HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/22/15 11:07 PM
                              15 RT@MDY - 6/22/15                              
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.61  XX
        1:38.42  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Dillman, Carleigh         10 MDY                  1:24.88    1:23.78 XX     
X - Division  
  1 McKinley, Viana           10 MDY                  1:38.10    1:37.95 X      
R - Division  
  1 Lombardo, Bella            9 MDY                  1:55.00    1:40.10 QUA    
  2 Grice, Isabella           10 Ridgetop             1:49.63    1:51.01 QUA    
  3 Speck, Millie             10 Ridgetop             1:55.00    1:55.35 N      
  4 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop             1:55.00    2:02.03 N      
  5 Xu, Yafu                  10 MDY                  1:55.00    2:05.96 N      
N - Division  
  1 Davis, Ella               10 Ridgetop                  NT    1:47.05 QUA    
  2 Craft, Laurel              9 MDY                       NT    1:55.69 N      
  3 Robertson, Kayla          10 Ridgetop             1:56.43    2:00.64 N      
  4 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop             2:07.03    2:01.39 N      
  5 Neufville, Gianna         10 MDY                  2:32.52    2:25.65 N      
 -- Farrell, Grace             9 MDY                  2:20.00         DQ        
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.21  XX
        1:40.60  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop             1:34.85    1:36.31 X      
R - Division  
  1 Sleman, Christian         10 Ridgetop             1:50.03    1:46.48 QUA    
  2 Coker, Ben                10 Ridgetop             1:49.00    1:48.48 QUA    
  3 Novey, Bowman             10 MDY                  1:55.00    2:00.89 N      
 -- Bogert, Nathan            10 MDY                  1:55.00         DQ        
N - Division  
  1 Routhier, Daniel          10 MDY                       NT    1:49.25 QUA    
  2 Prusek, Miles              9 Ridgetop                  NT    1:55.03 N      
  3 Bayuk, Truman              9 MDY                  1:59.94    1:56.11 N      
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.88  XX
        1:26.48  X
        1:38.88  QUA
        1:38.88  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop             1:32.27    1:20.25 XX+    
  2 Gonzalez, Rebecca         12 MDY                  1:26.66    1:25.80 X+     
  3 Phaup, Grace              11 Ridgetop             1:38.88    1:32.24 QUA    
  4 Novey, Gracie             12 MDY                  1:36.19    1:33.60 QUA    
  5 Simmons, Alyssa           12 MDY                  1:38.88    1:45.71 N      
N - Division  
  1 Skatoff, Zoe              11 MDY                  1:46.02    1:49.38 N      
  2 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop             1:57.66    1:53.54 N      
  3 Hardy, Carlin             12 Ridgetop                  NT    1:54.55 N      
  4 Vito, Daniella            12 MDY                       NT    2:06.67 N      
  5 Zhandira, Jenifer         11 MDY                       NT    2:13.37 N      
  6 Pilc, Susan               11 Ridgetop             2:46.69    2:37.14 N      
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.69  XX
        1:28.47  X
        1:40.37  QUA
        1:40.37  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Schwabe, A.J.             11 MDY                  1:31.15    1:28.35 X+     
  2 Cohn, Logan               12 Ridgetop             1:29.88    1:29.59 QUA    
  3 Hart, Roger               11 Ridgetop             1:40.37    1:32.37 QUA    
  4 Shepherd, Parker          11 Ridgetop             1:39.57    1:40.28 QUA    
  5 Bayuk, Jackson            12 MDY                  1:40.37    1:50.81 N      
  6 Son, Matthew              11 MDY                  1:40.37    2:05.92 N      
N - Division  
  1 Phan, Anthony             12 MDY                  1:43.79    1:47.74 N      
  2 Stevenson, Aidan          12 MDY                  1:52.39    1:51.90 N      
  3 Russell, Andrew           12 Ridgetop             1:58.09    1:55.31 N      
  4 Winters, Madoc            11 Ridgetop             2:06.56    2:06.92 N      
 -- Burnside, Matthew         12 Ridgetop             2:09.43         DQ        
 -- Cassidy, Brendan          12 MDY                  1:44.59         DQ        
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:17.17  XX
        1:22.26  X
        1:33.08  QUA
        1:33.08  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop             1:20.22    1:19.63 X      
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop             1:24.16    1:23.50 QUA    
  2 Westhphalen, Erin         14 MDY                  1:33.08    1:36.39 N      
N - Division  
  1 Moffatt, Riley            13 MDY                  1:33.76    1:37.81 N      
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:12.46  XX
        1:18.94  X
        1:29.48  QUA
        1:29.48  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Green, Jeffrey            14 Ridgetop             1:29.48    1:30.31 N      
 -- Townsend, Ian             13 Ridgetop             1:29.48         DQ        
N - Division  
  1 Frantz, Tristan           13 Ridgetop             1:50.53    1:37.59 N      
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:15.20  XX
        1:18.69  X
        1:28.46  QUA
        1:28.46  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop             1:09.80    1:11.33 XX     
X - Division  
  1 Holland, Abigail          18 Ridgetop             1:17.08    1:24.86 QUA    
R - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop             1:19.85    1:18.89 QUA    
  2 Biltz, Alexis             17 Ridgetop             1:25.02    1:25.64 QUA    
  3 Miller, Mackenzie         17 MDY                  1:26.00    1:25.83 QUA    
N - Division  
  1 Powers, Molly             16 Ridgetop             1:31.20    1:31.38 N      
  2 Nickell, Claire           16 MDY                  1:31.34    1:32.52 N      
  3 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop             1:38.52    1:40.29 N      
  4 Hamdi, Isra               16 MDY                       NT    1:54.03 N      
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:06.52  XX
        1:10.82  X
        1:19.01  QUA
        1:19.01  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fenster, Colin            18 Ridgetop             1:02.37    1:05.61 XX     
  2 Farmer, Tory              16 Ridgetop             1:05.46    1:08.49 X      
X - Division  
  1 Holland, Hank             15 Ridgetop             1:08.44    1:16.76 QUA    
R - Division  
  1 Fraser, James             15 Ridgetop             1:16.38    1:15.93 QUA    
  2 Baskin, Campbell          17 Ridgetop             1:19.01    1:23.09 N      
  3 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop             1:19.01    1:25.47 N      
N - Division  
  1 Fenster, Casey            15 Ridgetop             1:26.91    1:22.36 N      
  2 Boland, Allwood           16 MDY                  1:40.60    1:30.73 N      
  3 Given, Charles            18 Ridgetop             1:33.22    1:33.68 N      
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.39  XX
          19.89  X
          23.80  R
          28.49  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Armstrong, Julianne        8 MDY                    19.92      19.82 X+     
  2 Sleman, Molly              7 Ridgetop               20.06      20.14 R      
  3 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               20.24      20.35 R      
  4 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               21.63      21.66 R      
  5 Long, Avery                8 MDY                    23.18      22.03 R      
N - Division  
  1 Norton, Vivian             8 Ridgetop               25.81      24.42 QUA    
  2 Lombardo, Olivia           6 MDY                    24.61      24.59 QUA    
  3 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop               26.45      25.36 QUA    
  4 Pew, Ashlyn                7 MDY                    26.28      25.46 QUA    
  5 Pew, Isabella              6 MDY                    27.11      25.72 QUA    
  6 Yates, Isabella            8 MDY                    27.04      25.92 QUA    
  7 Cortes, Camila             8 MDY                    29.66      26.07 QUA+   
  8 Ayers, Ellery              6 Ridgetop               33.79      29.01 N      
  9 Hugo, Nora                 8 Ridgetop               29.44      29.06 N      
 10 Torrence, Riley            8 Ridgetop               28.75      29.20 N      
 11 Cutro, Makayla             8 MDY                    29.39      30.11 N      
 12 Wrede, Selena              8 MDY                    32.55      30.82 N      
 13 Schorr, Isabelle           6 MDY                    33.85      31.92 N      
 14 March, Elise               6 Ridgetop               31.49      33.43 N      
 15 Roberts, Lily              7 Ridgetop               37.07      34.06 N      
 16 Yates, Sophia              7 MDY                    35.16      34.99 N      
 17 Sirrine, Jocelynn          6 MDY                    33.46      35.31 N      
 18 Cohn, Brody                7 Ridgetop               37.00      36.80 N      
 19 Harmon, Mazie              7 MDY                    33.71      37.74 N      
 20 Shank, Eden                5 MDY                    39.76      40.85 N      
 21 Dunford, Mackenzie         5 MDY                    41.20      42.07 N      
 22 Torrence, Carter           5 Ridgetop               43.18      43.54 N      
 23 McGuffin, Katie            7 MDY                    46.88      48.37 N      
 24 Nelson, Caroline           5 MDY                    38.86      49.02 N      
 25 Rawls, Emma                5 MDY                    53.42      51.79 N      
 26 Fredrick, Olivia           5 Ridgetop               55.27      55.15 N      
 27 Cortes, Sofia              4 MDY                       NT    1:06.92 N      
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.45  XX
          19.78  X
          23.50  R
          28.50  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Prusek, Owen               7 Ridgetop               23.50      20.50 R      
  2 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               23.26      23.25 R      
  3 Alexander, Alex            7 MDY                    23.29      23.39 R      
  4 Klammer, Cane              8 MDY                    22.62      26.70 QUA    
  5 Stevenson, Ryder           5 MDY                    23.50      46.04 N      
N - Division  
  1 Sundberg, Paul             7 Ridgetop               28.42      24.18 QUA    
  2 Jones, Reed                6 Ridgetop               29.99      26.47 QUA+   
  3 Watts, Braden              8 MDY                    28.03      26.92 QUA    
  4 Schwabe, Johnathan         7 MDY                    28.73      27.29 QUA+   
  5 Nelson, Carter             8 MDY                    29.50      28.38 QUA+   
  6 Olson, Zachary             7 MDY                    31.62      28.67 N      
  7 Bogert, Drew               7 MDY                    36.16      28.95 N      
  8 Klammer, River             6 MDY                    31.89      29.01 N      
  9 Winters, Reid              7 Ridgetop               31.12      29.13 N      
 10 Vito, Aaron                8 MDY                    30.78      29.69 N      
 11 McKinley, Braden           6 MDY                    33.15      29.78 N      
 12 Gupta, Vardaan             7 MDY                    37.48      30.85 N      
 13 Romans, Ashe               8 Ridgetop               27.56      31.87 N      
 14 Kreutzer, Thomas           7 Ridgetop               30.49      32.42 N      
 15 Bayuk, Carter              7 MDY                    35.07      33.51 N      
 16 Bond, Brandon              8 MDY                    33.71      34.80 N      
 17 Stevenson, Alex            7 MDY                    37.64      38.24 N      
 18 Burnside, Hayes            7 Ridgetop               40.95      39.22 N      
 19 Bayuk, Harrison            7 MDY                    38.12      40.09 N      
 20 Grice, Linus               6 Ridgetop               36.50      42.75 N      
 21 Walsh, Patrick             7 Ridgetop               47.97      47.26 N      
 22 Jebo, Thomas               6 Ridgetop               47.19      47.57 N      
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.12  XX
          38.15  X
          43.15  R
          49.02  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schorr, Sophia            10 MDY                    37.50      36.35 X      
  2 Lombardo, Bella            9 MDY                    36.43      36.50 X      
  3 McKinley, Viana           10 MDY                    38.14      38.94 R      
R - Division  
  1 Armstrong, Graycen        10 MDY                    43.15      45.40 QUA    
  2 Grice, Isabella           10 Ridgetop               43.15      45.82 QUA    
  3 Robertson, Kayla          10 Ridgetop               43.15      47.20 QUA    
  4 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop               43.15      55.14 N      
  5 Todd, Lauren               9 MDY                    43.15      55.71 N      
  6 Neufville, Gianna         10 MDY                    43.15      57.25 N      
N - Division  
  1 Salazar, Sofia             9 MDY                       NT      41.47 R      
  2 Xu, Yafu                  10 MDY                    50.38      48.26 QUA+   
  3 Walsh, Kelsey              9 Ridgetop               49.03      48.35 QUA+   
  4 Bowman, Kate              10 Ridgetop               54.50      48.40 QUA+   
  5 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop               51.72      50.13 N      
  6 Gresham, Elise             9 Ridgetop               51.13      51.00 N      
  7 Hardy, Ella               10 Ridgetop               51.59      51.63 N      
  8 Post, Ella                 9 Ridgetop                  NT      52.92 N      
  9 Saddington, McKenzie       9 MDY                    52.90      54.34 N      
 10 Bradshaw, Madison          9 Ridgetop               57.36      55.18 N      
 11 Townsend, Sarah           10 Ridgetop               54.84      56.37 N      
 12 Pew, Avery                 9 MDY                    58.60      56.70 N      
 13 Mahan, Hannah              9 Ridgetop               57.66      57.98 N      
 14 Jebo, Campbell             9 Ridgetop               54.00      59.82 N      
 15 Abbott, Bridget           10 Ridgetop               53.44    1:02.24 N      
 16 Torrence, Ellie            9 Ridgetop             1:05.00    1:04.22 N      
 17 Wilson, Georgia            9 Ridgetop             1:04.50    1:09.60 N      
 18 Cassidy, Meghan            9 MDY                  1:17.94    1:18.18 N      
 19 McGuffin, Lillian          9 MDY                  1:19.62    1:19.19 N      
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.78  XX
          38.32  X
          43.27  R
          48.31  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               35.97      35.28 XX+    
R - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               41.07      38.13 X+     
  2 Routhier, Daniel          10 MDY                    39.84      38.77 R      
  3 Sleman, Christian         10 Ridgetop               40.22      38.79 R      
  4 Roberts, Tommy            10 Ridgetop               42.77      43.49 QUA    
  5 Craft, Garrett            10 MDY                    43.27      49.78 N      
  6 Vito, Jerico               9 MDY                    43.27    1:04.86 N      
N - Division  
  1 Bayuk, Truman              9 MDY                       NT      44.17 QUA    
  2 Vandegrift, Joshua        10 Ridgetop               48.96      46.45 QUA+   
  3 Shepherd, Mason            9 Ridgetop               46.13      46.74 QUA    
  4 Novey, Bowman             10 MDY                    52.99      46.75 QUA+   
  5 Andrews, Owen              9 Ridgetop               44.97      46.98 QUA    
  6 Winters, Nate              9 Ridgetop               48.35      49.91 N      
  7 Phan, Austin               9 MDY                       NT      55.69 N      
  8 Doty, Campbell            10 Ridgetop               50.97      56.10 N      
  9 Powers, Rylan              9 MDY                  1:06.54      57.78 N      
 10 Jones, Floyd               9 Ridgetop               51.13      57.84 N      
 11 Oliver, Wyatt             10 Ridgetop             1:04.53    1:06.31 N      
 12 Wali, Shabaz               9 MDY                  1:24.18    1:19.82 N      
 -- Petersson, Bjorn           9 Ridgetop             1:02.93         DQ        
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.26  XX
          34.17  X
          37.82  R
          41.23  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               35.79      32.78 X+     
  2 Dillman, Shannah          11 MDY                    35.10      33.00 X+     
  3 Novey, Gracie             12 MDY                    34.59      34.42 R      
  4 Phaup, Grace              11 Ridgetop               36.72      36.90 R      
  5 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               37.82      40.70 QUA    
  6 Vito, Daniella            12 MDY                    37.82      49.40 N      
N - Division  
  1 Simmons, Kali             12 MDY                    38.14      37.31 R+     
  2 Berney, Ainsley           12 MDY                    44.14      41.98 N      
  3 Skatoff, Zoe              11 MDY                    40.75      42.88 N      
  4 Morris, Robyn             11 MDY                    49.48      44.61 N      
  5 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               46.59      46.59 N      
  6 Zhandira, Jenifer         11 MDY                    50.74      50.71 N      
  7 Jebo, Devon               11 Ridgetop             1:00.34    1:00.94 N      
  8 Pilc, Susan               11 Ridgetop             1:01.12    1:04.66 N      
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          31.82  XX
          34.01  X
          37.44  R
          41.06  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schwabe, A.J.             11 MDY                    33.15      33.05 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               34.12      34.20 R      
  2 Davis, Jack               12 Ridgetop               37.44      37.11 R      
  3 Hart, Roger               11 Ridgetop               37.44      38.85 QUA    
  4 Bogert, Walker            12 MDY                    37.44      38.91 QUA    
  5 Son, Matthew              11 MDY                    37.44      55.39 N      
N - Division  
  1 O'Kleasky, A. J.          12 MDY                    40.01      39.29 QUA    
  2 Hamdi, Mahmoud            12 MDY                    40.94      40.03 QUA    
  3 Stevenson, Aidan          12 MDY                    39.85      43.18 N      
  4 Burnside, Matthew         12 Ridgetop               54.42      48.92 N      
  5 Winters, Madoc            11 Ridgetop               49.12      50.25 N      
  6 Edwards, Alex             11 Ridgetop                  NT    1:10.41 N      
  7 Oliver, Jackson           12 Ridgetop             1:41.11    1:28.96 N      
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.82  XX
          32.72  X
          34.00  R
          37.74  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cullen, Addy              13 MDY                    30.43      30.25 XX     
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               34.00      33.63 R      
  2 Owen, Mikayla             13 MDY                    34.00      37.53 QUA    
  3 Abbott, Mary Clare        13 Ridgetop               34.00      46.75 N      
N - Division  
  1 Steenkamer, Kate          13 MDY                    34.51      32.51 X+     
  2 Ogden, Ariel              14 Ridgetop               59.86    1:02.81 N      
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.51  XX
          30.76  X
          31.83  R
          36.16  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wakefield, Nathan         14 MDY                    26.67      26.39 XX     
R - Division  
  1 Miller, Paul              13 MDY                    31.83      31.92 QUA    
  2 Graham, Josiah            13 MDY                    31.83      32.37 QUA    
  3 Pilc, Charlie             14 Ridgetop               31.83      33.89 QUA    
  4 Frantz, Tristan           13 Ridgetop               31.83      37.11 N      
N - Division  
  1 Routhier, David           14 MDY                    34.23      30.47 X+     
  2 Logan, Andy               14 Ridgetop               43.63      39.95 N      
  3 Prideaux, Henry           13 Ridgetop               42.50      42.30 N      
  4 Dhaliwal, Mansukhraj      14 MDY                  1:01.42      57.75 N      
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.48  XX
        1:12.70  X
        1:21.91  QUA
        1:21.91  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop             1:09.00    1:10.09 X      
R - Division  
  1 Farmer, Kate              13 Ridgetop             1:21.91    1:05.56 XX+    
  2 Moffatt, Riley            13 MDY                  1:21.91    1:22.71 N      
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.36  XX
        1:08.36  X
        1:14.72  QUA
        1:14.72  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop             1:05.55    1:05.10 X      
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop             1:14.72    1:13.63 QUA    
  2 Hisle, William            13 MDY                  1:14.72    1:15.96 N      
  3 Green, Jeffrey            14 Ridgetop             1:14.72    1:19.64 N      
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.77  XX
          31.19  X
          33.41  R
          36.47  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          18 Ridgetop               29.37      33.64 QUA    
X - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop               30.27      31.83 R      
  2 Ogden, Ryley              16 Ridgetop               30.03      32.07 R      
R - Division  
  1 Garbera, Emily            17 MDY                    32.87      32.02 R      
  2 Pilc, Emily               15 Ridgetop               32.22      32.42 R      
  3 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               33.41      34.74 QUA    
  4 Powers, Molly             16 Ridgetop               33.41      36.05 QUA    
N - Division  
  1 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop               35.00      37.02 N      
  2 Owen, Christina           15 MDY                    38.23      39.17 N      
  3 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop               39.68      39.26 N      
  4 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop               43.69      47.80 N      
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.16  XX
          27.70  X
          29.78  R
          34.15  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hunnicutt, Nathan         18 MDY                    26.12      26.53 X      
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               26.78      27.28 X      
  2 Holland, Hank             15 Ridgetop               26.72      27.51 X      
R - Division  
  1 Graham, Garrett           15 MDY                    29.78      28.41 R      
  2 Green, Mitchell           17 Ridgetop               29.78      30.04 QUA    
  3 Fraser, James             15 Ridgetop               29.78      30.29 QUA    
  4 Smith, Brandon            15 Ridgetop               29.78      30.79 QUA    
  5 Connor, Griffin           15 MDY                    29.78      31.56 QUA    
N - Division  
  1 Routhier, Jonathan        15 MDY                    30.88      28.52 R+     
  2 Fenster, Casey            15 Ridgetop               32.02      32.46 QUA    
  3 Given, Charles            18 Ridgetop               33.65      33.29 QUA    
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.15  XX
        1:09.30  X
        1:15.50  QUA
        1:15.50  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop             1:07.94    1:07.25 X      
R - Division  
  1 Miller, Mackenzie         17 MDY                  1:10.17    1:12.25 QUA    
  2 Mulvihill, Victoria       15 MDY                  1:11.33    1:12.38 QUA    
  3 Gilliam, Anna             17 Ridgetop             1:15.27    1:15.34 QUA    
  4 Poehler, Emma             15 Ridgetop             1:14.13    1:19.15 N      
  5 Nickell, Claire           16 MDY                  1:15.50    1:21.77 N      
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.14  XX
        1:01.56  X
        1:07.43  QUA
        1:07.43  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prideaux, Charles         17 Ridgetop             1:05.41    1:05.85 QUA    
  2 Cassidy, Christopher      16 MDY                  1:06.53    1:06.50 QUA    
  3 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop             1:07.43    1:11.02 N      
  4 Baskin, Campbell          17 Ridgetop             1:07.43    1:12.64 N      
  5 Boland, Allwood           16 MDY                  1:07.43    1:18.91 N      
  6 Funderburk, Jason         15 MDY                  1:07.43    1:20.84 N      
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.41  XX
          24.21  X
          28.22  R
          33.53  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               23.48      23.37 X      
R - Division  
  1 Shank, Gracie              7 MDY                    26.09      25.50 R      
  2 Berney, Andra              8 MDY                    28.12      25.53 R      
  3 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               26.62      27.00 R      
  4 Sleman, Molly              7 Ridgetop               28.22      28.31 QUA    
  5 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               28.22      29.15 QUA    
  6 Cutro, Makayla             8 MDY                    28.22      32.59 QUA    
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.47  XX
          24.54  X
          28.43  R
          34.46  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillman, Cooper            7 MDY                    25.02      24.23 X+     
  2 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               25.75      24.46 X+     
  3 Prusek, Owen               7 Ridgetop               25.25      24.78 R      
  4 Klammer, Cane              8 MDY                    26.31      28.48 QUA    
 -- Olson, Zachary             7 MDY                    28.43         DQ        
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.74  XX
          45.45  X
          51.64  R
          59.81  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Dillman, Carleigh         10 MDY                    40.49      39.09 XX     
X - Division  
  1 Schorr, Sophia            10 MDY                    44.60      42.64 XX+    
R - Division  
  1 Gresham, Elise             9 Ridgetop               51.64      58.10 QUA    
  2 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop               51.64      59.09 QUA    
  3 Todd, Lauren               9 MDY                    51.64    1:01.50 N      
  4 Townsend, Sarah           10 Ridgetop               51.64    1:03.63 N      
  5 McGuffin, Lillian          9 MDY                    51.64    1:16.84 N      
 -- Pew, Avery                 9 MDY                    51.64         DQ        
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.05  XX
          46.23  X
          53.14  R
        1:00.96  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               44.17      41.97 XX+    
R - Division  
  1 Routhier, Daniel          10 MDY                    48.41      48.79 R      
  2 Roberts, Tommy            10 Ridgetop               48.56      52.41 R      
  3 Bayuk, Truman              9 MDY                    53.14      52.96 R      
  4 Phaup, Turner              9 Ridgetop               53.14      53.10 R      
  5 Craft, Garrett            10 MDY                    53.14      59.77 QUA    
  6 Andrews, Owen              9 Ridgetop               53.14    1:07.28 N      
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.03  XX
          40.18  X
          45.57  R
          51.84  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Gonzalez, Rebecca         12 MDY                    39.97      39.73 X      
  2 Novey, Gracie             12 MDY                    39.46      41.09 R      
R - Division  
  1 Dillman, Shannah          11 MDY                    40.20      37.39 XX+    
  2 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               45.57      47.99 QUA    
  3 Hardy, Carlin             12 Ridgetop               45.57      54.35 N      
  4 Morris, Robyn             11 MDY                    45.57    1:01.65 N      
  5 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               45.57    1:10.11 N      
 -- Simmons, Alyssa           12 MDY                    45.57         DQ        
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          37.48  XX
          41.02  X
          46.44  R
          52.04  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               41.97      44.21 R      
  2 Cassidy, Brendan          12 MDY                    46.44      44.28 R      
  3 Hart, Roger               11 Ridgetop               44.03      45.98 R      
  4 Phan, Anthony             12 MDY                    46.44      51.60 QUA    
  5 Russell, Andrew           12 Ridgetop               46.44      55.18 N      
  6 Hamdi, Mahmoud            12 MDY                    46.44      56.31 N      
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.10  XX
          38.46  X
          42.22  R
          46.49  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               36.24      36.37 X      
R - Division  
  1 Guise, Peyton             13 Ridgetop               42.22      42.42 QUA    
  2 Moffatt, Riley            13 MDY                    42.22      43.45 QUA    
  3 Owen, Mikayla             13 MDY                    42.22      44.65 QUA    
  4 Abbott, Mary Clare        13 Ridgetop               42.22      55.01 N      
 -- Ogden, Kristine           14 Ridgetop               42.22         DQ        
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          33.40  XX
          36.95  X
          41.09  R
          46.27  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop               34.26      34.42 X      
R - Division  
  1 Hisle, William            13 MDY                    37.23      38.90 R      
  2 Routhier, David           14 MDY                    41.09      39.22 R      
  3 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop               41.09      42.29 QUA    
  4 Miller, Paul              13 MDY                    41.09      44.30 QUA    
  5 Townsend, Ian             13 Ridgetop               41.09      44.88 QUA    
  6 Prideaux, Henry           13 Ridgetop               41.09      55.63 N      
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.87  XX
          36.58  X
          39.90  R
          44.27  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              16 Ridgetop               36.33      39.97 QUA    
R - Division  
  1 Pilc, Emily               15 Ridgetop               36.86      37.87 R      
  2 Poehler, Emma             15 Ridgetop               38.02      38.03 R      
  3 Miller, Mackenzie         17 MDY                    38.41      39.39 R      
  4 Mulvihill, Victoria       15 MDY                    38.60      40.53 QUA    
  5 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               39.90      41.99 QUA    
  6 Garbera, Emily            17 MDY                    39.90      44.90 N      
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          30.84  XX
          32.78  X
          36.80  R
          42.21  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               29.38      31.09 X      
X - Division  
  1 Holland, Hank             15 Ridgetop               32.26      36.00 R      
R - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               33.03      33.83 R      
  2 Fraser, James             15 Ridgetop               36.80      36.45 R      
  3 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               36.80      36.59 R      
  4 Connor, Griffin           15 MDY                    36.80      38.15 QUA    
  5 Routhier, Jonathan        15 MDY                    36.80      38.51 QUA    
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.43  XX
          27.08  X
          30.94  R
          36.28  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               25.34      25.28 XX     
X - Division  
  1 Berney, Andra              8 MDY                    26.56      27.11 R      
  2 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               26.23      27.79 R      
R - Division  
  1 Long, Avery                8 MDY                    30.94      30.23 R      
  2 Armstrong, Julianne        8 MDY                    29.30      30.31 R      
  3 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               30.94      30.81 R      
  4 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               30.94      32.00 QUA    
  5 Pew, Ashlyn                7 MDY                    30.94      32.94 QUA    
  6 Torrence, Riley            8 Ridgetop               30.94      38.17 N      
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.46  XX
          27.70  X
          30.39  R
          35.89  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               24.79      25.19 XX     
X - Division  
  1 Dillman, Cooper            7 MDY                    26.62      26.89 X      
R - Division  
  1 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               30.39      38.14 N      
  2 Vito, Aaron                8 MDY                    30.39      39.63 N      
  3 Sundberg, Paul             7 Ridgetop               30.39      39.74 N      
  4 Bayuk, Carter              7 MDY                    30.39    1:04.55 N      
 -- Watts, Braden              8 MDY                    30.39         DQ        
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.87  XX
          51.29  X
          55.75  R
        1:03.01  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 McKinley, Viana           10 MDY                    48.87      47.34 XX+    
R - Division  
  1 Davis, Ella               10 Ridgetop               52.39      51.52 R      
  2 Speck, Millie             10 Ridgetop               55.75      56.00 QUA    
  3 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop               55.75      59.00 QUA    
  4 Salazar, Sofia             9 MDY                    55.75    1:02.66 QUA    
  5 Craft, Laurel              9 MDY                    55.75    1:08.19 N      
  6 Farrell, Grace             9 MDY                    55.75    1:16.96 N      
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.74  XX
          52.07  X
          57.71  R
        1:03.66  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               48.81      49.00 X      
R - Division  
  1 Phaup, Turner              9 Ridgetop               57.71      54.55 R      
  2 Coker, Ben                10 Ridgetop               57.71      56.12 R      
  3 Novey, Bowman             10 MDY                    57.71      56.33 R      
  4 Prusek, Miles              9 Ridgetop               56.94      59.22 QUA    
  5 Phan, Austin               9 MDY                    57.71    1:12.46 N      
 -- Bogert, Nathan            10 MDY                    57.71         DQ        
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.33  XX
          44.96  X
          49.42  R
          54.59  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Rebecca         12 MDY                    49.42      47.89 R      
  2 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               49.42      53.32 QUA    
  3 Berney, Ainsley           12 MDY                    49.42      54.89 N      
  4 Simmons, Kali             12 MDY                    49.42      55.41 N      
  5 Hardy, Carlin             12 Ridgetop               49.42      56.21 N      
  6 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               49.42    1:07.66 N      
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.52  XX
          46.15  X
          50.37  R
          55.89  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwabe, A.J.             11 MDY                    50.37      49.10 R      
  2 Davis, Jack               12 Ridgetop               50.37      50.08 R      
  3 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               50.37      52.11 QUA    
  4 O'Kleasky, A. J.          12 MDY                    50.37      59.05 N      
  5 Bayuk, Jackson            12 MDY                    50.37    1:02.09 N      
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.35  XX
          42.82  X
          45.30  R
          50.92  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop               44.29      40.21 X+     
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          37.66  XX
          40.75  X
          42.51  R
          49.50  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coker, Will               14 Ridgetop               42.51      40.12 X+     
  2 Green, Jeffrey            14 Ridgetop               42.15      41.99 R      
  3 Graham, Josiah            13 MDY                    42.51      42.42 R      
  4 Routhier, David           14 MDY                    42.51      42.85 QUA    
  5 Logan, Andy               14 Ridgetop               42.51      43.24 QUA    
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.44  XX
        1:35.15  X
        1:42.20  QUA
        1:42.20  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farmer, Kate              13 Ridgetop             1:30.94    1:31.90 X      
R - Division  
  1 Cullen, Addy              13 MDY                  1:42.20    1:28.00 X+     
  2 Owen, Mikayla             13 MDY                  1:42.20    1:39.75 QUA    
  3 Guise, Peyton             13 Ridgetop             1:42.20    1:40.21 QUA    
  4 Steenkamer, Kate          13 MDY                  1:42.20    1:41.34 QUA    
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.68  XX
        1:30.55  X
        1:38.22  QUA
        1:38.22  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wakefield, Nathan         14 MDY                  1:20.96    1:15.24 XX     
R - Division  
  1 Miller, Paul              13 MDY                  1:38.22    1:41.13 N      
  2 Hisle, William            13 MDY                  1:38.22    1:41.74 N      
  3 Pilc, Charlie             14 Ridgetop             1:38.22    1:44.87 N      
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.38  XX
          40.73  X
          43.92  R
          49.05  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               37.12      37.27 XX     
R - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop               43.92      45.18 QUA    
  2 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               43.68      45.51 QUA    
  3 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop               42.96      47.06 QUA    
  4 Hamdi, Isra               16 MDY                    43.92      57.57 N      
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          34.77  XX
          36.77  X
          40.20  R
          45.73  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Hunnicutt, Nathan         18 MDY                    36.58      36.27 X      
R - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               37.37      39.61 R      
  2 Smith, Brandon            15 Ridgetop               40.20      43.34 QUA    
  3 Green, Mitchell           17 Ridgetop               40.20      43.60 QUA    
  4 Cassidy, Christopher      16 MDY                    40.20      44.59 QUA    
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.29  XX
        1:30.52  X
        1:37.75  QUA
        1:37.75  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Pilc, Emily               15 Ridgetop             1:27.45    1:29.53 X      
R - Division  
  1 Owen, Christina           15 MDY                  1:37.75    1:41.07 N      
  2 Mulvihill, Victoria       15 MDY                  1:37.04    1:44.48 N      
  3 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop             1:37.75    2:25.84 N      
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:17.27  XX
        1:21.70  X
        1:26.47  QUA
        1:26.47  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fenster, Colin            18 Ridgetop             1:08.64    1:15.85 XX     
R - Division  
  1 Graham, Garrett           15 MDY                  1:26.47    1:32.30 N      
  2 Routhier, Jonathan        15 MDY                  1:26.47    1:39.67 N      
  3 Funderburk, Jason         15 MDY                  1:26.47    1:50.78 N      
  4 Strait, Joseph            15 Ridgetop             1:26.47    1:54.57 N      
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.42  XX
          23.66  X
          28.28  R
          34.68  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Berney, Andra              8 MDY                    22.91      23.56 X      
R - Division  
  1 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               28.28      27.31 R      
  2 Armstrong, Julianne        8 MDY                    25.35      27.47 R      
  3 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               28.28      29.30 QUA    
  4 Pew, Ashlyn                7 MDY                    28.28      36.00 N      
 -- Sleman, Molly              7 Ridgetop               28.28         DQ        
 -- Shank, Gracie              7 MDY                    28.28         DQ        
N - Division  
  1 Long, Avery                8 MDY                    28.32      29.81 QUA    
  2 Lombardo, Olivia           6 MDY                    42.42      32.87 QUA+   
  3 Norton, Vivian             8 Ridgetop               37.12      33.06 QUA+   
  4 Yates, Isabella            8 MDY                       NT      33.28 QUA    
  5 Cortes, Camila             8 MDY                    36.31      33.46 QUA+   
  6 Pew, Isabella              6 MDY                       NT      34.22 QUA    
  7 Fredrick, Stella           8 Ridgetop                  NT      34.34 QUA    
  8 Harmon, Mazie              7 MDY                       NT      38.42 N      
  9 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop                  NT      41.38 N      
 10 Sirrine, Jocelynn          6 MDY                       NT      47.28 N      
 11 Yates, Sophia              7 MDY                       NT      49.34 N      
 12 Torrence, Riley            8 Ridgetop                  NT      50.86 N      
 13 March, Elise               6 Ridgetop                  NT      55.28 N      
 -- Wrede, Selena              8 MDY                       NT         DQ        
 -- Cutro, Makayla             8 MDY                       NT         DQ        
 -- Schorr, Isabelle           6 MDY                       NT         DQ        
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.93  XX
          24.52  X
          28.68  R
          35.42  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Dillman, Cooper            7 MDY                    24.35      23.48 X      
R - Division  
  1 Prusek, Owen               7 Ridgetop               26.09      24.60 R      
  2 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               25.99      24.77 R      
  3 Winters, Reid              7 Ridgetop               28.68      34.21 QUA    
  4 Olson, Zachary             7 MDY                    28.68      37.21 N      
  5 Nelson, Carter             8 MDY                    28.68      45.50 N      
 -- Alexander, Alex            7 MDY                    28.68         DQ        
N - Division  
  1 McKinley, Braden           6 MDY                    46.22      36.02 N      
  2 Bogert, Drew               7 MDY                       NT      40.66 N      
  3 Robinson, Briggs           7 Ridgetop                  NT      41.11 N      
  4 Schwabe, Johnathan         7 MDY                    44.44      44.06 N      
  5 Sundberg, Paul             7 Ridgetop                  NT      51.71 N      
 -- Bayuk, Harrison            7 MDY                       NT         DQ        
 -- Gupta, Vardaan             7 MDY                       NT         DQ        
 -- Romans, Ashe               8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Bayuk, Carter              7 MDY                       NT         DQ        
 -- Klammer, River             6 MDY                       NT         DQ        
 -- Stevenson, Ryder           5 MDY                       NT         DQ        
 -- Stevenson, Alex            7 MDY                       NT         DQ        
 -- Klammer, Cane              8 MDY                       NT         DQ        
 -- Watts, Braden              8 MDY                       NT         DQ        
 -- Bond, Brandon              8 MDY                       NT         DQ        
 -- Vito, Aaron                8 MDY                       NT         DQ        
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.88  XX
          46.24  X
          52.21  R
        1:00.99  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Dillman, Carleigh         10 MDY                    37.53      37.11 XX     
X - Division  
  1 Schorr, Sophia            10 MDY                    45.14      43.68 X      
R - Division  
  1 Lombardo, Bella            9 MDY                    47.00      50.92 R      
  2 Craft, Laurel              9 MDY                    52.21      54.23 QUA    
  3 Davis, Ella               10 Ridgetop               52.21      57.12 QUA    
  4 Grice, Isabella           10 Ridgetop               52.21      59.12 QUA    
  5 Armstrong, Graycen        10 MDY                    52.21    1:00.92 QUA    
  6 Bowman, Kate              10 Ridgetop               52.21    1:13.56 N      
N - Division  
  1 Salazar, Sofia             9 MDY                       NT      47.80 R      
  2 Gresham, Elise             9 Ridgetop                  NT      54.63 QUA    
  3 Xu, Yafu                  10 MDY                  1:07.70      57.25 QUA+   
  4 Todd, Lauren               9 MDY                       NT      58.52 QUA    
  5 Farrell, Grace             9 MDY                       NT      59.72 QUA    
  6 Robertson, Kayla          10 Ridgetop             1:12.60    1:01.56 N      
  7 Speck, Millie             10 Ridgetop             1:11.86    1:01.65 N      
  8 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop             1:10.96    1:04.99 N      
  9 Townsend, Sarah           10 Ridgetop                  NT    1:05.43 N      
 10 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop             1:24.55    1:09.74 N      
 11 Neufville, Gianna         10 MDY                       NT    1:12.57 N      
 12 Pew, Avery                 9 MDY                       NT    1:17.36 N      
 13 Torrence, Ellie            9 Ridgetop                  NT    1:17.75 N      
 14 Saddington, McKenzie       9 MDY                       NT    1:18.72 N      
 -- Cassidy, Meghan            9 MDY                       NT         DQ        
 -- Hardy, Ella               10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Stoudt, Morgan            10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Post, Ella                 9 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.71  XX
          47.34  X
          53.40  R
        1:01.98  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               42.70      42.12 X      
R - Division  
  1 Phaup, Turner              9 Ridgetop               53.40      52.66 R      
  2 Prusek, Miles              9 Ridgetop               53.40    1:00.64 QUA    
  3 Coker, Ben                10 Ridgetop               53.40    1:03.57 N      
  4 Phan, Austin               9 MDY                    53.40    1:15.99 N      
  5 Bogert, Nathan            10 MDY                    53.40    1:17.05 N      
 -- Craft, Garrett            10 MDY                    53.40         DQ        
N - Division  
  1 Shepherd, Mason            9 Ridgetop                  NT      56.30 QUA    
  2 Sleman, Christian         10 Ridgetop                  NT      58.72 QUA    
  3 Roberts, Tommy            10 Ridgetop                  NT      59.02 QUA    
  4 Andrews, Owen              9 Ridgetop                  NT    1:16.92 N      
 -- Petersson, Bjorn           9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Wali, Shabaz               9 MDY                       NT         DQ        
 -- Vito, Jerico               9 MDY                       NT         DQ        
 -- Powers, Rylan              9 MDY                       NT         DQ        
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.49  XX
          39.12  X
          44.80  R
          51.03  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               38.25      36.10 XX+    
  2 Dillman, Shannah          11 MDY                    38.85      37.53 X      
  3 Westphalen, Emma          11 MDY                    38.69      39.41 R      
R - Division  
  1 Phaup, Grace              11 Ridgetop               43.22      37.73 X+     
  2 Simmons, Alyssa           12 MDY                    44.80      44.52 R      
  3 Simmons, Kali             12 MDY                    44.80      48.90 QUA    
  4 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               44.80      56.99 N      
  5 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               44.80    1:08.35 N      
 -- Zhandira, Jenifer         11 MDY                    44.80         DQ        
N - Division  
  1 Berney, Ainsley           12 MDY                  1:10.12      52.88 N      
  2 Skatoff, Zoe              11 MDY                  1:01.71      56.84 N      
  3 Morris, Robyn             11 MDY                       NT    1:01.02 N      
  4 Vito, Daniella            12 MDY                       NT    1:03.84 N      
  5 Pilc, Susan               11 Ridgetop             1:35.16    1:29.06 N      
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.15  XX
          40.65  X
          44.55  R
          53.58  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               44.03      46.38 QUA    
  2 Bogert, Walker            12 MDY                    44.55      48.80 QUA    
  3 Russell, Andrew           12 Ridgetop               44.55      50.33 QUA    
  4 Bayuk, Jackson            12 MDY                    44.55      55.75 N      
  5 Davis, Jack               12 Ridgetop               44.55      56.37 N      
  6 Son, Matthew              11 MDY                    44.55    1:07.03 N      
N - Division  
  1 Cassidy, Brendan          12 MDY                    45.84      45.78 QUA    
  2 O'Kleasky, A. J.          12 MDY                    51.19      51.14 QUA    
  3 Stevenson, Aidan          12 MDY                    51.06      51.17 QUA    
  4 Phan, Anthony             12 MDY                  1:05.95      53.16 QUA+   
  5 Hamdi, Mahmoud            12 MDY                    55.42      55.88 N      
  6 Burnside, Matthew         12 Ridgetop             1:08.78      59.31 N      
  7 Winters, Madoc            11 Ridgetop             1:16.31    1:03.78 N      
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.40  XX
          36.84  X
          40.49  R
          45.14  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cullen, Addy              13 MDY                    32.50      31.39 XX     
  2 Farmer, Kate              13 Ridgetop               34.24      32.90 XX     
R - Division  
  1 Steenkamer, Kate          13 MDY                    38.17      36.61 X+     
  2 Guise, Peyton             13 Ridgetop               39.03      39.19 R      
  3 Ogden, Ariel              14 Ridgetop               40.49    1:17.81 N      
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          31.56  XX
          34.62  X
          38.95  R
          45.03  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wakefield, Nathan         14 MDY                    29.99      28.22 XX     
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop               34.72      34.49 X+     
  2 Frantz, Tristan           13 Ridgetop               38.95      37.52 R      
  3 Pilc, Charlie             14 Ridgetop               38.54      38.56 R      
N - Division  
  1 Graham, Josiah            13 MDY                    40.12      37.00 R+     
  2 Townsend, Ian             13 Ridgetop               49.82      44.25 QUA+   
  3 Prideaux, Henry           13 Ridgetop                  NT    1:00.47 N      
 -- Logan, Andy               14 Ridgetop               53.01         DQ        
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.06  XX
          34.44  X
          37.69  R
          41.93  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               30.17      30.34 XX     
  2 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               32.20      33.01 XX     
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              16 Ridgetop               33.11      37.05 R      
  2 Holland, Abigail          18 Ridgetop               33.93      38.86 QUA    
R - Division  
  1 Garbera, Emily            17 MDY                    35.60      34.65 R      
  2 Melvin, Frances           15 Ridgetop               36.04      36.02 R      
  3 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               36.06      36.84 R      
  4 Powers, Molly             16 Ridgetop               37.40      39.29 QUA    
  5 Owen, Christina           15 MDY                    37.69      43.65 N      
N - Division  
  1 Poehler, Emma             15 Ridgetop               38.07      38.53 QUA    
  2 Nickell, Claire           16 MDY                       NT      41.13 QUA    
  3 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop               43.08      41.61 QUA+   
  4 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop               44.21      44.90 N      
  5 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop               51.61      54.47 N      
  6 Hamdi, Isra               16 MDY                       NT      54.83 N      
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          29.06  XX
          30.42  X
          33.44  R
          38.29  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hunnicutt, Nathan         18 MDY                    27.02      28.22 XX     
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               29.29      29.03 XX+    
R - Division  
  1 Fenster, Colin            18 Ridgetop               31.10      29.91 X+     
  2 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               32.07      31.45 R      
  3 Cassidy, Christopher      16 MDY                    33.09      33.56 QUA    
  4 Green, Mitchell           17 Ridgetop               33.44      34.31 QUA    
  5 Funderburk, Jason         15 MDY                    33.44      41.08 N      
N - Division  
  1 Graham, Garrett           15 MDY                    33.48      31.42 R+     
  2 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop               34.56      34.37 QUA    
  3 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               36.17      35.29 QUA    
  4 Connor, Griffin           15 MDY                    39.71      36.06 QUA+   
  5 Smith, Brandon            15 Ridgetop               37.66      37.23 QUA    
  6 Fenster, Casey            15 Ridgetop               42.53      38.60 N      
  7 Boland, Allwood           16 MDY                    44.48      39.52 N      
  8 Given, Charles            18 Ridgetop               44.53      44.50 N      
 
Event 70  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     1:22.19    1:24.07        
     1) Hart, Anne Claire W8            2) Cassidy, Aidan M8              
     3) Cullop, Madeleine W8            4) Sleman, Molly W7               
  2 Midlothian YMCA  'A'                              1:18.90    1:27.13        
     1) Armstrong, Julianne W8          2) Klammer, Cane M8               
     3) Berney, Andra W8                4) Dillman, Cooper M7             
  3 Ridgetop  'B'                                     1:37.81    1:37.34        
     1) Robinson, Briggs M7             2) Norton, Vivian W8              
     3) Fredrick, Stella W8             4) Prusek, Owen M7                
  4 Ridgetop  'C'                                     1:41.80    1:52.59        
     1) Sundberg, Paul M7               2) Schwartz, Cameron W7           
     3) Stoudt, Natalie W8              4) Romans, Ashe M8                
  5 Midlothian YMCA  'B'                                   NT    2:46.29        
     1) Vito, Aaron M8                  2) Shank, Eden W5                 
     3) Bayuk, Harrison M7              4) Nelson, Caroline W5            
  6 Midlothian YMCA  'C'                                   NT    2:51.71        
     1) Dunford, Mackenzie W5           2) Rawls, Emma W5                 
     3) Stevenson, Ryder M5             4) Bond, Brandon M8               
 
Event 71  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Midlothian YMCA  'A'                              2:24.11    2:33.15        
     1) Schorr, Sophia W10              2) Routhier, Daniel M10           
     3) Lombardo, Bella W9              4) Dillman, Carleigh W10          
  2 Ridgetop  'A'                                     2:44.66    2:53.39        
     1) Sleman, Christian M10           2) Davis, Ella W10                
     3) Sundberg, Eliza W10             4) Kurz, William M10              
  3 Ridgetop  'B'                                     2:57.56    2:55.24        
     1) Roberts, Tommy M10              2) Robertson, Kayla W10           
     3) Grice, Isabella W10             4) Schwartz, Hayden M10           
  4 Ridgetop  'C'                                          NT    3:09.42        
     1) Coker, Ben M10                  2) Stoudt, Morgan W10             
     3) Speck, Millie W10               4) Phaup, Turner M9               
  5 Midlothian YMCA  'B'                                   NT    3:36.70        
     1) Xu, Yafu W10                    2) Vito, Jerico M9                
     3) Todd, Lauren W9                 4) Salazar, Sofia W9              
  6 Midlothian YMCA  'C'                                   NT    3:49.74        
     1) Saddington, McKenzie W9         2) Powers, Rylan M9               
     3) Bogert, Nathan M10              4) Neufville, Gianna W10          
 
Event 72  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Midlothian YMCA  'A'                              2:14.08    2:15.71        
     1) Schwabe, A.J. M11               2) Novey, Gracie W12              
     3) Dillman, Shannah W11            4) Gonzalez, Rebecca W12          
  2 Ridgetop  'A'                                     2:24.15    2:24.75        
     1) Speck, Lucie W12                2) Phaup, Grace W11               
     3) Davis, Jack M12                 4) Cohn, Logan M12                
  3 Midlothian YMCA  'B'                                   NT    2:35.95        
     1) O'Kleasky, A. J. M12            2) Simmons, Kali W12              
     3) Simmons, Alyssa W12             4) Cassidy, Brendan M12           
  4 Ridgetop  'B'                                     2:38.46    2:44.69        
     1) Zerkin, Elena W12               2) Hart, Roger M11                
     3) Hardy, Carlin W12               4) Shepherd, Parker M11           
  5 Midlothian YMCA  'C'                                   NT    3:10.91        
     1) Bogert, Walker M12              2) Son, Matthew M11               
     3) Morris, Robyn W11               4) Berney, Ainsley W12            
  6 Ridgetop  'C'                                     3:14.53    3:16.01        
     1) Winters, Madoc M11              2) Cassidy, Maddie W11            
     3) Burnside, Camilla W11           4) Russell, Andrew M12            
 
Event 73  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:01.37    2:02.42        
     1) Coker, Will M14                 2) Ramirez, Sebastian M13         
     3) Biltz, Taylor W13               4) Farmer, Kate W13               
  2 Midlothian YMCA  'A'                              2:01.03    2:03.93        
     1) Cullen, Addy W13                2) Hisle, William M13             
     3) Steenkamer, Kate W13            4) Wakefield, Nathan M14          
  3 Ridgetop  'B'                                     2:20.12    2:18.51        
     1) Andrews, Maddie W13             2) Pilc, Charlie M14              
     3) Guise, Peyton W13               4) Green, Jeffrey M14             
  4 Midlothian YMCA  'B'                                   NT    2:20.42        
     1) Routhier, David M14             2) Moffatt, Riley W13             
     3) Owen, Mikayla W13               4) Graham, Josiah M13             
  5 Ridgetop  'C'                                     3:02.70    3:00.82        
     1) Frantz, Tristan M13             2) Abbott, Mary Clare W13         
     3) Ogden, Ariel W14                4) Townsend, Ian M13              
 
Event 74  Mixed 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     1:51.37    1:51.46        
     1) Farmer, Tory M16                2) Trenz, Zoe W16                 
     3) Biltz, Schuyler W15             4) Fenster, Colin M18             
  2 Ridgetop  'B'                                     1:53.80    1:56.87        
     1) Holland, Hank M15               2) Ogden, Ryley W16               
     3) Melvin, Frances W15             4) Stevenson, Ian M16             
  3 Midlothian YMCA  'A'                              1:52.91    2:01.91        
     1) Miller, Mackenzie W17           2) Garbera, Emily W17             
     3) Cassidy, Christopher M16        4) Hunnicutt, Nathan M18          
  4 Ridgetop  'C'                                     1:59.90    2:05.34        
     1) Fraser, James M15               2) Holland, Abigail W18           
     3) Pilc, Emily W15                 4) Prideaux, Charles M17          
  5 Midlothian YMCA  'B'                                   NT    2:08.07        
     1) Routhier, Jonathan M15          2) Nickell, Claire W16            
     3) Mulvihill, Victoria W15         4) Graham, Garrett M15            
  6 Midlothian YMCA  'C'                                   NT    2:34.37        
     1) Connor, Griffin M15             2) Hamdi, Isra W16                
     3) Owen, Christina W15             4) Boland, Allwood M16            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 74                    
 
  1. Ridgetop                           1460   2. Midlothian YMCA                    1160