HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/7/15 08:26 PM
                              15 LSRC@RT - 6/7/15                              
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.61  XX
        1:38.42  X
        1:55.00  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Kennedy, Emma             10 LSRC                 1:55.00    1:40.53 R      
  2 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop             1:55.00    1:48.22 R      
  3 Andrewski, Caralyne       10 LSRC                 1:55.00    1:55.53 N      
  4 Speck, Millie             10 Ridgetop             1:55.00    2:04.27 N      
  5 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop             1:55.00    2:08.53 N      
N - Division  
  1 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop                  NT    2:07.03 N      
  2 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop                  NT    2:11.63 N      
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.21  XX
        1:40.60  X
        1:55.00  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop             1:34.75    1:34.97 X      
R - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop             1:43.52    1:36.59 X+     
  2 Coker, Ben                10 Ridgetop             1:55.00    1:49.00 R      
  3 Sleman, Christian         10 Ridgetop             1:55.00    1:50.03 R      
  4 Hollinger, Jace            9 LSRC                 1:55.00    1:50.61 R      
  5 Womack, Daniel            10 LSRC                 1:51.32    1:54.10 R      
  6 Lawton, Adam               9 LSRC                 1:55.00    1:59.63 N      
N - Division  
  1 Phaup, Turner              9 Ridgetop                  NT    1:51.63 R      
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.88  XX
        1:26.48  X
        1:38.88  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Barnes, Elysia            11 LSRC                 1:25.56    1:26.90 R      
R - Division  
  1 Gentry, Rachel            12 LSRC                 1:30.01    1:31.32 R      
  2 Hollinger, McKenna        11 LSRC                 1:38.88    1:38.63 R      
  3 Zerkin, Elena             12 Ridgetop             1:38.88    1:47.15 N      
  4 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop             1:38.88    1:57.66 N      
N - Division  
  1 Pilc, Susan               11 Ridgetop                  NT    2:46.69 N      
 -- Hardy, Carlin             12 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.69  XX
        1:28.47  X
        1:40.37  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Andrewski, Trevor         12 LSRC                 1:21.59    1:21.26 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop             1:32.03    1:29.88 R      
  2 Logan, Luke               12 Ridgetop             1:40.37    1:41.32 N      
  3 Shepherd, Parker          11 Ridgetop             1:39.57    1:43.52 N      
 -- Blados, Andrew            11 LSRC                 1:40.37         DQ        
N - Division  
  1 Davis, Jack               12 Ridgetop             1:57.91    1:47.09 N      
 -- Harless, Sam              12 Ridgetop             2:01.83         DQ        
 -- Link, Rowen               12 Ridgetop             2:04.79         DQ        
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:17.17  XX
        1:22.26  X
        1:33.08  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wilson, Hallie            13 LSRC                 1:18.28    1:15.72 XX+    
  2 Britton, Madelyn          13 LSRC                 1:18.57    1:19.10 X      
  3 King, Hannah              13 LSRC                 1:20.14    1:20.49 X      
R - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop             1:22.64    1:20.22 X+     
  2 Andrews, Maddie           13 Ridgetop             1:24.29    1:24.16 R      
  3 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop             1:28.84    1:30.37 R      
  4 Yeatts, Morgan            14 LSRC                 1:33.08    1:36.94 N      
  5 Womack, Morgan            13 LSRC                 1:33.08    1:42.06 N      
N - Division  
  1 Guise, Peyton             13 Ridgetop                  NT    1:29.72 R      
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:12.46  XX
        1:18.94  X
        1:29.48  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 McKinney, Brant           13 LSRC                 1:23.76    1:23.89 R      
  2 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop             1:29.48    1:27.70 R      
  3 Green, Jeffrey            14 Ridgetop             1:29.48    1:30.00 N      
  4 Pilc, Charlie             14 Ridgetop             1:29.04    1:31.85 N      
N - Division  
  1 Logan, Andy               14 Ridgetop             1:40.97    1:38.32 N      
  2 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop             1:48.03    1:46.66 N      
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:15.20  XX
        1:18.69  X
        1:28.46  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wilhelm, Jessica          17 LSRC                 1:16.73    1:21.41 R      
  2 Holland, Abigail          18 Ridgetop             1:17.08    1:22.94 R      
R - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop             1:19.85    1:20.11 R      
  2 Melvin, Frances           15 Ridgetop             1:19.62    1:20.15 R      
  3 Taylor, Emma              15 LSRC                 1:19.95    1:20.98 R      
  4 Poehler, Emma             15 Ridgetop             1:22.77    1:33.59 N      
  5 Yeatts, Amanda            18 LSRC                 1:28.46    1:34.27 N      
  6 Womack, Jordan            16 LSRC                 1:28.46    1:51.84 N      
N - Division  
  1 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop             1:38.52    1:40.25 N      
  2 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop             1:51.12    1:59.06 N      
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:06.52  XX
        1:10.82  X
        1:19.01  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wells, Jacob              16 LSRC                 1:03.88    1:02.86 XX     
  2 Farmer, Tory              16 Ridgetop             1:05.46    1:08.08 X      
X - Division  
  1 Gay, Graham               17 LSRC                 1:08.18    1:08.02 X      
  2 Holland, Hank             15 Ridgetop             1:08.44    1:12.40 R      
R - Division  
  1 Fraser, James             15 Ridgetop             1:16.38    1:17.44 R      
  2 Fraser, Ian               17 Ridgetop             1:18.16    1:20.84 N      
  3 Green, Mitchell           17 Ridgetop             1:19.01    1:25.69 N      
  4 Bellows, James            18 LSRC                 1:19.01    1:28.60 N      
  5 Amrhein, Zak              18 LSRC                 1:19.01    1:30.35 N      
  6 Blados, Zachary           15 LSRC                 1:19.01    1:34.22 N      
N - Division  
  1 Smith, Brandon            15 Ridgetop             1:26.25    1:23.59 N      
 -- Given, Charles            18 Ridgetop             1:33.22         DQ        
 -- Gilliam, Christopher      15 Ridgetop             1:25.37         DQ        
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.39  XX
          19.89  X
          23.80  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Sleman, Molly              7 Ridgetop               23.40      20.06 R      
  2 Brickhouse, May            8 Ridgetop               23.80      22.39 R      
  3 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               23.80      25.85 N      
  4 DeVries, Ryan              6 LSRC                   23.80      31.51 N      
  5 Long, Claudia              7 LSRC                   23.80      39.47 N      
  6 Hayes, Charlotte           6 LSRC                   23.80      41.48 N      
N - Division  
  1 Holloway, Charlotte        8 Ridgetop               33.03      26.06 N      
  2 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop               33.31      27.18 N      
  3 Norton, Vivian             8 Ridgetop               32.18      27.21 N      
  4 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               36.32      27.62 N      
  5 McKinney, Kristin          8 LSRC                   32.32      28.82 N      
  6 Torrence, Riley            8 Ridgetop               33.35      29.40 N      
  7 Hugo, Nora                 8 Ridgetop                  NT      29.44 N      
  8 Carreras, Kathryn          7 LSRC                   45.91      29.78 N      
  9 Mack, Tallulah             8 LSRC                   30.73      31.52 N      
 10 Dugger, Sophia             6 LSRC                   33.22      32.91 N      
 11 Ayers, Ellery              6 Ridgetop               50.17      33.79 N      
 12 Wiznerowicz, Miranda       8 LSRC                   41.03      35.35 N      
 13 Griffon, Ella              8 LSRC                   37.96      36.09 N      
 14 March, Elise               6 Ridgetop                  NT      36.25 N      
 15 Cordo, Katie               8 Ridgetop                  NT      36.50 N      
 16 Cohn, Brody                7 Ridgetop                  NT      37.00 N      
 17 Roberts, Lily              7 Ridgetop                  NT      38.23 N      
 18 Cardot, Nora               6 LSRC                   41.74      38.77 N      
 19 Newmark, Lily              7 LSRC                      NT      39.99 N      
 20 Bahen, Abigail             6 LSRC                      NT      48.29 N      
 21 Torrence, Carter           5 Ridgetop               49.26      50.81 N      
 22 Fredrick, Olivia           5 Ridgetop                  NT      55.27 N      
 23 Hufnell, Augusta           7 LSRC                      NT    1:01.12 N      
 24 Efford, Victoria           5 LSRC                      NT    1:04.84 N      
 25 Searles, Emily             7 LSRC                      NT    1:08.47 N      
 26 Kennedy, Mary              5 LSRC                      NT    1:45.69 N      
 27 Joseph, Lily               4 LSRC                      NT    2:44.00 N      
 -- Brehm, Katelyn             5 LSRC                      NT         DQ        
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.45  XX
          19.78  X
          23.50  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Brehm, Alexander           7 LSRC                   20.43      22.15 R      
  2 Nardi, Michael             8 Ridgetop               23.50      24.70 N      
  3 Romans, Ashe               8 Ridgetop               23.50      27.56 N      
  4 Carter, Riley              7 LSRC                   23.50      29.79 N      
  5 Sundberg, Paul             7 Ridgetop               23.50      34.02 N      
  6 Schooler, Brennan          7 LSRC                   23.50      35.39 N      
N - Division  
  1 Lawton, Ben                8 LSRC                   28.39      24.98 N      
  2 Guise, Matthew             8 Ridgetop                  NT      25.11 N      
  3 Sutten, William            7 Ridgetop               36.51      26.84 N      
  4 Jimenez, Maximilian        8 LSRC                      NT      28.66 N      
  5 Jones, Reed                6 Ridgetop               41.02      30.49 N      
  6 Jimenez, Oliver            6 LSRC                      NT      34.02 N      
  7 Kreutzer, Thomas           7 Ridgetop                  NT      40.75 N      
  8 Degnan, Keller             7 LSRC                   51.60      40.84 N      
  9 Rios, Eddie                7 LSRC                      NT      43.34 N      
 10 Jebo, Thomas               6 Ridgetop             1:36.62      47.19 N      
 11 Walsh, Patrick             7 Ridgetop               51.56      54.04 N      
 12 Hapgood, Charlie           7 LSRC                      NT    1:04.81 N      
 13 Lawton, Christopher        5 LSRC                      NT    1:23.06 N      
 14 Lancaster, Jackson         6 LSRC                      NT    1:40.90 N      
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.12  XX
          38.15  X
          43.15  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Kennedy, Emma             10 LSRC                   41.27      41.41 R      
  2 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop               43.15      44.68 N      
  3 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop               43.15      48.74 N      
  4 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop               43.15      53.19 N      
  5 Degnan, Erin              10 LSRC                   43.15    1:04.74 N      
  6 Clements, Elizabeth        9 LSRC                   43.15    1:08.87 N      
N - Division  
  1 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop               50.77      46.56 N      
  2 Robertson, Kayla          10 Ridgetop               49.56      47.20 N      
  3 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop               56.25      50.80 N      
  4 Gresham, Elise             9 Ridgetop                  NT      51.13 N      
  5 Hardy, Ella               10 Ridgetop                  NT      51.59 N      
  6 Holland, Finley            9 Ridgetop                  NT      52.19 N      
  7 Abbott, Bridget           10 Ridgetop             1:00.62      53.44 N      
  8 Jebo, Campbell             9 Ridgetop                  NT      54.50 N      
  8 Bowman, Kate              10 Ridgetop               56.84      54.50 N      
 10 Walsh, Kelsey              9 Ridgetop                  NT      54.63 N      
 11 Sutten, Grace              9 Ridgetop                  NT      59.69 N      
 12 Townsend, Sarah           10 Ridgetop             1:00.30      59.82 N      
 13 Mahan, Hannah              9 Ridgetop                  NT      59.88 N      
 14 Hufnell, Eva               9 LSRC                      NT    1:03.89 N      
 15 Torrence, Ellie            9 Ridgetop                  NT    1:05.00 N      
 16 Link, Alka                 9 Ridgetop                  NT    1:05.59 N      
 17 Wilson, Georgia            9 Ridgetop                  NT    1:06.35 N      
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.78  XX
          38.32  X
          43.27  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Sleman, Christian         10 Ridgetop               43.27      40.22 R      
  2 Andrews, Owen              9 Ridgetop               43.27      44.97 N      
  3 Lawton, Adam               9 LSRC                   43.27      47.19 N      
  4 Winters, Nate              9 Ridgetop               43.27      48.68 N      
  5 Wharton, Collin           10 LSRC                   43.27    1:11.41 N      
N - Division  
  1 Guise, Davis              10 Ridgetop                  NT      40.00 R      
  2 Roberts, Tommy            10 Ridgetop                  NT      43.93 N      
  3 Coker, Ben                10 Ridgetop               45.85      45.94 N      
  4 Shepherd, Mason            9 Ridgetop                  NT      46.13 N      
  5 Jones, Floyd               9 Ridgetop                  NT      51.13 N      
  6 Vandegrift, Joshua        10 Ridgetop                  NT      53.38 N      
  7 Doty, Campbell            10 Ridgetop             1:04.63    1:01.37 N      
  8 Oliver, Wyatt             10 Ridgetop                  NT    1:11.18 N      
  9 Soniat, Samuel             9 LSRC                      NT    1:41.49 N      
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.26  XX
          34.17  X
          37.82  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               37.82      39.53 N      
  2 Hardy, Carlin             12 Ridgetop               37.82      45.88 N      
  3 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               37.82      46.59 N      
  4 Newmark, Emma             11 LSRC                   37.82      53.25 N      
  5 Wiznerowicz, Eva          11 LSRC                   37.82    1:02.59 N      
  6 Morris, Chloe             11 LSRC                   37.82    1:08.10 N      
N - Division  
  1 Pilc, Susan               11 Ridgetop             1:03.06    1:01.12 N      
  2 Jebo, Devon               11 Ridgetop             1:06.89    1:03.97 N      
  3 Raines, Katie             11 Ridgetop             1:11.81    1:09.41 N      
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          31.82  XX
          34.01  X
          37.44  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               34.85      34.12 R      
  2 Davis, Jack               12 Ridgetop               37.44      39.81 N      
  3 Russell, Andrew           12 Ridgetop               37.44      43.24 N      
  4 Candela, Gianluca         11 LSRC                   37.44      56.21 N      
  5 Long, Ethan               11 LSRC                   37.44    1:26.94 N      
N - Division  
  1 Harless, Sam              12 Ridgetop               44.15      45.72 N      
  2 Link, Rowen               12 Ridgetop               48.61      48.26 N      
  3 Winters, Madoc            11 Ridgetop               52.23      49.12 N      
  4 Burnside, Matthew         12 Ridgetop               55.43      55.22 N      
  5 Oliver, Jackson           12 Ridgetop                  NT    1:43.69 N      
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.82  XX
          32.72  X
          34.00  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Milley, Jaqueline         14 Ridgetop               34.00      36.47 N      
  2 Guise, Peyton             13 Ridgetop               34.00      37.72 N      
  3 Yeatts, Morgan            14 LSRC                   34.00      41.22 N      
  4 Ogden, Ariel              14 Ridgetop               34.00    1:01.59 N      
N - Division  
  1 Ogden, Kristine           14 Ridgetop             1:01.24    1:00.35 N      
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.51  XX
          30.76  X
          31.83  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop               31.52      30.63 X+     
  2 Green, Jeffrey            14 Ridgetop               31.83      34.19 N      
  3 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop               31.83      38.97 N      
N - Division  
  1 Frantz, Tristan           13 Ridgetop               42.03      37.45 N      
  2 DeVries, Reese            13 LSRC                   49.47      38.06 N      
  3 Prideaux, Henry           13 Ridgetop               45.99      42.50 N      
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.48  XX
        1:12.70  X
        1:21.91  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop             1:21.91    1:09.00 X+     
  2 Britton, Madelyn          13 LSRC                 1:21.91    1:11.87 X+     
  3 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop             1:20.38    1:19.29 R      
  4 Payne, Carter             13 Ridgetop             1:21.91    1:22.65 N      
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.36  XX
        1:08.36  X
        1:14.72  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop             1:08.21    1:05.55 X      
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.77  XX
          31.19  X
          33.41  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          18 Ridgetop               29.37      33.53 N      
X - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop               30.27      33.03 R      
R - Division  
  1 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               33.41      32.03 R      
  2 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               33.41      33.87 N      
  3 Poehler, Emma             15 Ridgetop               33.36      37.81 N      
  4 Yeatts, Amanda            18 LSRC                   33.41      38.49 N      
  5 MACBRIDE, Joy             16 LSRC                   33.41      39.75 N      
  6 Womack, Jordan            16 LSRC                   33.41      41.46 N      
N - Division  
  1 Boykin, Caroline          15 Ridgetop               35.81      34.27 N      
  2 Dillard, Leah             18 Ridgetop               35.30      37.69 N      
  3 Hinkle, Ellie             16 Ridgetop               38.51      38.22 N      
  4 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop               43.69      48.91 N      
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.16  XX
          27.70  X
          29.78  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Gay, Graham               17 LSRC                   26.82      26.03 XX+    
  2 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               26.78      27.54 X      
R - Division  
  1 Smith, Brandon            15 Ridgetop               29.78      30.95 N      
  2 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               29.78      32.08 N      
  3 Green, Mitchell           17 Ridgetop               29.78      32.97 N      
  4 MACBRIDE, David           18 LSRC                   29.78      34.11 N      
  5 Amrhein, Zak              18 LSRC                   29.78      34.94 N      
  6 Blados, Zachary           15 LSRC                   29.78      37.20 N      
N - Division  
  1 Fraser, James             15 Ridgetop               33.13      29.81 N      
  2 Strait, Joseph            15 Ridgetop               33.26      31.25 N      
  3 Fenster, Casey            15 Ridgetop               34.02      32.02 N      
  4 Given, Charles            18 Ridgetop               33.98      35.28 N      
  5 Carr, Harrison            17 Ridgetop               37.53      41.01 N      
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.15  XX
        1:09.30  X
        1:15.50  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Pryor, Allison            16 LSRC                 1:02.23    1:04.21 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop             1:08.24    1:07.94 X      
  2 Wilhelm, Jessica          17 LSRC                 1:06.65    1:13.09 R      
R - Division  
  1 Pilc, Emily               15 Ridgetop             1:11.05    1:16.80 N      
  2 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop             1:15.50    1:33.17 N      
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.14  XX
        1:01.56  X
        1:07.43  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wilson, Walker            17 LSRC                   58.06      56.37 XX     
X - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               58.37      58.65 X      
  2 Fenster, Colin            18 Ridgetop               58.45      58.94 X      
R - Division  
  1 Prideaux, Charles         17 Ridgetop             1:05.41    1:08.17 N      
  2 Gilliam, Alex             18 Ridgetop             1:07.43    1:10.81 N      
  3 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop             1:07.43    1:12.18 N      
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.41  XX
          24.21  X
          28.22  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               26.90      23.94 X+     
  2 Wells, Emmi                8 LSRC                   27.16      24.90 R      
  3 Brickhouse, May            8 Ridgetop               28.22      26.46 R      
  4 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               28.22      26.74 R      
  5 Carreras, Kathryn          7 LSRC                   28.22      32.21 N      
  6 Griffon, Ella              8 LSRC                   28.22      44.81 N      
N - Division  
  1 Sleman, Molly              7 Ridgetop               31.28      28.32 N      
  2 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               36.22      30.74 N      
  3 Norton, Vivian             8 Ridgetop               40.65      33.22 N      
  4 Torrence, Riley            8 Ridgetop               39.71      34.48 N      
  5 Holloway, Charlotte        8 Ridgetop               35.84      36.25 N      
  6 Dugger, Sophia             6 LSRC                   36.81      36.88 N      
  7 McKinney, Kristin          8 LSRC                   36.94      37.22 N      
  8 DeVries, Ryan              6 LSRC                   42.82      39.16 N      
  9 Roberts, Lily              7 Ridgetop                  NT      39.60 N      
  9 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop               42.22      39.60 N      
 11 Ayers, Ellery              6 Ridgetop                  NT      39.96 N      
 12 Cohn, Brody                7 Ridgetop                  NT      41.62 N      
 13 March, Elise               6 Ridgetop                  NT      41.63 N      
 14 Fredrick, Olivia           5 Ridgetop                  NT      47.28 N      
 15 Hugo, Nora                 8 Ridgetop                  NT      47.42 N      
 16 Torrence, Carter           5 Ridgetop                  NT      50.98 N      
 17 Cordo, Katie               8 Ridgetop                  NT      51.30 N      
 18 Brehm, Katelyn             5 LSRC                      NT    1:24.31 N      
 19 Efford, Victoria           5 LSRC                      NT    1:25.15 N      
 -- Wiznerowicz, Miranda       8 LSRC                   44.14         DQ        
 -- Cardot, Nora               6 LSRC                 1:23.91         DQ        
 -- Mack, Tallulah             8 LSRC                   40.50         DQ        
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.47  XX
          24.54  X
          28.43  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               26.78      25.75 R      
  2 Cardot, Henry              7 LSRC                   28.43      28.99 N      
  3 Lawton, Ben                8 LSRC                   28.43      29.53 N      
  4 Winters, Reid              7 Ridgetop               28.43      32.23 N      
  5 Carter, Riley              7 LSRC                   28.43      34.30 N      
  6 Sutten, William            7 Ridgetop               28.43      34.79 N      
N - Division  
  1 Brehm, Alexander           7 LSRC                   31.63      27.54 R+     
  2 Guise, Matthew             8 Ridgetop                  NT      28.99 N      
  3 Robinson, Briggs           7 Ridgetop                  NT      32.79 N      
  4 Schooler, Brennan          7 LSRC                      NT      33.14 N      
  5 Romans, Ashe               8 Ridgetop                  NT      36.09 N      
  6 Jones, Reed                6 Ridgetop                  NT      36.66 N      
  7 Jebo, Thomas               6 Ridgetop                  NT      48.15 N      
  8 Walsh, Patrick             7 Ridgetop                  NT      57.09 N      
  9 Lawton, Christopher        5 LSRC                      NT    1:33.25 N      
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.74  XX
          45.45  X
          51.64  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop               51.64      54.40 N      
  2 Link, Alka                 9 Ridgetop               51.64    1:00.15 N      
  3 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop               51.64    1:04.82 N      
  4 Degnan, Erin              10 LSRC                   51.64    1:14.35 N      
  5 Hufnell, Eva               9 LSRC                   51.64    1:15.47 N      
  6 Clements, Elizabeth        9 LSRC                   51.64    1:30.57 N      
N - Division  
  1 Andrewski, Caralyne       10 LSRC                   52.47      53.60 N      
  2 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop             1:00.52      55.79 N      
  3 Holland, Finley            9 Ridgetop                  NT    1:01.74 N      
  4 Sutten, Grace              9 Ridgetop                  NT    1:02.67 N      
  5 Gresham, Elise             9 Ridgetop                  NT    1:02.75 N      
  6 Mahan, Hannah              9 Ridgetop                  NT    1:04.39 N      
  7 Hardy, Ella               10 Ridgetop                  NT    1:04.89 N      
  8 Abbott, Bridget           10 Ridgetop                  NT    1:11.42 N      
  9 Bowman, Kate              10 Ridgetop             1:16.09    1:15.59 N      
 -- Walsh, Kelsey              9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Wilson, Georgia            9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Robertson, Kayla          10 Ridgetop             1:03.59         DQ        
 -- Townsend, Sarah           10 Ridgetop               59.54         DQ        
 -- Torrence, Ellie            9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Jebo, Campbell             9 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.05  XX
          46.23  X
          53.14  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               47.06      44.97 X+     
  2 Sleman, Christian         10 Ridgetop               50.65      48.03 R      
  3 Womack, Daniel            10 LSRC                   53.14      57.10 N      
  4 Winters, Nate              9 Ridgetop               53.14      57.16 N      
  5 Brehm, William            10 LSRC                   53.14    1:03.47 N      
 -- Wharton, Collin           10 LSRC                   53.14         DQ        
N - Division  
  1 Hollinger, Jace            9 LSRC                      NT      48.53 R      
  2 Roberts, Tommy            10 Ridgetop                  NT      48.56 R      
  3 Guise, Davis              10 Ridgetop                  NT      52.40 R      
  4 Andrews, Owen              9 Ridgetop                  NT      57.04 N      
  5 Shepherd, Mason            9 Ridgetop                  NT    1:04.57 N      
  6 Doty, Campbell            10 Ridgetop             1:08.92    1:05.97 N      
  7 Jones, Floyd               9 Ridgetop                  NT    1:08.74 N      
  8 Vandegrift, Joshua        10 Ridgetop                  NT    1:10.45 N      
 -- Soniat, Samuel             9 LSRC                      NT         DQ        
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.03  XX
          40.18  X
          45.57  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               45.57      53.60 N      
  2 Wiznerowicz, Eva          11 LSRC                   45.57    1:03.45 N      
  3 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               45.57    1:04.13 N      
  4 Newmark, Emma             11 LSRC                   45.57    1:07.05 N      
  5 Jebo, Devon               11 Ridgetop               45.57    1:10.53 N      
  6 Morris, Chloe             11 LSRC                   45.57    1:19.82 N      
N - Division  
  1 Hardy, Carlin             12 Ridgetop                  NT      53.78 N      
  2 Raines, Katie             11 Ridgetop             1:31.96    1:24.22 N      
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          37.48  XX
          41.02  X
          46.44  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Hart, Roger               11 Ridgetop               46.44      44.03 R      
  2 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               46.44      47.59 N      
  3 Russell, Andrew           12 Ridgetop               46.44      54.07 N      
  4 Blados, Andrew            11 LSRC                   46.44      56.66 N      
  5 Candela, Gianluca         11 LSRC                   46.44    1:18.35 N      
  6 Long, Ethan               11 LSRC                   46.44    1:50.09 N      
N - Division  
  1 Davis, Jack               12 Ridgetop             1:00.18      52.90 N      
  2 Link, Rowen               12 Ridgetop             1:01.17      58.72 N      
  3 Harless, Sam              12 Ridgetop             1:02.25      59.61 N      
  4 Winters, Madoc            11 Ridgetop                  NT    1:01.93 N      
  5 Burnside, Matthew         12 Ridgetop             1:02.80    1:04.53 N      
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.10  XX
          38.46  X
          42.22  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wilson, Hallie            13 LSRC                   35.22      34.03 XX     
X - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               36.24      36.87 X      
R - Division  
  1 Payne, Carter             13 Ridgetop               42.22      44.16 N      
  2 Guise, Peyton             13 Ridgetop               42.22      44.19 N      
  3 Milley, Jaqueline         14 Ridgetop               42.22      44.29 N      
N - Division  
  1 Ogden, Kristine           14 Ridgetop             1:01.39    1:07.12 N      
  2 Ogden, Ariel              14 Ridgetop             1:14.40    1:20.65 N      
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          33.40  XX
          36.95  X
          41.09  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop               35.89      34.26 X      
R - Division  
  1 McKinney, Brant           13 LSRC                   40.82      39.95 R      
  2 Logan, Andy               14 Ridgetop               41.09      46.37 N      
  3 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop               41.09      48.00 N      
  4 Frantz, Tristan           13 Ridgetop               41.09      48.73 N      
  5 DeVries, Reese            13 LSRC                   41.09      49.66 N      
N - Division  
 -- Prideaux, Henry           13 Ridgetop               57.48         DQ        
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.87  XX
          36.58  X
          39.90  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Pryor, Allison            16 LSRC                   32.95      33.97 XX     
  2 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               32.99      34.03 XX     
  3 Taylor, Emma              15 LSRC                   34.81      35.69 X      
R - Division  
  1 Pilc, Emily               15 Ridgetop               36.86      38.55 R      
  2 Boykin, Caroline          15 Ridgetop               39.70      38.99 R      
  3 Poehler, Emma             15 Ridgetop               38.02      40.32 N      
  4 Yeatts, Amanda            18 LSRC                   39.90      45.66 N      
  5 MACBRIDE, Joy             16 LSRC                   39.90      49.02 N      
N - Division  
  1 Hinkle, Ellie             16 Ridgetop               42.17      41.55 N      
  2 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               41.52      42.00 N      
  3 Dillard, Leah             18 Ridgetop               43.88      44.86 N      
  4 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop               45.34      48.79 N      
  5 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop               47.59      54.37 N      
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          30.84  XX
          32.78  X
          36.80  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wilson, Walker            17 LSRC                   28.83      28.61 XX     
  2 Wells, Jacob              16 LSRC                   29.53      29.02 XX     
  3 Farmer, Tory              16 Ridgetop               29.38      30.28 XX     
X - Division  
  1 Holland, Hank             15 Ridgetop               32.26      35.23 R      
R - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               33.03      34.03 R      
  2 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop               35.38      38.42 N      
  3 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               36.77      42.99 N      
  4 MACBRIDE, David           18 LSRC                   36.80      43.78 N      
 -- Amrhein, Zak              18 LSRC                   36.80         DQ        
N - Division  
  1 Fenster, Casey            15 Ridgetop               39.03      38.41 N      
  2 Strait, Joseph            15 Ridgetop               39.18      39.06 N      
  3 Smith, Brandon            15 Ridgetop               39.86      39.75 N      
  4 Gilliam, Alex             18 Ridgetop               44.87      42.28 N      
  5 Carr, Harrison            17 Ridgetop               43.97      44.47 N      
  6 Given, Charles            18 Ridgetop               46.02      46.32 N      
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.43  XX
          27.08  X
          30.94  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               30.00      26.88 X+     
  2 Wells, Emmi                8 LSRC                   30.94      28.63 R      
  3 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               30.09      28.84 R      
  4 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               30.94      33.67 N      
  5 McKinney, Kristin          8 LSRC                   30.94      38.60 N      
  6 Carreras, Kathryn          7 LSRC                   30.94      39.99 N      
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.46  XX
          27.70  X
          30.39  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               26.53      27.16 X      
R - Division  
  1 Sundberg, Paul             7 Ridgetop               30.39      35.75 N      
  2 Sutten, William            7 Ridgetop               30.39      36.06 N      
  3 Lawton, Ben                8 LSRC                   30.39      37.81 N      
  4 Winters, Reid              7 Ridgetop               30.39      39.90 N      
 -- Cardot, Henry              7 LSRC                   30.39         DQ        
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.87  XX
          51.29  X
          55.75  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrewski, Caralyne       10 LSRC                   55.75      56.27 N      
  2 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop               55.75      57.74 N      
  3 Link, Alka                 9 Ridgetop               55.75    1:03.96 N      
  4 Degnan, Erin              10 LSRC                   55.75    1:12.13 N      
  5 Clements, Elizabeth        9 LSRC                   55.75    1:22.44 N      
 -- Speck, Millie             10 Ridgetop               55.75         DQ        
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.74  XX
          52.07  X
          57.71  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               49.88      48.81 X      
R - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               57.34      55.05 R      
  2 Womack, Daniel            10 LSRC                   57.71    1:00.19 N      
  3 Phaup, Turner              9 Ridgetop               57.71    1:00.87 N      
  4 Lawton, Adam               9 LSRC                   57.71    1:04.52 N      
 -- Guise, Davis              10 Ridgetop               57.71         DQ        
 -- Brehm, William            10 LSRC                   57.71         DQ        
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.33  XX
          44.96  X
          49.42  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Barnes, Elysia            11 LSRC                   43.11      44.47 X      
R - Division  
  1 Gentry, Rachel            12 LSRC                   49.42      46.98 R      
  2 Hollinger, McKenna        11 LSRC                   49.42      51.06 N      
  3 Wiznerowicz, Eva          11 LSRC                   49.42    1:02.85 N      
  4 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               49.42    1:07.66 N      
  5 Pilc, Susan               11 Ridgetop               49.42    1:13.35 N      
  6 Jebo, Devon               11 Ridgetop               49.42    1:14.52 N      
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.52  XX
          46.15  X
          50.37  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Andrewski, Trevor         12 LSRC                   44.66      43.22 X      
R - Division  
  1 Logan, Luke               12 Ridgetop               50.37      49.51 R      
  2 Hart, Roger               11 Ridgetop               50.37      51.62 N      
  3 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               50.37      52.09 N      
 -- Candela, Gianluca         11 LSRC                   50.37         DQ        
 -- Blados, Andrew            11 LSRC                   50.37         DQ        
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.35  XX
          42.82  X
          45.30  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               45.30      47.34 N      
  2 Womack, Morgan            13 LSRC                   45.30      48.27 N      
  3 Yeatts, Morgan            14 LSRC                   45.30      51.93 N      
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          37.66  XX
          40.75  X
          42.51  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Jeffrey            14 Ridgetop               42.15      42.15 R      
  2 DeVries, Reese            13 LSRC                   42.51      47.28 N      
  3 Pilc, Charlie             14 Ridgetop               42.51      47.78 N      
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.44  XX
        1:35.15  X
        1:42.20  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britton, Madelyn          13 LSRC                 1:42.20    1:31.61 X+     
  2 King, Hannah              13 LSRC                 1:42.02    1:39.06 R      
  3 Hettrick, Lilly           14 Ridgetop             1:42.20    1:49.34 N      
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.68  XX
        1:30.55  X
        1:38.22  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Logan, Andy               14 Ridgetop             1:38.22    1:42.19 N      
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.38  XX
          40.73  X
          43.92  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          18 Ridgetop               38.04      44.09 N      
R - Division  
  1 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               43.92      43.68 R      
  2 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop               42.96      46.07 N      
  3 Dillard, Leah             18 Ridgetop               43.72      47.97 N      
  4 Womack, Jordan            16 LSRC                   43.92      51.89 N      
  5 MACBRIDE, Joy             16 LSRC                   43.92      53.12 N      
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          34.77  XX
          36.77  X
          40.20  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             15 Ridgetop               34.39      39.84 R      
R - Division  
  1 Bellows, James            18 LSRC                   37.90      40.00 R      
  2 Fraser, Ian               17 Ridgetop               40.20      40.82 N      
  3 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               39.79      42.28 N      
  4 Gilliam, Alex             18 Ridgetop               40.20      45.74 N      
  5 MACBRIDE, David           18 LSRC                   40.20      47.70 N      
  6 Blados, Zachary           15 LSRC                   40.20      49.39 N      
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.29  XX
        1:30.52  X
        1:37.75  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop             1:23.47    1:22.74 XX     
X - Division  
  1 Pilc, Emily               15 Ridgetop             1:27.45    1:34.33 R      
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          15 Ridgetop             1:33.95    1:32.91 R      
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:17.27  XX
        1:21.70  X
        1:26.47  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Wells, Jacob              16 LSRC                 1:09.40    1:08.63 XX     
 -- Fenster, Colin            18 Ridgetop             1:08.64         DQ        
X - Division  
  1 Gay, Graham               17 LSRC                 1:18.21    1:16.15 XX+    
R - Division  
  1 Fraser, James             15 Ridgetop             1:26.47    1:30.94 N      
  2 Green, Mitchell           17 Ridgetop             1:26.47    1:39.85 N      
  3 Baskin, Campbell          17 Ridgetop             1:26.47    1:40.20 N      
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.42  XX
          23.66  X
          28.28  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               28.28      26.34 R      
  2 Wells, Emmi                8 LSRC                   28.28      26.96 R      
  3 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               28.28      31.89 N      
  4 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               28.28      34.00 N      
 -- DeVries, Ryan              6 LSRC                   28.28         DQ        
 -- Griffon, Ella              8 LSRC                   28.28         DQ        
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.93  XX
          24.52  X
          28.68  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               28.68      26.31 R      
  2 Brehm, Alexander           7 LSRC                   28.68      28.88 N      
  3 Winters, Reid              7 Ridgetop               28.68      29.93 N      
  4 Cardot, Henry              7 LSRC                   28.68      31.56 N      
 -- Sundberg, Paul             7 Ridgetop               28.68         DQ        
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.88  XX
          46.24  X
          52.21  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop               52.21    1:10.96 N      
  2 Hufnell, Eva               9 LSRC                   52.21    1:33.80 N      
 -- Kennedy, Emma             10 LSRC                   52.21         DQ        
 -- Bowman, Kate              10 Ridgetop               52.21         DQ        
 -- Speck, Millie             10 Ridgetop               52.21         DQ        
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.71  XX
          47.34  X
          53.40  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               46.10      47.44 R      
R - Division  
  1 Phaup, Turner              9 Ridgetop               53.40      59.36 N      
  2 Coker, Ben                10 Ridgetop               53.40    1:04.30 N      
 -- Brehm, William            10 LSRC                   53.40         DQ        
 -- Hollinger, Jace            9 LSRC                   53.40         DQ        
 -- Shepherd, Mason            9 Ridgetop               53.40         DQ        
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.49  XX
          39.12  X
          44.80  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barnes, Elysia            11 LSRC                   44.80      41.93 R      
  2 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               44.80      48.35 N      
  3 Hollinger, McKenna        11 LSRC                   44.80      48.38 N      
  4 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               44.80    1:26.28 N      
 -- Gentry, Rachel            12 LSRC                   44.80         DQ        
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.15  XX
          40.65  X
          44.55  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Andrewski, Trevor         12 LSRC                   34.58      36.66 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               44.55      44.41 R      
  2 Hart, Roger               11 Ridgetop               44.55      47.44 N      
  3 Logan, Luke               12 Ridgetop               44.55      48.96 N      
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.40  XX
          36.84  X
          40.49  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wilson, Hallie            13 LSRC                   34.88      34.19 XX+    
  2 King, Hannah              13 LSRC                   35.51      35.28 X      
  3 Biltz, Taylor             13 Ridgetop               36.84      35.89 X      
R - Division  
  1 Milley, Jaqueline         14 Ridgetop               40.49      44.70 N      
  2 Payne, Carter             13 Ridgetop               40.49      45.14 N      
  3 Womack, Morgan            13 LSRC                   40.49      45.84 N      
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          31.56  XX
          34.62  X
          38.95  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop               34.21      33.22 X      
R - Division  
  1 Ramirez, Sebastian        13 Ridgetop               35.66      34.72 R      
  2 McKinney, Brant           13 LSRC                   38.26      39.60 N      
  3 Frantz, Tristan           13 Ridgetop               38.95      39.71 N      
  4 Pilc, Charlie             14 Ridgetop               38.54      41.06 N      
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.06  XX
          34.44  X
          37.69  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               30.17      31.84 XX     
  2 Pryor, Allison            16 LSRC                   32.16      33.47 X      
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               33.81      32.20 XX+    
  2 Taylor, Emma              15 LSRC                   33.56      36.12 R      
R - Division  
  1 Wilhelm, Jessica          17 LSRC                   34.73      35.94 R      
  2 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               36.93      36.06 R      
  3 Melvin, Frances           15 Ridgetop               36.04      36.50 R      
  4 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               36.88      37.19 R      
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          29.06  XX
          30.42  X
          33.44  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wilson, Walker            17 LSRC                   30.25      28.75 XX+    
  2 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               29.29      30.52 R      
R - Division  
  1 Fenster, Colin            18 Ridgetop               31.67      31.10 R      
  2 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               32.07      32.50 R      
  3 Fraser, Ian               17 Ridgetop               33.44      35.00 N      
  4 Bellows, James            18 LSRC                   33.44      36.47 N      
 
Event 70  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     1:33.07    1:24.75        
     1) Hart, Anne Claire W8            2) Brickhouse, May W8             
     3) Sleman, Molly W7                4) Cassidy, Aidan M8              
  2 Lakeside  'A'                                     1:32.85    1:36.25        
     1) Cardot, Henry M7                2) Mack, Tallulah W8              
     3) Wells, Emmi W8                  4) Brehm, Alexander M7            
  3 Ridgetop  'B'                                     1:47.63    1:44.72        
     1) Cullop, Madeleine W8            2) Schwartz, Cameron W7           
     3) Nardi, Michael M8               4) Sundberg, Paul M7              
  4 Ridgetop  'C'                                     2:08.91    1:56.35        
     1) Winters, Reid M7                2) Norton, Vivian W8              
     3) Holloway, Charlotte W8          4) Romans, Ashe M8                
  5 Lakeside  'B'                                          NT    2:00.07        
     1) Carter, Riley M7                2) Dugger, Sophia W6              
     3) McKinney, Kristin W8            4) Carreras, Kathryn W7           
 -- Lakeside  'C'                                          NT         DQ        
     1) DeVries, Ryan W6                2) Wiznerowicz, Miranda W8        
     3) Griffon, Ella W8                4) Lawton, Ben M8                 
 
Event 71  Mixed 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:44.46    2:48.25        
     1) Schwartz, Hayden M10            2) Payne, Ann Haden W10           
     3) Brickhouse, Cara W9             4) Kurz, William M10              
  2 Lakeside  'A'                                     2:41.10    2:49.18        
     1) Kennedy, Emma W10               2) Womack, Daniel M10             
     3) Andrewski, Caralyne W10         4) Hollinger, Jace M9             
  3 Ridgetop  'B'                                          NT    3:20.48        
     1) Sleman, Christian M10           2) Andrews, Owen M9               
     3) Robinson, Ellie Grace W9        4) Sundberg, Eliza W10            
  4 Ridgetop  'C'                                          NT    3:28.52        
     1) Coker, Ben M10                  2) Link, Alka W9                  
     3) Phaup, Turner M9                4) Speck, Millie W10              
  5 Lakeside  'B'                                          NT    4:30.10        
     1) Hufnell, Eva W9                 2) Wharton, Collin M10            
     3) Clements, Elizabeth W9          4) Lawton, Adam M9                
 
Event 72  Mixed 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lakeside  'A'                                     2:11.02    2:23.91        
     1) Gentry, Rachel W12              2) Hollinger, McKenna W11         
     3) Barnes, Elysia W11              4) Andrewski, Trevor M12          
  2 Ridgetop  'A'                                     2:37.40    2:41.63        
     1) Shepherd, Parker M11            2) Cassidy, Maddie W11            
     3) Zerkin, Elena W12               4) Cohn, Logan M12                
  3 Ridgetop  'B'                                     3:14.39    3:32.47        
     1) Davis, Jack M12                 2) Jebo, Devon W11                
     3) Burnside, Camilla W11           4) Hart, Roger M11                
  4 Ridgetop  'C'                                     3:36.88    3:50.42        
     1) Harless, Sam M12                2) Pilc, Susan W11                
     3) Raines, Katie W11               4) Russell, Andrew M12            
  5 Lakeside  'B'                                          NT    3:56.43        
     1) Newmark, Emma W11               2) Morris, Chloe W11              
     3) Candela, Gianluca M11           4) Blados, Andrew M11             
 
Event 73  Mixed 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:07.24    2:06.19        
     1) Biltz, Taylor W13               2) Ramirez, Sebastian M13         
     3) Hettrick, Lilly W14             4) Coker, Will M14                
  2 Lakeside  'A'                                     2:06.11    2:06.31        
     1) King, Hannah W13                2) McKinney, Brant M13            
     3) Britton, Madelyn W13            4) Wilson, Hallie W13             
  3 Ridgetop  'B'                                     2:18.67    2:21.59        
     1) Andrews, Maddie W13             2) Pilc, Charlie M14              
     3) Payne, Carter W13               4) Green, Jeffrey M14             
  4 Ridgetop  'C'                                     2:43.90    2:37.96        
     1) Hinkle, Patrick M14             2) Frantz, Tristan M13            
     3) Guise, Peyton W13               4) Milley, Jaqueline W14          
 
Event 74  Mixed 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lakeside  'A'                                     1:53.93    1:50.80        
     1) Gay, Graham M17                 2) Wilhelm, Jessica W17           
     3) Pryor, Allison W16              4) Wilson, Walker M17             
  2 Ridgetop  'A'                                     1:52.55    1:52.29        
     1) Holland, Hank M15               2) Trenz, Zoe W16                 
     3) Biltz, Schuyler W15             4) Fenster, Colin M18             
  3 Ridgetop  'B'                                     1:54.68    2:01.16        
     1) Prideaux, Charles M17           2) Holland, Abigail W18           
     3) Melvin, Frances W15             4) Stevenson, Ian M16             
  4 Lakeside  'B'                                          NT    2:09.64        
     1) Bellows, James M18              2) Womack, Jordan W16             
     3) Taylor, Emma W15                4) Wells, Jacob M16               
  5 Ridgetop  'C'                                     2:02.68    2:09.71        
     1) Green, Mitchell M17             2) Biltz, Alexis W17              
     3) Pilc, Emily W15                 4) Fraser, Ian M17                
  6 Lakeside  'C'                                          NT    2:27.84        
     1) Amrhein, Zak M18                2) MACBRIDE, Joy W16              
     3) Yeatts, Amanda W18              4) MACBRIDE, David M18            
 
                    Combined Team Scores - Through Event 74                    
 
  1. Ridgetop                           1629   2. Lakeside                            734