HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/30/15 07:36 PM
                              15 RT@RCC - 6/29/15                              
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.61  XX
        1:38.42  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Savage, Zoe               10 RCC                  1:44.52    1:43.97 QUA    
  2 Wright, Sarah             10 RCC                  1:47.56    1:48.21 QUA    
  3 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop             1:48.22    1:53.81 QUA    
  4 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop             1:55.00    1:59.47        
  5 Csaky, Alexandra           9 RCC                  1:55.00    2:00.84        
  6 Robertson, Kayla          10 Ridgetop             1:55.00    2:01.32        
N - Division  
  1 Hevron, Isabelle          10 RCC                  2:02.59    2:02.35        
  2 Harman, Elizabeth          9 RCC                  2:00.12    2:05.19        
  3 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop             2:02.85    2:11.25        
  4 Townsend, Sarah           10 Ridgetop                  NT    2:15.37        
  5 Gresham, Elise             9 Ridgetop                  NT    2:18.51        
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.21  XX
        1:40.60  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farney, Thomas             9 RCC                  1:23.07    1:24.62 XX     
  2 Fagan, Eric               10 RCC                  1:30.31    1:30.75 XX     
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop             1:32.92    1:32.14 X      
R - Division  
  1 Orsi, Alec                10 RCC                  1:44.52    1:39.39 X+     
  2 Guise, Davis              10 Ridgetop             1:55.00    1:42.28 QUA    
  3 Phaup, Turner              9 Ridgetop             1:51.63    1:43.04 QUA    
  4 Sleman, Christian         10 Ridgetop             1:46.48    1:44.07 QUA    
N - Division  
  1 Larkin, Sean               9 RCC                  2:00.22    2:01.47        
  2 Winters, Nate              9 Ridgetop             2:07.33    2:01.57        
  3 Shepherd, Mason            9 Ridgetop                  NT    2:15.55        
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.88  XX
        1:26.48  X
        1:38.88  QUA
        1:38.88  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Isley, Courtney           12 RCC                  1:14.15    1:15.36 XX     
R - Division  
  1 Gorey, Claire             12 RCC                  1:30.23    1:30.38 QUA    
  2 Phaup, Grace              11 Ridgetop             1:32.24    1:34.88 QUA    
  3 Zerkin, Elena             12 Ridgetop             1:38.88    1:46.37        
  4 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop             1:38.88    2:00.69        
N - Division  
  1 Hardy, Carlin             12 Ridgetop             1:54.55    1:52.24        
  2 Dawson, Katie             12 RCC                  2:19.41    1:57.78        
  3 Burnside, Camilla         11 Ridgetop             2:16.72    2:23.72        
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.69  XX
        1:28.47  X
        1:40.37  QUA
        1:40.37  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farney, Andrew            11 RCC                  1:19.89    1:20.91 X      
R - Division  
  1 Shepherd, Parker          11 Ridgetop             1:39.57    1:37.04 QUA    
  2 Russell, Andrew           12 Ridgetop             1:40.37    1:55.28        
  3 Holland, Parker           12 RCC                  1:40.37    2:01.47        
  4 Mason, Michael            12 RCC                  1:40.37    2:02.09        
 -- Hart, Roger               11 Ridgetop             1:32.37         DQ        
N - Division  
  1 Harless, Sam              12 Ridgetop             2:01.83    1:53.63        
  2 Winters, Madoc            11 Ridgetop             2:06.56    2:00.06        
 -- Murray, Dylan             12 RCC                       NT         DQ        
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:17.17  XX
        1:22.26  X
        1:33.08  QUA
        1:33.08  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Isley, Reagan             14 RCC                  1:13.66    1:13.47 XX     
  2 Farney, Emma              14 RCC                  1:15.35    1:17.83 X      
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop             1:19.63    1:18.87 X      
R - Division  
  1 Pokrywka, Claire          14 RCC                  1:22.40    1:22.59 QUA    
  2 Layton, Raquel            13 RCC                  1:27.75    1:25.69 QUA    
  3 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop             1:28.84    1:27.31 QUA    
  4 Payne, Carter             13 Ridgetop             1:30.02    1:30.53 QUA    
N - Division  
  1 Ogden, Kristine           14 Ridgetop                  NT    2:32.66        
  2 Ogden, Ariel              14 Ridgetop                  NT    2:37.16        
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:12.46  XX
        1:18.94  X
        1:29.48  QUA
        1:29.48  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Laming, Stephen           14 RCC                  1:11.20    1:15.34 X      
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop             1:27.70    1:26.65 QUA    
  2 Green, Jeffrey            14 Ridgetop             1:29.48    1:30.03        
  3 Pilc, Charlie             14 Ridgetop             1:29.04    1:31.20        
N - Division  
  1 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop             1:46.66    1:43.47        
  2 Prideaux, Henry           13 Ridgetop                  NT    2:00.97        
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:15.20  XX
        1:18.69  X
        1:28.46  QUA
        1:28.46  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop             1:09.80    1:11.08 XX     
X - Division  
  1 Laming, Gillian           16 RCC                  1:15.66    1:19.59 QUA    
  2 Ogden, Ryley              16 Ridgetop             1:18.47    1:22.74 QUA    
  3 Holland, Abigail          18 Ridgetop             1:17.08    1:26.07 QUA    
R - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop             1:19.62    1:20.94 QUA    
  2 Pilc, Emily               15 Ridgetop             1:20.59    1:22.55 QUA    
  3 Gilliam, Anna             17 Ridgetop             1:24.13    1:23.78 QUA    
N - Division  
  1 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop             1:29.84    1:31.18        
  2 Layton, Catalina          17 RCC                  1:35.77    1:35.87        
  3 Hinkle, Ellie             16 Ridgetop             1:38.59    1:38.74        
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:06.52  XX
        1:10.82  X
        1:19.01  QUA
        1:19.01  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop             1:05.46    1:10.97 QUA    
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop             1:08.62    1:15.97 QUA    
R - Division  
  1 Schmohl, Trey             18 RCC                  1:14.26    1:16.10 QUA    
  2 Prideaux, Charles         17 Ridgetop             1:15.58    1:18.60 QUA    
  3 Green, Mitchell           17 Ridgetop             1:19.01    1:22.95        
N - Division  
  1 Smith, Brandon            15 Ridgetop             1:23.59    1:29.56        
  2 Allin, Connor             18 Ridgetop                  NT    1:51.01        
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.39  XX
          19.89  X
          23.80  R
          28.49  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Sleman, Molly              7 Ridgetop               20.06      20.22 R      
  2 Bain, Dylan                8 RCC                    20.84      21.72 R      
  3 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               21.63      23.39 R      
  4 Brickhouse, May            8 Ridgetop               22.39      23.49 R      
  5 Nuckols, Anne Richmond     7 RCC                    23.80      34.28        
  6 Fratkin, Jillian           6 RCC                    23.80      34.32        
N - Division  
  1 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               26.28      22.88 R+     
  2 Adamson, Ella              7 RCC                    25.61      24.16 QUA    
  3 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop               25.36      24.28 QUA    
  4 Norton, Vivian             8 Ridgetop               24.42      24.96 QUA    
  5 Holloway, Charlotte        8 Ridgetop               26.06      25.19 QUA    
  6 Starke, Claire             8 RCC                    27.97      26.31 QUA    
  7 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               26.16      26.33 QUA    
  8 Lionberger, Samantha       8 RCC                    30.96      28.19 QUA+   
  9 Torrence, Riley            8 Ridgetop               28.75      28.69        
 10 Hiller, Shannon            8 RCC                    34.05      28.97        
 11 Hugo, Nora                 8 Ridgetop               29.06      30.41        
 12 Ayers, Ellery              6 Ridgetop               29.01      30.82        
 13 Brantley, Greer            7 RCC                       NT      35.71        
 14 March, Elise               6 Ridgetop               31.49      35.84        
 15 Cohn, Brody                7 Ridgetop               36.80      36.44        
 16 Lansing, Avery             6 RCC                    35.47      37.63        
 17 Torrence, Carter           5 Ridgetop               43.18      42.32        
 18 Cordo, Katie               8 Ridgetop               36.50      43.05        
 19 Fredrick, Olivia           5 Ridgetop               55.15      55.35        
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.45  XX
          19.78  X
          23.50  R
          28.50  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Hepp, Carter               8 RCC                    19.31      19.30 X      
R - Division  
  1 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               20.26      20.34 R      
  2 Prusek, Owen               7 Ridgetop               20.50      20.72 R      
  3 Morris, Hampton            7 RCC                    22.54      22.84 R      
  4 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               23.25      23.56 QUA    
  5 Fratkin, Justin            8 RCC                    23.50      24.44 QUA    
  6 Lohr, Benjamin             8 RCC                    23.17      26.36 QUA    
N - Division  
  1 DeFrancesca, Sam           7 RCC                    26.46      22.93 R+     
  2 Nardi, Michael             8 Ridgetop               24.70      23.77 QUA    
  3 Jones, Reed                6 Ridgetop               26.47      26.03 QUA    
  4 Williams, Justin           8 RCC                    28.01      27.47 QUA    
  5 Shaia, Thomas              7 RCC                    31.98      28.10 QUA+   
  6 Kreutzer, Thomas           7 Ridgetop               30.49      28.18 QUA+   
  7 Winters, Reid              7 Ridgetop               29.13      28.84        
  8 Sutten, William            7 Ridgetop               26.84      29.64        
  9 Romans, Ashe               8 Ridgetop               27.56      29.74        
 10 Ashby, Christian           7 RCC                    30.55      30.08        
 11 Washburn, Lewis            7 RCC                    33.15      30.22        
 12 Starke, Jack               7 RCC                    31.88      31.92        
 13 Jebo, Thomas               6 Ridgetop               47.19      34.34        
 14 Core, Trip                 7 RCC                    34.45      34.53        
 15 Moore, Luke                6 RCC                    33.54      34.63        
 16 McCormick, Cale            7 RCC                    36.45      35.76        
 17 Burnside, Hayes            7 Ridgetop               39.22      36.13        
 18 Savage, Brody              8 RCC                    33.35      37.41        
 19 Gunn, Charlie              6 RCC                       NT      37.78        
 20 Lohr, Luke                 6 RCC                    42.37      38.84        
 21 Walsh, Patrick             7 Ridgetop               47.26      41.78        
 22 Holland, Hunter            8 RCC                    40.82      43.00        
 23 Grice, Linus               6 Ridgetop               36.50      43.98        
 24 Williams, Reid             7 RCC                    38.06      47.08        
 25 Lewis, Emmett              7 RCC                    49.91      49.84        
 26 Bender, Zachary            5 RCC                       NT    1:07.97        
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.12  XX
          38.15  X
          43.15  R
          49.02  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Robertson, Kayla          10 Ridgetop               43.15      47.31 QUA    
  2 Speck, Millie             10 Ridgetop               43.15      50.09        
  3 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop               43.15      51.50        
N - Division  
  1 Wright, Sarah             10 RCC                    43.52      41.31 R+     
  2 Kehoe, Molly              10 RCC                    43.45      44.31 QUA    
  3 Grice, Isabella           10 Ridgetop               45.82      45.50 QUA    
  4 Post, Ella                 9 Ridgetop               52.92      48.75 QUA+   
  5 Hardy, Ella               10 Ridgetop               51.59      48.90 QUA+   
  6 Ashby, Madison            10 RCC                    47.46      48.97 QUA    
  7 McDonald, Stella           9 RCC                    51.68      49.25        
  8 Walsh, Kelsey              9 Ridgetop               48.35      49.37        
  9 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop               50.13      50.02        
 10 Hevron, Isabelle          10 RCC                    48.55      50.60        
 11 Harman, Elizabeth          9 RCC                    49.25      51.10        
 12 Mahan, Hannah              9 Ridgetop               57.66      51.12        
 13 Bradshaw, Madison          9 Ridgetop               55.18      53.03        
 14 Holland, Sophie           10 RCC                    51.31      53.87        
 15 Csaky, Alexandra           9 RCC                    46.48      54.69        
 16 Thompson, Madalynn        10 RCC                    55.93      55.32        
 17 Jebo, Campbell             9 Ridgetop               54.00      57.13        
 18 Sutten, Grace              9 Ridgetop               58.75      57.79        
 19 Nuckols, Perry             9 RCC                    54.39      58.77        
 20 Stokes, Isabel            10 RCC                  1:00.47      59.14        
 21 Abbott, Bridget           10 Ridgetop               53.44      59.62        
 22 Wilson, Georgia            9 Ridgetop             1:04.50    1:00.25        
 23 Smith, Maggie              9 RCC                    55.64    1:00.41        
 24 Townsend, Sarah           10 Ridgetop               54.84    1:01.00        
 25 Torrence, Ellie            9 Ridgetop             1:04.22    1:01.11        
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.78  XX
          38.32  X
          43.27  R
          48.31  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Defrancesca, Owen         10 RCC                    32.83      32.70 XX     
  2 Farney, Thomas             9 RCC                    34.81      34.59 XX     
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               38.13      38.17 X      
R - Division  
  1 Sleman, Christian         10 Ridgetop               38.79      39.46 R      
  2 Hepp, Grayson             10 RCC                    38.93      39.68 R      
  3 Coker, Ben                10 Ridgetop               43.27      41.57 R      
  4 Andrews, Owen              9 Ridgetop               43.27      50.75        
  5 Bain, Tiernan             10 RCC                    43.27      51.06        
N - Division  
  1 Phaup, Turner              9 Ridgetop               44.34      42.46 R+     
  2 Lohr, Noah                10 RCC                    44.77      45.59 QUA    
  3 Winters, Nate              9 Ridgetop               48.35      46.37 QUA+   
  4 Prusek, Miles              9 Ridgetop               50.76      50.52        
  5 Doty, Campbell            10 Ridgetop               50.97      51.50        
  6 Glagola, Henry             9 RCC                    57.74      54.53        
  7 Mason, John Thomas         9 RCC                  1:00.33      58.72        
  8 Murray, Connor             9 RCC                    56.97      58.75        
  9 Lansing, Brock             9 RCC                  1:00.15    1:00.28        
 10 Petersson, Bjorn           9 Ridgetop             1:02.93    1:05.06        
 11 Villalona, Caleb           9 RCC                  1:00.65    1:09.57        
 12 Oliver, Wyatt             10 Ridgetop             1:04.53    1:30.25        
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.26  XX
          34.17  X
          37.82  R
          41.23  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Isley, Courtney           12 RCC                    29.97      29.99 XX     
X - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               32.78      32.74 X      
R - Division  
  1 Isley, Nicole             11 RCC                    36.64      37.89 QUA    
  2 Hardy, Carlin             12 Ridgetop               37.82      43.25        
  3 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               37.82    1:03.27        
N - Division  
  1 Dawson, Katie             12 RCC                    49.36      50.44        
  2 Jebo, Devon               11 Ridgetop             1:00.34      55.32        
  3 Pilc, Susan               11 Ridgetop             1:01.12      57.52        
  4 Raines, Katie             11 Ridgetop             1:06.21    1:09.38        
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          31.82  XX
          34.01  X
          37.44  R
          41.06  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farney, Andrew            11 RCC                    31.59      31.76 XX     
X - Division  
  1 Hepp, Trey                12 RCC                    33.03      31.92 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               34.12      33.94 X+     
  2 Hart, Roger               11 Ridgetop               37.44      38.68 QUA    
  3 Larkin, Kieran            12 RCC                    37.44      39.16 QUA    
  4 Savage, Liam              11 RCC                    37.44      39.72 QUA    
  5 Russell, Andrew           12 Ridgetop               37.44      43.16        
N - Division  
  1 Mason, Michael            12 RCC                    39.38      40.00 QUA    
  2 Holland, Parker           12 RCC                    43.84      42.39        
  3 Harless, Sam              12 Ridgetop               44.15      46.09        
  4 Murray, Dylan             12 RCC                    51.11      47.68        
  5 Winters, Madoc            11 Ridgetop               49.12      50.32        
  6 Edwards, Alex             11 Ridgetop             1:10.41    1:07.59        
  7 Glagola, Jack             11 RCC                  1:00.43    1:12.25        
  8 Oliver, Jackson           12 Ridgetop             1:28.96    1:28.97        
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.82  XX
          32.72  X
          34.00  R
          37.74  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Isley, Reagan             14 RCC                    29.63      29.42 XX     
  2 Biltz, Taylor             13 Ridgetop               30.69      30.41 XX     
R - Division  
  1 Pokrywka, Claire          14 RCC                    33.05      33.91 R      
  2 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               33.63      34.05 QUA    
  3 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop               34.00      35.22 QUA    
  4 Abbott, Mary Clare        13 Ridgetop               34.00      44.69        
N - Division  
  1 Wright, Alyssa            13 RCC                    34.90      35.65 QUA    
  2 Adams, Virginia           14 RCC                    40.26      40.69        
  3 Shaia, Claire             13 RCC                    41.88      41.69        
  4 Ogden, Kristine           14 Ridgetop               59.41      57.66        
  5 Ogden, Ariel              14 Ridgetop               59.86      59.06        
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.51  XX
          30.76  X
          31.83  R
          36.16  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Laming, Stephen           14 RCC                    30.55      27.61 XX+    
  2 Coker, Will               14 Ridgetop               30.08      29.53 X      
R - Division  
  1 Green, Jeffrey            14 Ridgetop               31.83      34.47 QUA    
  2 Pilc, Charlie             14 Ridgetop               31.83      35.32 QUA    
  3 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop               31.83      38.66        
N - Division  
  1 Nardi, Thomas             13 Ridgetop               38.98      38.91        
  2 Prideaux, Henry           13 Ridgetop               42.30      46.20        
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.48  XX
        1:12.70  X
        1:21.91  QUA
        1:21.91  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bender, Sarah             13 RCC                  1:03.99    1:02.72 XX     
  2 Farmer, Kate              13 Ridgetop             1:05.56    1:04.92 XX     
R - Division  
  1 Layton, Raquel            13 RCC                  1:18.37    1:15.57 QUA    
  2 Stewart, Erin             13 RCC                  1:21.91    1:23.63        
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.36  XX
        1:08.36  X
        1:14.72  QUA
        1:14.72  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Townsend, Ian             13 Ridgetop             1:14.72    1:22.61        
  2 Frantz, Tristan           13 Ridgetop             1:14.72    1:24.51        
  3 Logan, Andy               14 Ridgetop             1:14.72    1:28.71        
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.77  XX
          31.19  X
          33.41  R
          36.47  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               29.03      29.48 XX     
  2 Laming, Gillian           16 RCC                    29.51      30.84 X      
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              16 Ridgetop               30.03      32.36 R      
R - Division  
  1 Fagan, Rebecca            15 RCC                    32.72      32.83 R      
  2 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               32.03      33.19 R      
  3 Boykin, Caroline          15 Ridgetop               33.41      33.83 QUA    
  4 Dillard, Leah             18 Ridgetop               33.41      38.70        
N - Division  
  1 Layton, Catalina          17 RCC                    35.74      38.15        
  2 Hinkle, Ellie             16 Ridgetop               38.22      38.46        
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.16  XX
          27.70  X
          29.78  R
          34.15  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               27.03      27.13 X      
R - Division  
  1 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               28.50      28.56 R      
  2 Smith, Brandon            15 Ridgetop               29.78      31.22 QUA    
  3 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               29.78      31.41 QUA    
N - Division  
  1 Strait, Joseph            15 Ridgetop               31.25      30.41 QUA    
  2 Majikes, Matthew          16 RCC                    31.03      31.59 QUA    
  3 Allin, Shane              18 Ridgetop               33.46      34.43        
  4 Allin, Connor             18 Ridgetop               38.73      44.38        
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.15  XX
        1:09.30  X
        1:15.50  QUA
        1:15.50  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fagan, Caroline           17 RCC                  1:04.89    1:11.41 QUA    
X - Division  
  1 Holland, Abigail          18 Ridgetop             1:07.13    1:17.50        
R - Division  
  1 Farney, Sarah             16 RCC                  1:15.50    1:10.12 QUA    
  2 Melvin, Frances           15 Ridgetop             1:10.01    1:10.66 QUA    
  3 Powers, Molly             16 Ridgetop             1:15.50    1:18.12        
  4 Biltz, Alexis             17 Ridgetop             1:15.50    1:19.00        
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.14  XX
        1:01.56  X
        1:07.43  QUA
        1:07.43  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Layton, Emilio            15 RCC                  1:00.54      59.84 X      
  2 Stevenson, Ian            16 Ridgetop             1:00.93    1:02.15 QUA    
R - Division  
  1 Schmohl, Trey             18 RCC                  1:04.72    1:05.37 QUA    
  2 Green, Mitchell           17 Ridgetop             1:07.43    1:13.06        
  3 Given, Charles            18 Ridgetop             1:07.43    1:15.75        
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.41  XX
          24.21  X
          28.22  R
          33.53  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               23.37      22.32 XX+    
R - Division  
  1 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               26.62      26.67 R      
  2 Brickhouse, May            8 Ridgetop               26.46      26.94 R      
  3 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               28.22      29.63 QUA    
  4 Lionberger, Samantha       8 RCC                    28.22      31.81 QUA    
  5 Nuckols, Anne Richmond     7 RCC                    28.22      36.69        
  6 Starke, Claire             8 RCC                    28.22      37.06        
N - Division  
  1 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               36.62      28.38 QUA+   
  2 Bain, Dylan                8 RCC                    30.42      28.69 QUA    
  3 Sleman, Molly              7 Ridgetop               28.31      29.91 QUA    
  4 Adamson, Ella              7 RCC                    28.82      31.57 QUA    
  5 Norton, Vivian             8 Ridgetop               33.22      32.78 QUA    
  6 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop               39.60      34.61        
  7 Torrence, Riley            8 Ridgetop               34.48      34.97        
  7 Ayers, Ellery              6 Ridgetop               39.96      34.97        
  9 March, Elise               6 Ridgetop               41.63      37.50        
 10 Holloway, Charlotte        8 Ridgetop               35.84      37.81        
 11 Fredrick, Olivia           5 Ridgetop               47.28      38.32        
 12 Cohn, Brody                7 Ridgetop               41.62      39.56        
 13 Cordo, Katie               8 Ridgetop               51.30      43.56        
 14 Torrence, Carter           5 Ridgetop               50.98      45.75        
 15 Fratkin, Jillian           6 RCC                       NT      47.10        
 16 Hiller, Shannon            8 RCC                       NT      48.64        
 17 Hugo, Nora                 8 Ridgetop               47.42      51.37        
 -- Lansing, Avery             6 RCC                       NT         DQ        
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.47  XX
          24.54  X
          28.43  R
          34.46  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Hepp, Carter               8 RCC                    24.15      23.88 X      
  2 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               24.46      25.10 R      
R - Division  
  1 Prusek, Owen               7 Ridgetop               24.78      26.17 R      
  2 Guise, Matthew             8 Ridgetop               27.49      27.97 R      
  3 Lohr, Benjamin             8 RCC                    28.37      28.55 QUA    
  4 DeFrancesca, Sam           7 RCC                    28.43      31.68 QUA    
  5 Winters, Reid              7 Ridgetop               28.43      32.81 QUA    
  6 Ashby, Christian           7 RCC                    28.43      39.59        
N - Division  
  1 Romans, Ashe               8 Ridgetop               36.09      32.36 QUA+   
  2 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               32.79      32.75 QUA    
  3 Williams, Justin           8 RCC                       NT      33.91 QUA    
  4 Fratkin, Justin            8 RCC                    34.16      34.88        
  5 Burnside, Hayes            7 Ridgetop                  NT      35.03        
  6 Sutten, William            7 Ridgetop               34.79      35.34        
  7 Morris, Hampton            7 RCC                    34.16      35.90        
  8 Starke, Jack               7 RCC                       NT      36.26        
  9 McCormick, Cale            7 RCC                       NT      38.05        
 10 Kreutzer, Thomas           7 Ridgetop                  NT      38.67        
 11 Savage, Brody              8 RCC                    45.03      40.59        
 12 Jones, Reed                6 Ridgetop               36.66      42.47        
 13 Jebo, Thomas               6 Ridgetop               48.15      42.50        
 14 Shaia, Thomas              7 RCC                    45.55      42.77        
 15 Core, Trip                 7 RCC                       NT      43.94        
 16 Lewis, Emmett              7 RCC                       NT      44.46        
 17 Bender, Zachary            5 RCC                    56.33      45.53        
 18 Washburn, Lewis            7 RCC                       NT      45.69        
 19 Walsh, Patrick             7 Ridgetop               57.09      47.97        
 20 Holland, Hunter            8 RCC                       NT      48.09        
 21 Grice, Linus               6 Ridgetop                  NT      50.63        
 -- Lohr, Luke                 6 RCC                       NT         DQ        
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.74  XX
          45.45  X
          51.64  R
          59.81  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Savage, Zoe               10 RCC                    46.25      45.22 X+     
  2 Grice, Isabella           10 Ridgetop               51.64      49.28 R      
  3 Wright, Sarah             10 RCC                    51.27      50.34 R      
  4 Gresham, Elise             9 Ridgetop               51.64      59.55 QUA    
  5 Townsend, Sarah           10 Ridgetop               51.64    1:00.92        
N - Division  
  1 Gorey, Anna               10 RCC                    52.69      49.31 R+     
  2 Robertson, Kayla          10 Ridgetop             1:03.59      50.62 R+     
  3 Kehoe, Molly              10 RCC                    52.15      51.96 QUA    
  4 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop               54.46      52.91 QUA    
  5 Holland, Sophie           10 RCC                    58.99      55.55 QUA    
  6 Speck, Millie             10 Ridgetop             1:00.46      55.72 QUA+   
  7 Csaky, Alexandra           9 RCC                    59.67      56.38 QUA    
  8 Ashby, Madison            10 RCC                  1:02.90      56.81 QUA+   
  9 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop             1:04.82      57.97 QUA+   
 10 Thompson, Madalynn        10 RCC                  1:02.94      59.74 QUA+   
 11 Hardy, Ella               10 Ridgetop             1:04.89    1:00.78        
 12 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop             1:03.62    1:01.03        
 13 McDonald, Stella           9 RCC                       NT    1:01.16        
 14 Hevron, Isabelle          10 RCC                  1:05.28    1:01.81        
 15 Mahan, Hannah              9 Ridgetop             1:04.39    1:02.16        
 16 Sutten, Grace              9 Ridgetop             1:02.67    1:02.50        
 17 Harman, Elizabeth          9 RCC                  1:00.92    1:02.87        
 18 Wilson, Georgia            9 Ridgetop                  NT    1:04.65        
 19 Post, Ella                 9 Ridgetop                  NT    1:04.81        
 20 Torrence, Ellie            9 Ridgetop                  NT    1:06.41        
 21 Williams, Campbell         9 RCC                       NT    1:06.78        
 22 Stokes, Isabel            10 RCC                  1:15.10    1:07.68        
 23 Nuckols, Perry             9 RCC                       NT    1:07.84        
 24 Walsh, Kelsey              9 Ridgetop                  NT    1:07.99        
 25 Bradshaw, Madison          9 Ridgetop                  NT    1:11.63        
 26 Jebo, Campbell             9 Ridgetop                  NT    1:12.52        
 27 Smith, Maggie              9 RCC                  1:24.15    1:32.88        
 -- Abbott, Bridget           10 Ridgetop             1:11.42         DQ        
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.05  XX
          46.23  X
          53.14  R
        1:00.96  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Defrancesca, Owen         10 RCC                    41.46      38.98 XX     
  2 Kurz, William             10 Ridgetop               41.97      40.06 XX     
X - Division  
  1 Fagan, Eric               10 RCC                    42.28      41.38 XX+    
  2 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               44.97      47.47 R      
R - Division  
  1 Orsi, Alec                10 RCC                    47.19      44.81 X+     
  2 Hepp, Grayson             10 RCC                    52.28      45.96 X+     
  3 Sleman, Christian         10 Ridgetop               48.03      47.37 R      
  4 Phaup, Turner              9 Ridgetop               53.10      52.91 R      
  5 Andrews, Owen              9 Ridgetop               53.14      58.78 QUA    
  6 Murray, Connor             9 RCC                    53.14    1:17.80        
N - Division  
  1 Coker, Ben                10 Ridgetop             1:02.39      52.49 R+     
  2 Larkin, Sean               9 RCC                    59.99      53.62 QUA    
  3 Prusek, Miles              9 Ridgetop                  NT      53.96 QUA    
  4 Lohr, Noah                10 RCC                    58.31      55.05 QUA    
  5 Winters, Nate              9 Ridgetop               57.16      58.40 QUA    
  6 Shepherd, Mason            9 Ridgetop             1:04.57    1:00.81 QUA+   
  7 Bain, Tiernan             10 RCC                  1:02.02    1:02.37        
  8 Doty, Campbell            10 Ridgetop             1:05.97    1:04.20        
  9 Mason, John Thomas         9 RCC                       NT    1:04.56        
 10 Petersson, Bjorn           9 Ridgetop                  NT    1:10.45        
 11 Glagola, Henry             9 RCC                  1:15.19    1:12.24        
 12 Lansing, Brock             9 RCC                       NT    1:17.63        
 -- Oliver, Wyatt             10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Villalona, Caleb           9 RCC                       NT         DQ        
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.03  XX
          40.18  X
          45.57  R
          51.84  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               39.02      39.26 X      
R - Division  
  1 Isley, Nicole             11 RCC                    41.39      40.75 R      
  2 Gorey, Claire             12 RCC                    44.75      41.73 R      
  3 Phaup, Grace              11 Ridgetop               45.57      47.96 QUA    
  4 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               45.57      54.43        
  5 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               45.57    1:18.03        
N - Division  
  1 Lionberger, Emily         11 RCC                    48.50      47.97 QUA    
  2 Jebo, Devon               11 Ridgetop             1:10.53    1:09.50        
  3 Raines, Katie             11 Ridgetop             1:24.22    1:11.15        
  4 Pilc, Susan               11 Ridgetop             1:41.35    1:24.12        
 -- Dawson, Katie             12 RCC                  1:03.98         DQ        
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          37.48  XX
          41.02  X
          46.44  R
          52.04  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hepp, Trey                12 RCC                    36.81      39.16 X      
R - Division  
  1 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               46.44      45.47 R      
  2 Savage, Liam              11 RCC                    46.09      47.57 QUA    
  3 Russell, Andrew           12 Ridgetop               46.44      54.44        
  4 Harless, Sam              12 Ridgetop               46.44      57.97        
N - Division  
  1 Winters, Madoc            11 Ridgetop             1:01.93    1:03.25        
  2 Murray, Dylan             12 RCC                  1:14.24    1:07.25        
  3 Edwards, Alex             11 Ridgetop                  NT    1:15.27        
  4 Oliver, Jackson           12 Ridgetop                  NT    1:45.84        
 -- Glagola, Jack             11 RCC                  1:19.64         DQ        
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.10  XX
          38.46  X
          42.22  R
          46.49  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farney, Emma              14 RCC                    35.77      34.00 XX     
  2 Farmer, Kate              13 Ridgetop               35.18      35.95 XX     
X - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               36.24      36.41 X      
R - Division  
  1 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop               39.89      39.90 R      
  2 Stewart, Erin             13 RCC                    41.03      41.26 R      
  3 Guise, Peyton             13 Ridgetop               42.22      42.87 QUA    
  4 Abbott, Mary Clare        13 Ridgetop               42.22      53.12        
N - Division  
  1 Shaia, Claire             13 RCC                    53.80      52.12        
  2 Ogden, Kristine           14 Ridgetop             1:01.39    1:03.02        
  3 Ogden, Ariel              14 Ridgetop             1:14.40    1:04.76        
 -- Adams, Virginia           14 RCC                    53.41         DQ        
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          33.40  XX
          36.95  X
          41.09  R
          46.27  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop               41.09      41.58 QUA    
  2 Townsend, Ian             13 Ridgetop               41.09      45.07 QUA    
  3 Pilc, Charlie             14 Ridgetop               41.09      47.54        
N - Division  
  1 Frantz, Tristan           13 Ridgetop               48.73      46.06 QUA+   
  2 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop               48.00      47.81        
  3 Nardi, Thomas             13 Ridgetop               50.38      48.19        
  4 Prideaux, Henry           13 Ridgetop               55.63      54.41        
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.87  XX
          36.58  X
          39.90  R
          44.27  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fagan, Caroline           17 RCC                    34.16      37.38 R      
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               35.83      36.12 X      
  2 Fagan, Rebecca            15 RCC                    35.99      37.05 R      
R - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop               37.57      38.04 R      
  2 Boykin, Caroline          15 Ridgetop               38.99      39.31 R      
  3 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop               38.61      41.04 QUA    
N - Division  
  1 Hinkle, Ellie             16 Ridgetop               41.55      41.03 QUA    
  2 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               41.52      42.27 QUA    
  3 Layton, Catalina          17 RCC                    44.80      42.81 QUA+   
  4 Powers, Molly             16 Ridgetop               42.34      43.92 QUA    
  5 Dillard, Leah             18 Ridgetop               43.88      44.87        
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          30.84  XX
          32.78  X
          36.80  R
          42.21  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Layton, Emilio            15 RCC                    33.02      32.54 X+     
  2 Strait, Joseph            15 Ridgetop               36.80      37.92 QUA    
  3 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               36.77      38.91 QUA    
N - Division  
  1 Majikes, Matthew          16 RCC                    38.31      40.03 QUA    
  2 Allin, Shane              18 Ridgetop               41.45      43.44        
  3 Given, Charles            18 Ridgetop               46.02      47.18        
  4 Allin, Connor             18 Ridgetop               55.10    1:02.15        
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.43  XX
          27.08  X
          30.94  R
          36.28  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               25.28      26.53 X      
X - Division  
  1 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               26.23      29.12 R      
R - Division  
  1 Sleman, Molly              7 Ridgetop               30.94      30.44 R      
  2 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               30.94      30.87 R      
  3 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               30.81      32.12 QUA    
  4 Lionberger, Samantha       8 RCC                    30.94      47.31        
 -- Fratkin, Jillian           6 RCC                    30.94         DQ        
 -- Starke, Claire             8 RCC                    30.94         DQ        
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.46  XX
          27.70  X
          30.39  R
          35.89  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Ashby, Christian           7 RCC                    27.08      28.45 R      
R - Division  
  1 Guise, Matthew             8 Ridgetop               30.38      28.81 R      
  2 Prusek, Owen               7 Ridgetop               30.39      31.70 QUA    
  3 DeFrancesca, Sam           7 RCC                    30.39      35.79 QUA    
  4 Fratkin, Justin            8 RCC                    30.39      39.03        
 -- Hepp, Carter               8 RCC                    30.39         DQ        
 -- Sutten, William            7 Ridgetop               30.39         DQ        
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.87  XX
          51.29  X
          55.75  R
        1:03.01  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Gorey, Anna               10 RCC                    50.11      51.88 R      
R - Division  
  1 Simmons, Peyton            9 RCC                    55.75      53.76 R      
  2 Kehoe, Molly              10 RCC                    54.81      55.05 R      
  3 Speck, Millie             10 Ridgetop               55.75      55.69 R      
  4 Grice, Isabella           10 Ridgetop               55.75      58.00 QUA    
 -- Payne, Ann Haden          10 Ridgetop               55.75         DQ        
 -- McDonald, Stella           9 RCC                    55.75         DQ        
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.74  XX
          52.07  X
          57.71  R
        1:03.66  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farney, Thomas             9 RCC                    45.15      44.88 XX     
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               48.81      48.29 XX+    
  2 Fagan, Eric               10 RCC                    49.29      49.75 X      
R - Division  
  1 Guise, Davis              10 Ridgetop               53.56      51.57 X+     
  2 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               55.05      54.10 R      
  3 Coker, Ben                10 Ridgetop               56.12      55.37 R      
  4 Larkin, Sean               9 RCC                    57.71    1:05.39        
  5 Murray, Connor             9 RCC                    57.71    1:16.14        
 -- Bain, Tiernan             10 RCC                    57.71         DQ        
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.33  XX
          44.96  X
          49.42  R
          54.59  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               44.38      42.41 X      
R - Division  
  1 Gorey, Claire             12 RCC                    46.85      46.76 R      
  2 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               49.42      54.59 QUA    
  3 Hardy, Carlin             12 Ridgetop               49.42      55.81        
  4 Lionberger, Emily         11 RCC                    49.42      56.66        
  5 Pilc, Susan               11 Ridgetop               49.42    1:15.15        
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.52  XX
          46.15  X
          50.37  R
          55.89  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farney, Andrew            11 RCC                    45.85      45.77 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               47.34      49.06 R      
  2 Hart, Roger               11 Ridgetop               50.37      52.71 QUA    
  3 Savage, Liam              11 RCC                    50.37      57.94        
  4 Larkin, Kieran            12 RCC                    50.37      59.31        
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.35  XX
          42.82  X
          45.30  R
          50.92  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bender, Sarah             13 RCC                    38.74      38.10 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop               40.21      41.34 X      
R - Division  
  1 Wright, Alyssa            13 RCC                    44.25      45.06 R      
  2 Guise, Peyton             13 Ridgetop               45.30      46.25 QUA    
  3 Stewart, Erin             13 RCC                    45.30      53.81        
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          37.66  XX
          40.75  X
          42.51  R
          49.50  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop               40.12      40.10 X      
R - Division  
  1 Green, Jeffrey            14 Ridgetop               41.99      41.82 R      
  2 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop               42.51      52.07        
  3 Nardi, Thomas             13 Ridgetop               42.51      53.14        
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.44  XX
        1:35.15  X
        1:42.20  QUA
        1:42.20  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Isley, Reagan             14 RCC                  1:22.31    1:22.47 XX     
R - Division  
  1 Farney, Emma              14 RCC                  1:38.00    1:34.93 X+     
  2 Adams, Virginia           14 RCC                  1:42.20    1:52.66        
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.68  XX
        1:30.55  X
        1:38.22  QUA
        1:38.22  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan, Andy               14 Ridgetop             1:38.22    1:38.51        
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.38  XX
          40.73  X
          43.92  R
          49.05  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          18 Ridgetop               38.04      44.66 QUA    
X - Division  
  1 Farney, Sarah             16 RCC                    40.46      43.59 R      
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          15 Ridgetop               42.90      42.34 R      
  2 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               43.53      43.97 QUA    
  3 Fagan, Caroline           17 RCC                    41.12      45.41 QUA    
  4 Dillard, Leah             18 Ridgetop               43.72      48.75 QUA    
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          34.77  XX
          36.77  X
          40.20  R
          45.73  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Majikes, Matthew          16 RCC                    40.20      42.47 QUA    
  2 Green, Mitchell           17 Ridgetop               40.20      43.31 QUA    
  3 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               40.20      44.22 QUA    
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.29  XX
        1:30.52  X
        1:37.75  QUA
        1:37.75  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop             1:22.74    1:21.10 XX     
X - Division  
  1 Pilc, Emily               15 Ridgetop             1:27.45    1:33.84 QUA    
R - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop             1:37.75    1:35.94 QUA    
  2 Gilliam, Anna             17 Ridgetop             1:37.75    1:36.73 QUA    
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:17.27  XX
        1:21.70  X
        1:26.47  QUA
        1:26.47  R
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prideaux, Charles         17 Ridgetop             1:26.47    1:31.82        
  2 Given, Charles            18 Ridgetop             1:26.47    1:44.80        
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.42  XX
          23.66  X
          28.28  R
          34.68  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               26.34      27.59 R      
  2 Brickhouse, May            8 Ridgetop               28.28      29.09 QUA    
  3 Bain, Dylan                8 RCC                    28.28      33.29 QUA    
  4 Norton, Vivian             8 Ridgetop               28.28      36.32        
  5 Nuckols, Anne Richmond     7 RCC                    28.28      48.74        
 -- Adamson, Ella              7 RCC                    28.28         DQ        
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.93  XX
          24.52  X
          28.68  R
          35.42  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morris, Hampton            7 RCC                    28.68      30.69 QUA    
  2 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               24.77      31.16 QUA    
  3 Guise, Matthew             8 Ridgetop               28.68      32.53 QUA    
  4 Lohr, Benjamin             8 RCC                    28.68      39.44        
  5 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               28.68      39.48        
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.88  XX
          46.24  X
          52.21  R
        1:00.99  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorey, Anna               10 RCC                    52.21      51.95 R      
  2 Savage, Zoe               10 RCC                    51.44      53.56 QUA    
  3 Gresham, Elise             9 Ridgetop               52.21      54.99 QUA    
  4 Simmons, Peyton            9 RCC                    51.56      57.09 QUA    
  5 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop               52.21      59.25 QUA    
  6 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop               52.21    1:12.67        
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.71  XX
          47.34  X
          53.40  R
        1:01.98  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Defrancesca, Owen         10 RCC                    41.89      41.85 X      
R - Division  
  1 Hepp, Grayson             10 RCC                    48.92      47.31 X+     
  2 Guise, Davis              10 Ridgetop               53.40      48.62 R      
  3 Orsi, Alec                10 RCC                    51.91      50.11 R      
  4 Shepherd, Mason            9 Ridgetop               53.40    1:00.19 QUA    
  5 Prusek, Miles              9 Ridgetop               53.40    1:02.81        
  6 Lohr, Noah                10 RCC                    53.40    1:06.34        
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.49  XX
          39.12  X
          44.80  R
          51.03  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Isley, Courtney           12 RCC                    34.27      33.97 XX     
X - Division  
  1 Phaup, Grace              11 Ridgetop               37.73      39.94 R      
R - Division  
  1 Isley, Nicole             11 RCC                    41.19      43.22 R      
  2 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               44.80      51.72        
  3 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               44.80    1:01.81        
  4 Lionberger, Emily         11 RCC                    44.80    1:02.66        
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.15  XX
          40.65  X
          44.55  R
          53.58  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hepp, Trey                12 RCC                    35.64      38.19 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               44.41      43.54 R      
  2 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               44.03      46.78 QUA    
  3 Larkin, Kieran            12 RCC                    44.55      54.66        
  4 Holland, Parker           12 RCC                    44.55    1:01.00        
  5 Mason, Michael            12 RCC                    44.55    1:02.52        
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.40  XX
          36.84  X
          40.49  R
          45.14  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bender, Sarah             13 RCC                    32.10      33.42 XX     
  2 Farmer, Kate              13 Ridgetop               32.90      34.22 XX     
X - Division  
  1 Pokrywka, Claire          14 RCC                    36.55      37.45 R      
  2 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               36.61      37.51 R      
R - Division  
  1 Guise, Peyton             13 Ridgetop               39.03      38.25 R      
  2 Layton, Raquel            13 RCC                    38.35      39.03 R      
  3 Wright, Alyssa            13 RCC                    39.53      41.70 QUA    
  4 Shaia, Claire             13 RCC                    40.49      58.50        
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          31.56  XX
          34.62  X
          38.95  R
          45.03  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Laming, Stephen           14 RCC                    29.84      30.75 XX     
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop               33.22      32.44 X      
R - Division  
  1 Frantz, Tristan           13 Ridgetop               37.52      38.50 R      
  2 Townsend, Ian             13 Ridgetop               38.95      46.74        
  3 Logan, Andy               14 Ridgetop               38.95      47.19        
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.06  XX
          34.44  X
          37.69  R
          41.93  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               30.17      31.10 XX     
  2 Laming, Gillian           16 RCC                    32.77      35.64 R      
X - Division  
  1 Farney, Sarah             16 RCC                    34.01      36.03 R      
  2 Ogden, Ryley              16 Ridgetop               33.11      37.84 QUA    
R - Division  
  1 Powers, Molly             16 Ridgetop               37.40      38.54 QUA    
  2 Pilc, Emily               15 Ridgetop               37.69      39.29 QUA    
  3 Fagan, Rebecca            15 RCC                    37.28      39.57 QUA    
  4 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop               37.69      42.10        
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          29.06  XX
          30.42  X
          33.44  R
          38.29  QUA
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               29.03      29.33 X      
X - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               29.66      29.51 X      
  2 Layton, Emilio            15 RCC                    29.70      29.64 X      
R - Division  
  1 Schmohl, Trey             18 RCC                    32.27      33.31 R      
  2 Strait, Joseph            15 Ridgetop               33.44      36.81 QUA    
  3 Smith, Brandon            15 Ridgetop               33.44      38.31        
  4 Allin, Shane              18 Ridgetop               33.44      39.13        
 
Event 80  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     1:32.82    1:34.15        
     1) Hart, Anne Claire W8            2) Cassidy, Aidan M8              
     3) Prusek, Owen M7                 4) Sleman, Molly W7               
  2 Richmond Country Club  'A'                        1:27.37    1:45.68        
     1) Adamson, Ella W7                2) Ashby, Christian M7            
     3) Hepp, Carter M8                 4) Bain, Dylan W8                 
  3 Ridgetop  'B'                                     1:42.58    1:47.13        
     1) Brickhouse, May W8              2) Cullop, Madeleine W8           
     3) Schwartz, Cameron W7            4) Guise, Matthew M8              
 -- Ridgetop  'C'                                     2:00.46         DQ        
     1) Fredrick, Stella W8             2) Sutten, William M7             
     3) Norton, Vivian W8               4) Robinson, Briggs M7            
 -- Richmond Country Club  'B'                             NT         DQ        
     1) Starke, Claire W8               2) Lohr, Benjamin M8              
     3) Morris, Hampton M7              4) Fratkin, Jillian W6            
 -- Richmond Country Club  'C'                             NT         DQ        
     1) Nuckols, Anne Richmond W7       2) Fratkin, Justin M8             
     3) Lionberger, Samantha W8         4) DeFrancesca, Sam M7            
 
Event 81  Mixed 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond Country Club  'A'                        2:48.09    2:49.13        
     1) Savage, Zoe W10                 2) Gorey, Anna W10                
     3) Farney, Thomas M9               4) Defrancesca, Owen M10          
  2 Ridgetop  'A'                                     3:04.77    3:00.34        
     1) Kurz, William M10               2) Speck, Millie W10              
     3) Schwartz, Hayden M10            4) Payne, Ann Haden W10           
  3 Richmond Country Club  'B'                             NT    3:13.05        
     1) Fagan, Eric M10                 2) Kehoe, Molly W10               
     3) Simmons, Peyton W9              4) Hepp, Grayson M10              
  4 Ridgetop  'B'                                     3:22.04    3:23.55        
     1) Sleman, Christian M10           2) Guise, Davis M10               
     3) Gresham, Elise W9               4) Grice, Isabella W10            
  5 Ridgetop  'C'                                     3:30.15    3:24.37        
     1) Stoudt, Morgan W10              2) Coker, Ben M10                 
     3) Phaup, Turner M9                4) Robertson, Kayla W10           
  6 Richmond Country Club  'C'                             NT    3:53.59        
     1) Orsi, Alec M10                  2) Wright, Sarah W10              
     3) Hevron, Isabelle W10            4) Lohr, Noah M10                 
 
Event 82  Mixed 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond Country Club  'A'                        2:23.54    2:30.50        
     1) Isley, Courtney W12             2) Gorey, Claire W12              
     3) Hepp, Trey M12                  4) Farney, Andrew M11             
  2 Ridgetop  'A'                                     2:42.89    2:52.47        
     1) Cohn, Logan M12                 2) Zerkin, Elena W12              
     3) Phaup, Grace W11                4) Speck, Lucie W12               
  3 Richmond Country Club  'B'                             NT    3:04.62        
     1) Larkin, Kieran M12              2) Lionberger, Emily W11          
     3) Isley, Nicole W11               4) Savage, Liam M11               
  4 Ridgetop  'B'                                     3:10.49    3:16.47        
     1) Hart, Roger M11                 2) Hardy, Carlin W12              
     3) Shepherd, Parker M11            4) Cassidy, Maddie W11            
  5 Ridgetop  'C'                                     3:56.08    3:53.88        
     1) Russell, Andrew M12             2) Burnside, Camilla W11          
     3) Harless, Sam M12                4) Jebo, Devon W11                
 
Event 83  Mixed 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richmond Country Club  'A'                        2:12.63    2:11.22        
     1) Farney, Emma W14                2) Bender, Sarah W13              
     3) Laming, Stephen M14             4) Isley, Reagan W14              
  2 Ridgetop  'A'                                     2:18.00    2:20.56        
     1) Coker, Will M14                 2) Biltz, Taylor W13              
     3) Farmer, Kate W13                4) Ramirez, Sebastian M13         
  3 Ridgetop  'B'                                     2:29.97    2:33.77        
     1) Andrews, Maddie W13             2) Green, Jeffrey M14             
     3) Frantz, Tristan M13             4) Hettrick, Lilly W14            
  4 Richmond Country Club  'B'                             NT    2:40.23        
     1) Pokrywka, Claire W14            2) Wright, Alyssa W13             
     3) Layton, Raquel W13              4) Stewart, Erin W13              
  5 Ridgetop  'C'                                     2:39.28    2:50.97        
     1) Abbott, Mary Clare W13          2) Logan, Andy M14                
     3) Guise, Peyton W13               4) Pilc, Charlie M14              
 
Event 84  Mixed 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:04.56    2:07.51        
     1) Farmer, Tory M16                2) Trenz, Zoe W16                 
     3) Stevenson, Ian M16              4) Biltz, Schuyler W15            
  2 Richmond Country Club  'A'                        2:11.08    2:19.47        
     1) Laming, Gillian W16             2) Farney, Sarah W16              
     3) Schmohl, Trey M18               4) Layton, Emilio M15             
  3 Ridgetop  'B'                                     2:20.45    2:27.50        
     1) Ogden, Ryley W16                2) Prideaux, Charles M17          
     3) Green, Mitchell M17             4) Melvin, Frances W15            
  4 Ridgetop  'C'                                     2:22.47    2:32.59        
     1) Holland, Abigail W18            2) Baskin, Mary Peyton W17        
     3) Baskin, Campbell M17            4) Smith, Brandon M15             
  5 Richmond Country Club  'B'                             NT    2:39.54        
     1) Fagan, Caroline W17             2) Layton, Catalina W17           
     3) Majikes, Matthew M16            4) Fagan, Rebecca W15             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 84                    
 
  1. Ridgetop                           1601   2. Richmond Country Club              1111