14 KRA@RT - 7/7/2014                              
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
   RT Record: T 1:24.50   6/10/2012 Kate Farmer                                
                1:31.61  XX
                1:38.42  X
                1:55.00  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Phaup, Grace              10 Ridgetop             1:46.28    1:46.71 R      
  2 Pollard, Meg               9 KRA                  1:49.52    1:50.03 R      
  3 Bowling, Maggie           10 KRA                  1:50.83    1:51.32 R      
  4 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop             1:55.00    2:02.41 N      
  5 Speck, Millie              9 Ridgetop             1:55.00    2:10.94 N      
N - Division  
  1 Bruce, Abbey              10 KRA                       NT    1:52.72 R      
  2 Wilson, Lillian           10 KRA                       NT    1:52.90 R      
  3 Sundberg, Eliza            9 Ridgetop             2:15.21    2:13.89 N      
  4 Burnside, Camilla         10 Ridgetop             2:20.48    2:22.29 N      
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
   RT Record: T 1:23.78   7/29/2010 Hank Holland                               
                1:31.21  XX
                1:40.60  X
                1:55.00  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Jobe, Dalton              10 KRA                  1:21.78    1:22.10 XX     
X - Division  
  1 Wright, James             10 KRA                  1:32.02    1:31.85 X      
  2 Kurz, William              9 Ridgetop             1:40.23    1:38.11 X      
R - Division  
  1 Cox, Spencer              10 KRA                  1:41.57    1:40.29 X+     
  2 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop             1:45.77    1:43.52 R      
  3 Herod, Carson             10 KRA                  1:45.28    1:45.48 R      
  4 Kennedy, Jackson          10 KRA                  1:52.68    1:52.45 R      
  5 Hart, Roger               10 Ridgetop             1:55.00    1:57.02 N      
N - Division  
  1 Cauble, Davis             10 KRA                  1:57.80    1:56.19 N      
  2 Miller, Grant             10 KRA                  2:01.75    2:09.68 N      
 -- Fallen, Owen              10 KRA                  2:05.21         DQ        
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
   RT Record: T 1:16.28   7/28/2011 Zoe Trenz                                  
                1:20.88  XX
                1:26.48  X
                1:38.88  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cooper, Katherine         12 KRA                  1:14.53    1:16.86 XX     
  2 Farmer, Kate              12 Ridgetop             1:16.92    1:18.67 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop             1:22.64    1:22.71 X      
  2 Neely, Liza               12 KRA                  1:23.17    1:23.18 X      
  3 Andrews, Maddie           12 Ridgetop             1:25.00    1:24.29 X      
  4 Perkins, Grace            11 KRA                  1:25.68    1:27.24 R      
R - Division  
  1 Sjovold, Hannah           12 KRA                  1:28.42    1:28.93 R      
  2 McMullen, Katharine       11 KRA                  1:36.09    1:32.41 R      
  3 Mottley, Sarah Ann        12 KRA                  1:35.70    1:35.52 R      
  4 Payne, Carter             12 Ridgetop             1:34.34    1:36.16 R      
  5 Speck, Lucie              11 Ridgetop             1:38.31    1:40.90 N      
N - Division  
  1 Neary, Gretchen           12 KRA                  1:39.58    1:38.67 R+     
  2 Stephens, Annie           12 KRA                  1:43.54    1:40.86 N      
  3 Bowman, Mollie            11 Ridgetop             1:50.23    1:46.08 N      
  4 Martin, Maddy             12 Ridgetop             1:45.53    1:46.52 N      
  5 Hendricks, Sarah          11 KRA                  2:10.50    1:51.67 N      
  6 Wright, Victoria          12 Ridgetop             1:58.31    1:55.41 N      
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
   RT Record: T 1:13.31   7/26/2012 Hank Holland                               
                1:20.69  XX
                1:28.47  X
                1:40.37  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Snesil, Jerome            12 KRA                  1:25.60    1:24.99 X      
  2 Trevey, Preston           12 KRA                  1:22.33    1:25.07 X      
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        12 Ridgetop             1:36.77    1:31.32 R      
  2 Wright, Stuart            12 KRA                  1:32.54    1:31.50 R      
  3 Cohn, Logan               11 Ridgetop             1:36.33    1:34.87 R      
  4 Nardi, Thomas             12 Ridgetop             1:35.59    1:41.18 N      
  5 Thompson, Trey            11 KRA                  1:40.37    1:41.40 N      
N - Division  
  1 Dalton, Breck             12 KRA                       NT    1:39.71 R      
  2 Fallen, Myles             12 KRA                  1:57.51    1:45.43 N      
  3 Melvin, Ben               12 Ridgetop             1:49.53    1:46.23 N      
  4 Daniel, James             12 KRA                  1:53.62    1:47.39 N      
  5 Logan, Luke               11 Ridgetop             1:48.53    1:49.87 N      
  6 Harless, Sam              11 Ridgetop             2:01.83    2:02.47 N      
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
   RT Record: T 1:11.89   7/25/2013 Zoe Trenz                                  
                1:17.17  XX
                1:22.26  X
                1:33.08  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Proffitt, Peyton          13 KRA                  1:14.98    1:15.31 XX     
X - Division  
  1 Melvin, Frances           14 Ridgetop             1:20.09    1:22.28 R      
R - Division  
  1 Poehler, Emma             14 Ridgetop             1:22.77    1:26.24 R      
  2 Boykin, Caroline          14 Ridgetop             1:25.94    1:31.16 R      
  3 Bowles, Anna              14 Ridgetop             1:32.04    1:33.13 N      
  4 Wall, Caroline            14 KRA                  1:33.08    1:49.46 N      
N - Division  
  1 Neely, Hillary            13 KRA                  1:36.09    1:37.01 N      
  2 Crenshaw, Hastings        14 KRA                  1:46.17    1:39.69 N      
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
   RT Record: T 1:07.85   7/26/2007 Andrew Strait                              
                1:12.46  XX
                1:18.94  X
                1:29.48  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Moore, Iain               13 KRA                  1:10.46    1:10.16 XX     
X - Division  
  1 Branch, Brennan           14 KRA                  1:17.19    1:17.95 X      
R - Division  
  1 Fenster, Casey            14 Ridgetop             1:29.48    1:30.81 N      
  2 Logan, Andy               13 Ridgetop             1:29.48    1:40.97 N      
N - Division  
 -- Hickman, Tripp            13 KRA                       NT         DQ        
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
   RT Record: T 1:12.82   7/20/2004 Ellie Saunders                             
                1:15.20  XX
                1:18.69  X
                1:28.46  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop             1:11.89    1:13.14 XX     
X - Division  
  1 Strait, Kathryn           18 Ridgetop             1:17.96    1:21.28 R      
R - Division  
  1 Biltz, Alexis             16 Ridgetop             1:25.02    1:25.56 R      
  2 Locher, Arden             18 KRA                  1:23.25    1:29.52 N      
  3 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop             1:25.96    1:31.72 N      
  4 Lacy, Emmie               18 KRA                  1:28.15    1:33.96 N      
  5 Lewis, Rose               16 KRA                  1:28.46    1:43.39 N      
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
   RT Record: T 57.46   7/28/2011 Andrew Strait                                
              1:06.52  XX
              1:10.82  X
              1:19.01  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Riggs, Will               16 KRA                  1:05.57    1:05.42 XX     
  2 Fenster, Colin            17 Ridgetop             1:05.43    1:06.11 XX     
X - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop             1:07.59    1:12.59 R      
R - Division  
  1 Akers, Henry              17 KRA                  1:19.01    1:19.78 N      
  2 Asplund, Eric             17 Ridgetop             1:19.01    1:21.25 N      
  3 Baskin, Campbell          16 Ridgetop             1:19.01    1:21.88 N      
  4 Burgess, Barry            15 KRA                  1:19.01    1:22.58 N      
  5 Green, Mitchell           16 Ridgetop             1:19.01    1:25.19 N      
  6 Searles, Grayson          15 KRA                  1:19.01    1:34.04 N      
N - Division  
  1 Hendricks, Jake           17 KRA                  1:20.43    1:20.40 N      
  2 Bowling, Reese            15 KRA                  1:19.77    1:22.79 N      
  3 Allin, Shane              17 Ridgetop                  NT    1:25.44 N      
  4 Ellis, Ben                17 Ridgetop             1:29.40    1:26.34 N      
  5 Carr, Harrison            16 Ridgetop             1:38.70    1:44.63 N      
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 17.44   7/29/2010 Kate Farmer                                  
                18.39  XX
                19.89  X
                23.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               22.16      21.84 R      
  2 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               23.59      23.04 R      
  3 Bischoff, Allison          7 KRA                    22.98      23.11 R      
  4 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               23.80      24.65 N      
  5 Kennedy, Caraline          8 KRA                    23.27      24.98 N      
  6 Conway, Catherine          8 KRA                    23.00      25.13 N      
 -- Sanne, Kate                8 KRA                    23.59     X23.89 N      
N - Division  
  1 Sleman, Molly              6 Ridgetop               25.57      23.64 R+     
  2 Flournoy, Ava              8 KRA                    24.84      24.17 N      
  3 Shaia, Erin                7 KRA                    24.45      24.68 N      
  4 Hughes, Ellie              8 KRA                    26.06      24.72 N      
  5 Pounders, Emma Cole        7 KRA                    26.16      24.82 N      
  6 Reibel, Gracie             8 KRA                    26.09      24.91 N      
  7 Buerlein, Kayton           8 KRA                    26.18      24.94 N      
  8 Post, Ella                 8 Ridgetop               25.67      25.01 N      
  9 Brickhouse, MayBelle       7 Ridgetop               25.94      25.06 N      
 10 Wilson, Georgia            8 Ridgetop               25.42      25.56 N      
 11 Collier, Elizabeth         7 KRA                    25.53      25.65 N      
 12 Hope, Harper               8 KRA                    28.49      26.14 N      
 13 Hare, Ava                  8 KRA                    26.06      26.18 N      
 14 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               27.38      26.28 N      
 15 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               25.68      26.34 N      
 16 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               26.10      26.53 N      
 17 Bradshaw, Madison          8 Ridgetop               27.63      26.59 N      
 18 Gresham, Elise             8 Ridgetop               26.10      27.19 N      
 19 Sharrar, Willa             8 KRA                    27.28      27.23 N      
 20 Featherstone, Lizzie       8 KRA                    26.88      27.63 N      
 21 Link, Alka                 8 Ridgetop               24.39      27.78 N      
 21 Winterhoff, Lauren         7 KRA                    30.01      27.78 N      
 23 Branch, Norah              8 KRA                    29.18      28.12 N      
 24 Woodley, Emerson           7 KRA                    27.70      28.38 N      
 25 Gregory, Scotty            7 KRA                    31.19      28.41 N      
 26 McCaffrey, Emy Leigh       7 Ridgetop               29.86      28.49 N      
 27 Jebo, Campbell             8 Ridgetop               28.00      28.88 N      
 28 Mottley, Catherine         8 KRA                    28.06      29.78 N      
 29 Roberts, Amelia            7 KRA                    27.63      29.81 N      
 30 Kennedy, Callie            6 KRA                    32.08      29.87 N      
 31 LaCroix, Jocelyne          6 KRA                    31.75      30.05 N      
 32 Neely, Cate                6 KRA                    28.71      30.22 N      
 33 Green, Kate                7 KRA                    28.36      30.32 N      
 34 Garitz, Jane               8 KRA                    30.70      30.34 N      
 35 Aker, Carson               8 KRA                    33.48      30.78 N      
 36 Cotropia, Oakley           7 KRA                    27.99      31.64 N      
 37 Gilman, Laney              7 KRA                    30.73      31.66 N      
 38 Cuevas, Aubrey             7 Ridgetop               31.15      31.83 N      
 39 Norton, Vivian             7 Ridgetop               32.77      32.18 N      
 40 Torrence, Ellie            8 Ridgetop               30.60      32.27 N      
 41 Gushman, Tucker            7 KRA                    31.07      32.68 N      
 42 Holloway, Charlotte        7 Ridgetop               33.44      33.03 N      
 43 Stoudt, Natalie            7 Ridgetop               34.03      33.31 N      
 44 Smith, Charlotte           7 KRA                    33.71      33.33 N      
 45 Fabiato, Sophia            7 KRA                    33.84      33.43 N      
 46 Gronert, Amelia            7 KRA                    35.10      33.98 N      
 47 Flippin, Annie             6 KRA                    35.84      34.30 N      
 48 Torrence, Riley            7 Ridgetop               36.42      34.61 N      
 49 Fredrick, Stella           7 Ridgetop               36.59      37.00 N      
 50 Everett, Caroline          7 KRA                    36.46      37.24 N      
 51 Hudson, Olivia             6 Ridgetop                  NT      39.85 N      
 52 Kennedy, Caitlyn           4 KRA                    40.20      41.78 N      
 53 Lambert, Bella             6 Ridgetop                  NT      45.57 N      
 54 Torrence, Carter           4 Ridgetop                  NT      49.26 N      
 55 Ayers, Ellery              5 Ridgetop                  NT      50.17 N      
 56 Rutkowski, Ava             6 KRA                    42.34      50.96 N      
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 16.63   6/30/2008 Hank Holland                                 
                18.45  XX
                19.78  X
                23.50  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Dolan, Tyler               8 KRA                    18.31      18.59 X      
R - Division  
  1 Pounders, Shep             8 KRA                    20.57      21.15 R      
  2 Phaup, Turner              8 Ridgetop               21.37      21.31 R      
  3 Dolan, Christian           7 KRA                    21.31      21.50 R      
  4 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               22.17      21.57 R      
  5 Cauble, Leighton           8 KRA                    21.22      22.50 R      
  6 Shepherd, Mason            8 Ridgetop               23.31      24.42 N      
 -- Saunders, Charles          8 KRA                    22.63     X22.38 R      
 -- Lohmann, Jake              8 KRA                    23.40     X22.52 R      
 -- Davis, Connor              8 KRA                    23.36     X24.32 N      
N - Division  
  1 Holsten, Henry             8 KRA                    25.37      23.57 N      
  2 Costen, Rally              8 KRA                    24.13      23.66 N      
  3 Prusek, Owen               6 Ridgetop               24.70      24.37 N      
  4 Jones, Floyd               8 Ridgetop               24.21      24.58 N      
  5 Smith, Oliver              8 KRA                    25.75      25.21 N      
  6 Nardi, Michael             7 Ridgetop                  NT      27.25 N      
  7 Bitsko, Kyle               6 KRA                    38.31      27.71 N      
  8 Suter, Garrett             7 KRA                    27.69      27.72 N      
  9 Hurlbert, Jack             7 KRA                    26.37      27.92 N      
 10 Monette, Tyler             7 KRA                    28.20      28.07 N      
 11 Robinson, Briggs           6 Ridgetop               26.99      28.34 N      
 12 Estes, Matthew             8 KRA                    29.78      28.48 N      
 13 Sundberg, Paul             6 Ridgetop               31.67      28.94 N      
 14 Bruce, Pierce              7 KRA                    31.74      29.31 N      
 15 Hwang, Thomas              8 KRA                    35.14      32.16 N      
 16 Romans, Ashe               7 Ridgetop                  NT      32.28 N      
 17 Roberts, Nathanael         6 Ridgetop               39.39      33.31 N      
 17 Green, Silas               7 KRA                    31.50      33.31 N      
 19 Wilson, Matthew            7 KRA                    37.11      33.81 N      
 20 Winters, Reid              6 Ridgetop               31.42      34.69 N      
 21 Cox, Hatcher               6 KRA                    34.45      35.64 N      
 22 Johnson, Jake              8 KRA                    33.74      38.24 N      
 23 Andrew, Hagan              7 KRA                    49.00      39.25 N      
 24 Jones, Reed                5 Ridgetop             1:10.59      41.02 N      
 25 Burnside, Hayes            6 Ridgetop             1:14.46      48.15 N      
 26 Willis, Ben                7 Ridgetop                  NT    1:03.00 N      
 27 Edwards, Reid              5 Ridgetop                  NT    1:26.64 N      
 28 Jebo, Thomas               5 Ridgetop                  NT    1:36.62 N      
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 31.96   7/27/2012 Kate Farmer                                  
                36.12  XX
                38.15  X
                43.15  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Alger, Grace              10 KRA                    37.24      37.46 X      
R - Division  
  1 Alger, Riley              10 KRA                    39.74      39.75 R      
  2 Pounders, Anne Riley       9 KRA                    42.38      42.52 R      
  3 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop               43.15      49.48 N      
  4 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               43.15      51.42 N      
  5 Sundberg, Eliza            9 Ridgetop               43.15      54.25 N      
 -- Cavallo, Isabella         10 KRA                    42.38     X42.73 R      
 -- Wilson, Lillian           10 KRA                    43.03     X45.37 N      
N - Division  
  1 Hurlbert, Eleanor         10 KRA                    45.94      45.51 N      
  2 Dickey, Alder              9 KRA                    47.31      46.84 N      
  3 Davis, Ella                9 Ridgetop                  NT      47.01 N      
  4 Burr, Ann Mason            9 KRA                    46.90      48.35 N      
  5 Thompson, Kate             9 KRA                    46.80      48.66 N      
  6 Slye, Ramsey               9 KRA                    48.06      50.14 N      
  7 Thompson, Betty Grace      9 KRA                    51.38      53.35 N      
  8 Robertson, Kayla           9 Ridgetop               51.10      53.37 N      
  9 Lacroix, Nancy Claire     10 KRA                    49.30      54.73 N      
 10 Brown, Lily                9 KRA                    52.52      56.60 N      
 11 Bowman, Kate               9 Ridgetop               59.69      56.84 N      
 12 Hare, Charlotte            9 KRA                    56.25      57.83 N      
 13 Burnside, Camilla         10 Ridgetop               58.17      57.87 N      
 14 McConnel, Claire           9 KRA                    54.66    1:00.17 N      
 15 Townsend, Sarah            9 Ridgetop             1:03.59    1:00.30 N      
 16 Montgomery, Grace          9 KRA                    58.19    1:02.46 N      
 17 Stoudt, Morgan             9 Ridgetop               58.61    1:04.56 N      
 18 Abbott, Bridget            9 Ridgetop             1:00.62    1:05.16 N      
 19 Jebo, Devon               10 Ridgetop             1:07.87    1:06.89 N      
 20 Martin, Zoey               9 Ridgetop             1:09.02    1:07.88 N      
 21 Pilc, Susan               10 Ridgetop             1:08.39    1:10.69 N      
 22 Willis, Katie              9 Ridgetop             1:20.03    1:13.84 N      
 23 Gilman, Perrin             9 KRA                  1:10.88    1:15.12 N      
 -- Johnson, Grace            10 KRA                  1:03.04         DQ        
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 32.85    7/5/2010 Hank Holland                                 
                35.78  XX
                38.32  X
                43.27  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Perkins, Carter            9 KRA                    38.15      37.34 X      
  2 Neely, Luke               10 KRA                    37.85      38.09 X      
  3 Cox, Spencer              10 KRA                    37.88      38.41 R      
R - Division  
  1 Shaia, Samuel             10 KRA                    41.29      40.58 R      
  2 Shepherd, Parker          10 Ridgetop               40.74      42.64 R      
  3 Cauble, Davis             10 KRA                    42.05      43.69 N      
  4 Gavin, Nicholas            9 KRA                    43.27      48.09 N      
  5 Sleman, Christian          9 Ridgetop               43.27      49.56 N      
  6 Wright, Baron             10 Ridgetop               43.27    1:01.29 N      
N - Division  
  1 Notley, Rory               9 Ridgetop               43.84      42.70 R+     
  2 Thompson, Hank            10 KRA                    48.94      44.28 N      
  3 Gavin, Matthew             9 KRA                    45.98      45.05 N      
  4 Mahoney, Kiel              9 KRA                    46.05      46.53 N      
  5 Wickham, Clarke           10 KRA                    46.77      48.09 N      
  6 Wilson, Timothy            9 KRA                    49.81      48.63 N      
  7 Bitsko, Luke              10 KRA                       NT      49.41 N      
  8 Evans, Josh               10 KRA                    46.13      49.49 N      
  9 Winters, Madoc            10 Ridgetop               52.58      52.68 N      
 10 Rutkowski, Duncan          9 KRA                    58.71      58.94 N      
 11 Burr, Jackson              9 KRA                  1:01.63    1:05.11 N      
 12 Lee, Samuel                9 KRA                  1:08.47    1:08.55 N      
 13 Davis, Preston            10 KRA                  1:03.93    1:12.75 N      
 14 Moore, Alexander          10 Ridgetop             1:19.07    1:16.22 N      
 -- Rountree, Rob             10 KRA                    58.50         DQ        
 -- Monette, Harrison         10 KRA                    51.37         DQ        
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 29.97   6/30/2014 Kate Farmer                                  
                32.26  XX
                34.17  X
                37.82  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              12 Ridgetop               29.97      30.35 XX     
  2 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               32.04      30.93 XX     
X - Division  
  1 Neely, Liza               12 KRA                    33.15      33.09 X      
  2 Perkins, Grace            11 KRA                    33.85      34.96 R      
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               34.85      35.14 R      
  2 Mottley, Sarah Ann        12 KRA                    36.49      36.62 R      
  3 Payne, Carter             12 Ridgetop               37.82      37.03 R      
  4 Walker, Olivia            11 KRA                    37.25      37.20 R      
  5 Sjovold, Hannah           12 KRA                    37.10      37.31 R      
  6 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop               37.82      41.09 N      
 -- Larkin, Leanne            12 KRA                    36.13     X36.39 R      
 -- Martin, Hayden            12 KRA                    36.99     X37.42 R      
N - Division  
  1 Phillips, Quinn           12 KRA                    39.07      39.11 N      
  2 Gilson, MACKENZIE         12 KRA                    39.42      39.28 N      
  3 Stephens, Annie           12 KRA                    40.99      41.02 N      
  4 Mahan, Neiley             12 Ridgetop               40.44      41.37 N      
  5 Martin, Maddy             12 Ridgetop               43.66      41.66 N      
  6 Hendricks, Sarah          11 KRA                    42.66      42.10 N      
  7 Bowman, Mollie            11 Ridgetop               41.93      43.34 N      
  8 Miller, Maddy             12 KRA                    43.62      46.78 N      
  9 Blair, Helen Anne         12 Ridgetop               44.59      49.34 N      
 10 Jenks, Clair              12 Ridgetop               46.51      50.40 N      
 11 Abbott, Mary Clare        12 Ridgetop               49.73      51.03 N      
 12 Willett, Clair            11 Ridgetop               49.39      52.02 N      
 13 Costen, Currie            12 KRA                    50.57      52.26 N      
 14 Wright, Victoria          12 Ridgetop               49.59      52.60 N      
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 29.59   6/10/2012 Hank Holland                                 
                31.82  XX
                34.01  X
                37.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Jobe, Davis               12 KRA                    30.35      30.38 XX     
X - Division  
  1 Locher, Hunter            12 KRA                    32.58      31.78 XX+    
  2 Ramirez, Sebastian        12 Ridgetop               33.89      32.09 X      
R - Division  
  1 Thompson, Trey            11 KRA                    36.31      35.93 R      
  2 Cavallo, Nicholas         12 KRA                    36.33      36.09 R      
  3 Townsend, Ian             12 Ridgetop               37.25      38.13 N      
  4 Nardi, Thomas             12 Ridgetop               37.44      41.07 N      
  5 Melvin, Ben               12 Ridgetop               37.44      42.12 N      
N - Division  
  1 Reid, Will                12 KRA                    38.72      37.53 N      
  2 Bryner, Mick              12 KRA                    40.97      40.05 N      
  3 Fallen, Myles             12 KRA                    39.60      41.32 N      
  4 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               42.03      43.31 N      
  5 Russell, Andrew           11 Ridgetop               47.86      44.42 N      
  6 Daniel, James             12 KRA                    45.14      44.90 N      
  7 Davis, Jack               11 Ridgetop               43.85      45.14 N      
  8 Plashal, Jack             11 KRA                    43.99      45.23 N      
  9 Prideaux, Henry           12 Ridgetop               48.77      45.99 N      
 10 Harless, Sam              11 Ridgetop               44.15      47.66 N      
 11 Gavin, Sam                11 KRA                    48.66      51.77 N      
 12 Link, Rowen               11 Ridgetop               48.61      52.02 N      
 13 Burnside, Matthew         11 Ridgetop               57.42      55.67 N      
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 30.48   6/23/2014 Schuyler Biltz at 14 Rt@west, RT-VA          
                30.82  XX
                32.72  X
                34.00  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop               30.48      29.92TXX     
X - Division  
  1 Melvin, Frances           14 Ridgetop               31.59      32.05 X      
R - Division  
  1 Poehler, Emma             14 Ridgetop               33.36      34.67 N      
  2 Boykin, Caroline          14 Ridgetop               34.00      36.39 N      
  3 Bowles, Anna              14 Ridgetop               34.00      36.79 N      
  4 Crenshaw, Hastings        14 KRA                    34.00      38.03 N      
N - Division  
  1 Plashal, Julia            14 KRA                    35.31      35.87 N      
  2 Neely, Hillary            13 KRA                    37.87      36.83 N      
  3 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop               43.69      44.51 N      
  4 Ogden, Kristine           13 Ridgetop             1:02.26    1:01.24 N      
  5 Ogden, Ariel              13 Ridgetop               59.86    1:02.84 N      
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 27.57    7/3/2002 Luke Saunders                                
                28.51  XX
                30.76  X
                31.83  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Moore, Iain               13 KRA                    27.92      28.18 XX     
R - Division  
  1 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop               31.21      29.99 X+     
  2 Smith, Brandon            14 Ridgetop               31.83      33.13 N      
  3 Strait, Joseph            14 Ridgetop               31.83      33.44 N      
N - Division  
  1 Pilc, Charlie             13 Ridgetop               34.91      36.49 N      
  2 Hickman, Tripp            13 KRA                    38.56      41.64 N      
  3 Logan, Andy               13 Ridgetop               43.63      44.55 N      
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 1:06.01   6/24/2013 Zoe Trenz                                  
                1:08.48  XX
                1:12.70  X
                1:21.91  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Pilc, Emily               14 Ridgetop             1:11.05    1:12.59 X      
R - Division  
  1 Booth, Tori               13 KRA                  1:21.91    1:22.54 N      
  2 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop             1:21.91    1:30.82 N      
  3 Wall, Caroline            14 KRA                  1:21.91    1:41.31 N      
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 1:00.07    7/1/2013 Tory Farmer                                
                1:03.36  XX
                1:08.36  X
                1:14.72  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop             1:00.35    1:02.46 XX     
R - Division  
  1 Kratzer, Kai              13 KRA                  1:14.72    1:06.78 X+     
  2 Harlow, Bayley            13 KRA                  1:14.72    1:11.86 R      
  3 Fenster, Casey            14 Ridgetop             1:14.72    1:22.33 N      
  4 Notley, Adam              13 Ridgetop             1:14.72    1:23.81 N      
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 29.37   6/30/2014 Zoe Trenz                                    
                29.77  XX
                31.19  X
                33.41  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          17 Ridgetop               29.37      32.67 R      
R - Division  
  1 Searles, Alexandra        16 KRA                    32.04      32.59 R      
  2 Daniel, Kate              16 KRA                    32.63      33.32 R      
  3 Powers, Molly             15 Ridgetop               33.41      35.00 N      
  4 Dillard, Leah             17 Ridgetop               33.41      37.10 N      
  5 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop               33.41      37.54 N      
N - Division  
  1 Lacy, Emmie               18 KRA                    37.60      40.46 N      
  2 Taylor, Elise             17 KRA                    38.90      40.54 N      
  3 Lewis, Rose               16 KRA                    42.37      52.67 N      
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 26.78    6/8/2014 Ian Stevenson                                
                26.16  XX
                27.70  X
                29.78  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Apostle, GJ               18 KRA                    25.71      27.38 X      
X - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop               26.66      27.95 R      
R - Division  
  1 Green, Mitchell           16 Ridgetop               29.78      30.69 N      
  2 Asplund, Eric             17 Ridgetop               29.78      30.72 N      
  3 Allin, Shane              17 Ridgetop               29.78      33.98 N      
  4 Searles, Grayson          15 KRA                    29.78      34.06 N      
N - Division  
  1 Baskin, Campbell          16 Ridgetop               32.07      30.24 N      
  2 Burgess, Barry            15 KRA                    32.15      31.98 N      
  3 Allin, Connor             17 Ridgetop               38.73      40.66 N      
  4 Carr, Harrison            16 Ridgetop               37.53      42.15 N      
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 1:04.95   6/16/2004 Ellie Saunders                             
                1:06.15  XX
                1:09.30  X
                1:15.50  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                15 Ridgetop             1:06.01    1:05.75 XX     
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              15 Ridgetop             1:06.47    1:06.53 X      
  2 Strait, Kathryn           18 Ridgetop             1:07.54    1:08.67 X      
  3 Pollard, Elizabeth        16 KRA                  1:08.91    1:10.40 R      
R - Division  
  1 Snidow, Kate              16 KRA                  1:09.96    1:11.52 R      
  2 Pate, Kakie               17 KRA                  1:15.50    1:16.74 N      
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   RT Record: T 52.06   7/28/2011 Andrew Strait                                
                58.14  XX
              1:01.56  X
              1:07.43  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Riggs, Will               16 KRA                    55.93    1:00.19 X      
  2 Wiley, Ross               17 KRA                    57.58    1:06.82 R      
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            15 Ridgetop             1:01.23    1:01.59 R      
R - Division  
  1 Prideaux, Charles         16 Ridgetop             1:05.92    1:06.11 R      
  2 Gilliam, Alex             17 Ridgetop             1:07.43    1:13.80 N      
  3 Broschart, Mason          15 KRA                  1:07.43    1:15.04 N      
  4 Ellis, Ben                17 Ridgetop             1:07.43    1:15.18 N      
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 20.91   6/30/2008 Schuyler Biltz                               
                22.41  XX
                24.21  X
                28.22  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Bitsko, Anna               8 KRA                    24.06      23.78 X      
R - Division  
  1 Herod, Lizzie              8 KRA                    26.62      25.31 R      
  2 Shaia, Erin                7 KRA                    25.65      26.07 R      
  3 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               27.41      27.53 R      
  4 Link, Alka                 8 Ridgetop               26.08      29.23 N      
  5 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               27.77      29.69 N      
  6 Collier, Elizabeth         7 KRA                    27.91      30.15 N      
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 21.11    7/7/2008 Nick Ulrichs                                 
                22.47  XX
                24.54  X
                28.43  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Belcher, Harry             8 KRA                    21.59      21.36 XX     
X - Division  
  1 Cox, Will                  8 KRA                    23.71      23.15 X      
  2 Herod, Bennett             8 KRA                    23.61      25.07 R      
R - Division  
  1 Cauble, Leighton           8 KRA                    25.29      25.11 R      
  2 Prusek, Miles              8 Ridgetop               26.42      25.93 R      
  3 Andrews, Owen              8 Ridgetop               27.93      27.57 R      
  4 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               26.78      28.00 R      
  5 Smith, Oliver              8 KRA                    27.91      28.49 N      
  6 Pounders, Shep             8 KRA                    27.13      28.50 N      
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 39.09   7/29/2010 Schuyler Biltz                               
                42.74  XX
                45.45  X
                51.64  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Alger, Grace              10 KRA                    37.51      40.28 XX     
R - Division  
  1 Alger, Riley              10 KRA                    48.71      49.33 R      
  2 Cavallo, Isabella         10 KRA                    51.53      51.20 R      
  3 Pounders, Anne Riley       9 KRA                    51.07      52.02 N      
  4 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               51.64      59.75 N      
  5 Stoudt, Morgan             9 Ridgetop               51.64    1:04.43 N      
  6 Willis, Katie              9 Ridgetop               51.64    1:34.34 N      
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 39.83   7/29/2010 Nick Ulrichs                                 
                42.05  XX
                46.23  X
                53.14  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Jobe, Dalton              10 KRA                    36.52      37.14 XX     
  2 Wright, James             10 KRA                    42.03      43.08 X      
X - Division  
  1 Neely, Luke               10 KRA                    45.90      47.58 R      
R - Division  
  1 Shaia, Samuel             10 KRA                    48.72      49.16 R      
  2 Fallen, Owen              10 KRA                    52.00      50.23 R      
  3 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop               50.25      50.26 R      
  4 Hart, Roger               10 Ridgetop               50.93      50.76 R      
  5 Sleman, Christian          9 Ridgetop               50.65      52.27 R      
  6 Miller, Grant             10 KRA                    53.14    1:00.38 N      
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 35.18    6/8/2014 Kate Farmer                                  
                38.03  XX
                40.18  X
                45.57  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Andrews, Maddie           12 Ridgetop               36.97      36.24 XX     
R - Division  
  1 McMullen, Katharine       11 KRA                    44.63      42.65 R      
  1 Phillips, Quinn           12 KRA                    42.22      42.65 R      
  3 Shepard, Susanna          11 KRA                    44.43      45.30 R      
  4 Speck, Lucie              11 Ridgetop               45.25      45.67 N      
  5 Mahan, Neiley             12 Ridgetop               45.57      51.81 N      
  6 Jenks, Clair              12 Ridgetop               45.57      56.00 N      
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 33.42   7/28/2011 Tory Farmer                                  
                37.48  XX
                41.02  X
                46.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kratzer, Erik             11 KRA                    37.06      37.67 X      
  2 Trevey, Preston           12 KRA                    37.15      38.96 X      
X - Division  
  1 Snesil, Jerome            12 KRA                    40.73      40.50 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               11 Ridgetop               43.05      44.09 R      
  2 McConnel, Will            12 KRA                    45.69      45.57 R      
  3 Cavallo, Nicholas         12 KRA                    46.44      47.53 N      
  4 Lee, Benjamin             12 KRA                    46.44      50.03 N      
  5 Logan, Luke               11 Ridgetop               46.44      51.49 N      
  6 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               46.44      54.27 N      
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 32.99   7/25/2013 Zoe Trenz                                    
                36.10  XX
                38.46  X
                42.22  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
 -- Cloud, Sarah              13 KRA                    35.57         DQ        
X - Division  
  1 Melvin, Frances           14 Ridgetop               37.57      37.81 X      
R - Division  
  1 Plashal, Julia            14 KRA                    42.04      42.68 N      
  2 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop               42.22      51.24 N      
  3 Ogden, Kristine           13 Ridgetop               42.22    1:05.71 N      
  4 Ogden, Ariel              13 Ridgetop               42.22    1:16.91 N      
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 31.53   7/26/2012 Tory Farmer                                  
                33.40  XX
                36.95  X
                41.09  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop               32.26      33.08 XX     
X - Division  
  1 Branch, Brennan           14 KRA                    36.94      36.72 X      
R - Division  
  1 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop               38.82      38.65 R      
  2 Smith, Brandon            14 Ridgetop               39.86      40.41 R      
  3 Strait, Joseph            14 Ridgetop               39.18      40.93 R      
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 33.55   7/25/2013 Abigail Holland                              
                34.87  XX
                36.58  X
                39.90  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          17 Ridgetop               33.55      39.71 R      
X - Division  
  1 Snidow, Kate              16 KRA                    36.26      37.22 R      
  2 Ogden, Ryley              15 Ridgetop               36.33      37.49 R      
  3 Daniel, Kate              16 KRA                    36.01      37.85 R      
  4 Hodges, Emmy              17 KRA                    36.17      38.15 R      
R - Division  
  1 Strait, Kathryn           18 Ridgetop               36.65      38.78 R      
  2 Biltz, Alexis             16 Ridgetop               39.90      42.06 N      
  3 Pate, Kakie               17 KRA                    38.64      42.16 N      
  4 Locher, Arden             18 KRA                    37.67      42.50 N      
  5 Powers, Molly             15 Ridgetop               39.90      43.28 N      
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   RT Record: T 26.80   7/28/2011 Andrew Strait                                
                30.84  XX
                32.78  X
                36.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wiley, Ross               17 KRA                    29.47      30.00 XX     
  2 Apostle, GJ               18 KRA                    30.72      34.20 R      
X - Division  
  1 Fenster, Colin            17 Ridgetop               31.81      32.34 X      
  2 Farmer, Tory              15 Ridgetop               31.14      32.47 X      
R - Division  
  1 Stevenson, Ian            15 Ridgetop               33.03      34.73 R      
  2 Prideaux, Charles         16 Ridgetop               36.44      37.33 N      
  3 Akers, Henry              17 KRA                    35.68      37.37 N      
  4 Bowling, Reese            15 KRA                    36.80      39.96 N      
  5 Hendricks, Jake           17 KRA                    36.80      40.17 N      
  6 Russell, Michael          15 Ridgetop               36.80      43.55 N      
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 24.92   7/30/2005 Athena Post                                  
                25.43  XX
                27.08  X
                30.94  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Bitsko, Anna               8 KRA                    26.32      26.00 X      
R - Division  
  1 Reibel, Gracie             8 KRA                    29.23      28.57 R      
  2 Kennedy, Caraline          8 KRA                    27.65      28.80 R      
  3 Link, Alka                 8 Ridgetop               29.59      29.11 R      
  4 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               29.18      29.96 R      
  5 Reid, Adair                8 KRA                    30.90      30.16 R      
  6 Hart, Anne Claire          7 Ridgetop               30.88      30.35 R      
N - Division  
  1 Gardner, Eva               8 KRA                       NT      28.10 R      
  2 Sanne, Kate                8 KRA                    39.46      31.40 N      
  3 Mahan, Hannah              8 Ridgetop               34.00      31.43 N      
  4 Bischoff, Allison          7 KRA                    36.41      31.64 N      
  5 Conway, Catherine          8 KRA                    35.09      31.73 N      
  6 Winterhoff, Lauren         7 KRA                       NT      32.22 N      
  7 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               34.52      32.83 N      
  8 Schwartz, Cameron          6 Ridgetop               34.52      33.32 N      
  9 Flournoy, Ava              8 KRA                    38.09      33.34 N      
 10 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               33.89      34.07 N      
 11 Shaia, Erin                7 KRA                    42.22      34.28 N      
 12 Gresham, Elise             8 Ridgetop               39.02      34.40 N      
 13 Wilson, Georgia            8 Ridgetop                  NT      35.16 N      
 14 Buerlein, Kayton           8 KRA                    40.35      36.34 N      
 15 Branch, Norah              8 KRA                    37.31      37.09 N      
 16 Jebo, Campbell             8 Ridgetop                  NT      38.79 N      
 17 Kennedy, Callie            6 KRA                    46.41      40.32 N      
 18 McCaffrey, Emy Leigh       7 Ridgetop               41.39      40.93 N      
 19 Featherstone, Lizzie       8 KRA                       NT      43.64 N      
 -- Collier, Elizabeth         7 KRA                       NT         DQ        
 -- Smith, Charlotte           7 KRA                       NT         DQ        
 -- LaCroix, Jocelyne          6 KRA                       NT         DQ        
 -- Woodley, Emerson           7 KRA                       NT         DQ        
 -- Gushman, Tucker            7 KRA                    53.80         DQ        
 -- Fabiato, Sophia            7 KRA                       NT         DQ        
 -- Green, Kate                7 KRA                    39.59         DQ        
 -- Cotropia, Oakley           7 KRA                       NT         DQ        
 -- Neely, Cate                6 KRA                       NT         DQ        
 -- Hope, Harper               8 KRA                       NT         DQ        
 -- Hughes, Ellie              8 KRA                       NT         DQ        
 -- Roberts, Amelia            7 KRA                       NT         DQ        
 -- Brickhouse, MayBelle       7 Ridgetop               41.42         DQ        
 -- Sleman, Molly              6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Gardner, Charlotte         8 KRA                    36.92         DQ        
 -- Aker, Carson               8 KRA                    52.39         DQ        
 -- Stoudt, Natalie            7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Post, Ella                 8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Bradshaw, Madison          8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Torrence, Ellie            8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Pounders, Emma Cole        7 KRA                       NT         DQ        
 -- Mottley, Catherine         8 KRA                    39.85         DQ        
 -- Sharrar, Willa             8 KRA                       NT         DQ        
 -- Fredrick, Stella           7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Gilman, Laney              7 KRA                       NT         DQ        
 -- Garitz, Jane               8 KRA                       NT         DQ        
 -- Hare, Ava                  8 KRA                       NT         DQ        
 -- Gregory, Scotty            7 KRA                       NT         DQ        
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 22.74   7/13/2005 Shane Corbin                                 
                25.46  XX
                27.70  X
                30.39  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Belcher, Harry             8 KRA                    23.70      23.45 XX     
  2 Cox, Will                  8 KRA                    24.06      24.39 XX     
  3 Dolan, Tyler               8 KRA                    25.13      25.44 XX     
X - Division  
  1 Holsten, Henry             8 KRA                    27.36      26.97 X      
R - Division  
  1 Cassidy, Aidan             7 Ridgetop               29.22      26.56 X+     
  2 Phaup, Turner              8 Ridgetop               28.21      27.41 X+     
  3 Dolan, Christian           7 KRA                    29.09      28.63 R      
  4 Bowling, Luke              8 KRA                    30.22      29.32 R      
  5 Prusek, Miles              8 Ridgetop               30.36      29.50 R      
  6 Johnston, Davis            8 KRA                    28.53      29.75 R      
N - Division  
  1 Pounders, Shep             8 KRA                       NT      31.32 N      
  2 Belcher, Bill              7 KRA                    34.86      32.16 N      
  3 Herod, Bennett             8 KRA                       NT      32.60 N      
  4 Costen, Rally              8 KRA                    34.19      32.69 N      
  5 Cauble, Leighton           8 KRA                    39.92      35.47 N      
  6 Estes, Matthew             8 KRA                       NT      35.62 N      
  7 Hurlbert, Jack             7 KRA                    49.45      40.15 N      
  8 Johnston, Ben              6 KRA                       NT      40.76 N      
  9 Shepherd, Mason            8 Ridgetop               43.67      44.43 N      
 -- Monette, Tyler             7 KRA                       NT         DQ        
 -- Suter, Garrett             7 KRA                       NT         DQ        
 -- Johnson, Jake              8 KRA                       NT         DQ        
 -- Whipple, Finn              7 KRA                       NT         DQ        
 -- Flippin, Sam               8 KRA                       NT         DQ        
 -- Roberts, Nathanael         6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Prusek, Owen               6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Saunders, Charles          8 KRA                    39.52         DQ        
 -- Robinson, Briggs           6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Davis, Connor              8 KRA                       NT         DQ        
 -- Bruce, Pierce              7 KRA                       NT         DQ        
 -- Winters, Nate              8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Smith, Oliver              8 KRA                       NT         DQ        
 -- Jones, Floyd               8 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 45.59   7/29/2010 Schuyler Biltz                               
                47.87  XX
                51.29  X
                55.75  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Wilson, Lillian           10 KRA                    52.51      53.60 R      
  2 Bowling, Maggie           10 KRA                    55.75      59.43 N      
  3 Phaup, Grace              10 Ridgetop               55.75    1:00.79 N      
  4 Speck, Millie              9 Ridgetop               55.75    1:01.83 N      
  5 Sundberg, Eliza            9 Ridgetop               55.75    1:03.74 N      
N - Division  
  1 Alger, Riley              10 KRA                    56.25      55.27 R+     
  2 Burnside, Camilla         10 Ridgetop             1:03.13    1:01.07 N      
  2 Thompson, Addison          9 KRA                  1:03.93    1:01.07 N      
  4 Davis, Ella                9 Ridgetop                  NT    1:01.53 N      
  5 Hurlbert, Eleanor         10 KRA                  1:05.21    1:01.65 N      
  6 Slye, Ramsey               9 KRA                  1:03.73    1:01.97 N      
  7 Bruce, Abbey              10 KRA                  1:04.64    1:02.62 N      
  8 Thompson, Betty Grace      9 KRA                  1:08.60    1:04.57 N      
  9 Payne, Ann Haden           9 Ridgetop             1:07.48    1:05.31 N      
 10 Johnson, Grace            10 KRA                  1:08.24    1:06.71 N      
 11 Montgomery, Grace          9 KRA                  1:06.71    1:06.96 N      
 12 Townsend, Sarah            9 Ridgetop             1:14.17    1:07.91 N      
 13 Stoudt, Morgan             9 Ridgetop                  NT    1:10.02 N      
 14 Dickey, Alder              9 KRA                  1:06.39    1:10.73 N      
 15 Burr, Ann Mason            9 KRA                  1:07.79    1:10.96 N      
 16 Jebo, Devon               10 Ridgetop             1:18.92    1:12.25 N      
 17 Pilc, Susan               10 Ridgetop             1:29.66    1:13.34 N      
 18 Robertson, Kayla           9 Ridgetop                  NT    1:13.67 N      
 19 Brown, Lily                9 KRA                  1:16.75    1:15.81 N      
 20 Pounders, Anne Riley       9 KRA                       NT    1:16.02 N      
 21 McConnel, Claire           9 KRA                       NT    1:16.89 N      
 22 Lacroix, Nancy Claire     10 KRA                  1:20.18    1:18.25 N      
 -- Thompson, Kate             9 KRA                  1:11.18         DQ        
 -- Gilman, Perrin             9 KRA                       NT         DQ        
 -- Willis, Katie              9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Bowman, Kate               9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Hare, Charlotte            9 KRA                       NT         DQ        
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 44.21   6/28/2010 Hank Holland                                 
                48.74  XX
                52.07  X
                57.71  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Jobe, Dalton              10 KRA                    44.28      44.45 XX     
X - Division  
  1 Perkins, Carter            9 KRA                    51.33      48.96 X      
  2 Neely, Luke               10 KRA                    51.63      49.35 X      
  3 Herod, Carson             10 KRA                    51.61      51.67 X      
R - Division  
  1 Fallen, Owen              10 KRA                    54.19      51.58 X+     
  2 Kurz, William              9 Ridgetop               53.43      53.49 R      
  3 Shaia, Samuel             10 KRA                    55.36      54.38 R      
  4 Hart, Roger               10 Ridgetop               54.47      55.07 R      
  5 Shepherd, Parker          10 Ridgetop               55.34      56.18 R      
  6 Kennedy, Jackson          10 KRA                    57.43      56.49 R      
N - Division  
  1 Miller, Grant             10 KRA                  1:02.92      59.96 N      
  2 Notley, Rory               9 Ridgetop             1:07.39    1:03.03 N      
  3 Bitsko, Luke              10 KRA                       NT    1:05.46 N      
  4 Wilson, Timothy            9 KRA                  1:13.57    1:07.00 N      
  5 Gavin, Nicholas            9 KRA                  1:18.34    1:08.59 N      
  6 Cauble, Davis             10 KRA                  1:22.27    1:09.57 N      
  7 Monette, Harrison         10 KRA                  1:14.46    1:11.33 N      
  8 Winters, Madoc            10 Ridgetop                  NT    1:14.62 N      
  9 Wickham, Clarke           10 KRA                  1:09.44    1:15.42 N      
 10 Burr, Jackson              9 KRA                  1:18.34    1:35.66 N      
 -- Davis, Preston            10 KRA                       NT         DQ        
 -- Sleman, Christian          9 Ridgetop             1:13.72         DQ        
 -- Gavin, Matthew             9 KRA                       NT         DQ        
 -- Thompson, Hank            10 KRA                       NT         DQ        
 -- Mahoney, Kiel              9 KRA                       NT         DQ        
 -- Lee, Samuel                9 KRA                       NT         DQ        
 -- Rutkowski, Duncan          9 KRA                       NT         DQ        
 -- Evans, Josh               10 KRA                  1:13.91         DQ        
 -- Rountree, Rob             10 KRA                       NT         DQ        
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 39.86   7/28/2011 Zoe Trenz                                    
                42.33  XX
                44.96  X
                49.42  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cooper, Katherine         12 KRA                    41.99      41.74 XX     
X - Division  
  1 Neely, Liza               12 KRA                    43.47      44.46 X      
R - Division  
  1 McMullen, Katharine       11 KRA                    46.12      45.71 R      
  2 Perkins, Grace            11 KRA                    46.66      47.34 R      
  3 Sjovold, Hannah           12 KRA                    47.41      49.69 N      
  4 Mahan, Neiley             12 Ridgetop               49.42      51.39 N      
  5 Payne, Carter             12 Ridgetop               49.42      52.62 N      
  6 Speck, Lucie              11 Ridgetop               49.42      53.31 N      
N - Division  
  1 Shepard, Susanna          11 KRA                    51.62      50.62 N      
  2 Larkin, Leanne            12 KRA                    53.59      50.64 N      
  3 Miller, Maddy             12 KRA                    52.89      51.36 N      
  4 Gilson, MACKENZIE         12 KRA                    55.19      53.17 N      
  5 Stephens, Annie           12 KRA                    51.74      53.84 N      
  6 Martin, Hayden            12 KRA                    53.59      54.07 N      
  7 Phillips, Quinn           12 KRA                    52.54      56.09 N      
  8 Wright, Victoria          12 Ridgetop               58.77      56.90 N      
  9 Hendricks, Sarah          11 KRA                    54.91      57.19 N      
 10 Abbott, Mary Clare        12 Ridgetop             1:00.69      57.41 N      
 11 Willett, Clair            11 Ridgetop             1:06.66      59.91 N      
 12 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop               59.42    1:01.29 N      
 13 Jenks, Clair              12 Ridgetop             1:03.92    1:02.71 N      
 14 Costen, Currie            12 KRA                  1:02.85    1:05.15 N      
 15 Blair, Helen Anne         12 Ridgetop             1:21.97    1:12.65 N      
 -- Walker, Olivia            11 KRA                       NT         DQ        
 -- Bowman, Mollie            11 Ridgetop             1:02.77         DQ        
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 37.72   7/26/2012 Hank Holland                                 
                42.52  XX
                46.15  X
                50.37  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Jobe, Davis               12 KRA                    41.01      40.73 XX     
X - Division  
  1 Locher, Hunter            12 KRA                    44.63      42.33 XX+    
  2 Kratzer, Erik             11 KRA                    45.47      44.81 X      
R - Division  
  1 Cavallo, Nicholas         12 KRA                    48.84      49.28 R      
  2 Trevey, Preston           12 KRA                    49.81      49.74 R      
  3 Wright, Stuart            12 KRA                    48.45      50.22 R      
  4 Melvin, Ben               12 Ridgetop               49.89      51.76 N      
  5 Logan, Luke               11 Ridgetop               50.37      54.06 N      
  6 Nardi, Thomas             12 Ridgetop               50.37      54.60 N      
N - Division  
  1 Snesil, Jerome            12 KRA                    51.16      47.28 R+     
  2 Dalton, Breck             12 KRA                    53.83      50.47 N      
  3 Shaia, Joseph             12 KRA                    55.53      52.07 N      
  4 Lee, Benjamin             12 KRA                       NT      52.48 N      
  5 Fallen, Myles             12 KRA                    50.88      52.66 N      
  6 Townsend, Ian             12 Ridgetop               54.05      53.71 N      
  7 Reid, Will                12 KRA                    55.74      54.68 N      
  8 Davis, Jack               11 Ridgetop             1:07.88      55.27 N      
  9 Bryner, Mick              12 KRA                    57.17    1:00.11 N      
 10 Daniel, James             12 KRA                    59.07    1:01.00 N      
 11 Gavin, Sam                11 KRA                  1:16.49    1:01.97 N      
 12 McConnel, Will            12 KRA                  1:18.82    1:02.14 N      
 13 Harless, Sam              11 Ridgetop               59.39    1:03.61 N      
 14 Link, Rowen               11 Ridgetop             1:01.07    1:03.78 N      
 15 Burnside, Matthew         11 Ridgetop                  NT    1:07.58 N      
 16 Russell, Andrew           11 Ridgetop             1:27.09    1:09.37 N      
 -- Prideaux, Henry           12 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Plashal, Jack             11 KRA                       NT         DQ        
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 41.74   6/30/2014 Emily Pilc                                   
                39.35  XX
                42.82  X
                45.30  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Proffitt, Peyton          13 KRA                    38.72      38.00 XX     
X - Division  
  1 Pilc, Emily               14 Ridgetop               41.74      41.47TX      
R - Division  
  1 Cloud, Sarah              13 KRA                    44.94      45.36 N      
  2 Poehler, Emma             14 Ridgetop               45.30      46.35 N      
  3 Bowles, Anna              14 Ridgetop               45.30      48.02 N      
N - Division  
  1 Booth, Tori               13 KRA                    50.54      49.62 N      
  2 Wall, Caroline            14 KRA                    49.46      51.09 N      
  3 Crenshaw, Hastings        14 KRA                       NT      52.72 N      
  4 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop               51.96      52.95 N      
  5 Weidhaas, Claire          14 Ridgetop             1:06.40    1:02.46 N      
  6 Ogden, Kristine           13 Ridgetop                  NT    2:14.22 N      
  7 Ogden, Ariel              13 Ridgetop                  NT    2:48.00 N      
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 38.23    7/6/2005 Daniel Strait                                
                37.66  XX
                40.75  X
                42.51  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Moore, Iain               13 KRA                    42.04      39.81 X+     
  2 Branch, Brennan           14 KRA                    41.45      40.40 X+     
  3 Fenster, Casey            14 Ridgetop               42.51      45.82 N      
  4 Gilliam, Christopher      14 Ridgetop               42.51      47.40 N      
N - Division  
  1 Smith, Brandon            14 Ridgetop               49.52      43.30 N      
  2 Notley, Adam              13 Ridgetop               49.90      48.98 N      
  3 Strait, Joseph            14 Ridgetop               55.88      52.17 N      
 -- Hickman, Tripp            13 KRA                       NT         DQ        
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 1:20.48   7/28/2011 Abby Holland                               
                1:27.44  XX
                1:35.15  X
                1:42.20  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          14 Ridgetop             1:42.20    1:33.95 X+     
  2 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop             1:39.58    1:38.57 R      
  3 Neely, Hillary            13 KRA                  1:42.20    1:39.25 R      
  4 Plashal, Julia            14 KRA                  1:42.20    1:45.06 N      
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 1:14.81   7/26/2007 Andrew Strait                              
                1:23.68  XX
                1:30.55  X
                1:38.22  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kratzer, Kai              13 KRA                  1:38.22    1:26.03 X+     
  2 Harlow, Bayley            13 KRA                  1:38.22    1:36.55 R      
  3 Logan, Andy               13 Ridgetop             1:38.22    1:44.57 N      
  4 Pilc, Charlie             13 Ridgetop             1:38.22    1:49.49 N      
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 38.72   6/23/2014 Zoe Trenz                                    
                38.38  XX
                40.73  X
                43.92  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Searles, Alexandra        16 KRA                    35.07      37.75 XX     
  2 Trenz, Zoe                15 Ridgetop               37.56      38.48TX      
X - Division  
  1 Daniel, Kate              16 KRA                    39.69      41.88 R      
  2 Pollard, Elizabeth        16 KRA                    40.09      43.19 R      
R - Division  
  1 Biltz, Alexis             16 Ridgetop               43.64      43.53 R      
  2 Snidow, Kate              16 KRA                    42.51      44.05 N      
  3 Dillard, Leah             17 Ridgetop               43.72      48.96 N      
  4 Baskin, Mary Peyton       16 Ridgetop               42.96      49.98 N      
N - Division  
  1 Hodges, Emmy              17 KRA                    46.28      46.39 N      
  2 Locher, Arden             18 KRA                    45.11      48.60 N      
  3 Taylor, Elise             17 KRA                    56.82      58.34 N      
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 32.79   7/31/2004 Luke Saunders                                
                34.77  XX
                36.77  X
                40.20  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wiley, Ross               17 KRA                    33.51      35.03 X      
  2 Apostle, GJ               18 KRA                    34.36      39.52 R      
R - Division  
  1 Riggs, Will               16 KRA                    37.79      38.16 R      
  2 Prideaux, Charles         16 Ridgetop               40.20      40.09 R      
  3 Stevenson, Ian            15 Ridgetop               39.05      40.46 N      
  4 Burgess, Barry            15 KRA                    39.56      41.06 N      
  5 Green, Mitchell           16 Ridgetop               40.20      42.63 N      
N - Division  
  1 Bowling, Reese            15 KRA                    41.04      43.00 N      
  2 Searles, Grayson          15 KRA                    43.59      43.47 N      
  3 Ellis, Ben                17 Ridgetop               45.56      45.04 N      
  4 Allin, Shane              17 Ridgetop               46.63      45.13 N      
  5 Carr, Harrison            16 Ridgetop               49.63      53.09 N      
  6 Allin, Connor             17 Ridgetop               55.09      53.15 N      
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 1:22.84   6/25/2003 Ellie Saunders                             
                1:25.29  XX
                1:30.52  X
                1:37.75  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          17 Ridgetop             1:24.54    1:34.80 R      
R - Division  
  1 Lacy, Emmie               18 KRA                  1:36.27    1:40.22 N      
  2 Lewis, Rose               16 KRA                  1:37.75    1:57.20 N      
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   RT Record: T 1:04.64   7/29/2010 Andrew Strait                              
                1:17.27  XX
                1:21.70  X
                1:26.47  R
                     --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broschart, Mason          15 KRA                  1:26.47    1:37.19 N      
  2 Asplund, Eric             17 Ridgetop             1:26.47    1:37.97 N      
  3 Gilliam, Alex             17 Ridgetop             1:26.47    1:40.60 N      
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 19.38   7/25/2008 Schuyler Biltz                               
                21.42  XX
                23.66  X
                28.28  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bitsko, Anna               8 KRA                    24.73      23.78 R      
  2 Herod, Lizzie              8 KRA                    27.57      26.66 R      
  3 Gardner, Eva               8 KRA                    26.24      27.25 R      
  4 Brickhouse, Cara           8 Ridgetop               28.28      30.17 N      
  5 Robinson, Ellie Grace      8 Ridgetop               28.28      31.62 N      
  6 Cullop, Madeleine          7 Ridgetop               28.28      31.75 N      
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 20.15    7/7/2008 Nick Ulrichs                                 
                21.93  XX
                24.52  X
                28.68  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Belcher, Harry             8 KRA                    20.49      21.35 XX     
  2 Cox, Will                  8 KRA                    21.87      23.93 X      
X - Division  
  1 Dolan, Tyler               8 KRA                    23.15      23.13 X      
  2 Phaup, Turner              8 Ridgetop               24.52      24.07 X      
R - Division  
  1 Johnston, Davis            8 KRA                    28.44      26.60 R      
  2 Flippin, Sam               8 KRA                    27.53      27.35 R      
  3 Prusek, Miles              8 Ridgetop               28.10      31.46 N      
  4 Winters, Nate              8 Ridgetop               28.68      32.38 N      
  5 Andrews, Owen              8 Ridgetop               28.68      33.06 N      
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 36.16   7/12/2010 Schuyler Biltz                               
                41.88  XX
                46.24  X
                52.21  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Alger, Grace              10 KRA                    43.96      45.33 X      
  2 Pollard, Meg               9 KRA                    46.03      47.06 R      
  3 Phaup, Grace              10 Ridgetop               45.25      47.75 R      
R - Division  
  1 Hurlbert, Eleanor         10 KRA                    52.21      57.00 N      
  2 Bowling, Maggie           10 KRA                    52.21      57.60 N      
  3 Davis, Ella                9 Ridgetop               52.21    1:00.39 N      
  4 Cavallo, Isabella         10 KRA                    52.21    1:01.11 N      
  5 Cassidy, Maddie           10 Ridgetop               52.21    1:10.65 N      
  6 Speck, Millie              9 Ridgetop               52.21    1:16.54 N      
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 37.25   7/19/2010 Hank Holland                                 
                41.71  XX
                47.34  X
                53.40  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wright, James             10 KRA                    38.23      38.51 XX     
X - Division  
  1 Kurz, William              9 Ridgetop               46.10      48.21 R      
R - Division  
  1 Perkins, Carter            9 KRA                    51.45      48.92 R      
  2 Cox, Spencer              10 KRA                    49.13      49.60 R      
  3 Schwartz, Hayden           9 Ridgetop               50.71      53.45 N      
  4 Herod, Carson             10 KRA                    53.40      55.42 N      
  5 Shepherd, Parker          10 Ridgetop               51.67    1:01.52 N      
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 34.17   7/28/2011 Schuyler Biltz                               
                36.49  XX
                39.12  X
                44.80  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cooper, Katherine         12 KRA                    33.07      33.35 XX     
  2 Farmer, Kate              12 Ridgetop               34.24      35.66 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             12 Ridgetop               36.84      37.41 X      
  2 Martin, Hayden            12 KRA                    37.78      38.79 X      
R - Division  
  1 Shepard, Susanna          11 KRA                    42.24      42.85 R      
  2 Larkin, Leanne            12 KRA                    40.53      42.91 R      
  3 Neary, Gretchen           12 KRA                    40.54      48.41 N      
  4 Martin, Maddy             12 Ridgetop               44.80      50.34 N      
  5 McCaffrey, Erin Beth      11 Ridgetop               44.80      55.59 N      
  6 Willett, Clair            11 Ridgetop               44.80    1:04.15 N      
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 33.54   7/27/2012 Hank Holland                                 
                36.15  XX
                40.65  X
                44.55  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Jobe, Davis               12 KRA                    34.53      34.89 XX     
X - Division  
  1 Kratzer, Erik             11 KRA                    37.16      36.16 X      
  2 Ramirez, Sebastian        12 Ridgetop               37.53      36.34 X      
  3 Locher, Hunter            12 KRA                    40.41      37.99 X      
R - Division  
  1 Frantz, Tristan           12 Ridgetop               43.73      42.91 R      
  2 Shaia, Joseph             12 KRA                    44.55      47.41 N      
  3 Cohn, Logan               11 Ridgetop               44.55      47.98 N      
  4 Thompson, Trey            11 KRA                    44.55      48.06 N      
  5 Wright, Stuart            12 KRA                    44.55      48.22 N      
  6 Townsend, Ian             12 Ridgetop               44.55      50.22 N      
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 31.07   7/25/2013 Zoe Trenz                                    
                34.40  XX
                36.84  X
                40.49  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Biltz, Schuyler           14 Ridgetop               33.81      34.45 X      
  2 Proffitt, Peyton          13 KRA                    34.28      34.63 X      
X - Division  
  1 Cloud, Sarah              13 KRA                    36.70      37.15 R      
R - Division  
  1 Pilc, Emily               14 Ridgetop               40.49      39.54 R      
  2 Weidhaas, Geneva          14 Ridgetop               40.49      44.21 N      
  3 Booth, Tori               13 KRA                    40.49      48.66 N      
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 30.23   7/15/2013 Tory Farmer                                  
                31.56  XX
                34.62  X
                38.95  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             14 Ridgetop               30.43      31.27 XX     
X - Division  
  1 Kratzer, Kai              13 KRA                    33.57      33.33 X      
  2 Harlow, Bayley            13 KRA                    34.31      35.43 R      
R - Division  
  1 Pilc, Charlie             13 Ridgetop               38.95      42.36 N      
  2 Notley, Adam              13 Ridgetop               38.95      44.52 N      
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 30.82   6/30/2014 Zoe Trenz                                    
                33.06  XX
                34.44  X
                37.69  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Pollard, Elizabeth        16 KRA                    31.36      35.53 R      
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              15 Ridgetop               34.09      34.89 R      
R - Division  
  1 Searles, Alexandra        16 KRA                    37.17      37.80 N      
  2 Powers, Molly             15 Ridgetop               37.63      38.29 N      
  3 Hodges, Emmy              17 KRA                    36.33      40.12 N      
  4 Pate, Kakie               17 KRA                    37.67      43.06 N      
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   RT Record: T 25.65   7/28/2011 Andrew Strait                                
                29.06  XX
                30.42  X
                33.44  R
                   --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farmer, Tory              15 Ridgetop               30.23      32.28 R      
R - Division  
  1 Hendricks, Jake           17 KRA                    32.21      32.64 R      
  2 Gilliam, Alex             17 Ridgetop               32.00      34.15 N      
  3 Baskin, Campbell          16 Ridgetop               33.44      37.06 N      
  4 Broschart, Mason          15 KRA                    33.44      39.89 N      
  5 Russell, Michael          15 Ridgetop               33.44      42.75 N      
 
Event 80  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
   RT Record: T 1:22.45   7/24/2008 Nick Ulrichs, Emily Pilc, Schu             
                         yler Biltz, Hank Holland                          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanawha  'A'                                      1:25.11    1:31.69        
     1) Belcher, Harry M8               2) Cox, Will M8                   
     3) Bitsko, Anna W8                 4) Herod, Lizzie W8               
  2 Ridgetop  'B'                                     1:46.99    1:48.70        
     1) Link, Alka W8                   2) Cassidy, Aidan M7              
     3) Prusek, Miles M8                4) Hart, Anne Claire W7           
  3 Ridgetop  'A'                                     1:40.67    1:48.82        
     1) Brickhouse, Cara W8             2) Robinson, Ellie Grace W8       
     3) Phaup, Turner M8                4) Andrews, Owen M8               
  4 Kanawha  'B'                                           NT    1:48.92        
     1) Shaia, Erin W7                  2) Bowling, Luke M8               
     3) Belcher, Bill M7                4) Kennedy, Caraline W8           
  5 Ridgetop  'C'                                          NT    1:56.68        
     1) Mahan, Hannah W8                2) Cullop, Madeleine W7           
     3) Winters, Nate M8                4) Shepherd, Mason M8             
 -- Kanawha  'C'                                           NT         DQ        
     1) Gardner, Eva W8                 2) Lohmann, Jake M8               
     3) Flournoy, Ava W8                4) Johnston, Ben M6               
 
Event 81  Mixed 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
   RT Record: T 2:34.66   7/29/2010 Nick Ulrichs, Emily Pilc, Schu             
                         yler Biltz, Hank Holland                          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanawha  'A'                                      2:37.50    2:44.75        
     1) Alger, Grace W10                2) Jobe, Dalton M10               
     3) Wright, James M10               4) Alger, Riley W10               
  2 Kanawha  'B'                                           NT    3:11.06        
     1) Bruce, Abbey W10                2) Neely, Luke M10                
     3) Pollard, Meg W9                 4) Cox, Spencer M10               
  3 Kanawha  'C'                                           NT    3:15.03        
     1) Bowling, Maggie W10             2) Wilson, Lillian W10            
     3) Perkins, Carter M9              4) Herod, Carson M10              
  4 Ridgetop  'A'                                     3:10.21    3:24.33        
     1) Shepherd, Parker M10            2) Sundberg, Eliza W9             
     3) Phaup, Grace W10                4) Kurz, William M9               
  5 Ridgetop  'B'                                     3:30.10    3:38.09        
     1) Sleman, Christian M9            2) Speck, Millie W9               
     3) Schwartz, Hayden M9             4) Payne, Ann Haden W9            
  6 Ridgetop  'C'                                     3:40.45    3:45.10        
     1) Townsend, Sarah W9              2) Burnside, Camilla W10          
     3) Hart, Roger M10                 4) Notley, Rory M9                
 
Event 82  Mixed 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
   RT Record: T 2:21.21   6/20/2011 Tory Farmer, Zoe Trenz, Schuyl             
                         er Biltz, Hank Holland                            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanawha  'A'                                      2:22.00    2:25.81        
     1) Jobe, Davis M12                 2) Cooper, Katherine W12          
     3) Martin, Hayden W12              4) Kratzer, Erik M11              
  2 Kanawha  'B'                                      2:30.01    2:34.41        
     1) Trevey, Preston M12             2) Perkins, Grace W11             
     3) Sjovold, Hannah W12             4) Locher, Hunter M12             
  3 Ridgetop  'A'                                     2:34.08    2:35.11        
     1) Farmer, Kate W12                2) Biltz, Taylor W12              
     3) Ramirez, Sebastian M12          4) Cohn, Logan M11                
  4 Kanawha  'C'                                           NT    2:53.64        
     1) Phillips, Quinn W12             2) McMullen, Katharine W11        
     3) Daniel, James M12               4) Stephens, Annie W12            
  5 Ridgetop  'B'                                     2:47.78    2:54.19        
     1) Andrews, Maddie W12             2) Melvin, Ben M12                
     3) Frantz, Tristan M12             4) Speck, Lucie W11               
  6 Ridgetop  'C'                                     3:04.37    3:04.96        
     1) Payne, Carter W12               2) Nardi, Thomas M12              
     3) Bowman, Mollie W11              4) Townsend, Ian M12              
 
Event 83  Mixed 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
   RT Record: T 2:07.00   7/25/2013 Ian Stevenson, Hank Holland, Z             
                         oe Trenz, Ryley Ogden                             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanawha  'A'                                      2:15.10    2:13.69        
     1) Cloud, Sarah W13                2) Proffitt, Peyton W13           
     3) Moore, Iain M13                 4) Kratzer, Kai M13               
  2 Ridgetop  'A'                                     2:19.02    2:17.98        
     1) Holland, Hank M14               2) Pilc, Emily W14                
     3) Biltz, Schuyler W14             4) Gilliam, Christopher M14       
  3 Kanawha  'B'                                      2:24.19    2:32.52        
     1) Booth, Tori W13                 2) Neely, Hillary W13             
     3) Branch, Brennan M14             4) Harlow, Bayley M13             
  4 Ridgetop  'B'                                     2:29.80    2:33.98        
     1) Poehler, Emma W14               2) Fenster, Casey M14             
     3) Melvin, Frances W14             4) Smith, Brandon M14             
  5 Ridgetop  'C'                                     2:37.14    2:37.65        
     1) Bowles, Anna W14                2) Boykin, Caroline W14           
     3) Strait, Joseph M14              4) Notley, Adam M13               
 
Event 84  Mixed 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
   RT Record: T 2:00.58   7/23/2009 Daria Mosman, Andrew Strait, D             
                         aniel Strait, Lindsey Ashman                      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kanawha  'A'                                      2:01.07    2:05.33        
     1) Wiley, Ross M17                 2) Searles, Alexandra W16         
     3) Pollard, Elizabeth W16          4) Riggs, Will M16                
  2 Ridgetop  'A'                                     2:04.40    2:05.44        
     1) Farmer, Tory M15                2) Fenster, Colin M17             
     3) Trenz, Zoe W15                  4) Ogden, Ryley W15               
  3 Ridgetop  'B'                                     2:12.80    2:18.40        
     1) Stevenson, Ian M15              2) Holland, Abigail W17           
     3) Strait, Kathryn W18             4) Prideaux, Charles M16          
  4 Kanawha  'B'                                      2:12.16    2:19.92        
     1) Hodges, Emmy W17                2) Daniel, Kate W16               
     3) Apostle, GJ M18                 4) Hendricks, Jake M17            
  5 Kanawha  'C'                                      2:19.60    2:29.78        
     1) Pate, Kakie W17                 2) Burgess, Barry M15             
     3) Snidow, Kate W16                4) Akers, Henry M17               
  6 Ridgetop  'C'                                     2:23.16    2:31.65        
     1) Baskin, Mary Peyton W16         2) Biltz, Alexis W16              
     3) Gilliam, Alex M17               4) Green, Mitchell M16            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 84                    
 
  1. Kanawha                          1843.5   2. Ridgetop                         1260.5