HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 7/18/17 09:10 PM
                              17 RT@ARA - 7/17/17
                                    Results

Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.54  XX
          19.88  X
          23.59  R
          28.14  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Linkonis, Valentina        8 ARA                              15.85 XX
R - Division  
  1 Frink, Dana                8 ARA                              21.88 R
  2 Spalding, Betsy            8 Ridgetop                         22.35 R
  3 Ayers, Ellery              8 Ridgetop                         22.44 R
  4 Harlow, Hadley             8 ARA                              23.00 R
  5 Manring, Tessa             8 ARA                              24.44 QUA
  6 Bowman, Jane               8 Ridgetop                         29.78
 -- De Witt, Hannah            8 ARA                             X23.57 R
 -- Catoggio, Linley           7 ARA                             X25.28 QUA
N - Division  
  1 Holmes, Frances            8 ARA                              23.63 QUA
  2 Siebert, Ella              8 ARA                              24.35 QUA
  3 Budwell, AnneCarter        7 Ridgetop                         24.47 QUA
  4 Belding, Ashby             7 ARA                              24.86 QUA
  5 Jones, Ingrid              8 ARA                              25.28 QUA
  6 Siebert, Anna              6 ARA                              25.56 QUA
  7 Henley, Meredith           8 ARA                              26.14 QUA
  8 Moore, Sofia               8 Ridgetop                         26.31 QUA
  8 Nelson, Delaney            6 ARA                              26.31 QUA
 10 Wafford, Sadie             6 ARA                              27.06 QUA
 11 Hart, Charlotte            6 Ridgetop                         27.22 QUA
 12 Friday, Mary Claire        7 Ridgetop                         27.32 QUA
 13 Schreher, Delilah          6 ARA                              27.43 QUA
 14 Brown, Claire              8 Ridgetop                         27.81 QUA
 15 Daniel, Skylar             7 ARA                              27.84 QUA+
 16 Gay, Sarah                 7 ARA                              27.87 QUA
 17 Corby, Caitlin             8 Ridgetop                         29.31
 18 Gardner, Amelia            6 ARA                              29.62
 19 Lay, Sasha                 8 ARA                              29.78
 20 Cuce, Elianna              8 Ridgetop                         30.19
 21 Fonville, Josie            8 ARA                              30.79
 22 Fredrick, Olivia           7 Ridgetop                         33.97
 23 Hofheimer, Carter          6 ARA                              34.25
 24 Fischi, Lucia              6 ARA                              34.31
 25 Spalding, Phoebe           8 ARA                              34.69
 26 Parker, Audrey             5 ARA                              35.93
 27 Beach, Ellie               6 Ridgetop                         37.12
 28 Roberts, Charley           7 Ridgetop                         37.25
 29 Gilmore, Madison           5 ARA                              37.41
 30 Crook, Madeline            5 Ridgetop                         37.88
 31 Schrinel, Molly            5 Ridgetop                         38.13
 32 Berry, Charlotte           6 Ridgetop                         38.59
 33 Carnwath, Adelina          8 Ridgetop                         39.12
 34 Litzenburg, Piper          5 Ridgetop                         41.28
 35 Dalton, Eva                5 ARA                              41.31
 36 Crone, Hayes               4 ARA                              43.21
 37 Hanna, Lucia               5 Ridgetop                         43.28
 38 Mungo, Livee               7 ARA                              45.25

Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.43  XX
          24.05  X
          27.60  R
          32.75  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
R - Division  
  1 Frink, Dana                8 ARA                              24.31 R
  2 De Witt, Hannah            8 ARA                              26.62 R
  3 Bowman, Jane               8 Ridgetop                         26.68 R
  4 Harlow, Hadley             8 ARA                              26.69 R
  5 Hart, Charlotte            6 Ridgetop                         28.38 QUA
  6 Spalding, Betsy            8 Ridgetop                         31.62 QUA

Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          24.60  XX
          26.70  X
          29.95  R
          35.36  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Linkonis, Valentina        8 ARA                              20.16 XX
R - Division  
  1 Manring, Tessa             8 ARA                              27.94 R
  2 Belding, Ashby             7 ARA                              29.78 R
  3 Fredrick, Olivia           7 Ridgetop                         30.54 QUA
  4 Ayers, Ellery              8 Ridgetop                         32.44 QUA
  5 Cuce, Elianna              8 Ridgetop                         33.12 QUA
 -- Nelson, Delaney            6 ARA                                 DQ

Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.37  XX
          23.44  X
          27.63  R
          33.78  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Linkonis, Valentina        8 ARA                              18.09 XX
R - Division  
  1 Frink, Dana                8 ARA                              24.56 R
  2 Ayers, Ellery              8 Ridgetop                         27.42 R
  3 Belding, Ashby             7 ARA                              28.53 QUA
  4 Catoggio, Linley           7 ARA                              30.16 QUA
  5 Friday, Mary Claire        7 Ridgetop                         32.65 QUA
  6 Fredrick, Olivia           7 Ridgetop                         48.22
N - Division  
  1 Gay, Sarah                 7 ARA                              27.88 QUA+
  2 Nelson, Delaney            6 ARA                              28.50 QUA
  3 Bowman, Jane               8 Ridgetop                         28.72 QUA
  4 De Witt, Hannah            8 ARA                              28.91 QUA
  5 Jones, Ingrid              8 ARA                              29.87 QUA
  6 Henley, Meredith           8 ARA                              30.47 QUA
  7 Harlow, Hadley             8 ARA                              30.50 QUA
  8 Holmes, Frances            8 ARA                              31.03 QUA+
  9 Corby, Caitlin             8 Ridgetop                         31.10 QUA
 10 Hart, Charlotte            6 Ridgetop                         33.72 QUA
 11 Gardner, Amelia            6 ARA                              34.34
 12 Lay, Sasha                 8 ARA                              34.75
 13 Spalding, Betsy            8 Ridgetop                         34.97
 14 Brown, Claire              8 Ridgetop                         36.65
 15 Manring, Tessa             8 ARA                              37.19
 16 Fonville, Josie            8 ARA                              38.28
 17 Moore, Sofia               8 Ridgetop                         40.31
 18 Cuce, Elianna              8 Ridgetop                         40.96
 19 Siebert, Anna              6 ARA                              41.87
 20 Siebert, Ella              8 ARA                              43.69
 21 Spalding, Phoebe           8 ARA                              46.12
 -- Roberts, Charley           7 Ridgetop                            DQ
 -- Budwell, AnneCarter        7 Ridgetop                            DQ

Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.24  XX
          37.26  X
          42.67  R
          47.93  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Pascual, Norah            10 Ridgetop                         34.19 XX
  2 Frink, Ann Marie          10 ARA                              34.60 XX
X - Division  
  1 Hart, Anne Claire         10 Ridgetop                         37.19 X
R - Division  
  1 Fischi, Frances            9 ARA                              40.50 R
  2 Cullop, Madeleine         10 Ridgetop                         41.56 R
  3 Schwartz, Cameron          9 Ridgetop                         43.34 QUA
  4 Zincone, Caroline          9 ARA                              43.78 QUA
  5 Norton, Vivian            10 Ridgetop                         45.69 QUA
  6 Freiden, Helena            9 ARA                              46.15 QUA
N - Division  
  1 Steadman, Claire          10 ARA                              43.59 QUA
  2 Schreher, Olive            9 ARA                              45.37 QUA
  3 Fredrick, Stella          10 Ridgetop                         47.84 QUA
  4 Musick, A.V.               9 ARA                              48.03
  5 Dixon, Ellie               9 ARA                              48.44
  6 Acey, Celia               10 ARA                              49.13
  7 Sisler, Audrey             9 ARA                              49.35
  8 Mungo, Gianna             10 ARA                              49.84
  9 Landa, Willow             10 ARA                              49.87
 10 Crone, Emma               10 ARA                              50.50
 11 Dixon, Elisabeth           9 ARA                              50.72
 12 Brickhouse, May           10 Ridgetop                         50.85
 13 Pohlmann, Izzy            10 ARA                              51.78
 14 Henley, Nina               9 ARA                              52.82
 15 Cordo, Katie              10 Ridgetop                         53.75
 16 Garrett, Madeleine         9 Ridgetop                         54.75
 17 Cimino, Electra            9 Ridgetop                         56.09
 18 Spalding, Simone          10 ARA                              57.31
 19 Cassidy, Ruthie            9 ARA                            1:03.19
 20 Evans, Kyra                9 Ridgetop                       1:03.65
 21 Roberts, Lily              9 Ridgetop                       1:04.03
 22 Beverly, Sarah             9 ARA                            1:04.40
 23 Fisher, Rachel             9 ARA                            1:05.87
 24 Hallett, Mary Beth         9 ARA                            1:15.34
 -- Budwell, Katherine         9 Ridgetop                            DQ

Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          41.10  XX
          44.04  X
          50.68  R
          58.47  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Linkonis, Gabriela        10 ARA                              37.66 XX
R - Division  
  1 Haymore, Lilly            10 ARA                              46.31 R
  2 Schwartz, Cameron          9 Ridgetop                         47.28 R
  3 Steadman, Claire          10 ARA                              48.40 R
  4 Zincone, Caroline          9 ARA                              51.94 QUA
  5 Cuevas, Aubrey            10 Ridgetop                         52.13 QUA
  6 Brickhouse, May           10 Ridgetop                         54.50 QUA

Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          46.96  XX
          50.02  X
          55.86  R
        1:02.71  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Hart, Anne Claire         10 Ridgetop                         45.03 XX
X - Division  
  1 Linkonis, Gabriela        10 ARA                              47.25 X
  1 Haymore, Lilly            10 ARA                              47.25 X
R - Division  
  1 Cullop, Madeleine         10 Ridgetop                         51.06 R
  2 Sleman, Molly              9 Ridgetop                         51.47 R
  3 Steadman, Claire          10 ARA                              52.18 R
  4 Zincone, Caroline          9 ARA                              56.25 QUA
  5 Evans, Kyra                9 Ridgetop                         59.84 QUA
  6 Sisler, Audrey             9 ARA                            1:01.50 QUA

Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          40.02  XX
          43.59  X
          50.59  R
          59.32  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Frink, Ann Marie          10 ARA                              38.85 XX+
R - Division  
  1 Fischi, Frances            9 ARA                              42.69 X+
  2 Sleman, Molly              9 Ridgetop                         43.87 R
  3 Schwartz, Cameron          9 Ridgetop                         49.51 R
  4 Mungo, Gianna             10 ARA                              56.85 QUA
  5 Sisler, Audrey             9 ARA                              57.94 QUA
 -- Norton, Vivian            10 Ridgetop                            DQ
N - Division  
  1 Schreher, Olive            9 ARA                              56.84 QUA+
  2 Freiden, Helena            9 ARA                              59.82
  3 Cuevas, Aubrey            10 Ridgetop                       1:00.77
  4 Fredrick, Stella          10 Ridgetop                       1:01.16
  5 Dixon, Ellie               9 ARA                            1:01.91
  6 Pohlmann, Izzy            10 ARA                            1:02.31
  7 Musick, A.V.               9 ARA                            1:02.84
  8 Cordo, Katie              10 Ridgetop                       1:04.13
  9 Acey, Celia               10 ARA                            1:04.15
 10 Brickhouse, May           10 Ridgetop                       1:04.50
 11 Evans, Kyra                9 Ridgetop                       1:06.28
 12 Landa, Willow             10 ARA                            1:08.49
 13 Henley, Nina               9 ARA                            1:08.85
 14 Roberts, Lily              9 Ridgetop                       1:09.09
 15 Dixon, Elisabeth           9 ARA                            1:09.17
 16 Spalding, Simone          10 ARA                            1:12.16
 17 Crone, Emma               10 ARA                            1:16.22
 18 Garrett, Madeleine         9 Ridgetop                       1:35.78

Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:28.76  XX
        1:35.77  X
        1:52.75  QUA
        1:52.75  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Frink, Ann Marie          10 ARA                            1:24.91 XX
  2 Pascual, Norah            10 Ridgetop                       1:27.72 XX
  3 Linkonis, Gabriela        10 ARA                            1:27.79 XX
X - Division  
  1 Hart, Anne Claire         10 Ridgetop                       1:33.37 X
  2 Sleman, Molly              9 Ridgetop                       1:38.00 QUA
R - Division  
  1 Fischi, Frances            9 ARA                            1:40.84 QUA
  2 Haymore, Lilly            10 ARA                            1:41.28 QUA
  3 Cullop, Madeleine         10 Ridgetop                       1:46.03 QUA
  4 Fredrick, Stella          10 Ridgetop                       1:50.22 QUA
  5 Norton, Vivian            10 Ridgetop                       1:51.69 QUA
 -- Cordo, Katie              10 Ridgetop                      X2:24.65
 -- Mungo, Gianna             10 ARA                                 DQ
N - Division  
  1 Freiden, Helena            9 ARA                            1:55.93
  2 Cuevas, Aubrey            10 Ridgetop                       1:59.47
  3 Pohlmann, Izzy            10 ARA                            2:11.94
  4 Roberts, Lily              9 Ridgetop                       2:16.56
  5 Crone, Emma               10 ARA                            2:21.03
  6 Garrett, Madeleine         9 Ridgetop                       2:24.34

Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          31.50  XX
          33.00  X
          36.86  R
          40.33  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
R - Division  
  1 Fonville, Avery           12 ARA                              36.25 R
  2 Haymore, Cate             12 ARA                              36.38 R
  3 Payne, Ann Haden          12 Ridgetop                         37.87 QUA
  4 Grice, Isabella           12 Ridgetop                         37.97 QUA
  5 Henley, Reade             12 ARA                              38.28 QUA
  6 Speck, Millie             12 Ridgetop                         42.84
N - Division  
  1 Bates, Audrey             11 ARA                              36.53 R+
  2 Post, Ella                11 Ridgetop                         40.18 QUA+
  3 Wallace, Maggie           12 ARA                              40.34
  4 Brickhouse, Cara          11 Ridgetop                         40.62
  5 Stoudt, Morgan            12 Ridgetop                         40.75
  6 Sutten, Grace             11 Ridgetop                         41.15
  7 Gresham, Elise            11 Ridgetop                         41.46
  8 Cryer, Ashley             12 ARA                              42.21
  9 Davis, Emma               11 ARA                              42.44
 10 Beverly, Carter           11 ARA                              43.43
 11 Torrence, Ellie           11 Ridgetop                         43.90
 12 Evans, Laken              11 Ridgetop                         44.13
 13 Harris, Katie             11 Ridgetop                         45.38
 14 Tweardy, Tayloe           11 ARA                              49.25
 15 Hulcher, Tolly            11 Ridgetop                         50.97

Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.26  XX
          38.66  X
          44.09  R
          49.60  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
R - Division  
  1 Haymore, Liza             12 ARA                              40.63 R
  2 Fonville, Avery           12 ARA                              40.68 R
  3 Doll, Chandler            11 ARA                              42.00 R
  4 Brickhouse, Cara          11 Ridgetop                         47.50 QUA

Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          41.55  XX
          44.30  X
          48.99  R
          53.49  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Wood, Ellie               11 ARA                              43.22 X
R - Division  
  1 Doll, Catherine           11 ARA                              46.37 R
  2 Davis, Ella               12 Ridgetop                         46.41 R
  3 Bates, Audrey             11 ARA                              47.31 R
  4 Mason-Roth, Alyssa        12 Ridgetop                         49.34 QUA
  5 Haymore, Cate             12 ARA                              51.28 QUA

Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.96  XX
          37.29  X
          42.94  R
          49.54  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
  1 Wood, Ellie               11 ARA                              36.03 X+
  2 Haymore, Liza             12 ARA                              39.22 R
  3 Davis, Ella               12 Ridgetop                         42.29 R
  4 Grice, Isabella           12 Ridgetop                         42.84 R
  5 Cryer, Ashley             12 ARA                              44.31 QUA
  6 Gresham, Elise            11 Ridgetop                         47.81 QUA
N - Division  
  1 Mason-Roth, Alyssa        12 Ridgetop                         40.93 R+
  2 Doll, Chandler            11 ARA                              41.44 R+
  3 Fonville, Avery           12 ARA                              42.81 R+
  4 Doll, Catherine           11 ARA                              45.44 QUA
  5 Haymore, Cate             12 ARA                              45.50 QUA
  6 Henley, Reade             12 ARA                              45.81 QUA
  7 Post, Ella                11 Ridgetop                         46.63 QUA+
  8 Payne, Ann Haden          12 Ridgetop                         48.90 QUA+
  9 Wallace, Maggie           12 ARA                              49.91
 10 Brickhouse, Cara          11 Ridgetop                         50.75
 11 Bates, Audrey             11 ARA                              51.72
 12 Speck, Millie             12 Ridgetop                         53.06
 13 Sutten, Grace             11 Ridgetop                         54.68
 14 Hulcher, Tolly            11 Ridgetop                       1:00.19
 -- Davis, Emma               11 ARA                                 DQ

Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:18.15  XX
        1:23.50  X
        1:36.58  QUA
        1:36.58  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Wood, Ellie               11 ARA                            1:19.31 X
R - Division  
  1 Davis, Ella               12 Ridgetop                       1:27.90 QUA
  2 Haymore, Liza             12 ARA                            1:30.19 QUA
  3 Doll, Chandler            11 ARA                            1:33.38 QUA
  4 Doll, Catherine           11 ARA                            1:34.60 QUA
  5 Payne, Ann Haden          12 Ridgetop                       1:36.40 QUA
  6 Grice, Isabella           12 Ridgetop                       1:40.66
 -- Sutten, Grace             11 Ridgetop                      X1:45.10
 -- Gresham, Elise            11 Ridgetop                      X1:47.75
N - Division  
  1 Mason-Roth, Alyssa        12 Ridgetop                       1:36.09 QUA+
  2 Post, Ella                11 Ridgetop                       1:41.40
  3 Cryer, Ashley             12 ARA                            1:41.87
  4 Henley, Reade             12 ARA                            1:43.11
  5 Speck, Millie             12 Ridgetop                       1:47.91
  6 Beverly, Carter           11 ARA                            1:48.47

Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.07  XX
          31.24  X
          33.75  R
          35.66  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cram, Elyse               14 ARA                              30.75 X
X - Division  
  1 Speck, Lucie              14 Ridgetop                         32.34 R
R - Division  
  1 Cassidy, Maddie           13 Ridgetop                         42.00
N - Division  
  1 Wood, Caroline            14 ARA                              36.88
  2 Pilc, Susan               13 Ridgetop                         49.25

Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.61  XX
        1:08.46  X
        1:19.35  QUA
        1:19.35  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Macholz, Amelia           13 ARA                            1:08.65 QUA
R - Division  
  1 Garland, Rachel           13 ARA                            1:14.97 QUA
  2 Phaup, Grace              13 Ridgetop                       1:15.78 QUA
  3 Puritz, Annabel           13 ARA                            1:21.28
  4 Burnside, Camilla         13 Ridgetop                       1:39.78

Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.67  XX
          36.31  X
          40.78  R
          45.00  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
  1 Garland, Rachel           13 ARA                              39.34 R
  2 Phaup, Grace              13 Ridgetop                         42.63 QUA

Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.41  XX
          42.67  X
          44.97  R
          48.16  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Macholz, Amelia           13 ARA                              37.37 XX
X - Division  
  1 Speck, Lucie              14 Ridgetop                         42.78 R
R - Division  
  1 Puritz, Annabel           13 ARA                              44.81 R

Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:26.55  XX
        1:31.66  X
        1:40.00  QUA
        1:40.00  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
  1 Wood, Caroline            14 ARA                            1:39.34 QUA
  2 Burnside, Camilla         13 Ridgetop                       1:54.44
  3 Pilc, Susan               13 Ridgetop                       2:11.25

Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.02  XX
          34.83  X
          38.70  R
          43.43  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Cram, Elyse               14 ARA                              34.29 X
R - Division  
  1 Phaup, Grace              13 Ridgetop                         36.91 R
  2 Cassidy, Maddie           13 Ridgetop                         48.22
N - Division  
  1 Garland, Rachel           13 ARA                              39.75 QUA
  2 Puritz, Annabel           13 ARA                              40.69 QUA
  3 Burnside, Camilla         13 Ridgetop                         55.37

Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:14.08  XX
        1:18.35  X
        1:31.03  QUA
        1:31.03  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Macholz, Amelia           13 ARA                            1:14.28 X
X - Division  
  1 Cram, Elyse               14 ARA                            1:17.28 X
  2 Speck, Lucie              14 Ridgetop                       1:18.94 QUA
R - Division  
  1 Wood, Caroline            14 ARA                            1:28.12 QUA
  2 Cassidy, Maddie           13 Ridgetop                       1:41.94
N - Division  
  1 Pilc, Susan               13 Ridgetop                       2:02.38

Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.54  XX
          30.66  X
          32.42  R
          34.22  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Muncy, Cristina           17 ARA                              29.50 XX
  2 Biltz, Taylor             15 Ridgetop                         29.71 X
X - Division  
  1 Farmer, Kate              15 Ridgetop                         31.03 R
  2 Melvin, Frances           17 Ridgetop                         31.56 R
R - Division  
  1 Pilc, Emily               17 Ridgetop                         32.41 R
  2 Boykin, Caroline          17 Ridgetop                         36.72
N - Division  
  1 Ogden, Kristine           16 Ridgetop                         56.28
  2 Ogden, Ariel              16 Ridgetop                         57.47

Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.13  XX
        1:08.26  X
        1:10.96  QUA
        1:10.96  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                18 ARA                            1:04.56 XX
  2 Biltz, Schuyler           17 Ridgetop                       1:05.40 X
R - Division  
  1 Miller, Liza              17 ARA                            1:28.93
  2 Turner, Nancy Ruth        16 ARA                            1:29.82
  3 Weidhaas, Geneva          17 Ridgetop                       1:33.47
  4 Weidhaas, Claire          17 Ridgetop                       1:53.25

Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.24  XX
          35.91  X
          39.12  R
          43.11  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Clark, Willoughby         16 ARA                              32.25 XX
  2 Biltz, Taylor             15 Ridgetop                         33.56 XX
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           17 Ridgetop                         35.14 X
R - Division  
  1 Pilc, Emily               17 Ridgetop                         38.56 R
  2 Miller, Liza              17 ARA                              45.94
  3 Ogden, Ariel              16 Ridgetop                       1:04.59

Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.30  XX
          41.74  X
          43.81  R
          45.94  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                18 ARA                              37.44 XX
  2 Clark, Willoughby         16 ARA                              39.41 X
X - Division  
  1 Pilc, Emily               17 Ridgetop                         42.65 R
R - Division  
  1 Farmer, Kate              15 Ridgetop                         42.50 R
  2 Turner, Nancy Ruth        16 ARA                              46.88
  3 Ogden, Kristine           16 Ridgetop                       1:12.84

Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.41  XX
        1:30.66  X
        1:34.41  QUA
        1:34.41  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Muncy, Cristina           17 ARA                            1:28.07 X
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             15 Ridgetop                       1:29.47 X
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          17 Ridgetop                       1:39.09

Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          32.29  XX
          34.18  X
          37.03  R
          41.35  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                18 ARA                              31.53 XX
  2 Biltz, Schuyler           17 Ridgetop                         32.22 XX
X - Division  
  1 Farmer, Kate              15 Ridgetop                         33.50 X
R - Division  
  1 Melvin, Frances           17 Ridgetop                         36.00 R
N - Division  
  1 Weidhaas, Geneva          17 Ridgetop                         43.81
  2 Turner, Nancy Ruth        16 ARA                              47.96
  3 Miller, Liza              17 ARA                              50.41
  4 Weidhaas, Claire          17 Ridgetop                         55.03
  5 Ogden, Kristine           16 Ridgetop                       1:00.53
  6 Ogden, Ariel              16 Ridgetop                       1:13.47

Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:13.35  XX
        1:17.84  X
        1:26.91  QUA
        1:26.91  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Clark, Willoughby         16 ARA                            1:14.16 X
X - Division  
  1 Muncy, Cristina           17 ARA                            1:17.13 X
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           15 Ridgetop                       1:21.72 QUA
  2 Melvin, Frances           17 Ridgetop                       1:27.79
  3 Boykin, Caroline          17 Ridgetop                       1:30.50
N - Division  
  1 Powers, Molly             18 Ridgetop                       1:36.81
  2 Weidhaas, Geneva          17 Ridgetop                       1:41.69
  3 Weidhaas, Claire          17 Ridgetop                       2:09.53

Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.51  XX
          19.59  X
          23.07  R
          28.29  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Catoggio, Brady            8 ARA                              17.87 XX+
R - Division  
  1 Jones, Reed                8 Ridgetop                         20.06 R
  2 Crone, Trip                8 ARA                              20.22 R
  3 Musick, Ryland             8 ARA                              20.43 R
  4 Grice, Linos               8 Ridgetop                         23.03 R
  5 Ukrop, Brown               7 ARA                              23.56 QUA
  6 Schwartz, Kyle             7 Ridgetop                         26.44 QUA
 -- Acey, Jake                 8 ARA                             X22.03 R
 -- Hofheimer, Henry           8 ARA                             X22.56 R
 -- Parker, Dylan              8 ARA                             X23.91 QUA
N - Division  
  1 Acey, Mason                6 ARA                              24.34 QUA
  2 Schrinel, Abram            8 Ridgetop                         24.79 QUA
  3 Mungo, Teddy               8 ARA                              25.34 QUA
  4 Wallace, Ethan             8 ARA                              26.34 QUA
  4 Beverly, Clarke            8 ARA                              26.34 QUA
  6 Hingst, Matthew            7 Ridgetop                         26.53 QUA
  7 Freiden, Nathan            6 ARA                              26.66 QUA
  8 Bates, River               8 ARA                              26.69 QUA
  9 Geldrich, Tyler            6 ARA                              26.75 QUA
 10 Tweardy, Ty                8 ARA                              26.84 QUA
 11 Wright, Pierson            8 Ridgetop                         27.69 QUA+
 12 Linkonis, Porter           5 ARA                              27.72 QUA
 13 Litzenburg, Tristan        7 Ridgetop                         29.66
 14 Dalton, Banner             7 ARA                              30.72
 15 Friday, Bennett            7 Ridgetop                         31.03
 16 Sisler, Emmett             6 ARA                              31.63
 17 Johnson, Eli               5 ARA                              31.70
 18 Dudley, Reese              7 ARA                              32.01
 19 Garrett, Bernard           7 Ridgetop                         32.34
 20 Mullis, Owen               8 ARA                              32.63
 21 McCarty, Grayson           8 ARA                              33.00
 22 Reid, Draper               8 ARA                              34.15
 23 Landa, Trafton             5 ARA                              34.53
 24 Kreutzer, Nat              7 Ridgetop                         34.59
 25 Bowman, James              7 ARA                              34.97
 26 Shane, Max                 6 ARA                              37.53
 27 Hayes, Will                7 ARA                              37.69
 28 Lysak, Sawyer              7 Ridgetop                         39.84
 29 Ayers, Walt                6 Ridgetop                         40.10
 30 Hinchman, Ward             6 ARA                              43.78
 31 Cryer, Andrew              6 ARA                              46.03
 32 Corby, Bennett             5 Ridgetop                       1:04.72

Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.30  XX
          24.16  X
          27.50  R
          33.32  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
R - Division  
  1 Crone, Trip                8 ARA                              24.63 R
  2 Nelson, Cole               8 ARA                              25.06 R
  3 Parker, Dylan              8 ARA                              27.91 QUA
  4 Schrinel, Abram            8 Ridgetop                         28.19 QUA
  5 Hingst, Matthew            7 Ridgetop                         28.75 QUA
  6 Schwartz, Kyle             7 Ridgetop                         29.37 QUA

Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.79  XX
          27.57  X
          29.69  R
          35.02  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
  1 Jones, Reed                8 Ridgetop                         28.03 R
  2 Fischi, Rocco              8 ARA                              28.07 R
  3 Nelson, Cole               8 ARA                              29.22 R
  4 Grice, Linos               8 Ridgetop                         31.50 QUA
  5 Brookshier, Eli            7 ARA                              31.63 QUA

Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          22.00  XX
          24.08  X
          27.41  R
          33.48  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
  1 Ukrop, Brown               7 ARA                              23.84 X+
  2 Jones, Reed                8 Ridgetop                         26.87 R
  3 Catoggio, Brady            8 ARA                              27.50 QUA
  4 Crone, Trip                8 ARA                              29.65 QUA
  5 Grice, Linos               8 Ridgetop                         33.53
  6 Schwartz, Kyle             7 Ridgetop                         34.25
N - Division  
  1 Musick, Ryland             8 ARA                              27.75 QUA
  2 Fischi, Rocco              8 ARA                              28.81 QUA
  3 Acey, Jake                 8 ARA                              30.38 QUA
  4 Brookshier, Eli            7 ARA                              31.06 QUA+
  5 Friday, Bennett            7 Ridgetop                         32.85 QUA
  6 Bates, River               8 ARA                              33.00 QUA
  7 Mungo, Teddy               8 ARA                              33.19 QUA+
  8 Acey, Mason                6 ARA                              35.12
  9 Linkonis, Porter           5 ARA                              37.75
 10 Litzenburg, Tristan        7 Ridgetop                         39.53
 11 Schrinel, Abram            8 Ridgetop                         40.25
 12 Freiden, Nathan            6 ARA                              42.16
 -- Wallace, Ethan             8 ARA                                 DQ
 -- Dalton, Banner             7 ARA                                 DQ
 -- Hofheimer, Henry           8 ARA                                 DQ
 -- Hingst, Matthew            7 Ridgetop                            DQ

Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.31  XX
          37.61  X
          43.07  R
          47.12  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Belding, Gray             10 ARA                              34.31 XX
R - Division  
  1 Cassidy, Aidan            10 Ridgetop                         38.47 R
  2 Ukrop, Riggs               9 ARA                              39.90 R
  3 Fischi, Vinnie             9 ARA                              41.84 R
  4 Brookshier, Grady          9 ARA                              45.03 QUA
  5 Sundberg, Paul             9 Ridgetop                         45.66 QUA
  6 Kreutzer, Thomas           9 Ridgetop                         50.18
N - Division  
  1 Harlow, Cannen             9 ARA                              47.06 QUA
  2 Cooper, Isaac             10 ARA                              50.69
  3 Burnside, Hayes            9 Ridgetop                         51.75
  4 Sutten, William            9 Ridgetop                         53.06
  5 Nolde, Connor              9 ARA                              56.28
  6 Cimino, Stephen            9 Ridgetop                       1:08.59
  7 Hanna, Henry               9 Ridgetop                       1:18.60
  8 Wentzel, Joseph            9 ARA                            1:41.93

Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          41.33  XX
          45.02  X
          52.37  R
          59.14  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Cryer, Brandon             9 ARA                              45.41 R
R - Division  
  1 Stearns, Luke              9 ARA                              50.37 R
  2 Brookshier, Grady          9 ARA                              53.50 QUA
  3 Winters, Reid              9 Ridgetop                         54.31 QUA
  4 Hingst, Andy               9 Ridgetop                       1:00.90
 -- Nolde, Connor              9 ARA                                 DQ

Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.27  XX
          51.33  X
          56.20  R
        1:02.68  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cassidy, Aidan            10 Ridgetop                         47.25 XX
X - Division  
  1 Wallace, Colby            10 ARA                              48.44 X
R - Division  
  1 Cryer, Brandon             9 ARA                              52.53 R
  2 Sundberg, Paul             9 Ridgetop                         53.09 R
  3 Ukrop, Riggs               9 ARA                              53.66 R
  4 Sutten, William            9 Ridgetop                         58.37 QUA
  5 Burnside, Hayes            9 Ridgetop                       1:03.19

Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.75  XX
          46.24  X
          51.89  R
        1:00.22  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Belding, Gray             10 ARA                              38.93 XX
X - Division  
  1 Ukrop, Riggs               9 ARA                              45.33 X
R - Division  
  1 Cryer, Brandon             9 ARA                              45.46 X+
  2 Cassidy, Aidan            10 Ridgetop                         51.94 QUA
  3 Fischi, Vinnie             9 ARA                              55.84 QUA
  4 Winters, Reid              9 Ridgetop                         56.75 QUA
  5 Stearns, Luke              9 ARA                              58.31 QUA
  6 Hingst, Andy               9 Ridgetop                       1:10.56
N - Division  
  1 Brookshier, Grady          9 ARA                            1:02.93
  2 Cooper, Isaac             10 ARA                            1:04.84
  3 Harlow, Cannen             9 ARA                            1:08.32
  4 Sutten, William            9 Ridgetop                       1:10.78
  5 Nolde, Connor              9 ARA                            1:31.65
 -- Burnside, Hayes            9 Ridgetop                            DQ

Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.83  XX
        1:38.07  X
        1:52.14  QUA
        1:52.14  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Belding, Gray             10 ARA                            1:30.44 XX
R - Division  
  1 Fischi, Vinnie             9 ARA                            1:51.25 QUA
  2 Stearns, Luke              9 ARA                            1:57.25
  3 Winters, Reid              9 Ridgetop                       1:58.03
  4 Sundberg, Paul             9 Ridgetop                       2:03.31
N - Division  
  1 Hingst, Andy               9 Ridgetop                       2:05.78
  2 Cooper, Isaac             10 ARA                            2:11.91
 -- Harlow, Cannen             9 ARA                                 DQ

Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          31.31  XX
          33.42  X
          37.01  R
          41.33  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kurz, William             12 Ridgetop                         29.56 XX
X - Division  
  1 Steadman, Spencer         11 ARA                              30.95 XX+
R - Division  
  1 Schwartz, Hayden          12 Ridgetop                         35.22 R
  2 Whelan, Elliott           11 ARA                              35.34 R
  3 Rountree, Jackson         12 ARA                              37.28 QUA
  4 Jones, Floyd              11 Ridgetop                         39.03 QUA
  5 Harlow, Patrick           11 ARA                              40.03 QUA
  6 Phaup, Turner             11 Ridgetop                         40.15 QUA
N - Division  
  1 Shepherd, Mason           11 Ridgetop                         40.94 QUA
  2 Stearns, Jake             12 ARA                              42.31
  3 Jones, Tyler              12 ARA                              42.68
  4 Fisher, Ethan             12 ARA                              42.75
  5 Oliver, Wyatt             12 Ridgetop                         45.00
  6 Spalding, Carter          11 Ridgetop                         46.29
  7 Andrews, Owen             11 Ridgetop                         48.38
  8 Tweardy, Tris             11 ARA                              54.75

Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.49  XX
          39.82  X
          45.43  R
          52.53  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kurz, William             12 Ridgetop                         33.71 XX
  2 Steadman, Spencer         11 ARA                              34.22 XX
X - Division  
  1 Whelan, Elliott           11 ARA                              39.71 X
  2 Sleman, Christian         12 Ridgetop                         41.00 R
R - Division  
  1 Vines, Jackson            11 ARA                              39.94 R
  2 Belding, Griffin          12 ARA                              41.80 R
  3 Guise, Davis              12 Ridgetop                         45.56 QUA
  4 Phaup, Turner             11 Ridgetop                         47.31 QUA
  5 Winters, Nate             11 Ridgetop                         47.78 QUA
  6 Kriebel, Peter            12 ARA                              50.12 QUA

Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          41.99  XX
          45.14  X
          49.84  R
          56.11  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Steadman, Spencer         11 ARA                              39.50 XX
X - Division  
  1 Belding, Griffin          12 ARA                              44.22 X
  2 Coker, Ben                12 Ridgetop                         44.84 X
R - Division  
  1 Guise, Davis              12 Ridgetop                         44.16 X+
  2 Vines, Jackson            11 ARA                              49.40 R
  3 Schwartz, Hayden          12 Ridgetop                         49.60 R
  4 Sleman, Christian         12 Ridgetop                         50.19 QUA
  5 Kriebel, Peter            12 ARA                              50.40 QUA
  6 Fisher, Ethan             12 ARA                            1:01.63

Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          35.03  XX
          38.71  X
          44.44  R
          52.28  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Kurz, William             12 Ridgetop                         31.16 XX
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          12 Ridgetop                         37.69 X
R - Division  
  1 Coker, Ben                12 Ridgetop                         41.53 R
  2 Winters, Nate             11 Ridgetop                         44.75 QUA
  3 Kriebel, Peter            12 ARA                              45.47 QUA
  4 Phaup, Turner             11 Ridgetop                         46.10 QUA
  5 Stearns, Jake             12 ARA                              48.65 QUA
N - Division  
  1 Jones, Floyd              11 Ridgetop                         45.41 QUA
  2 Shepherd, Mason           11 Ridgetop                         51.25 QUA
  3 Spalding, Carter          11 Ridgetop                         59.16
  4 Harlow, Patrick           11 ARA                            1:01.97
  5 Andrews, Owen             11 Ridgetop                       1:03.93
  6 Jones, Tyler              12 ARA                            1:09.88

Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:18.93  XX
        1:26.17  X
        1:37.84  QUA
        1:37.84  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Whelan, Elliott           11 ARA                            1:26.07 X
R - Division  
  1 Belding, Griffin          12 ARA                            1:29.03 QUA
  2 Guise, Davis              12 Ridgetop                       1:29.82 QUA
  3 Vines, Jackson            11 ARA                            1:30.00 QUA
  4 Coker, Ben                12 Ridgetop                       1:31.25 QUA
  5 Sleman, Christian         12 Ridgetop                       1:32.88 QUA
  6 Rountree, Jackson         12 ARA                            1:43.22
 -- Spalding, Carter          11 Ridgetop                      X2:01.60
 -- Andrews, Owen             11 Ridgetop                      X2:02.82
N - Division  
  1 Winters, Nate             11 Ridgetop                       1:41.84
  2 Harlow, Patrick           11 ARA                            1:48.72
  3 Jones, Floyd              11 Ridgetop                       1:49.59
  4 Jones, Tyler              12 ARA                            1:57.00
  5 Shepherd, Mason           11 Ridgetop                       2:05.85

Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.98  XX
          29.72  X
          31.78  R
          34.73  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Davis, Jack               14 Ridgetop                         30.44 R
R - Division  
  1 Phillips, Sammy           14 ARA                              30.13 R
  2 Shepherd, Parker          13 Ridgetop                         36.38
  3 Zincone, Henry            13 ARA                              37.66
  4 Logan, Luke               14 Ridgetop                         38.72
N - Division  
  1 Phillips, Jack            13 ARA                              32.88 QUA
  2 Harris, Luke              13 Ridgetop                         36.50
  3 Macholz, Ryan             13 ARA                              38.31
  4 Wentzel, Jimmy            13 ARA                              43.22

Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:01.88  XX
        1:07.50  X
        1:19.56  QUA
        1:19.56  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Cohn, Logan               14 Ridgetop                       1:06.05 X
R - Division  
  1 Casey, Seth               14 ARA                            1:23.15
  2 Harless, Sam              14 Ridgetop                       1:28.75

Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          32.80  XX
          35.63  X
          39.87  R
          44.99  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Williams, Weston          14 Ridgetop                         35.37 X
R - Division  
  1 Cohn, Logan               14 Ridgetop                         36.03 R
  2 Moore, Matthew            14 ARA                              45.00
  3 Macholz, Ryan             13 ARA                              49.04

Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          37.86  XX
          40.52  X
          43.60  R
          47.28  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Steadman, Wil             14 ARA                              36.03 XX
R - Division  
  1 Davis, Jack               14 Ridgetop                         41.87 R
  2 Harless, Sam              14 Ridgetop                         46.66 QUA
  3 Macholz, Ryan             13 ARA                              54.09

Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:22.78  XX
        1:29.73  X
        1:47.49  QUA
        1:47.49  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
  1 Williams, Weston          14 Ridgetop                       1:28.81 X+
  2 Cohn, Logan               14 Ridgetop                       1:29.13 X+
  3 Phillips, Jack            13 ARA                            1:33.12 QUA
  4 Zincone, Henry            13 ARA                            1:39.66 QUA

Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          30.99  XX
          34.20  X
          37.60  R
          42.76  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Steadman, Wil             14 ARA                              31.63 X
R - Division  
  1 Davis, Jack               14 Ridgetop                         34.75 R
  2 Phillips, Sammy           14 ARA                              37.47 R
  3 Moore, Matthew            14 ARA                              41.78 QUA
  4 Shepherd, Parker          13 Ridgetop                         42.78
  5 Harless, Sam              14 Ridgetop                         43.50
N - Division  
  1 Phillips, Jack            13 ARA                              37.88 QUA
  2 Casey, Seth               14 ARA                              46.81
  3 Zincone, Henry            13 ARA                              47.37

Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:10.24  XX
        1:17.17  X
        1:27.47  QUA
        1:27.47  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Steadman, Wil             14 ARA                            1:10.31 X
X - Division  
  1 Williams, Weston          14 Ridgetop                       1:19.13 QUA
R - Division  
  1 Phillips, Sammy           14 ARA                            1:24.75 QUA
  2 Logan, Luke               14 Ridgetop                       1:31.31
N - Division  
  1 Moore, Matthew            14 ARA                            1:31.56
  2 Casey, Seth               14 ARA                            1:34.37
 -- Shepherd, Parker          13 Ridgetop                            DQ

Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.52  XX
          27.57  X
          29.04  R
          31.15  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
X - Division  
  1 Holland, Hank             17 Ridgetop                         27.43 X
R - Division  
  1 Coker, Will               16 Ridgetop                         27.91 R
  2 Green, Jeffrey            16 Ridgetop                         32.47
  3 Edwards, Zachary          15 ARA                              34.75
N - Division  
  1 Fonville, Pace            16 ARA                              29.45 QUA
  2 Given, Clay               16 Ridgetop                         32.44
  3 Frantz, Tristan           15 Ridgetop                         32.97
  4 Thomason, Cole            15 ARA                              35.62

Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.59  XX
        1:02.51  X
        1:03.60  QUA
        1:03.60  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Tory              18 Ridgetop                         59.78 X
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            18 Ridgetop                       1:00.47 X
  2 Fraser, James             17 Ridgetop                       1:00.50 X
R - Division  
  1 Moore, Thomas             15 ARA                            1:09.25
  2 Pilc, Charlie             16 Ridgetop                       1:12.66
  3 Strait, Joseph            17 Ridgetop                       1:13.75
  4 Wrobel, Benjamin          16 ARA                            1:14.87
  5 Logan, Andy               16 Ridgetop                       1:27.78

Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          30.78  XX
          32.95  X
          36.40  R
          41.50  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Whelan, Matthew           16 ARA                              28.90 XX
  2 Farmer, Tory              18 Ridgetop                         30.91 X
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            18 Ridgetop                         33.28 R
R - Division  
  1 Fonville, Pace            16 ARA                              35.30 R
  2 Moore, Thomas             15 ARA                              35.35 R
  3 Green, Jeffrey            16 Ridgetop                         45.66
  4 Prideaux, Henry           15 Ridgetop                         46.28
 -- Given, Clay               16 Ridgetop                            DQ

Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          35.06  XX
          37.14  X
          39.45  R
          43.18  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cram, Zachary             16 ARA                              34.59 XX
X - Division  
  1 Coker, Will               16 Ridgetop                         35.72 X
R - Division  
  1 Fraser, James             17 Ridgetop                         35.75 X+
  2 Edwards, Zachary          15 ARA                              45.44

Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:17.67  XX
        1:23.65  X
        1:33.30  QUA
        1:33.30  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Whelan, Matthew           16 ARA                            1:27.75 QUA
R - Division  
  1 Logan, Andy               16 Ridgetop                       1:36.94
  2 Thomason, Cole            15 ARA                            1:41.56
  3 Frantz, Tristan           15 Ridgetop                       1:41.65

Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          29.08  XX
          30.58  X
          33.31  R
          37.71  QUA
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Whelan, Matthew           16 ARA                              26.89 XX
  2 Fraser, James             17 Ridgetop                         28.28 XX
X - Division  
  1 Farmer, Tory              18 Ridgetop                         29.88 X
  2 Holland, Hank             17 Ridgetop                         30.25 X
  3 Coker, Will               16 Ridgetop                         31.25 R
R - Division  
  1 Moore, Thomas             15 ARA                              34.72 QUA
  2 Pilc, Charlie             16 Ridgetop                         35.22 QUA
  3 Given, Clay               16 Ridgetop                         38.13
N - Division  
  1 Edwards, Zachary          15 ARA                              41.19
  2 Logan, Andy               16 Ridgetop                         41.94
  3 Prideaux, Henry           15 Ridgetop                         41.96

Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:06.63  XX
        1:10.71  X
        1:18.96  QUA
        1:18.96  R
    Name                     Age Team                             Finals
===============================================================================
XX - Division  
  1 Cram, Zachary             16 ARA                            1:08.53 X
X - Division  
  1 Holland, Hank             17 Ridgetop                       1:14.40 QUA
R - Division  
  1 Smith, Brandon            17 Ridgetop                       1:21.94
  2 Pilc, Charlie             16 Ridgetop                       1:23.19
  3 Frantz, Tristan           15 Ridgetop                       1:25.94
N - Division  
  1 Fonville, Pace            16 ARA                            1:20.50
  2 Strait, Joseph            17 Ridgetop                       1:29.78
  3 Thomason, Cole            15 ARA                            1:31.62
  4 Green, Jeffrey            16 Ridgetop                       1:31.85
  5 Prideaux, Henry           15 Ridgetop                       1:46.28

Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals
===============================================================================
  1 Avalon  'A'                                                 1:20.06
     1) Crone, Trip M8                  2) Catoggio, Brady M8
     3) Frink, Dana W8                  4) Linkonis, Valentina W8
  2 Avalon  'B'                                                 1:30.56
     1) Nelson, Cole M8                 2) Ukrop, Brown M7
     3) De Witt, Hannah W8              4) Harlow, Hadley W8
  3 Ridgetop  'A'                                               1:33.07
     1) Grice, Linos M8                 2) Spalding, Betsy W8
     3) Ayers, Ellery W8                4) Jones, Reed M8
  4 Ridgetop  'C'                                               1:46.41
     1) Hingst, Matthew M7              2) Corby, Caitlin W8
     3) Moore, Sofia W8                 4) Friday, Mary Claire W7
 -- Ridgetop  'B'                                                    DQ
     1) Schrinel, Abram M8              2) Hart, Charlotte W6
     3) Bowman, Jane W8                 4) Schwartz, Kyle M7
 -- Avalon  'C'                                                      DQ
     1) Manring, Tessa W8               2) Parker, Dylan M8
     3) Catoggio, Linley W7             4) Musick, Ryland M8

Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals
===============================================================================
  1 Avalon  'A'                                                 2:22.69
     1) Frink, Ann Marie W10            2) Ukrop, Riggs M9
     3) Linkonis, Gabriela W10          4) Belding, Gray M10
  2 Ridgetop  'A'                                               2:32.72
     1) Sleman, Molly W9                2) Cullop, Madeleine W10
     3) Cassidy, Aidan M10              4) Hart, Anne Claire W10
  3 Avalon  'B'                                                 2:42.85
     1) Haymore, Lilly W10              2) Fischi, Vinnie M9
     3) Fischi, Frances W9              4) Cryer, Brandon M9
  4 Ridgetop  'B'                                               2:57.41
     1) Norton, Vivian W10              2) Hingst, Andy M9
     3) Schwartz, Cameron W9            4) Sundberg, Paul M9
  5 Avalon  'C'                                                 3:00.37
     1) Freiden, Helena W9              2) Harlow, Cannen M9
     3) Steadman, Claire W10            4) Zincone, Caroline W9
 -- Ridgetop  'C'                                                    DQ
     1) Winters, Reid M9                2) Cuevas, Aubrey W10
     3) Brickhouse, May W10             4) Fredrick, Stella W10

                    Combined Team Scores - Through Event 74

  1. Avalon                             1402   2. Ridgetop                           1200

                   Women - Team Rankings - Through Event 74

  1. Avalon                              672   2. Ridgetop                            555

                    Men - Team Rankings - Through Event 74

  1. Avalon                              670   2. Ridgetop                            607