     
  2 Hicks, Christopher        14 SRA                    42.51      42.13 R      
  3 Trout, Marshall           13 SRA                    42.51      45.83 N      
  4 Pilc, Charlie             13 Ridgetop               42.51      47.56 N      
  5 Hinkle, Patrick           13 Ridgetop               42.51      55.58 N      
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 1:20.48   7/28/2011 Abby Holland, RT                           
                1:27.44  XX
                1:35.15  X
                1:42.20  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Svoboda, Sophie           14 SRA                  1:18.15    1:21.51 XX     
  2 Perry, Lucy               14 SRA                  1:24.40    1:28.66 X      
X - Division  
  1 Blankenship, Lily         14 SRA                  1:32.66    1:33.16 X      
R - Division  
  1 Sims, Sylvia              13 SRA                  1:42.20    1:30.60 X+     
  2 Hatch, Mary               13 SRA                  1:42.20    1:35.38 R      
  3 Poehler, Emma             14 Ridgetop             1:41.28    1:39.89 R      
  4 Holland, Josie            13 SRA                  1:42.20    1:50.85 N      
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 1:14.81   7/26/2007 Andrew Strait, RT                          
                1:23.68  XX
                1:30.55  X
                1:38.22  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop             1:16.09    1:18.88 XX     
X - Division  
  1 Hunnicutt, Zack           13 SRA                  1:30.15    1:30.09 X      
R - Division  
  1 Wilson, Noah              13 SRA                  1:38.22    1:32.21 R      
  2 Gorey, Owen               13 SRA                  1:38.22    1:33.73 R      
  3 Currens, Max              14 SRA                  1:38.22    1:38.32 N      
  4 Logan, Andy               13 Ridgetop             1:38.22    1:48.18 N      
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 38.72   6/23/2014 Zoe Trenz at 14 Rt@west, RT-VA               
                38.38  XX
                40.73  X
                43.92  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Shaw, Sarah               17 SRA                    38.19      40.36 X      
  2 Holland, Abigail          17 Ridgetop               38.04      42.78 R      
R - Division  
  1 Strait, Kathryn           18 Ridgetop               42.31      42.20 R      
  2 Stone, Celia              17 SRA                    42.83      44.53 N      
  3 Leino, Marina             15 Ridgetop               43.92      45.11 N      
  4 Ratliff, Elizabeth        16 SRA                    42.70      45.41 N      
  5 Klinker, Katy             17 SRA                    43.92      47.88 N      
  6 Dillard, Leah             17 Ridgetop               43.72      49.14 N      
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 32.79   7/31/2004 Luke J. Saunders, RT                         
                34.77  XX
                36.77  X
                40.20  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Lynch, Matthew            18 SRA                    33.19      33.80 XX     
  2 Perry, Matthew            16 SRA                    34.16      35.88 X      
X - Division  
  1 Moore, Collin             18 SRA                    36.77      35.77 X      
R - Division  
  1 Cherry, Josiah            17 SRA                    38.90      35.44 X+     
  2 Thomas, MAC               18 SRA                    37.33      37.21 R      
  3 Hale, Alec                16 SRA                    40.20      40.74 N      
  4 Asplund, Eric             17 Ridgetop               40.20      43.16 N      
  5 Green, Mitchell           16 Ridgetop               40.20      44.42 N      
  6 Carr, Harrison            16 Ridgetop               40.20      53.48 N      
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 1:22.84   6/25/2003 Ellie Saunders, RT                         
                1:25.29  XX
                1:30.52  X
                1:37.75  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leino, Ana                17 Ridgetop             1:37.75    1:38.71 N      
  2 Ragazzi, Isabella         15 SRA                  1:33.40    1:41.88 N      
  3 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop             1:35.46    1:42.33 N      
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
  RT Records: T 1:04.64   7/29/2010 Andrew Strait, RT                          
                1:17.27  XX
                1:21.70  X
                1:26.47  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop             1:13.88    1:13.03 XX     
  2 Kettlewell-Sites, Sam     16 SRA                  1:13.75    1:15.60 XX     
X - Division  
  1 Morgan, Will              18 SRA                  1:17.66    1:24.11 R      
R - Division  
  1 Jones, Brittain           16 SRA                  1:26.16    1:25.94 R      
  2 Brown, Jake               16 SRA                  1:24.57    1:32.74 N      
  3 Hicks, Robert             16 SRA                  1:26.47    1:34.05 N      
  4 Baskin, Campbell          16 Ridgetop             1:26.47    1:38.33 N      
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 19.38   7/25/2008 Schuyler Biltz, RT                           
                21.42  XX
                23.66  X
                28.28  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fleenor, Abby              8 SRA                    21.09      20.95 XX     
R - Division  
  1 Hoffman, Emily             8 SRA                    25.63      26.94 R      
  2 Smithson, Lauren           8 SRA                    28.28      27.46 R      
  3 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               28.28      31.34 N      
  4 Previtera, Tatum           7 SRA                    28.28      31.75 N      
  5 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               28.28      33.71 N      
  6 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               28.28      38.42 N      
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 20.15    7/7/2008 Nick Ulrichs, RT                             
                21.93  XX
                24.52  X
                28.68  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Rosen, Will                8 SRA                    21.28      21.91 XX     
R - Division  
  1 Andresen, Ian              8 SRA                    28.68      24.16 X+     
  2 Phaup, Turner              8 Ridgetop               27.86      24.52 X+     
  3 Winters, Nate              8 Ridgetop               28.68      30.64 N      
  4 Prusek, Miles              8 Ridgetop               28.10      32.18 N      
 -- Toraason, Goodwin          7 SRA                    28.68         DQ        
 -- Vest, Max                  8 SRA                    28.68         DQ        
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 36.16   7/12/2010 Schuyler Biltz, RT                           
                41.88  XX
                46.24  X
                52.21  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cantrell, Georgia         10 SRA                    40.95      42.32 X      
X - Division  
  1 Ratliff, Charlotte         9 SRA                    42.92      44.82 X      
  2 Mullins, Skylar           10 SRA                    43.32      45.00 X      
  3 Phaup, Grace              10 Ridgetop               45.25      49.25 R      
R - Division  
  1 Trout, Nancy              10 SRA                    52.21      52.15 R      
  2 Price, Audrey             10 SRA                    52.21      52.49 N      
  3 Grice, Isabella            9 Ridgetop               52.21    1:05.19 N      
  4 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               52.21    1:11.09 N      
  5 Speck, Millie              9 Ridgetop               52.21    1:11.86 N      
 -- Alley, Matilda             9 SRA                    52.21         DQ        
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 37.25   7/19/2010 Hank Holland, RT                             
                41.71  XX
                47.34  X
                53.40  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Moore, Aaron              10 SRA                    45.88      48.56 R      
  2 Lundgren, Trevor          10 SRA                    47.27      49.21 R      
R - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop               48.15      46.10 X+     
  2 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop               50.71      53.32 R      
  3 Sutherlin, Kellan         10 SRA                    53.40      56.73 N      
  4 Bush, Carter              10 SRA                    53.40      56.75 N      
  5 Flora, Everette           10 SRA                    53.40    1:01.97 N      
 -- Notley, Rory               9 Ridgetop               53.40         DQ        
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 34.17   7/28/2011 Schuyler Biltz, RT                           
                36.49  XX
                39.12  X
                44.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              12 Ridgetop               34.24      36.62 X      
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               37.32      36.84 X      
  2 Washburn, Ella            11 SRA                    38.41      39.17 R      
R - Division  
  1 Survello, Kizmet          11 SRA                    42.28      42.82 R      
  2 Perry, Hallie             11 SRA                    44.80      43.86 R      
  3 Turner, Brooke            12 SRA                    44.52      45.89 N      
  4 Bowman, Mollie            11 Ridgetop               44.80      48.67 N      
  5 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop               44.80      51.47 N      
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 33.54   7/27/2012 Hank Holland, RT                             
                36.15  XX
                40.65  X
                44.55  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Svoboda, Nolan            11 SRA                    41.34      42.60 R      
  2 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               44.41      43.73 R      
  3 Nardi, Thomas             12 Ridgetop               44.55      50.35 N      
  4 Hoffman, Skyler           11 SRA                    44.55      56.56 N      
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 31.07   7/25/2013 Zoe Trenz, RT                                
                34.40  XX
                36.84  X
                40.49  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Svoboda, Sophie           14 SRA                    30.67      30.90 XX     
  2 Blankenship, Lily         14 SRA                    32.38      32.86 XX     
  3 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop               33.81      34.37 XX     
X - Division  
  1 Hatch, Mary               13 SRA                    36.03      36.91 R      
R - Division  
  1 Sims, Sylvia              13 SRA                    36.99      37.66 R      
  2 Patterson, Ellie          13 SRA                    39.65      43.17 N      
  3 Price, Lily               13 SRA                    40.49      45.92 N      
  4 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop               40.49      51.61 N      
  5 Ogden, Kristine           13 Ridgetop               40.49    1:17.17 N      
 -- Ogden, Ariel              13 Ridgetop               40.49         DQ        
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 30.23   7/15/2013 Tory Farmer, RT                              
                31.56  XX
                34.62  X
                38.95  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Shaw, Jonathan            14 SRA                    28.81      29.71 XX     
X - Division  
  1 Fraser, James             14 Ridgetop               34.46      34.94 R      
R - Division  
  1 Parks, Bennett            14 SRA                    35.34      32.38 X+     
  2 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop               36.91      34.94 R      
  3 Gorey, Owen               13 SRA                    38.95      36.66 R      
  4 Strait, Joseph            14 Ridgetop               38.78      38.98 N      
  5 Norfleet, Jason           14 SRA                    37.71      39.32 N      
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 32.22    6/8/2014 Zoe Trenz at 14 Rt@ccv, RT-VA                
                33.06  XX
                34.44  X
                37.69  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop               31.07      30.82TXX     
  2 Ratliff, Olivia           15 SRA                    31.53      34.50 R      
X - Division  
  1 Ragazzi, Isabella         15 SRA                    33.63      37.58 R      
R - Division  
  1 Garrett, Emily            17 SRA                    35.29      37.10 R      
  2 Biltz, Alexis             16 Ridgetop               37.04      37.40 R      
  3 Powers, Molly             15 Ridgetop               37.69      37.63 R      
  4 Stone, Celia              17 SRA                    37.69      39.56 N      
  5 Leino, Ana                17 Ridgetop               37.33      40.50 N      
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
  RT Records: T 25.65   7/28/2011 Andrew Strait, RT                            
                29.06  XX
                30.42  X
                33.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Lynch, Matthew            18 SRA                    26.23      26.75 XX     
X - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop               30.23      31.10 R      
R - Division  
  1 Wilson, Milo              18 SRA                    31.00      32.13 R      
  2 Hicks, Robert             16 SRA                    31.88      32.45 R      
  3 Prideaux, Charles         16 Ridgetop               32.77      32.52 R      
  4 Gilliam, Alex             17 Ridgetop               32.00      34.61 N      
  5 Brown, Jake               16 SRA                    32.53      36.03 N      
  6 Allin, Shane              17 Ridgetop               33.44      38.40 N      
 
Event 80  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
  RT Records: T 1:22.45   7/24/2008 N. Ulrichs, E. Pilc, S. Biltz,, RT         
                          H. Holland                                       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  1:27.29    1:29.24        
     1) Andresen, Ian M8                2) Bolin, Megan W8                
     3) Fleenor, Abby W8                4) Rosen, Will M8                 
  2 Ridgetop  'A'                                     1:44.32    1:46.79        
     1) Link, Alka W8                   2) Robinson, Ellie Grace W8       
     3) Phaup, Turner M8                4) Andrews, Owen M8               
  3 Southampton  'C'                                       NT    1:52.24        
     1) Claiborne, Lillian W8           2) Bolin, Henry M6                
     3) Hoffman, Emily W8               4) Hall, Andrew M7                
  4 Ridgetop  'B'                                     1:49.09    1:52.67        
     1) Mahan, Hannah W8                2) Cassidy, Aidan M7              
     3) Prusek, Miles M8                4) Hart, Anne Claire W7           
  5 Ridgetop  'C'                                     1:44.32    2:08.84        
     1) Shepherd, Mason M8              2) Schwartz, Cameron W6           
     3) Winters, Nate M8                4) Norton, Vivian W7              
 -- Southampton  'B'                                       NT         DQ        
     1) Sanders, Emerson W7             2) Smithson, Lauren W8            
     3) Vest, Max M8                    4) Eklund, Owen M8                
 
Event 81  Mixed 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
  RT Records: T 2:34.66   7/29/2010 Nick Ulrichs, Emily Pilc, Schu, RT         
                         yler Biltz, Hank Holland                          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  2:53.20    3:01.92        
     1) Lundgren, Trevor M10            2) Spoenlein, Riley W10           
     3) Cantrell, Georgia W10           4) Sanders, Keaton M10            
  2 Southampton  'B'                                       NT    3:06.94        
     1) Bush, Carter M10                2) Trout, Nancy W10               
     3) Ratliff, Charlotte W9           4) Flora, Everette M10            
  3 Southampton  'C'                                       NT    3:18.87        
     1) Hogan, Ryan M10                 2) Wyant, Fiona W9                
     3) Mullins, Skylar W10             4) Sutherlin, Kellan M10          
  4 Ridgetop  'A'                                     3:13.49    3:26.24        
     1) Shepherd, Parker M10            2) Kurz, William M9               
     3) Phaup, Grace W10                4) Payne, Ann Haden W9            
  5 Ridgetop  'B'                                     3:31.58    3:39.31        
     1) Sleman, Christian M9            2) Burnside, Camilla W10          
     3) Schwartz, Hayden M9             4) Grice, Isabella W9             
  6 Ridgetop  'C'                                          NT    3:54.14        
     1) Notley, Rory M9                 2) Speck, Millie W9               
     3) Hart, Roger M10                 4) Cassidy, Maddie W10            
 
Event 82  Mixed 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
  RT Records: T 2:21.21   6/20/2011 T. Farmer, Z. Trenz, S. Biltz,, RT         
                          H. Holland                                       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  2:32.92    2:36.63        
     1) Kessler, Maddie W11             2) Svoboda, Nolan M11             
     3) Ratliff, Noah M12               4) Turner, Brooke W12             
  2 Ridgetop  'A'                                     2:37.48    2:41.16        
     1) Andrews, Maddie W12             2) Melvin, Ben M12                
     3) Farmer, Kate W12                4) Cohn, Logan M11                
  3 Ridgetop  'B'                                     2:51.44    2:49.40        
     1) Biltz, Taylor W12               2) Payne, Carter W12              
     3) Frantz, Tristan M12             4) Townsend, Ian M12              
  4 Southampton  'B'                                       NT    2:53.50        
     1) Survello, Kizmet W11            2) Donnellan, Ian M11             
     3) Washburn, Ella W11              4) Parlow, Rob M11                
  5 Southampton  'C'                                       NT    2:55.79        
     1) Perry, Hallie W11               2) Geisel, Jackson M11            
     3) Woolman, Olivia W12             4) Fagan, Miles M12               
  6 Ridgetop  'C'                                     3:07.91    3:16.75        
     1) Speck, Lucie W11                2) Logan, Luke M11                
     3) McCaffrey, Erin Beth W11        4) Bowman, Mollie W11             
 
Event 83  Mixed 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
  RT Records: T 2:07.00   7/25/2013 Ian Stevenson, Hank Holland, Z, RT         
                         oe Trenz, Ryley Ogden                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southampton  'A'                                  2:06.81    2:10.70        
     1) Shaw, Jonathan M14              2) Svoboda, Sophie W14            
     3) Blankenship, Lily W14           4) Parks, Bennett M14             
  2 Ridgetop  'A'                                     2:18.90    2:20.90        
     1) Poehler, Emma W14               2) Pilc, Emily W14                
     3) Biltz, Schuyler W14             4) Holland, Hank M14              
  3 Southampton  'B'                                       NT    2:30.53        
     1) Wilson, Noah M13                2) Perry, Lucy W14                
     3) Hatch, Mary W13                 4) Norfleet, Jason M14            
  4 Southampton  'C'                                       NT    2:37.99        
     1) Parlow, Carter W14              2) Hunnicutt, Zack M13            
     3) Turner, Lizzie W14              4) Currens, Max M14               
  5 Ridgetop  'B'                                     2:27.80    2:42.00        
     1) Weidhaas, Claire W14            2) Boykin, Caroline W14           
     3) Gilliam, Christopher M14        4) Smith, Brandon M14             
  6 Ridgetop  'C'                                     2:41.31    2:43.30        
     1) Strait, Joseph M14              2) Green, Jeffrey M13             
     3) Bowles, Anna W14                4) Weidhaas, Geneva W14           
 
Event 84  Mixed 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
  RT Records: T 2:00.58   7/23/2009 D. Mosman, A. Strait, D. Strai, RT         
                         t, L. Ashman                                      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:04.65    2:06.28        
     1) Farmer, Tory M15                2) Fenster, Colin M17             
     3) Trenz, Zoe W15                  4) Ogden, Ryley W15               
  2 Southampton  'A'                                  2:00.00    2:10.12        
     1) Garrett, Emily W17              2) Shaw, Sarah W17                
     3) Thomas, MAC M18                 4) Kettlewell-Sites, Sam M16      
  3 Ridgetop  'B'                                     2:12.80    2:19.14        
     1) Stevenson, Ian M15              2) Holland, Abigail W17           
     3) Strait, Kathryn W18             4) Prideaux, Charles M16          
  4 Southampton  'B'                                       NT    2:20.34        
     1) Hale, Alec M16                  2) Perry, Matthew M16             
     3) Ragazzi, Isabella W15           4) Klinker, Katy W17              
  5 Ridgetop  'C'                                     2:23.56    2:30.67        
     1) Baskin, Mary Peyton W16         2) Biltz, Alexis W16              
     3) Gilliam, Alex M17               4) Green, Mitchell M16            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 84                    
 
  1. Southampton                        1928   2. Ridgetop                           1194