HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 6/15/15 11:58 PM
                              15 GA@RT - 6/15/15                               
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.61  XX
        1:38.42  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 West, Lillian             10 GA                   1:41.37    1:32.22 X+     
  2 Grice, Isabella           10 Ridgetop             1:55.00    1:49.63 QUA    
  3 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop             1:48.22    1:53.07 QUA    
  4 Speck, Millie             10 Ridgetop             1:55.00    1:58.48 N      
 -- Johnson, Lindsey          10 GA                   1:50.57         DQ        
 -- Craig, Abigail             9 GA                   1:55.00         DQ        
N - Division  
  1 Mayers, Paige              9 GA                   1:56.65    1:55.19 N      
  2 Robertson, Kayla          10 Ridgetop                  NT    1:56.43 N      
  3 O'Shea, Ally               9 GA                   2:01.66    1:58.66 N      
  4 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop             2:08.53    2:00.31 N      
  5 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop             2:11.63    2:02.85 N      
  6 Hollinshead, Hannah        9 GA                   1:58.24    2:08.07 N      
 
Event 3  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.21  XX
        1:40.60  X
        1:55.00  QUA
        1:55.00  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop             1:34.75    1:32.92 X      
  2 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop             1:36.59    1:34.85 X      
R - Division  
  1 Hayes, Zach               10 GA                   1:52.64    1:48.60 QUA    
  2 Coker, Ben                10 Ridgetop             1:49.00    1:49.55 QUA    
  3 Phaup, Turner              9 Ridgetop             1:51.63    1:52.88 QUA    
  4 Flint, Wyatt              10 GA                   1:55.00    2:24.18 N      
 -- Lifsey, Judson             9 GA                   1:55.00         DQ        
N - Division  
  1 Winters, Nate              9 Ridgetop                  NT    2:07.33 N      
 
Event 4  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.88  XX
        1:26.48  X
        1:38.88  QUA
        1:38.88  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Pierce, Madison           12 GA                   1:13.52    1:14.99 XX     
R - Division  
  1 Bickford, Genna           11 GA                   1:38.88    1:39.58 N      
  2 Zerkin, Elena             12 Ridgetop             1:38.88    1:41.70 N      
  3 Mayers, Samantha          12 GA                   1:38.88    1:48.93 N      
  4 Abernathy, Evalyn         11 GA                   1:38.88    1:58.74 N      
N - Division  
  1 Becker, Rachel            11 GA                   1:54.07    1:51.98 N      
  2 Burnside, Camilla         11 Ridgetop             2:16.72    2:22.36 N      
 -- Doyle, Adellina           11 GA                   1:52.61         DQ        
 -- McCurrach, Kendall        11 GA                   2:02.25         DQ        
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:20.69  XX
        1:28.47  X
        1:40.37  QUA
        1:40.37  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Huffman, Adam             12 GA                   1:28.43    1:29.37 QUA    
R - Division  
  1 Clements, Noah            12 GA                   1:31.80    1:34.14 QUA    
  2 Davis, Jack               12 Ridgetop             1:40.37    1:41.73 N      
  3 Cowart, Brooks            11 GA                   1:40.37    1:56.00 N      
 -- Link, Rowen               12 Ridgetop             1:40.37         DQ        
N - Division  
  1 Hollinshead, Jonathan     12 GA                   1:46.10    1:40.86 N      
  2 Bull, Scott               11 GA                        NT    1:42.56 N      
  3 Russell, Andrew           12 Ridgetop             2:15.25    1:58.09 N      
  4 Winters, Madoc            11 Ridgetop                  NT    2:06.56 N      
 -- Ellen, Kody               11 GA                        NT         DQ        
 -- Burnside, Matthew         12 Ridgetop             2:09.43         DQ        
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:17.17  XX
        1:22.26  X
        1:33.08  QUA
        1:33.08  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              13 Ridgetop             1:16.74    1:16.22 XX     
X - Division  
  1 Meyer, Ella               14 GA                   1:19.75    1:22.56 QUA    
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop             1:24.16    1:24.27 QUA    
  2 Boyer, Morgan             14 GA                   1:27.10    1:24.78 QUA    
  3 Wood, Camille             14 GA                   1:31.51    1:29.65 QUA    
N - Division  
  1 Massey, Lauren            13 GA                   1:38.74    1:38.94 N      
 
Event 7  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:12.46  XX
        1:18.94  X
        1:29.48  QUA
        1:29.48  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Clements, Colin           14 GA                   1:10.86    1:13.98 X      
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop             1:18.52    1:15.08 X      
R - Division  
  1 Cowart, Caden             13 GA                   1:27.66    1:30.20 N      
  2 Pilc, Charlie             14 Ridgetop             1:29.04    1:33.06 N      
  3 Townsend, Ian             13 Ridgetop             1:29.48    1:38.09 N      
 -- Bretches, Will            14 GA                   1:29.48         DQ        
N - Division  
  1 Wilson, Reid              14 GA                   1:30.32    1:29.13 QUA+   
  2 Logan, Andy               14 Ridgetop             1:38.32    1:37.42 N      
  3 Nardi, Thomas             13 Ridgetop             1:35.59    1:39.91 N      
 -- Toomy, Tice               14 GA                   1:43.46         DQ        
 
Event 8  Girls 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:15.20  XX
        1:18.69  X
        1:28.46  QUA
        1:28.46  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop             1:09.80    1:11.88 XX     
X - Division  
  1 Ogden, Ryley              16 Ridgetop             1:18.47    1:23.25 QUA    
R - Division  
  1 Johnson, Kaylee           15 GA                   1:21.66    1:19.34 QUA    
  2 Gilliam, Anna             17 Ridgetop             1:24.90    1:24.13 QUA    
  3 Pilc, Emily               15 Ridgetop             1:20.59    1:24.25 QUA    
  4 Poehler, Emma             15 Ridgetop             1:22.77    1:28.87 N      
  5 Natale, Brooke            15 GA                   1:25.43    1:30.34 N      
  6 Wilson, Bailey            15 GA                   1:28.46    1:32.81 N      
N - Division  
  1 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop             1:29.99    1:29.84 N      
  2 Rexrode, Sarah            15 GA                   1:28.78    1:32.38 N      
  3 Hinkle, Ellie             16 Ridgetop             1:39.84    1:38.59 N      
  4 Abernathy, Haven          16 GA                   1:38.92    1:41.83 N      
  5 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop             1:38.52    1:42.13 N      
  6 Tignor, Dorian            15 GA                   1:52.30    1:54.56 N      
 
Event 9  Boys 15-18 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:06.52  XX
        1:10.82  X
        1:19.01  QUA
        1:19.01  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fenster, Colin            18 Ridgetop             1:02.37    1:06.47 XX     
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop             1:08.62    1:10.24 X      
R - Division  
  1 Prideaux, Charles         17 Ridgetop             1:15.58    1:19.02 N      
  2 Gilliam, Alex             18 Ridgetop             1:19.01    1:24.44 N      
  3 Smith, Brandon            15 Ridgetop             1:19.01    1:25.46 N      
  4 Bouzek, Joey              16 GA                   1:19.01    1:29.67 N      
 -- Steinruck, Mason          15 GA                   1:19.01         DQ        
N - Division  
  1 Russell, Stephen          17 GA                   1:29.49    1:25.72 N      
  2 Ellis, Ben                18 Ridgetop             1:26.34    1:26.06 N      
  3 Strait, Joseph            15 Ridgetop                  NT    1:28.06 N      
  4 Matthew, Davis            15 GA                   1:30.52    1:30.16 N      
  5 Given, Charles            18 Ridgetop             1:33.22    1:33.34 N      
 
Event 10  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.39  XX
          19.89  X
          23.80  R
          28.49  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Bouzek, Arlee              8 GA                     19.45      18.92 X      
R - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               23.04      20.24 R      
  2 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               23.80      21.63 R      
  3 Yocom, Addison             8 GA                     22.03      22.70 R      
  4 Hawks, Lily                8 GA                     23.55      23.80 R      
  5 Cowart, Chloe              8 GA                     23.65      24.18 QUA    
  6 Brickhouse, May            8 Ridgetop               22.39      24.39 QUA    
N - Division  
  1 Polo, Natalie              8 GA                     25.51      25.39 QUA    
  2 Jones, Skylar              8 GA                     25.66      25.69 QUA    
  3 Norton, Vivian             8 Ridgetop               27.21      25.81 QUA    
  4 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               27.62      26.16 QUA    
  5 Voekler, Brooke            7 GA                     25.51      26.34 QUA    
  6 Stoudt, Natalie            8 Ridgetop               27.18      26.45 QUA    
  7 Holloway, Charlotte        8 Ridgetop               26.06      27.04 QUA    
  8 Herold, Anna               8 GA                     26.52      27.28 QUA    
  9 Babik, Ava                 6 GA                     26.55      27.57 QUA    
 10 Torrence, Riley            8 Ridgetop               29.40      28.75 N      
 11 Sheils, Cameron            8 GA                     26.91      31.26 N      
 12 March, Elise               6 Ridgetop               36.25      31.49 N      
 13 Sheils, Carly              8 GA                     31.57      32.20 N      
 14 Abernathy, Averie          8 GA                     36.82      34.43 N      
 15 Scott, Samantha            5 GA                     45.64      35.90 N      
 16 Roberts, Lily              7 Ridgetop               38.23      37.07 N      
 17 Garcia, Jenna              8 GA                     39.60      37.59 N      
 18 Cohn, Brody                7 Ridgetop               37.00      37.88 N      
 19 McGhan, Mia                7 GA                     41.37      39.17 N      
 20 Haar, Jill                 6 GA                     41.13      39.38 N      
 21 Carter, Sara               4 GA                     52.54      42.44 N      
 22 Torrence, Carter           5 Ridgetop               49.26      43.18 N      
 23 Yocum, Parker              6 GA                     44.07      45.88 N      
 24 Flint, Peyton              7 GA                     40.41      52.81 N      
 25 Files, Rebecca             7 GA                     53.89      55.11 N      
 26 Giovanetti, Sophia         7 GA                     50.14      55.71 N      
 27 Fredrick, Olivia           5 Ridgetop               55.27      57.31 N      
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          18.45  XX
          19.78  X
          23.50  R
          28.50  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Carter, Rick               7 GA                     21.19      20.13 R      
  2 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               21.57      20.26 R      
  3 Guise, Matthew             8 Ridgetop               23.50      22.58 R      
  4 Geffen, Nathan             8 GA                     23.50      24.51 QUA    
  5 Smith, Ethan               8 GA                     23.50      25.25 QUA    
  6 Nardi, Michael             8 Ridgetop               23.50      25.34 QUA    
N - Division  
  1 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               25.12      23.26 R+     
  2 Gasperini, Thomas          8 GA                     23.66      25.61 QUA    
  3 Bickford, Jake             8 GA                     25.58      25.90 QUA    
  4 Smith, Davis               8 GA                     25.24      26.06 QUA    
  5 Bedall, James              8 GA                     25.72      26.23 QUA    
  6 Sundberg, Paul             7 Ridgetop               28.42      28.56 N      
  7 Sutten, William            7 Ridgetop               26.84      29.85 N      
  8 Romans, Ashe               8 Ridgetop               27.56      29.88 N      
  9 Jones, Reed                6 Ridgetop               30.49      29.99 N      
 10 McGhan, Wils               8 GA                     33.45      30.07 N      
 11 Kreutzer, Thomas           7 Ridgetop               40.75      30.49 N      
 12 Winters, Reid              7 Ridgetop               31.42      31.12 N      
 13 Herold, Evan               6 GA                     33.21      31.28 N      
 14 Doyle, Max                 6 GA                     34.43      31.43 N      
 15 Batuk, Emre                7 GA                     37.24      32.22 N      
 16 Grice, Linus               6 Ridgetop                  NT      36.50 N      
 17 Smith, Aaron               6 GA                        NT      38.44 N      
 18 Burnside, Hayes            7 Ridgetop               46.45      40.95 N      
 19 Gasperini, James           6 GA                     36.56      42.50 N      
 20 Morgan, Emmett             7 GA                     49.00      44.01 N      
 21 Barlow, Noah               6 GA                     41.81      47.19 N      
 22 Sheils, Oliver             6 GA                     46.68      47.34 N      
 23 Smith, Quinn               8 GA                        NT      47.41 N      
 24 Walsh, Patrick             7 Ridgetop               51.56      47.97 N      
 25 Casstevens, Sean           7 GA                     49.34      48.03 N      
 26 Jebo, Thomas               6 Ridgetop               47.19      51.87 N      
 27 Stein, Logan               6 GA                        NT    1:07.60 N      
 
Event 12  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.12  XX
          38.15  X
          43.15  R
          49.02  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Davis, Ella               10 Ridgetop               42.51      41.91 R      
  2 Craig, Abigail             9 GA                     42.51      43.66 QUA    
  3 O'Shea, Ally               9 GA                     43.15      45.49 QUA    
  4 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop               43.15      45.84 QUA    
  5 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop               43.15      47.35 QUA    
  6 Blowe, Lindsay             9 GA                     43.15      48.72 QUA    
N - Division  
  1 Kendrick, Margaux         10 GA                     43.29      41.56 R+     
  2 Johnson, Lindsey          10 GA                     43.87      46.27 QUA    
  3 Robertson, Kayla          10 Ridgetop               47.20      46.91 QUA    
  4 Hollinshead, Hannah        9 GA                     45.39      46.92 QUA    
  5 Geffen, Corinne           10 GA                     44.62      47.70 QUA    
  6 Mayers, Paige              9 GA                        NT      47.77 QUA    
  7 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop               48.74      47.99 QUA    
  8 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop               50.80      48.21 QUA+   
  9 Speck, Millie             10 Ridgetop               50.25      48.39 QUA+   
 10 Walsh, Kelsey              9 Ridgetop               54.63      49.03 N      
 11 Holland, Finley            9 Ridgetop               52.19      50.47 N      
 12 Reider, Jessica            9 GA                     56.15      50.85 N      
 13 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop               53.19      51.72 N      
 14 Hardy, Ella               10 Ridgetop               51.59      52.88 N      
 15 Gresham, Elise             9 Ridgetop               51.13      52.94 N      
 16 Jebo, Campbell             9 Ridgetop               54.50      54.00 N      
 17 Becker, Megan              9 GA                     53.95      54.49 N      
 18 Townsend, Sarah           10 Ridgetop               59.82      54.84 N      
 19 McCurrach, Taylor          9 GA                     48.38      55.84 N      
 20 Hawkins, Laura            10 GA                   1:00.11      56.78 N      
 21 Bradshaw, Madison          9 Ridgetop                  NT      57.36 N      
 22 Mahan, Hannah              9 Ridgetop               59.88      57.66 N      
 23 Allport, Netta            10 GA                   1:05.34      58.02 N      
 24 Sutten, Grace              9 Ridgetop               59.69      58.75 N      
 25 Bickford, Bridget          9 GA                     59.26      59.64 N      
 26 Reider, Samantha           9 GA                     54.10    1:00.52 N      
 27 Link, Alka                 9 Ridgetop             1:05.59    1:00.57 N      
 28 Zehmer, Lily               9 GA                   1:00.57    1:00.80 N      
 29 Wilson, Georgia            9 Ridgetop             1:06.35    1:04.50 N      
 30 Torrence, Ellie            9 Ridgetop             1:05.00    1:06.60 N      
 31 Powell, Aislinn            9 GA                   1:16.08    1:06.78 N      
 32 Schuetze, Skylar           9 GA                   1:06.51    1:08.75 N      
 33 Powell, Cecilia            9 GA                   1:38.14    1:35.08 N      
 
Event 13  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.78  XX
          38.32  X
          43.27  R
          48.31  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               36.59      35.97 X      
R - Division  
  1 Guise, Davis              10 Ridgetop               40.00      40.12 R      
  2 Roberts, Tommy            10 Ridgetop               43.27      42.77 R      
  3 Doyle, Sam                 9 GA                     41.90      42.78 R      
  4 Lifsey, Judson             9 GA                     42.26      44.47 QUA    
  5 Andrews, Owen              9 Ridgetop               43.27      47.10 QUA    
N - Division  
  1 Morris, Seth               9 GA                        NT      39.70 R      
  2 Phaup, Turner              9 Ridgetop                  NT      44.34 QUA    
  3 Picard, Zack               9 GA                     46.79      44.47 QUA    
  3 Coker, Ben                10 Ridgetop               45.85      44.47 QUA    
  5 Shepherd, Mason            9 Ridgetop               46.13      46.82 QUA    
  6 Haar, Logan                9 GA                     43.58      47.73 QUA    
  7 Winters, Nate              9 Ridgetop               48.68      48.35 N      
  8 Vandegrift, Joshua        10 Ridgetop               53.38      48.96 N      
  9 Gasperini, Matthew        10 GA                     46.93      49.70 N      
 10 Prusek, Miles              9 Ridgetop                  NT      50.76 N      
 11 Doty, Campbell            10 Ridgetop             1:01.37      50.97 N      
 12 Kendrick, Fischer          9 GA                     59.76      57.08 N      
 13 Bew, James                10 GA                     55.67      57.09 N      
 14 Edwards, William          10 GA                     59.94      58.59 N      
 15 Flint, Wyatt              10 GA                     49.97    1:01.19 N      
 16 Jones, Floyd               9 Ridgetop               51.13    1:02.75 N      
 17 Petersson, Bjorn           9 Ridgetop                  NT    1:02.93 N      
 18 Oliver, Wyatt             10 Ridgetop             1:11.18    1:04.53 N      
 19 Files, Kendall            10 GA                   1:07.76    1:18.08 N      
 20 Skillin, Bryce            10 GA                   1:17.71    1:20.27 N      
 21 Powell, Micael             9 GA                   1:17.69    1:20.61 N      
 22 Burger, Will               9 GA                        NT    1:21.50 N      
 23 Reed, Jack                 9 GA                   1:17.25    1:26.28 N      
 -- Stein, Cole                9 GA                   1:14.76         DQ        
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.26  XX
          34.17  X
          37.82  R
          41.23  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Phaup, Grace              11 Ridgetop               37.82      36.72 R      
  2 Bickford, Genna           11 GA                     36.88      38.82 QUA    
  3 Hardy, Carlin             12 Ridgetop               37.82      41.77 N      
  4 Doyle, Adellina           11 GA                     37.82      43.45 N      
  5 McGhan, Maegan            11 GA                     37.82      57.84 N      
  6 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               37.82    1:09.69 N      
N - Division  
  1 Kendrick, Lia             12 GA                     38.09      37.82 R+     
  2 Pritchard, Meredith       12 GA                     40.85      41.77 N      
  3 Mayers, Samantha          12 GA                     41.98      41.85 N      
  4 Becker, Rachel            11 GA                     44.53      42.63 N      
  5 Lifsey, Campbell          11 GA                     47.95      42.77 N      
  6 Abernathy, Evalyn         11 GA                     38.72      43.40 N      
  7 Bretches, Grace           11 GA                     44.65      44.20 N      
  8 Skillin, Sydney           12 GA                     45.10      44.85 N      
  9 McCurrach, Kendall        11 GA                     48.10      49.57 N      
 10 Jebo, Devon               11 Ridgetop             1:03.97    1:00.34 N      
 11 Pilc, Susan               11 Ridgetop             1:01.12    1:01.20 N      
 12 Raines, Katie             11 Ridgetop             1:09.41    1:06.21 N      
 13 Smith, Irina              12 GA                        NT    1:33.84 N      
 
Event 15  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          31.82  XX
          34.01  X
          37.44  R
          41.06  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Davis, Jack               12 Ridgetop               37.44      37.52 QUA    
  2 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               37.44      37.59 QUA    
  3 Clements, Noah            12 GA                     37.44      39.81 QUA    
  4 Russell, Andrew           12 Ridgetop               37.44      40.95 QUA    
 -- Wilkins, Sean             11 GA                     37.44         DQ        
N - Division  
  1 Hollinshead, Jonathan     12 GA                     39.12      38.07 QUA    
  2 Hart, Roger               11 Ridgetop               43.41      39.57 QUA+   
  3 Logan, Luke               12 Ridgetop               46.78      41.26 N      
  4 Mullins, Jake             11 GA                     45.42      41.78 N      
  5 Polo, Korey               12 GA                     42.26      42.34 N      
  6 Helberg, Ryan             12 GA                        NT      44.21 N      
  7 Ellen, Kody               11 GA                     46.31      44.30 N      
  8 Massey, Luke              11 GA                     45.05      46.07 N      
  9 Link, Rowen               12 Ridgetop               48.26      47.03 N      
 10 Winters, Madoc            11 Ridgetop               49.12      49.99 N      
 11 Smith, Luke               11 GA                     54.74      50.34 N      
 12 Burnside, Matthew         12 Ridgetop               55.22      54.42 N      
 13 Craig, Tyler              11 GA                     59.08      57.52 N      
 14 Casstevens, James         11 GA                     47.94      58.57 N      
 15 Oliver, Jackson           12 Ridgetop             1:43.69    1:41.11 N      
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.82  XX
          32.72  X
          34.00  R
          37.74  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop               30.93      30.69 XX+    
R - Division  
  1 Massey, Lauren            13 GA                     34.00      37.46 QUA    
  2 Abernathy, Anna           14 GA                     34.00      47.28 N      
  3 Abbott, Mary Clare        13 Ridgetop               34.00      48.59 N      
N - Division  
  1 Ogden, Kristine           14 Ridgetop             1:00.35      59.41 N      
  2 Ogden, Ariel              14 Ridgetop               59.86    1:01.90 N      
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.51  XX
          30.76  X
          31.83  R
          36.16  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Coker, Will               14 Ridgetop               30.57      30.08 X      
R - Division  
  1 Garrett, Jason            14 GA                     31.04      29.74 X+     
  2 Strother, Landon          14 GA                     30.93      33.91 QUA    
  3 Schlanger, Ben            14 GA                     31.83      35.88 QUA    
  4 Pilc, Charlie             14 Ridgetop               31.83      36.20 N      
  5 Townsend, Ian             13 Ridgetop               31.83      38.07 N      
  6 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop               31.83      39.55 N      
N - Division  
  1 Wilson, Reid              14 GA                     33.88      33.16 QUA    
  2 Toomy, Tice               14 GA                     34.44      35.18 QUA    
  3 Morris, Nate              13 GA                     40.61      36.94 N      
  4 Bull, Adam                13 GA                     41.02      40.45 N      
  5 Prideaux, Henry           13 Ridgetop               42.50      43.00 N      
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.48  XX
        1:12.70  X
        1:21.91  QUA
        1:21.91  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Meyer, Ella               14 GA                   1:14.59    1:12.15 X+     
  2 Andrews, Maddie           13 Ridgetop             1:21.91    1:15.26 QUA    
  3 Milley, Jaqueline         14 Ridgetop             1:21.91    1:22.88 N      
  4 Mullins, Lily             14 GA                   1:21.91    1:24.26 N      
 
Event 19  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:03.36  XX
        1:08.36  X
        1:14.72  QUA
        1:14.72  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clements, Colin           14 GA                   1:08.84    1:05.05 X+     
  2 Lalwaney, Aayush          14 GA                   1:14.72    1:22.85 N      
  3 Logan, Andy               14 Ridgetop             1:14.72    1:29.82 N      
  4 Bretches, Will            14 GA                   1:14.72    1:31.82 N      
 
Event 20  Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          29.77  XX
          31.19  X
          33.41  R
          36.47  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               29.37      28.65 XX     
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               29.80      29.03 XX+    
R - Division  
  1 Natale, Danielle          17 GA                     31.43      31.69 R      
  2 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               32.03      33.57 QUA    
  3 Boykin, Caroline          15 Ridgetop               33.41      33.91 QUA    
  4 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop               33.41      36.66 N      
  5 Tignor, Dorian            15 GA                     33.41      47.71 N      
N - Division  
  1 Powers, Molly             16 Ridgetop               33.52      35.84 QUA    
  2 Dillard, Leah             18 Ridgetop               35.30      38.22 N      
  3 Hinkle, Ellie             16 Ridgetop               38.22      39.24 N      
  4 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop               39.68      41.74 N      
  5 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop               43.69      47.59 N      
 
Event 21  Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.16  XX
          27.70  X
          29.78  R
          34.15  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               27.03      27.14 X      
  2 Matthew, Parker           17 GA                     27.40      28.25 R      
R - Division  
  1 Weber, Hank               17 GA                     28.20      28.16 R      
  2 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               28.50      28.97 R      
  3 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop               29.78      30.49 QUA    
  4 Matthew, Davis            15 GA                     29.78      32.62 QUA    
  5 Russell, Stephen          17 GA                     29.78      32.75 QUA    
  6 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               29.78      32.77 QUA    
N - Division  
  1 Smith, Brandon            15 Ridgetop               30.67      31.20 QUA    
  2 Strait, Joseph            15 Ridgetop               31.25      31.34 QUA    
  3 Fraser, Ian               17 Ridgetop               31.41      31.69 QUA    
  4 Ellis, Ben                18 Ridgetop               31.77      32.97 QUA    
  5 Given, Charles            18 Ridgetop               33.98      33.65 QUA    
  6 Allin, Shane              18 Ridgetop               33.46      34.75 N      
  7 Carr, Harrison            17 Ridgetop               37.53      39.31 N      
  8 Allin, Connor             18 Ridgetop               38.73      44.02 N      
 
Event 22  Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:06.15  XX
        1:09.30  X
        1:15.50  QUA
        1:15.50  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Ogden, Ryley              16 Ridgetop             1:05.36    1:11.10 QUA    
X - Division  
  1 Holland, Abigail          18 Ridgetop             1:07.13    1:15.11 QUA    
R - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop             1:10.01    1:12.02 QUA    
  2 Pilc, Emily               15 Ridgetop             1:11.05    1:14.56 QUA    
  3 Wilson, Bailey            15 GA                   1:15.50    1:15.81 N      
  4 Poehler, Emma             15 Ridgetop             1:14.13    1:20.57 N      
  5 Abernathy, Haven          16 GA                   1:15.50    1:31.63 N      
  6 Naughton, Samantha        17 GA                   1:15.50    1:34.03 N      
 
Event 23  Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          58.14  XX
        1:01.56  X
        1:07.43  QUA
        1:07.43  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Stevenson, Ian            16 Ridgetop             1:01.23    1:00.93 X      
  2 Holland, Hank             15 Ridgetop             1:00.35    1:02.22 QUA    
R - Division  
  1 Fraser, James             15 Ridgetop             1:07.43    1:05.41 QUA    
  2 Green, Mitchell           17 Ridgetop             1:07.43    1:10.83 N      
  3 Gilliam, Alex             18 Ridgetop             1:07.43    1:12.99 N      
  4 Bouzek, Joey              16 GA                   1:07.43    1:18.50 N      
 
Event 30  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.41  XX
          24.21  X
          28.22  R
          33.53  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Bever, Brady               8 GA                     23.18      20.56 XX+    
  2 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               23.94      23.48 X      
R - Division  
  1 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               26.74      26.62 R      
  2 Nienaber, Ruby             8 GA                     28.22      26.67 R      
  3 Brickhouse, May            8 Ridgetop               26.46      26.79 R      
  4 Fredrick, Stella           8 Ridgetop               28.22      29.38 QUA    
  5 Babik, Ava                 6 GA                     28.22      30.39 QUA    
  6 Jones, Skylar              8 GA                     28.22      31.22 QUA    
 
Event 31  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          22.47  XX
          24.54  X
          28.43  R
          34.46  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prusek, Owen               7 Ridgetop               28.43      25.25 R      
  2 Guise, Matthew             8 Ridgetop               28.43      27.49 R      
  3 Geffen, Nathan             8 GA                     28.43      32.20 QUA    
  4 Gasperini, Thomas          8 GA                     28.43      32.73 QUA    
  5 Robinson, Briggs           7 Ridgetop               28.43      33.63 QUA    
  6 Smith, Ethan               8 GA                     28.43      34.93 N      
 
Event 32  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.74  XX
          45.45  X
          51.64  R
          59.81  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pritchard, Morgan         10 GA                     51.11      50.15 R      
  2 Craig, Abigail             9 GA                     49.11      51.66 QUA    
  3 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop               51.64      54.46 QUA    
  4 Payne, Ann Haden          10 Ridgetop               51.64      57.18 QUA    
  5 Blowe, Lindsay             9 GA                     51.64      57.59 QUA    
  6 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop               51.64    1:03.62 N      
 
Event 33  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.05  XX
          46.23  X
          53.14  R
        1:00.96  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               44.97      45.63 X      
R - Division  
  1 Roberts, Tommy            10 Ridgetop               48.56      48.94 R      
  2 Guise, Davis              10 Ridgetop               52.40      51.12 R      
  3 Lifsey, Judson             9 GA                     47.55      59.20 QUA    
 -- Doyle, Sam                 9 GA                     52.55         DQ        
 -- Andrews, Owen              9 Ridgetop               53.14         DQ        
 
Event 34  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          38.03  XX
          40.18  X
          45.57  R
          51.84  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Pierce, Madison           12 GA                     35.06      34.36 XX     
R - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               42.89      39.02 X+     
  2 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               45.57      49.41 QUA    
  3 Lifsey, Campbell          11 GA                     45.57      51.82 QUA    
  4 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               45.57      56.12 N      
 -- Doyle, Adellina           11 GA                     45.57         DQ        
 -- Voekler, Lily             12 GA                     45.57         DQ        
 
Event 35  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          37.48  XX
          41.02  X
          46.44  R
          52.04  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               41.97      43.16 R      
  2 Huffman, Adam             12 GA                     43.19      43.42 R      
  3 Hollinshead, Jonathan     12 GA                     46.44      45.66 R      
  3 Bull, Scott               11 GA                     45.25      45.66 R      
  5 Logan, Luke               12 Ridgetop               46.44      49.66 QUA    
  6 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               46.44      50.47 QUA    
 
Event 36  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          36.10  XX
          38.46  X
          42.22  R
          46.49  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Farmer, Kate              13 Ridgetop               35.18      36.68 X      
X - Division  
  1 Biltz, Taylor             13 Ridgetop               36.69      35.69 XX+    
R - Division  
  1 Boyer, Morgan             14 GA                     42.22      41.09 R      
  2 Guise, Peyton             13 Ridgetop               42.22      43.19 QUA    
  3 Wood, Camille             14 GA                     42.22      45.03 QUA    
  4 Abbott, Mary Clare        13 Ridgetop               42.22      57.52 N      
  5 Ogden, Kristine           14 Ridgetop               42.22    1:04.41 N      
 -- Abernathy, Anna           14 GA                     42.22         DQ        
 
Event 37  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          33.40  XX
          36.95  X
          41.09  R
          46.27  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Clements, Colin           14 GA                     32.45      33.50 X      
X - Division  
  1 Garrett, Jason            14 GA                     35.45      34.16 X      
R - Division  
  1 Lalwaney, Aayush          14 GA                     41.09      42.00 QUA    
  2 Cowart, Caden             13 GA                     41.09      43.57 QUA    
  3 Bull, Adam                13 GA                     41.09      44.31 QUA    
  4 Pilc, Charlie             14 Ridgetop               41.09      47.41 N      
  5 Green, Jeffrey            14 Ridgetop               41.09      49.71 N      
 
Event 38  Girls 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          34.87  XX
          36.58  X
          39.90  R
          44.27  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Johnson, Kaylee           15 GA                     33.36      37.75 R      
  2 Holland, Abigail          18 Ridgetop               33.55      39.25 R      
X - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               35.83      36.63 R      
R - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop               37.57      38.50 R      
  2 Gilliam, Anna             17 Ridgetop               39.37      39.30 R      
  3 Wilson, Bailey            15 GA                     38.70      40.68 QUA    
  4 Boykin, Caroline          15 Ridgetop               38.99      41.62 QUA    
  5 Natale, Brooke            15 GA                     39.90      42.88 QUA    
  6 Rexrode, Sarah            15 GA                     39.90      42.89 QUA    
 
Event 39  Boys 15-18 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          30.84  XX
          32.78  X
          36.80  R
          42.21  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fenster, Colin            18 Ridgetop               30.32      31.85 X      
X - Division  
  1 Matthew, Parker           17 GA                     31.37      33.38 R      
R - Division  
  1 Fraser, Ian               17 Ridgetop               36.20      37.06 QUA    
  2 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop               35.38      37.93 QUA    
  3 Weber, Hank               17 GA                     36.80      38.13 QUA    
  4 Baskin, Campbell          17 Ridgetop               36.77      40.90 QUA    
  5 Steinruck, Mason          15 GA                     36.80      42.91 N      
 
Event 40  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.43  XX
          27.08  X
          30.94  R
          36.28  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Hart, Anne Claire          8 Ridgetop               26.88      25.34 XX+    
  2 Bouzek, Arlee              8 GA                     25.68      25.97 X      
R - Division  
  1 Bever, Brady               8 GA                     28.28      24.59 XX+    
  2 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               28.84      26.23 X+     
  3 Hawks, Lily                8 GA                     30.94      31.59 QUA    
  4 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               30.94      32.10 QUA    
  5 Brickhouse, May            8 Ridgetop               30.94      37.19 N      
 -- Cowart, Chloe              8 GA                     30.94         DQ        
N - Division  
  1 Fredrick, Stella           8 Ridgetop                  NT      31.73 QUA    
  2 Yocom, Addison             8 GA                        NT      32.33 QUA    
  3 Herold, Anna               8 GA                        NT      33.25 QUA    
  4 Torrence, Riley            8 Ridgetop                  NT      38.77 N      
  5 Babik, Ava                 6 GA                        NT      40.26 N      
  6 Holloway, Charlotte        8 Ridgetop                  NT      51.88 N      
 -- Sheils, Carly              8 GA                        NT         DQ        
 -- March, Elise               6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Sheils, Cameron            8 GA                        NT         DQ        
 -- Norton, Vivian             8 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Scott, Samantha            5 GA                        NT         DQ        
 -- Voekler, Brooke            7 GA                        NT         DQ        
 -- Polo, Natalie              8 GA                     46.89         DQ        
 -- Abernathy, Averie          8 GA                        NT         DQ        
 -- Roberts, Lily              7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Flint, Peyton              7 GA                        NT         DQ        
 -- Garcia, Jenna              8 GA                        NT         DQ        
 -- Stoudt, Natalie            8 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 41  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          25.46  XX
          27.70  X
          30.39  R
          35.89  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               26.53      24.79 XX+    
R - Division  
  1 Carter, Rick               7 GA                     30.39      28.47 R      
  2 Sutten, William            7 Ridgetop               30.39      35.00 QUA    
  3 Smith, Davis               8 GA                     30.39      36.89 N      
 -- Winters, Reid              7 Ridgetop               30.39         DQ        
 -- Bickford, Jake             8 GA                     30.39         DQ        
 -- Sundberg, Paul             7 Ridgetop               30.39         DQ        
N - Division  
  1 Guise, Matthew             8 Ridgetop                  NT      30.38 R      
  2 Prusek, Owen               7 Ridgetop                  NT      34.07 QUA    
  3 Robinson, Briggs           7 Ridgetop                  NT      39.20 N      
 -- Bedall, James              8 GA                        NT         DQ        
 -- Jebo, Thomas               6 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Kreutzer, Thomas           7 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Walsh, Patrick             7 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 42  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.87  XX
          51.29  X
          55.75  R
        1:03.01  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 West, Lillian             10 GA                     54.80      49.86 X+     
  2 Sundberg, Eliza           10 Ridgetop               55.75      57.00 QUA    
  3 Johnson, Lindsey          10 GA                     52.72      57.03 QUA    
  4 Speck, Millie             10 Ridgetop               55.75      57.88 QUA    
  5 Link, Alka                 9 Ridgetop               55.75    1:01.59 QUA    
  6 Pritchard, Morgan         10 GA                     55.75    1:03.97 N      
N - Division  
  1 Davis, Ella               10 Ridgetop             1:01.53      52.39 R+     
  2 Schuetze, Skylar           9 GA                        NT      59.78 QUA    
  3 Grice, Isabella           10 Ridgetop             1:02.00    1:00.00 QUA    
  4 Robinson, Ellie Grace      9 Ridgetop                  NT    1:00.16 QUA    
  5 Blowe, Lindsay             9 GA                        NT    1:01.22 QUA    
  6 O'Shea, Ally               9 GA                        NT    1:01.83 QUA    
  7 Becker, Megan              9 GA                        NT    1:02.69 QUA    
  8 Hollinshead, Hannah        9 GA                        NT    1:02.84 QUA    
  9 Townsend, Sarah           10 Ridgetop             1:07.91    1:05.92 N      
 10 Stoudt, Morgan            10 Ridgetop             1:10.02    1:07.88 N      
 11 Robertson, Kayla          10 Ridgetop             1:13.67    1:07.90 N      
 12 Mahan, Hannah              9 Ridgetop                  NT    1:09.84 N      
 13 Brickhouse, Cara           9 Ridgetop                  NT    1:11.25 N      
 14 Zehmer, Lily               9 GA                        NT    1:12.03 N      
 15 Gresham, Elise             9 Ridgetop                  NT    1:12.10 N      
 16 Torrence, Ellie            9 Ridgetop                  NT    1:12.60 N      
 17 McCurrach, Taylor          9 GA                        NT    1:13.37 N      
 18 Sutten, Grace              9 Ridgetop                  NT    1:13.49 N      
 19 Walsh, Kelsey              9 Ridgetop                  NT    1:19.02 N      
 20 Reider, Jessica            9 GA                        NT    1:21.97 N      
 -- Geffen, Corinne           10 GA                   1:17.50         DQ        
 -- Powell, Aislinn            9 GA                        NT         DQ        
 -- Hawkins, Laura            10 GA                        NT         DQ        
 -- Kendrick, Margaux         10 GA                        NT         DQ        
 -- Jebo, Campbell             9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Bradshaw, Madison          9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Wilson, Georgia            9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Hardy, Ella               10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Reider, Samantha           9 GA                        NT         DQ        
 -- Bickford, Bridget          9 GA                        NT         DQ        
 -- Holland, Finley            9 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Allport, Netta            10 GA                   1:21.46         DQ        
 
Event 43  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.74  XX
          52.07  X
          57.71  R
        1:03.66  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Kurz, William             10 Ridgetop               48.81      49.63 X      
R - Division  
  1 Guise, Davis              10 Ridgetop               57.71      53.56 R      
  2 Voekler, Sam              10 GA                     53.97      53.97 R      
  3 Prusek, Miles              9 Ridgetop               57.71      56.94 R      
 -- Flint, Wyatt              10 GA                     57.71         DQ        
 -- Hayes, Zach               10 GA                     57.71         DQ        
 -- Petersson, Bjorn           9 Ridgetop               57.71         DQ        
N - Division  
  1 Roberts, Tommy            10 Ridgetop                  NT    1:06.21 N      
  2 Picard, Zack               9 GA                        NT    1:14.73 N      
  3 Winters, Nate              9 Ridgetop                  NT    1:16.65 N      
  4 Powell, Micael             9 GA                        NT    1:23.47 N      
  5 Shepherd, Mason            9 Ridgetop                  NT    1:24.96 N      
  6 Jones, Floyd               9 Ridgetop                  NT    1:30.37 N      
 -- Skillin, Bryce            10 GA                   1:31.45         DQ        
 -- Stein, Cole                9 GA                        NT         DQ        
 -- Kendrick, Fischer          9 GA                        NT         DQ        
 -- Bew, James                10 GA                        NT         DQ        
 -- Doyle, Sam                 9 GA                        NT         DQ        
 -- Doty, Campbell            10 Ridgetop                  NT         DQ        
 -- Haar, Logan                9 GA                        NT         DQ        
 -- Gasperini, Matthew        10 GA                   1:26.70         DQ        
 
Event 44  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.33  XX
          44.96  X
          49.42  R
          54.59  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Pierce, Madison           12 GA                     42.24      40.22 XX     
R - Division  
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               49.42      44.38 X+     
  2 Voekler, Lily             12 GA                     49.34      47.03 R      
  3 Zerkin, Elena             12 Ridgetop               49.42      50.41 QUA    
  4 Phaup, Grace              11 Ridgetop               49.42      52.99 QUA    
  5 Pritchard, Meredith       12 GA                     49.42    1:01.99 N      
 -- Abernathy, Evalyn         11 GA                     49.42         DQ        
N - Division  
  1 Kendrick, Lia             12 GA                        NT      50.33 QUA    
  2 Bickford, Genna           11 GA                     58.30      53.63 QUA+   
  3 Mayers, Samantha          12 GA                     53.14      53.78 QUA    
  4 Hardy, Carlin             12 Ridgetop                  NT      55.84 N      
  5 Bretches, Grace           11 GA                   1:07.66      58.78 N      
  6 Becker, Rachel            11 GA                     58.60      59.16 N      
  7 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop             1:16.34    1:00.93 N      
  8 McCurrach, Kendall        11 GA                   1:07.34    1:07.07 N      
  9 Skillin, Sydney           12 GA                   1:15.07    1:08.84 N      
 10 Burnside, Camilla         11 Ridgetop               59.09    1:10.25 N      
 11 Pilc, Susan               11 Ridgetop             1:11.40    1:11.28 N      
 12 Jebo, Devon               11 Ridgetop             1:12.25    1:15.25 N      
 -- McGhan, Maegan            11 GA                   1:11.84         DQ        
 -- Raines, Katie             11 Ridgetop                  NT         DQ        
 
Event 45  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          42.52  XX
          46.15  X
          50.37  R
          55.89  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Clements, Noah            12 GA                     46.13      45.13 X      
R - Division  
  1 Cohn, Logan               12 Ridgetop               50.37      47.34 R      
  2 Logan, Luke               12 Ridgetop               49.51      48.42 R      
  3 Polo, Korey               12 GA                     48.81      49.31 R      
  4 Hart, Roger               11 Ridgetop               50.37      50.84 QUA    
  5 Cowart, Brooks            11 GA                     50.37      57.07 N      
 -- Mullins, Jake             11 GA                     50.37         DQ        
N - Division  
  1 Davis, Jack               12 Ridgetop               55.27      51.56 QUA    
  2 Link, Rowen               12 Ridgetop             1:01.07      58.06 N      
  3 Russell, Andrew           12 Ridgetop             1:09.37    1:03.97 N      
  4 Burnside, Matthew         12 Ridgetop             1:07.58    1:05.17 N      
  5 Massey, Luke              11 GA                   1:12.33    1:07.54 N      
  6 Craig, Tyler              11 GA                   1:40.50    1:11.60 N      
  7 Casstevens, James         11 GA                   1:16.63    1:12.06 N      
 -- Williams, Sean            11 GA                        NT         DQ        
 -- Smith, Luke               11 GA                        NT         DQ        
 -- Bull, Scott               11 GA                        NT         DQ        
 -- Ellen, Kody               11 GA                        NT         DQ        
 -- Winters, Madoc            11 Ridgetop             1:14.62         DQ        
 
Event 46  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          39.35  XX
          42.82  X
          45.30  R
          50.92  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
R - Division  
  1 Andrews, Maddie           13 Ridgetop               45.30      47.78 QUA    
  2 Mullins, Lily             14 GA                     45.30      49.34 QUA    
  3 Milley, Jaqueline         14 Ridgetop               45.30      53.34 N      
  4 Abernathy, Anna           14 GA                     45.30      59.28 N      
N - Division  
  1 Guise, Peyton             13 Ridgetop                  NT      50.00 QUA    
  2 Ogden, Kristine           14 Ridgetop             2:14.22    1:55.08 N      
  3 Ogden, Ariel              14 Ridgetop             2:48.00    1:58.28 N      
 
Event 47  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          37.66  XX
          40.75  X
          42.51  R
          49.50  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Strother, Landon          14 GA                     40.22      40.69 X      
R - Division  
  1 Garrett, Jason            14 GA                     40.92      41.62 R      
  2 Logan, Andy               14 Ridgetop               42.51      44.87 QUA    
  3 Bretches, Will            14 GA                     42.51      51.14 N      
  4 Townsend, Ian             13 Ridgetop               42.51      51.42 N      
  5 Toomy, Tice               14 GA                     42.51      51.79 N      
  6 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop               42.51      52.67 N      
N - Division  
  1 Wilson, Reid              14 GA                     47.66      48.75 QUA    
  2 Prideaux, Henry           13 Ridgetop                  NT    1:15.31 N      
 -- Bull, Adam                13 GA                        NT         DQ        
 -- Morris, Nate              13 GA                        NT         DQ        
 
Event 48  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:27.44  XX
        1:35.15  X
        1:42.20  QUA
        1:42.20  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Wood, Camille             14 GA                   1:34.21    1:35.84 QUA    
R - Division  
  1 Farmer, Kate              13 Ridgetop             1:42.20    1:30.94 X+     
  2 Biltz, Taylor             13 Ridgetop             1:42.20    1:32.53 X+     
  3 Massey, Lauren            13 GA                   1:42.20    1:45.97 N      
 
Event 49  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:23.68  XX
        1:30.55  X
        1:38.22  QUA
        1:38.22  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coker, Will               14 Ridgetop             1:34.52    1:28.90 X+     
  2 Cowart, Caden             13 GA                   1:34.82    1:34.08 QUA    
  3 Green, Jeffrey            14 Ridgetop             1:38.22    1:39.77 N      
  4 Schlanger, Ben            14 GA                   1:38.22    2:00.02 N      
 
Event 50  Girls 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          38.38  XX
          40.73  X
          43.92  R
          49.05  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Trenz, Zoe                16 Ridgetop               37.56      37.12 XX     
R - Division  
  1 Pilc, Emily               15 Ridgetop               41.47      41.88 R      
  2 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               43.53      44.32 QUA    
  3 Dillard, Leah             18 Ridgetop               43.72      49.03 QUA    
  4 Abernathy, Haven          16 GA                     43.92      49.56 N      
  5 Rexrode, Sarah            15 GA                     43.92      49.66 N      
  6 Tignor, Dorian            15 GA                     43.92      56.04 N      
N - Division  
  1 Melvin, Frances           15 Ridgetop               44.51      44.33 QUA    
  2 Johnson, Kaylee           15 GA                     44.47      44.44 QUA    
  3 Ogden, Ryley              16 Ridgetop               45.63      47.41 QUA    
  4 Poehler, Emma             15 Ridgetop               46.35      47.84 QUA    
  5 Hinkle, Ellie             16 Ridgetop             1:01.24      56.81 N      
  6 Weidhaas, Claire          15 Ridgetop             1:02.46    1:07.45 N      
 
Event 51  Boys 15-18 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          34.77  XX
          36.77  X
          40.20  R
          45.73  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Fenster, Colin            18 Ridgetop               33.25      35.69 X      
R - Division  
  1 Farmer, Tory              16 Ridgetop               40.20      37.37 R      
  2 Stevenson, Ian            16 Ridgetop               39.05      40.40 QUA    
  3 Prideaux, Charles         17 Ridgetop               39.79      41.00 QUA    
  4 Russell, Stephen          17 GA                     40.20      42.11 QUA    
  5 Steinruck, Mason          15 GA                     40.20      46.35 N      
N - Division  
  1 Fraser, James             15 Ridgetop               43.68      40.59 QUA    
  2 Green, Mitchell           17 Ridgetop               42.63      42.98 QUA    
  3 Ellis, Ben                18 Ridgetop               45.04      45.87 N      
  4 Given, Charles            18 Ridgetop               48.66      47.43 N      
  5 Allin, Shane              18 Ridgetop               45.13      47.49 N      
  6 Carr, Harrison            17 Ridgetop               49.63      48.43 N      
  7 Gilliam, Christopher      15 Ridgetop               46.58      48.95 N      
  8 Strait, Joseph            15 Ridgetop               52.17      52.16 N      
  9 Allin, Connor             18 Ridgetop               53.15      54.37 N      
 
Event 52  Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.29  XX
        1:30.52  X
        1:37.75  QUA
        1:37.75  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Abigail          18 Ridgetop             1:24.54    1:35.02 QUA    
R - Division  
  1 Boykin, Caroline          15 Ridgetop             1:32.91    1:33.81 QUA    
  2 Natale, Danielle          17 GA                   1:35.07    1:38.24 N      
  3 Baskin, Mary Peyton       17 Ridgetop             1:37.75    1:44.53 N      
  4 Weidhaas, Geneva          15 Ridgetop             1:37.75    1:53.56 N      
  5 Naughton, Samantha        17 GA                   1:37.75    2:01.43 N      
 
Event 53  Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:17.27  XX
        1:21.70  X
        1:26.47  QUA
        1:26.47  R
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Holland, Hank             15 Ridgetop             1:16.09    1:38.33 N      
R - Division  
  1 Fraser, Ian               17 Ridgetop             1:26.47    1:31.63 N      
  2 Baskin, Campbell          17 Ridgetop             1:26.47    1:38.02 N      
  3 Smith, Brandon            15 Ridgetop             1:26.47    1:42.70 N      
  4 Matthew, Davis            15 GA                   1:26.47    1:46.83 N      
  5 Bouzek, Joey              16 GA                   1:26.47    1:48.36 N      
 
Event 60  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.42  XX
          23.66  X
          28.28  R
          34.68  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Bever, Brady               8 GA                     21.32      20.90 XX     
R - Division  
  1 Schwartz, Cameron          7 Ridgetop               28.28      31.53 QUA    
  2 Cullop, Madeleine          8 Ridgetop               28.28      31.97 QUA    
  3 Nienaber, Ruby             8 GA                     28.28      32.08 QUA    
 -- Cowart, Chloe              8 GA                     28.28         DQ        
 -- Norton, Vivian             8 Ridgetop               28.28         DQ        
 
Event 61  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          21.93  XX
          24.52  X
          28.68  R
          35.42  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carter, Rick               7 GA                     26.81      25.85 R      
  2 Cassidy, Aidan             8 Ridgetop               26.31      25.99 R      
  3 Prusek, Owen               7 Ridgetop               28.68      26.09 R      
  4 Gasperini, Thomas          8 GA                     28.68      46.10 N      
 -- McGhan, Wils               8 GA                     28.68         DQ        
 -- Winters, Reid              7 Ridgetop               28.68         DQ        
 
Event 62  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.88  XX
          46.24  X
          52.21  R
        1:00.99  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 West, Lillian             10 GA                     47.70      44.63 X+     
  2 Pritchard, Morgan         10 GA                     52.21      47.44 R      
  3 Grice, Isabella           10 Ridgetop               52.21      53.81 QUA    
  4 Davis, Ella               10 Ridgetop               52.21      56.66 QUA    
  5 Mayers, Paige              9 GA                     52.21    1:04.35 N      
 
Event 63  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.71  XX
          47.34  X
          53.40  R
        1:01.98  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Schwartz, Hayden          10 Ridgetop               45.92      42.70 X      
R - Division  
  1 Morris, Seth               9 GA                     47.69      49.43 R      
  2 Phaup, Turner              9 Ridgetop               53.40      58.12 QUA    
  3 Hayes, Zach               10 GA                     52.65      58.24 QUA    
  4 Prusek, Miles              9 Ridgetop               53.40    1:05.52 N      
 -- Coker, Ben                10 Ridgetop               53.40         DQ        
 -- Voekler, Sam              10 GA                     53.40         DQ        
 
Event 64  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.49  XX
          39.12  X
          44.80  R
          51.03  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Speck, Lucie              12 Ridgetop               42.69      38.25 X+     
  2 Voekler, Lily             12 GA                     39.81      41.37 R      
  3 Phaup, Grace              11 Ridgetop               44.80      43.22 R      
  4 Pritchard, Meredith       12 GA                     44.80      50.83 QUA    
  5 Lifsey, Campbell          11 GA                     44.80      55.70 N      
  6 Cassidy, Maddie           11 Ridgetop               44.80    1:00.99 N      
 
Event 65  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          36.15  XX
          40.65  X
          44.55  R
          53.58  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Huffman, Adam             12 GA                     40.27      40.89 R      
R - Division  
  1 Shepherd, Parker          11 Ridgetop               44.55      44.03 R      
  2 Cohn, Logan               12 Ridgetop               44.41      44.53 R      
  3 Polo, Korey               12 GA                     44.55      49.30 QUA    
  4 Hart, Roger               11 Ridgetop               44.55      49.54 QUA    
  5 Cowart, Brooks            11 GA                     44.55      56.60 N      
 
Event 66  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          34.40  XX
          36.84  X
          40.49  R
          45.14  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Ella               14 GA                     38.21      37.05 R      
  2 Boyer, Morgan             14 GA                     37.90      37.60 R      
  3 Guise, Peyton             13 Ridgetop               40.49      39.03 R      
  4 Mullins, Lily             14 GA                     40.49      44.18 QUA    
  5 Milley, Jaqueline         14 Ridgetop               40.49      49.98 N      
 
Event 67  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          31.56  XX
          34.62  X
          38.95  R
          45.03  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lalwaney, Aayush          14 GA                     38.22      39.19 QUA    
  2 Strother, Landon          14 GA                     38.95      39.65 QUA    
  3 Green, Jeffrey            14 Ridgetop               38.95      44.65 QUA    
  4 Schlanger, Ben            14 GA                     38.95      46.52 N      
  5 Hinkle, Patrick           14 Ridgetop               38.95      48.91 N      
 
Event 68  Girls 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          33.06  XX
          34.44  X
          37.69  R
          41.93  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
XX - Division  
  1 Biltz, Schuyler           15 Ridgetop               32.20      33.53 X      
R - Division  
  1 Biltz, Alexis             17 Ridgetop               36.88      38.13 QUA    
  2 Natale, Brooke            15 GA                     36.28      38.47 QUA    
  3 Powers, Molly             16 Ridgetop               37.40      39.02 QUA    
  4 Natale, Danielle          17 GA                     37.34      43.45 N      
  5 Dillard, Leah             18 Ridgetop               37.69      43.69 N      
 
Event 69  Boys 15-18 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          29.06  XX
          30.42  X
          33.44  R
          38.29  QUA
             --  N
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
X - Division  
  1 Holland, Hank             15 Ridgetop               30.10      30.66 R      
  2 Farmer, Tory              16 Ridgetop               29.66      30.70 R      
  3 Matthew, Parker           17 GA                     29.77      31.75 R      
R - Division  
  1 Weber, Hank               17 GA                     32.42      32.53 R      
  2 Fraser, James             15 Ridgetop               33.44      33.00 R      
  3 Lantz, Logan              15 GA                     33.44      35.49 QUA    
  4 Gilliam, Alex             18 Ridgetop               33.44      35.68 QUA    
  5 Green, Mitchell           17 Ridgetop               33.44      35.89 QUA    
 
Event 80  Mixed 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glen Allen  'A'                                   1:36.61    1:36.56        
     1) Carter, Rick M7                 2) Bouzek, Arlee W8               
     3) Bever, Brady W8                 4) Nienaber, Ruby W8              
  2 Ridgetop  'A'                                     1:41.48    1:38.10        
     1) Hart, Anne Claire W8            2) Cullop, Madeleine W8           
     3) Cassidy, Aidan M8               4) Brickhouse, May W8             
  3 Ridgetop  'B'                                     1:57.86    1:50.24        
     1) Prusek, Owen M7                 2) Schwartz, Cameron W7           
     3) Winters, Reid M7                4) Holloway, Charlotte W8         
 -- Glen Allen  'B'                                        NT         DQ        
     1) Babik, Ava W6                   2) Jones, Skylar W8               
     3) Cowart, Chloe W8                4) Gasperini, Thomas M8           
 -- Glen Allen  'C'                                        NT         DQ        
     1) Geffen, Nathan M8               2) Polo, Natalie W8               
     3) Hawks, Lily W8                  4) Smith, Davis M8                
 -- Ridgetop  'C'                                     2:08.31         DQ        
     1) Fredrick, Stella W8             2) Sundberg, Paul M7              
     3) Norton, Vivian W8               4) Nardi, Michael M8              
 
Event 81  Mixed 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     3:10.28    3:11.91        
     1) Kurz, William M10               2) Sundberg, Eliza W10            
     3) Schwartz, Hayden M10            4) Davis, Ella W10                
  2 Glen Allen  'A'                                   2:53.31    3:24.59        
     1) West, Lillian W10               2) Johnson, Lindsey W10           
     3) Morris, Seth M9                 4) Doyle, Sam M9                  
  3 Ridgetop  'B'                                     3:32.44    3:28.50        
     1) Roberts, Tommy M10              2) Speck, Millie W10              
     3) Phaup, Turner M9                4) Payne, Ann Haden W10           
  4 Glen Allen  'B'                                        NT    3:29.84        
     1) Lifsey, Judson M9               2) Voekler, Sam M10               
     3) Mayers, Paige W9                4) Kendrick, Margaux W10          
  5 Ridgetop  'C'                                          NT    3:38.53        
     1) Stoudt, Morgan W10              2) Guise, Davis M10               
     3) Prusek, Miles M9                4) Grice, Isabella W10            
  6 Glen Allen  'C'                                        NT    3:58.92        
     1) Pritchard, Morgan W10           2) Schuetze, Skylar W9            
     3) O'Shea, Ally W9                 4) Craig, Abigail W9              
 
Event 82  Mixed 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glen Allen  'A'                                   2:36.66    2:42.30        
     1) Bickford, Genna W11             2) Clements, Noah M12             
     3) Pierce, Madison W12             4) Bull, Scott M11                
  2 Ridgetop  'A'                                     2:51.77    2:42.52        
     1) Speck, Lucie W12                2) Logan, Luke M12                
     3) Phaup, Grace W11                4) Cohn, Logan M12                
  3 Glen Allen  'B'                                        NT    2:57.13        
     1) Hollinshead, Jonathan M12       2) Polo, Korey M12                
     3) Voekler, Lily W12               4) Kendrick, Lia W12              
  4 Ridgetop  'B'                                     3:10.35    3:09.38        
     1) Hart, Roger M11                 2) Shepherd, Parker M11           
     3) Zerkin, Elena W12               4) Hardy, Carlin W12              
  5 Ridgetop  'C'                                     3:28.57    3:43.36        
     1) Cassidy, Maddie W11             2) Burnside, Camilla W11          
     3) Russell, Andrew M12             4) Davis, Jack M12                
 -- Glen Allen  'C'                                        NT         DQ        
     1) Bretches, Grace W11             2) Mullins, Jake M11              
     3) Abernathy, Evalyn W11           4) Pritchard, Meredith W12        
 
Event 83  Mixed 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:23.42    2:21.44        
     1) Coker, Will M14                 2) Green, Jeffrey M14             
     3) Farmer, Kate W13                4) Biltz, Taylor W13              
  2 Glen Allen  'B'                                        NT    2:39.56        
     1) Garrett, Jason M14              2) Strother, Landon M14           
     3) Mullins, Lily W14               4) Massey, Lauren W13             
  3 Ridgetop  'B'                                     2:38.65    2:42.26        
     1) Andrews, Maddie W13             2) Logan, Andy M14                
     3) Pilc, Charlie M14               4) Milley, Jaqueline W14          
  4 Ridgetop  'C'                                     3:16.07    3:15.19        
     1) Guise, Peyton W13               2) Townsend, Ian M13              
     3) Hinkle, Patrick M14             4) Abbott, Mary Clare W13         
 -- Glen Allen  'A'                                   2:13.89         DQ        
     1) Clements, Colin M14             2) Wood, Camille W14              
     3) Boyer, Morgan W14               4) Meyer, Ella W14                
 
Event 84  Mixed 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ridgetop  'A'                                     2:02.60    2:05.61        
     1) Farmer, Tory M16                2) Fenster, Colin M18             
     3) Trenz, Zoe W16                  4) Biltz, Schuyler W15            
  2 Ridgetop  'B'                                     2:10.28    2:14.00        
     1) Ogden, Ryley W16                2) Holland, Hank M15              
     3) Stevenson, Ian M16              4) Melvin, Frances W15            
  3 Glen Allen  'A'                                   2:12.46    2:16.83        
     1) Johnson, Kaylee W15             2) Natale, Danielle W17           
     3) Weber, Hank M17                 4) Matthew, Parker M17            
  4 Glen Allen  'B'                                        NT    2:36.25        
     1) Wilson, Bailey W15              2) Abernathy, Haven W16           
     3) Natale, Brooke W15              4) Lantz, Logan M15               
  5 Ridgetop  'C'                                     2:25.01    2:37.08        
     1) Gilliam, Christopher M15        2) Dillard, Leah W18              
     3) Gilliam, Alex M18               4) Gilliam, Anna W17              
  6 Glen Allen  'C'                                        NT    3:00.42        
     1) Matthew, Davis M15              2) Bouzek, Joey M16               
     3) Tignor, Dorian W15              4) Rexrode, Sarah W15             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 84                    
 
  1. Ridgetop                         1478.5   2. Glen Allen                       1098.5